Тъжна олимпиада

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Христо Христов
Мнения: 27
Регистриран на: 11 авг 2008 13:50
Контакти:

Тъжна олимпиада

Мнениеот Христо Христов » 12 авг 2008 10:55

Олимпиадата ще бъде тъжна за българите. Не го ли усещате вече. Предварително знаехме, че участието ни ще бъде фиаско, но сякаш сега си даваме сметка, че то ще бъде пълно. Дори и да спечелим някой и друг медал. Проблемът е, че се създава усещането за пълна безизходица и липса на перспектива. Толкова ме заболя като чух, че плувецът ни Палазов е на олимпиадата без треньор. И това си пролича явно по време на плуването му. Тъжно ми е и за боксьорите, които са принудени да го играят секунданти, вместо да ходят на масажи. Имам чувството, че Борис Георгиев ще жъне победи, но дори и да не го направи, той вече е морален победител. Защото само у него усещам българския дух.
Имам едно предложение за справяне с тоталната криза. Всеки град да си набележи по един спорт и да го развива. Примерно Варна и Велинград - плуването и водна топка, Разград и Асеновград - борбата, Пловдив и Благоевград - футбола и т.н. Критерият трябва да са успешните школи в миналото. Сигурен съм, че държавата няма да направи нищо по въпроса. Кметовете са тези. Защото имат пряк интерес. Поне ще се бият по гърдите, че са създали шампиони. И ще контролират пряко процеса. Крайно време е.

Потребителски аватар
user
Мнения: 60
Регистриран на: 06 авг 2008 09:34
Местоположение: София
Контакти:

Re: Тъжна олимпиада

Мнениеот user » 12 авг 2008 11:17

За съжаление си почти на 100% прав!Почти,защото колкото и да ни е болно на всички - нищо няма да се промени! :( То където държавниците,там и кметовете!НЕ може Държавата ни да е на дъното,пък спорт да развиваме! :!: За съжаление това е реалността,реалност сътворена от нас самите,защото хората са го казали мнооого отдавна - "Всеки народ заслужава управниците си"! :!: Дано поне някой ни зарадва с медал,още по-долре титла!Като си спомня в недалечното минало колко медали имахме само в щангите,да речем,а сега се чудим дали ще имаме поне един! :!: :(
ОБИЧАМ РОДИНАТА,МРАЗЯ ДЪРЖАВАТА!!!

моряка
Мнения: 203
Регистриран на: 17 юли 2008 22:41
Контакти:

Re: Тъжна олимпиада

Мнениеот моряка » 12 авг 2008 11:25

Жалко за сега?
Борис Георгиев-64кг
СтанкаЗлатева--72кг
Румяна Нейкова-скиф
Йордан Йовчев-халки
Волейбол
Има време още!

Христо Христов
Мнения: 27
Регистриран на: 11 авг 2008 13:50
Контакти:

Re: Тъжна олимпиада

Мнениеот Христо Христов » 12 авг 2008 11:32

Чул те Господ. Дано да съм големия песимист, но ми стана много болно като слушах Палазов и треньорът на състезателката ни по бадминтон. Нещата въобще не са родови


Потребителски аватар
dimachko
Мнения: 394
Регистриран на: 13 юни 2008 17:38
Контакти:

Re: Тъжна олимпиада

Мнениеот dimachko » 12 авг 2008 11:44

jalkoo mnogo jalko :evil: golqm fars

Потребителски аватар
user
Мнения: 60
Регистриран на: 06 авг 2008 09:34
Местоположение: София
Контакти:

Re: Тъжна олимпиада

Мнениеот user » 12 авг 2008 11:46

моряка написа:Жалко за сега?
Борис Георгиев-64кг
СтанкаЗлатева--72кг
Румяна Нейкова-скиф
Йордан Йовчев-халки
Волейбол
Има време още!


Дори и програма максимум на изброените спортове,пак няма да стигнем и половината на тези,спечелени само преди 4г./ако не бъркам с цифрите/!Мисля,че това е достатъчнен показател,като прибавим и "случките" със щангистите и Пламен Константинов...явно от школи,терени,можем да стигнем чак до управление и управници в БГ спорта - нищо от тях НЕ е,дори и на средно ниво!!!Успех на нашите!Но пък е глупаво да стискаме палци и да искаме "бълтарски дух" и талант от нашите спортисти,защото вече,както във Футбола,така и в спорта като цяло си трябват и ПАРИ,за треньори,за масажисти,за терени,за бази,за всичко...а те нямат условия за НИЩО!!!Който се е занимавал със спорт,знае - само с "гърди" НЕ СТАВА!То дори си е успех,че са там!Имат талант,но само талант за да си най-дория на Олимпиада НЕ е достатъчно!!! :( :!:
ОБИЧАМ РОДИНАТА,МРАЗЯ ДЪРЖАВАТА!!!

Kasperle
Мнения: 273
Регистриран на: 17 юни 2008 12:32
Контакти:

Re: Тъжна олимпиада

Мнениеот Kasperle » 12 авг 2008 11:52

Позорно е - 20 години след Сеул, когато взехме 10 злата сме на дъното. Освен Румяна Нейкова и Йордан Йовчев на мускули не виждам кой друг може да вземе срежро - бронз, за злато да не говорим.

Училищен и студентски спорт няма. То и образование в училищата и университетите няма, та камо ли спорт.

Масов спорт няма - състоянието на спортните площадки, басейните, залите е трагично. Само им точат ножа за някой нов блок или мол. Спонсори в лицето на бизнеса, общините, държавата няма.

Елитен спорт няма. Държавата няма стратегия, не отпуска пари, не се интересува дори. Спортове, в които бяхме водещи, кретат, спортове, които не са особено атрактивни по принцип направо умират, а в атрактивните спортове (с изключение на волейбола) сме избутани в миманса.

Медии няма - предпочитат да плюят и величаят футболните ни псевдограндове вместо да обръщат внимание на детско-юношеския спорт.

Да видим кого ще посрещат държавниците след 10-ина дни, с кого ще се снимат, кого ще награждават...
Изображение

vincenthad
Мнения: 18
Регистриран на: 12 авг 2008 11:58
Контакти:

Re: Тъжна олимпиада

Мнениеот vincenthad » 12 авг 2008 12:05

И Назарян отпадна - и други ще има.Въобще положението ни е пълна трагедия.Някак си ме се струва, че Христо Марков има пълно право като казва, че държавата нехае за спорта.Президента преди 2 години беше обещал да гледаме мачовете на волейболистите на Олимпиадата в най-голямата зала в България, която "УЖ" щеше да се построи за Пекин и накрая си я гледаме пак вкъщи, а и не само това - никакви бази, само раздори и скандали във федерациите, пресен пример са щангите, че и вече волейбола,да не говорим за футбола.Разчитаме на единици, и на натурализирани спортисти да защитават българското.Тъжно...

Христо Христов
Мнения: 27
Регистриран на: 11 авг 2008 13:50
Контакти:

Re: Тъжна олимпиада

Мнениеот Христо Христов » 12 авг 2008 12:21

Президентът се показва само в пълната зала във Варна и се прави на голям почитател на волейбола. А ако се сбъдне прогнозата ми, че волейболистите ще останат извън четворката - тогава дали Първанов няма да забрави пристрастията си към волейбола. Ние пак ще пълним залата, защото ги харесваме, но политиците ще ги забравят. Прав е форумецът който попита кого ще посрещат на летището. Стигнахме дотам Левски да трепери от Бате Борисов, а ЦСКА да не може да си плати данъците. Случките от това лято ще бъдат с много тежки последствия/далеч съм от фенските пристрастия/. Досега интелигентните цесекари стискаха палци, когато Левски играеше в чужбина. Сега и това няма да се случва. Настъпи време на тотална омраза, от която спортът няма да спечели нищо. Агитките ще си правят гадни номера, насилието по стадионите ще продължи, докато се стигне до момента, в който разумните хора няма да припарват на трибуните. И бащите няма да пускат децата си да играят в школите, защото никой не иска да го гледат само гамени и екстремисти. Това време е близко. Ако в БФС имаше малко мозъци трябваше да извадят всички отбори и да се тръгне на чисто. Ще преживеем година - две извън европа и ще се върнем по-силни. А сега ако Бате бие Левски, вече никой няма да ни слага в сметките. Преди години сините дори нямаше да се изпотят за победата. Да не говорим за ЦСКА.


Върни се в “Други спортове”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта