Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Parmalat
Мнения: 10851
Регистриран на: 13 сеп 2008 02:15

Re: Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Мнениеот Parmalat » 02 яну 2010 16:32

greenlandia написа:
PFC Litex написа:Също така трябва да изпада отбор, който има най-слаба посещаемост без значение къде се намира в класирането, няма значение дали се казва Литекс или Мало Бучино - само тогава всичко у нас ще се оправи във футбола и той ще дръпне сериозно нагоре в развитието си.

Висшата лига в България трябва да е само с отбори от градове с население над 100 000 жители, а всички останали да играят в Б група.


Така май ще е най-добре!
София-4
Пловдив-2
Варна-1/2/
Бургас-1
Стара Загора-1
Русе-1
Други май няма по твоята логика!


При това положение и Добруджа ще е в А група! С двете ръце гласувам за предложението на PFC Litex :mrgreen :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ама като са замисля за какво ни е да влизаме ? Засега в Б ни е добре.
[center]R.I.P[/center]
[center]Този ник вече е невалиден и никой не го използва.[/center]

Потребителски аватар
petrof
Мнения: 1415
Регистриран на: 02 окт 2008 11:37
Skype: Да го духа София
Местоположение: ПЕРНИК СТАДИОН "МИНЬОР"
Контакти:

Re: Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Мнениеот petrof » 02 яну 2010 16:34

Yanev написа:Много добра идея ;) Хем ще е по-равностойно,хем ще си скъсат гъза от мачове и ще разберат,че професията не им е играчи на маса и под маса,а футболисти.Едно първенство като шотландското ще е ееекстра :twisted:

За какво шотландско ми говориш? Шотландското първенство е едно от най-слабите в Европа. Мерси от такова първенство. Предпочитал си нашето.
ПОДКРЕПЯЙ МЕСТНИЯ СИ ОТБОР! НЕ БЪДИ К*РВА!
Реконтра от Перник http://vbox7.com/play:ce211868

Потребителски аватар
PFC Litex
Мнения: 17484
Регистриран на: 14 фев 2009 21:42

Re: Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Мнениеот PFC Litex » 02 яну 2010 16:35

greenlandia написа:
PFC Litex написа:Висшата лига в България трябва да е само с отбори от градове с население над 100 000 жители, а всички останали да играят в Б група.


Така май ще е най-добре!
София-4
Пловдив-2
Варна-1/2/
Бургас-1
Стара Загора-1
Русе-1
Други май няма по твоята логика!


Естествено. Сега на тези 10 отбора трябва да добавим и бюджет средно по 10 милиона евро годишно и всичко си отива на мястото.

Всеки един от тези отбори да е със стадион който да отговаря на изискванията: покрити трибуни, необходимият брой паркоместа, видео стени, осветление, места за журналистите обзаведени с последна дума на техниката, тревното покритие по последни стандарти с отопление и всичко става перфектно, нали?
Изображение

Потребителски аватар
petrof
Мнения: 1415
Регистриран на: 02 окт 2008 11:37
Skype: Да го духа София
Местоположение: ПЕРНИК СТАДИОН "МИНЬОР"
Контакти:

Re: Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Мнениеот petrof » 02 яну 2010 16:39

Siegfried написа:Аз съм ЗА това съкращаване - но не вярвам да стане веднага . По-скоро тази идея ще се реализира до 1-2 сезона максимум . Това е според мен по-реална прогноза . Иначе съм напълно съгласен с това намаляване - така в А група ще останат горе-долу най-добрите и равностойни отбора и вместо да гледаме 7-8 скучни мача , ще гледаме 4-5 качествени .

За равностойността на отборите може да поспорим. В момента имаме 16 абсолютно равностойни отбора. Кои отбори в момента се открояват над другите? Няма. Кои отбори се очертават като пълни аутсайдери? Няма. В момента групата си е суперравностойна. 16 отбора си е екстра.
Последна промяна от petrof на 02 яну 2010 16:43, променено общо 2 пъти.
ПОДКРЕПЯЙ МЕСТНИЯ СИ ОТБОР! НЕ БЪДИ К*РВА!
Реконтра от Перник http://vbox7.com/play:ce211868

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21371
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Мнениеот metodito » 02 яну 2010 16:40

Не знам само у нас, но особено у нас е пълно с хора, които казват кое как да е без да имат качествата да разсъждават правилно и бъркат функциите си. Добутан до "А" група, отбора на Лечков и най-вече самият президент почна много да разбира. С 10 отбора, тимче като неговото посмъртно няма да влезе в групата на майсторите. Корупцията в "Б" групите ще се завиши многократно със завишаването на мизата за влизане в по-горната група. Отделно, ако отбора на "Левски" да речем е бил два пъти с 5-6 на 0 отбора на някой новак, колко хора ще отидат на 3-ия и 4-ия мач? Къде е интригата? Единствено Ред Бул отсрами австрийския футбол, които нямат значителен успех в Европа не знам откога и не се знае дали ще продължат въпреки привидно лекия жребий. Лечков има нещо друго предвид с тези исказвания. Всички го знаят. В Шотландия откъм интрига е плачевна работата. Англия и Испания с колко отбора са? А това да има ценз за числеността на градовете... Т'ва без коментар. Търси се под вола теле в цялата тая работа, а някои от вас явно ги държи от 31-ви и не могат да вдянат това! :|

Потребителски аватар
FK_Montana
Мнения: 325
Регистриран на: 25 авг 2009 13:57
Контакти:

Re: Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Мнениеот FK_Montana » 02 яну 2010 16:41

аз съм за това групата да си остане 16 отбора, против съм мненията за намаляне, като няма слаби отбори, няма да го има Сливен да бие Левски, няма да ги има пирин и берое да победят литекс, свиленград-да държат на нокти до последно ЦСКА, Монтана - да бие славия и да прави Хиксове, проваляйки сметките на редица отбори като Черноморец, локо сфІ няма да ги има редица отбори и ще гледаме само как по-силните лягат в мачовете с "грандовете", с надеждата да им пратят някой ненужен играч през лятото или зимата, няма да има футбол в по-малките градове - футболът е за всички, не само за софиянци, пловдивчани, варненци и другите големи градове, сега някои са много смели защото знаят че отборите им са от по-силните и ще се задържат в елита, ама ако утре дойде Боби Михайлов и каже : от всеки град максимум по 1 отбор и веднага поне 90% ще зареват
да има изисквания за бюджет и тренировъчна база и който не може да ги спазва да си ходи, на Монтана като и дадоха изискванията юли и всичко нужно си направи
ЦСКА Шампион

Потребителски аватар
Siegfried
Мнения: 7151
Регистриран на: 01 окт 2009 18:56
Местоположение: Челсиландия
Контакти:

Re: Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Мнениеот Siegfried » 02 яну 2010 16:43

petrof написа:
Yanev написа:Много добра идея ;) Хем ще е по-равностойно,хем ще си скъсат гъза от мачове и ще разберат,че професията не им е играчи на маса и под маса,а футболисти.Едно първенство като шотландското ще е ееекстра :twisted:

За какво шотландско ми говориш? Шотландското първенство е едно от най-слабите в Европа. Мерси от такова първенство. Предпочитал си нашето.

Може и да е слабо сега - но в миналото е било много силно !!! Да ти напомням ли успехите на Абърдийн - Селтик или Рейнджърс ? Те сега не са толкова добри - защото в днешно време парите и тн рушат традициите на истинския европейски футбол !!! Затова славните Нотингам - Лийдс или Мьонхенгландбах не могат да си върнат величието от миналото . Много други велики отбори от миналото са велики и сега - но и много други велики отбори от миналото нямат техните възможности - за да могат и те да постигат такива бляскави успехи в днешно време като гореспоменатите величия .
Целта на това съкращаване е не веднага да се борим за Европа и да ставаме най-великите ! Основното е да върнем интереса на българина във футбола - да го върнем на стадиона - за да гледа интересни мачове ! Това е същественното в тази промяна ;)
[center][wrapimg=]http://www.fm-base.co.uk/forum/attachments/football-manager-2013-manager-stories/294163d1356366440-my-chelsea-fc-reign-banner-chelsea_1.png[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Yanev
Мнения: 1089
Регистриран на: 15 дек 2009 19:23
Местоположение: село София
Контакти:

Re: Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Мнениеот Yanev » 02 яну 2010 16:45

PFC Litex написа:
Yanev написа:Едно първенство като шотландското ще е ееекстра :twisted:


Ще се съглася, когато видя в Шотландия друг сериозен отбор като изключим Селтик, Ренджърс и донякъде Хартс.


Аз говорех за формата .. Иначе в Шотландия в последно време и Хартс никакви ги няма,но в България се вижда,че има интрига,стига да има и пари .. А в родното първенство Ботев и Берое,като не могат да си скрепят отборите,има ли смисъл наистина да участват .. ?
Това е чувството,което в нас гори ..
Изображение

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21371
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Мнениеот metodito » 02 яну 2010 16:46

FK_Montana написа:аз съм за това групата да си остане 16 отбора, против съм мненията за намаляне, като няма слаби отбори, няма да го има Сливен да бие Левски, няма да ги има пирин и берое да победят литекс, свиленград-да държат на нокти до последно ЦСКА, Монтана - да бие славия и да прави Хиксове, проваляйки сметките на редица отбори като Черноморец, локо сфІ няма да ги има редица отбори и ще гледаме само как по-силните лягат в мачовете с "грандовете", с надеждата да им пратят някой ненужен играч през лятото или зимата, няма да има футбол в по-малките градове - футболът е за всички, не само за софиянци, пловдивчани, варненци и другите големи градове, сега някои са много смели защото знаят че отборите им са от по-силните и ще се задържат в елита, ама ако утре дойде Боби Михайлов и каже : от всеки град максимум по 1 отбор и веднага поне 90% ще зареват
да има изисквания за бюджет и тренировъчна база и който не може да ги спазва да си ходи, на Монтана като и дадоха изискванията юли и всичко нужно си направи

Браво! Ако намалят групата, според мен корупцията ще удари тавана и това е.

Потребителски аватар
PFC Litex
Мнения: 17484
Регистриран на: 14 фев 2009 21:42

Re: Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Мнениеот PFC Litex » 02 яну 2010 16:51

Siegfried, в едно мнение минаваш от северния до южния полюс и обратно, и в крайна сметка нищо споделяш.

Първо и единствено, и най-важно за футбола в 21 век се казва ПАРИ, всичко останало е на втора линия.
На мускули може да караш един сезон, след което потъваш.

Намаляването на групата не дава гаранции за вдигане на качеството.

Също така, както значи Общински отбор :roll:
Тези общини нямат ли по-важни проблеми за финансиране?

Строги изисквания за всеки футболен клуб и не само да са на хартия, а да се и приложат.
Отбор от Б група и взел промоция за А група ако не отговаря на минимални изисквания да не влиза.
Изображение


Върни се в “Сливен”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта