Кубрат Пулев срещу Дерек Чисора

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: Кубрат Пулев срещу Дерек Чисора

Мнениеот iliev72 » 08 май 2016 22:59

1982 явно ние още сме миналото и не го разбираме съвременният бокс. Няма вече Али , Форман , Тайсън , Холифилд. Всичко това вече е история , а сега всичко е тактика.
Няма я елегантността на Али , силата на Форман , агресията на Тайсън. Сега всичко е тактика.
[offtopic][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/72850495676373035823.jpg[/wrapimg][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/28875847901498354995.jpg[/wrapimg]
[wrapimg=]http://i67.tinypic.com/23tmws9.jpg[/wrapimg][/offtopic]
Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

Потребителски аватар
futbolqga
Мнения: 2830
Регистриран на: 11 май 2009 17:11
Контакти:

Re: Кубрат Пулев срещу Дерек Чисора

Мнениеот futbolqga » 09 май 2016 00:08

1982 написа:Хубаво, не разбирам нищо от професионален бокс, така да е ..... просто съм свикнал на едни други играчи, дето излизаха и се трепеха наистина, а не се гушкаха по цял мач. ;) Едно време беше истинският профи бокс, сега е пълен цирк. Режисирани маймунджулъци преди "мачовете", а на ринга основно нежности и ласки ....

И не го приемай толкова навътре, не пиша само за Пулев, а като цяло за днешния "профи бокс". Просто двубоят снощи бе повод да си припомня колко зле са нещата, затова го пиша сега. ;)

Колега, нямам нищо лично към теб, но не мога да приема, че имаме европейски шампион (!!!) и вместо да се радваме, сме тръгнали да обсъждаме колко е зле спорта, та видиш ли и българин имал шанс да спечели нещо.

А за другите играчи, макар да са големи имена, то ако се състезаваха в момента или щяха да изповядват същия стил, който всички видяхме от Пулев в снощния мач, или щяха да губят поголовно. А и нека не ги превъзнасяме толкова. Един Ленъкс Люис например, точно беше нокаутирал Тайсън в предишния си мач и изведнъж беше пребит като куче от... Витали Кличко! Владимир, колкото и да не го харесвам, също е добър боксьор. Вярно, може да не е атрактивен за гледане за обикновения зрител, но за ценителите на бокса винаги представлява интерес. Освен това, Рой Джоунс Джуниър също е изумителен боксьор. Той просто беше истинска наслада за окото до преди няколко години! А и мачът му миналия месец, макар да беше срещу дебютант, пак си беше кеф за гледане.

И само защото вече неколкократно един друг колега споменава името на Тайсън покрай израза "истински бокс", ще си позволя да отговоря. Тайсън е възможно най-далече от истинския бокс! Боксът е спорт между МЪЖЕ, силни характери. Тайсън символизира всичко грозно в този спорт. Да не говорим, че от боксовите му умения, това, което всеки ще запомни, е мръснишката му игра. Той завинаги ще остане символ на използването на лакти!

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: Кубрат Пулев срещу Дерек Чисора

Мнениеот iliev72 » 09 май 2016 00:22

Какви лакти ?! Това левскарите умирате на бялото да кажете черно. С лакти ли се нокаутира противник - претендент за титлата за 90 сек ?!
В силните години на Тайсън малцина оцеляваха до 3 рунд. И да те светна след мача който приключи за 90 сек имаше сериозен отлив от спонсори като станеше въпрос за Тайсън.
Нямаше кога да им пуснат рекламите защото противника не изкара и един рунд и Дон Кинг имаше опасност да загуби големи пари. Вземи гледай мачове на Тайсън между 1986 и 1996.
И ми покажи къде са лактите на Тайсън. Аман от специалистите които през живота не са гледали истински бокс.
[offtopic][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/72850495676373035823.jpg[/wrapimg][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/28875847901498354995.jpg[/wrapimg]
[wrapimg=]http://i67.tinypic.com/23tmws9.jpg[/wrapimg][/offtopic]
Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

Потребителски аватар
GOLEADOR
Мнения: 12743
Регистриран на: 05 апр 2012 00:55

Re: Кубрат Пулев срещу Дерек Чисора

Мнениеот GOLEADOR » 09 май 2016 00:40

Не разбирам хора които не могат да се зарадват даже и на една такава хубава победа.Равностоен мач със здрави удари и интрига до край.Пулев победи но можеше и да изгуби мача.Двубоя може да не е върха на сладоледа,но в никакъв случай не бе слаб и скучен.Чисора показа,че няма кой да го нокаутира колкото и здраво да го удрят по главата.Изуми ме тоя човек,след тези яки тупалки даже и не клекна.Ще ми се другия мач на Кобрата да е в София срещу Кличко,колкото и невероятно да е реализирането на такъв бой.
Спомнете си мача на кобрата с Устинов.Сегашния мач бе много по-интересен и здрав.
Последна промяна от GOLEADOR на 09 май 2016 00:45, променено общо 1 път.
[center]ДОБРЕ ДОШЛИ В СЕМЕЙСТВОТО НА ЦСКА ![/center]
[center][rimg]http://oi63.tinypic.com/10pwvlu.jpg[/rimg][/center]

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Кубрат Пулев срещу Дерек Чисора

Мнениеот 1982 » 09 май 2016 00:44

Няма лошо, така ги виждаш ти нещата, явно имаме коренно различни представи за професионалния бокс. За мен, той вече не е зрелището, което беше. Затова и вече почти не го гледам.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
GOLEADOR
Мнения: 12743
Регистриран на: 05 апр 2012 00:55

Re: Кубрат Пулев срещу Дерек Чисора

Мнениеот GOLEADOR » 09 май 2016 00:47

1982 написа:Няма лошо, така ги виждаш ти нещата, явно имаме коренно различни представи за професионалния бокс. За мен, той вече не е зрелището, което беше. Затова и вече почти не го гледам.

Разбира се,"на вкус и цвет товарищей нет" (както казват руснаците).Не е задължително да харесваме едни и същи неща.
[center]ДОБРЕ ДОШЛИ В СЕМЕЙСТВОТО НА ЦСКА ![/center]
[center][rimg]http://oi63.tinypic.com/10pwvlu.jpg[/rimg][/center]

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Кубрат Пулев срещу Дерек Чисора

Мнениеот 1982 » 09 май 2016 01:12

Всъщност, това беше към левскаря, който ме е цитирал, но гледам и ти си му съмишленник (по боксови възгледи), тъй че се приема. :mrgreen: :mrgreen:
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
futbolqga
Мнения: 2830
Регистриран на: 11 май 2009 17:11
Контакти:

Re: Кубрат Пулев срещу Дерек Чисора

Мнениеот futbolqga » 09 май 2016 01:37

iliev72 написа:Какви лакти ?! Това левскарите умирате на бялото да кажете черно. С лакти ли се нокаутира противник - претендент за титлата за 90 сек ?!
В силните години на Тайсън малцина оцеляваха до 3 рунд. И да те светна след мача който приключи за 90 сек имаше сериозен отлив от спонсори като станеше въпрос за Тайсън.
Нямаше кога да им пуснат рекламите защото противника не изкара и един рунд и Дон Кинг имаше опасност да загуби големи пари. Вземи гледай мачове на Тайсън между 1986 и 1996.
И ми покажи къде са лактите на Тайсън. Аман от специалистите които през живота не са гледали истински бокс.

Хубаво е, че ти си гледал бокс. За разлика от теб, аз съм имал възможността да бъда в залата и да попивам от велик шампион като Даниел Петров.

И как да ти покажа къде са лактите на Тайсън, като ти ако си го гледал и не си ги видял, значи имаш сериозни зрителни проблеми? Мача с Бигс гледал ли си му? Само в този мач веднага се сещам как удари Бигс поне 6-7 пъти с лакът, когато бяха в близък бой. Същият мръсник като Джордж Макфадън! И понеже аз явно не съм гледал бокс, ето ти мнението на Лари Холмс за същия мач - "I didn't see a guy with class in there, I see a guy who throws elbows, I see a guy who throws (head)butts and I see a guy who hits after the bell".

А после какво се случи в мача срещу самия Холмс? Четвъртия рунд помниш ли го? Холмс му смачка мутрата на Тайсън 6 пъти подред, преди да влезнат в клинч и Тайсън да му забие лакът в лицето. Но това не беше достатъчно и само секунди по-късно, Холмс беше на въжетата след... каква изненада! Нов удар на жалкия Тайсън с лакът!

А мача срещу Франк Бруно как ти се стори? Тайсън продължи да го удря при спряна игра още в първия рунд. И като видя, че и това не му помага, реши да му разбие носа с лакът! Това помниш ли го?

А мачовете срещу Холифийлд има ли нужда въобще да ги споменавам?!

Очаквам да погледнеш горните мачове, ако не си, и да ми кажеш пак аз бокс гледал ли съм.

Edit: И ако горните не са ти достатъчни, сетих се и за още един. И отново още в първия рунд - Майкъл Спинкс говори ли ти нещо? Виж още първия клинч в мача и гледай левия лакът на мръсника Тайсън!

Потребителски аватар
River Plate
Мнения: 1989
Регистриран на: 25 мар 2008 19:06
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кубрат Пулев срещу Дерек Чисора

Мнениеот River Plate » 09 май 2016 09:23

1982 написа:Няма лошо, така ги виждаш ти нещата, явно имаме коренно различни представи за професионалния бокс. За мен, той вече не е зрелището, което беше. Затова и вече почти не го гледам.


Какво значи зрелище?

Бокса е 90% тактическа дисциплина. И това е изключително интересно, погледни този спорт от тази гледна точка.

Тези, които се кефеха на бокса заради нокаутите на Тайсън и на маймунджалъците му извън ринга, не са истинските фенове на бокса. Да и на мен ми се гледат Али, Фрейзър, Формън, Тайсън, Холифилд и Люис, но бокса не е само зрелище. Един Виталий в най-силните му години не беше атрактивен в нито един от мачовете си, но никой не може да отрече, че беше страхотен боксьор, както и брат му.

Колкото до патриотарските коментари за Пулев, аз бягам от това. Аз го оценявам като добър боксьор, много добър, близък до топа в хевиуейт. Да, радвам се, че е българин и се гордея с това, защото имаме една от най-добрите школи в аматьорския бокс и най-накрая успяхме да изкараме от аматьорите до профито един боксьор и то в хевиуейт. Това е страхотно, а хейтъри винаги ще има. Харесва ми и начина му на мислене, много е позитивен и патриотично настроен, а такова поведение адмирирам, защото народът и без това ни е смачкан и изстрадал. Беше подиграван от родните ганьовци, че за репликата "продължамаче напред", която показа един страхотен дух и след нея си спечели много почитатели извън България, ако следиш международните боксови форуми, ще се убедиш.
Само тук се подиграват на човек стигнал до мач за световната титла и загубил го от непобедения от 9 години шампион. Само тук се подиграват на човек "продължил напред", след тая загуба.
Пълно е с андрешковци и байганьовци в тая държава.
[center]Не се гаси туй, що не гасне!
ЦСКА ЗАВИНАГИ
[/center]
[center]Чавдар (Етрополе) + Литекс (Ловеч) ЦСКА (София)[/center]
[center]МИКРЕ ВЪН![/center]

[center]
golemia написа:...Там в Софийското полЕ играе тим от ЕтрополЕ.На Ловеч с играчите и на ЦСКА припознавачите... :)
[/center]

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Кубрат Пулев срещу Дерек Чисора

Мнениеот THE G.A.M.E » 09 май 2016 11:00

Хубава победа на Кубрат, при това срещу съперник във форма.
Дерек се движеше добре през по-голямата част от двубоя, а и тактиката му бе насочена изцяло срещу това, да спира силните страни на нашия.
В крайна сметка качеството се получава само тогава, когато и двете страни са готови на открит двубой.
Като във футбола, ако само единият отбор атакува, а играта на другият е насочена изцяло към това, да му разрушава силните страни, няма как да има качество.

Принципно срещите между сравнително равностойни боксьори, рядко са зрелищни.
В днешно време, с този ТВ интерес, реклама, спонсори, всеки гледа да не се изложи и за т'ва преобладава тактиката.
Малцина са ( можеби са по-малко от 5-ма ) боксьорите в момента, които биха тръгнали да сипят удари от 1-вата до последната минута.
Така че, критиките за качеството на срещите на Пулев, са неоснователни.
Другото което е - във футбола, как подкрепяме отборите си, независимо от продукцията им, та не мога да разбера защо са претенциите към "Кобрата".
Какъвто и да е, българин е.
Може да сме идиоти, бай-ганьовци, тарикати, и т.н. но сме си родни такива. :lol:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

[center][wrapimg=]http://www.rozetabg.com/wp-content/themes/corporate/iyi/logo.jpg[/wrapimg][/center]
[wrapimg=]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/353.png[/wrapimg][rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/661.png[/rimg] [rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/687.png[/rimg]


Върни се в “Други спортове”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта