"Миньор" най-после стана общински.

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
petrof
Мнения: 1415
Регистриран на: 02 окт 2008 11:37
Skype: Да го духа София
Местоположение: ПЕРНИК СТАДИОН "МИНЬОР"
Контакти:

Re: "Миньор" най-после стана общински.

Мнениеот petrof » 04 окт 2012 21:20

Това трябваше да стане за да се успокоят поне малко нещата около отбора. За всички е ясно, че една община не може да издържа футболен клуб. Разходите по издръжката са сериозни, а общините в България, включително и пернишката са бедни. Това разбира се е временно решение и сега целта е общината да използва контактите и връзките си и да търси сериозна фирма за спонсор на отбора. Убеден съм в добрия изход от кризата на футбола в града, защото Миньор е лицето, гордостта и емблемата на Перник и перничани. Вярвам, че местните политици ще направят необходимото за да го има нашия любим Миньор.
ПОДКРЕПЯЙ МЕСТНИЯ СИ ОТБОР! НЕ БЪДИ К*РВА!
Реконтра от Перник http://vbox7.com/play:ce211868

Потребителски аватар
rado.
Мнения: 851
Регистриран на: 17 дек 2010 21:13
Skype: niamam
Контакти:

Re: "Миньор" най-после стана общински.

Мнениеот rado. » 04 окт 2012 21:28

миле гърбавия написа:
rado. написа:
tsonpen написа:Радвам се за вас, но празнествата ако може ги отложете за следващия кръг ;)

Те засега са спокойни,предстои им да вземат пари,Домусчиев пак ще им раздаде,знаеш как е :oops: :oops:

Те парите си ги заслужиха, като биха който трябва!

И паднаха от който трябва...........ааааааааааа не,те тогава бойкотираха :mrgreen: Иначе чакаме още статии на поръчкови журналисти,опс журналисти на хранилка,как Лудогорец били невероятен отбор и колко честно играели :mrgreen:

Потребителски аватар
v.r.s.
Мнения: 3481
Регистриран на: 24 ное 2008 18:00
Контакти:

Re: "Миньор" най-после стана общински.

Мнениеот v.r.s. » 04 окт 2012 21:39

TristaNNN написа:
v.r.s. написа:Общината взима отбора за да има пълномощия да преговаря със спонсори и нови собственици. Финансирането на отбора е гарантирано до нова година и до тогава трябва да бъде намерен нов собственик и спонсори. Общината няма да издържа отбора, а ще е собственик и държи акциите на отбора до намирането нов собственик, на който ще бъдат предоставени.


А всъщност кой ще финансира отбора до края на годината? Общината хем няма да поеме издръжката и в същото време ще е собственик, хем до Нова година ще има пари. Не успявам да разбера схемата :roll:


Издръжката на отбора до края на годината е подсигурена от спонсори, общината няма да дава пари, но ще притежава акциите до момента в който се постигне договореност с евентуалният нов собственик и тогава акциите ще бъдат прехвърлени на него.
Такива преговори са водени от кмета. Ето и друга информация, където дава по-голяма яснота за ситуацията.

"Общинският съвет в Перник прие дарението на "Минна компания" ЕООД на 11 650 акции, представляващи 77,67 на сто от капитала на "Професионален футболен клуб Миньор. В едномесечен срок трябва да бъде направен одит на дружеството, който да установи реалното му финансово състояние.
Съветниците упълномощиха кмета Росица Янакиева да води преговори с потенциални инвеститори за придобиване на акциите на клуба. Според неофициална информация, задълженията на Миньор възлизат на 2,7 млн. лв., бе съобщено на днешното заседание на общинския съвет.
Според съветниците на партия "Лидер", които са в трудови взаимоотношения с Христо Ковачки, издръжката на отбора е гарантирана до края на годината. Те се ангажираха задълженията да бъдат намалени с 1,2 млн. лв.
Кметът на общината Росица Янакиева заяви, че е водила преговори с трима потенциални инвеститори. Сред тях са е имало испанци, които обаче са се отказали заради неясната финансова ситуация около клуба. Сега се водят разговори с португалци, съобщи съветникът от БСП Ненко Темелков.
Общината няма средства и не може да издържа клуба, заявиха категорично и кметът, и общинските съветници. Те обаче приеха дарението на акциите като шанс за спасяването на Миньор, който е символ на Перник и е с 93-годишна история.
Ако не бъде намерен спонсор, възможно е през януари клубът отново да се окаже в ликвидация, предупреди председателят на групата общински съветници от ГЕРБ Милена Миланова. На обсъждането присъстваха фенове на Миньор, които бурно аплодираха решението на съветниците".

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12413
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: "Миньор" най-после стана общински.

Мнениеот TristaNNN » 04 окт 2012 22:09

v.r.s. написа:...Според съветниците на партия "Лидер", които са в трудови взаимоотношения с Христо Ковачки, издръжката на отбора е гарантирана до края на годината....

Общината няма средства и не може да издържа клуба, заявиха категорично и кметът, и общинските съветници.


Благодаря ти за допълнителната информацията, но пак остава отворен въпросът кой, аджеба, ще дава сухата пара :roll: Тия приказки и обещания на разни пишман-съветници станаха доста популярни във фултболна България, но никой не казва кой всъщност ще е истинският гарант :?
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]

Потребителски аватар
Hrabar
Мнения: 1183
Регистриран на: 26 мар 2008 10:05
Контакти:

Re: "Миньор" най-после стана общински.

Мнениеот Hrabar » 04 окт 2012 23:03

petrof написа:Това трябваше да стане за да се успокоят поне малко нещата около отбора. За всички е ясно, че една община не може да издържа футболен клуб. Разходите по издръжката са сериозни, а общините в България, включително и пернишката са бедни. Това разбира се е временно решение и сега целта е общината да използва контактите и връзките си и да търси сериозна фирма за спонсор на отбора. Убеден съм в добрия изход от кризата на футбола в града, защото Миньор е лицето, гордостта и емблемата на Перник и перничани. Вярвам, че местните политици ще направят необходимото за да го има нашия любим Миньор.


Честито момчета!
В момента нямате по-добър вариант, всъщност това е в сила за всички останали отбори с изключение на държавните, те сега нямат финансови проблеми. Този човек, Ковачки, няма нищо общо с Миньор, няма какво да чакате от него. Отборът сега е общински т.е. обществен, собственост на народа на Перник. Може да нямате пари, но със сигурност никой няма да ви продава мачовете, стига да установите добър контрол. А днес, в тази бясна икономическа криза, да можете да управлявате клуба си, избирайки кмет и ОС...нищо по-добро не се сещам.
Последна промяна от Hrabar на 04 окт 2012 23:44, променено общо 1 път.
"Искам да подчертая, че заради преминаването в ЦСКА станах такъв футболист. Този отбор ме научи на всичко в играта." Димитър Якимов
http://www.youtube.com/watch?v=YceBkLcF4E8

Потребителски аватар
D.Georgiev
Мнения: 2025
Регистриран на: 05 авг 2011 17:20
Контакти:

Re: "Миньор" най-после стана общински.

Мнениеот D.Georgiev » 04 окт 2012 23:12

rado. написа:И паднаха от който трябва...........ааааааааааа не,те тогава бойкотираха :mrgreen: Иначе чакаме още статии на поръчкови журналисти,опс журналисти на хранилка,как Лудогорец били невероятен отбор и колко честно играели :mrgreen:


Значи "Миньор" трябва да са доста силен отбор щом когато бойкотират им вкарваме 7 на юношите, а на вас като ни скачате на кръв ви "раздаваме" по 5 парцала на титулярите :lol: Имай търпенение до пролетта - тогава пак ;)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Viv.Brooke
Мнения: 1180
Регистриран на: 24 ное 2011 00:03
Контакти:

Re: "Миньор" най-после стана общински.

Мнениеот Viv.Brooke » 04 окт 2012 23:28

Ехо, темата е за Миньор! Желая им клубът най-после да се стабилизира и да излезне от зоната на изпадащите.
[center]01001100011101010110
01000110111101100111
01101111011100100110
01010111010001110011

Изображение[/center]

martkiril22
Мнения: 17
Регистриран на: 26 мар 2008 10:08
Контакти:

Re: "Миньор" най-после стана общински.

Мнениеот martkiril22 » 04 окт 2012 23:33

Миньор се спонсорира от.....който ги хване, в смисъл...добре де, знаеш смисълът- който даде повече :) Децата срещу " Крейзи форест", ей това нищо...и никой не може да ми обясни, с всичките ми извинения за Генерала. Миньор са продажни душици и решиха миналото първенство, независимо дали съм от ЦСКА или от Левски, това не променя фактите, така че...Пиринската Бундеслига ги зове или те са у софийските зони?! :)

Потребителски аватар
tsonpen
Мнения: 4642
Регистриран на: 20 ное 2011 13:36
Контакти:

Re: "Миньор" най-после стана общински.

Мнениеот tsonpen » 05 окт 2012 00:27

martkiril22 написа:Миньор се спонсорира от.....който ги хване, в смисъл...добре де, знаеш смисълът- който даде повече :) Децата срещу " Крейзи форест", ей това нищо...и никой не може да ми обясни, с всичките ми извинения за Генерала. Миньор са продажни душици и решиха миналото първенство, независимо дали съм от ЦСКА или от Левски, това не променя фактите, така че...Пиринската Бундеслига ги зове или те са у софийските зони?! :)


Не съм съгласен, че са решили миналото първенство. Само върнаха интригата (което не е никак малко) като победиха ЦСКА, а първенството се реши в последния кръг с мач Лудогорец-ЦСКА, където ЦСКА и с равен можеха да вземат титлата. И в някаква степен възстановиха справедливостта с последна проверка за един отбор, който беше заловен в две срещи с допинг. Проверка, която въпросният отбор не издържа.
За мача в който Миньор играха почти без титуляри и го обявиха за протест е добре да не преувеличаваме. Там няма как да знаем кой щеше да победи ако се играеше с титуляри, а ако е трябвало някой само да победи по договорка, то щяха да го направят скрито-покрито и досега да се забрави, ако въобще някой се беше усъмнил. Целта беше да е явно - дали протест, дали за назидание - можем само да гадаем.
[center]Изображение[/center]

terrorist
Мнения: 690
Регистриран на: 31 яну 2012 19:07
Контакти:

Re: "Миньор" най-после стана общински.

Мнениеот terrorist » 05 окт 2012 00:32

Едно време когато бяха корави много хора ги мразеха но ги уважаваха, сега никой не им е виновен че решиха да са подлоги....., догодина в б група


Върни се в “Миньор”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост