Цялостно западане на спортът в България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

pens
Мнения: 153
Регистриран на: 10 юли 2008 10:51
Контакти:

Re: Цялостно западане на спортът в България

Мнениеот pens » 11 авг 2015 23:54

anihilator написа:
pens написа:Чети каквото искаш и затъвай в блатото, все ми е тая. Уважавам всяко мнение и няма да те коментирам.
Но за мен пътят е един - финансиране на максимум 5 вида спорт. Останалото за децата. Това е.

Не правилно това абсурдно е :!: Не можеш да налагаш 5 вида спорт с надеждата за медалчета , а другите кучетата ги яли :!: То и сега достатъчно приоритет се дава на някои спортове.


На кои? Искам да ми отговориш в цифри, за да имаш аргумент, че да има здравословен спор.
И не е абсурдно. Не мога да бъда прав пред теб, когато не мога да ти цитирам закони от централноевропейски държави, в които съм учил. Колкото и странно да ти изглежда, те са 4. И то защото като бях по-малък (защото и сега съм млад) исках да опозная най-любопитните ми държави, преди да се прибера и да създам семейство. Доста назад сме от тези държави по отношение на спорта. Целенасоченото развитие на спорта е много важно, но при нас никога няма да дойде. Или поне не в моя живот :)
Пише се Левски, чете се Любов.

drvasko98
Мнения: 6937
Регистриран на: 24 мар 2008 23:34
Контакти:

Re: Цялостно западане на спортът в България

Мнениеот drvasko98 » 12 авг 2015 09:30

От спортът (масовият визирам, а не професионалния) се печели много. Печелят се по-здрави, по дисциплинирани, по-толерантни и по-щастливи хора. Но тъй като в нашата родина няма интерес от подобно нещо, напротив, затова всячески се мъчат хората да бъдат затруднени да го практикуват. А за масов спорт не са необходими чудовищни инвестиции

Потребителски аватар
stefani
Мнения: 8101
Регистриран на: 01 юни 2008 15:37

Re: Цялостно западане на спортът в България

Мнениеот stefani » 12 авг 2015 14:13

Студената война за нас свърши и няма как една бедна държава да харчи милярди з химически спорт :)
Изчезнали са динозаврите и неандерталците, сега идва ред на комунистите, фашистите и расистите !

На линия
Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6489
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: Цялостно западане на спортът в България

Мнениеот Alexx » 13 авг 2015 10:55

Че ние големи спортни успехи не сме имали през соца. Само печелехме медали в смешни спортове като борба и вдигане на тежести, спортове които никой не го еня.

Todor_Zhivkov
Мнения: 123
Регистриран на: 08 авг 2015 02:53
Контакти:

Re: Цялостно западане на спортът в България

Мнениеот Todor_Zhivkov » 13 авг 2015 14:12

Alexx написа:Че ние големи спортни успехи не сме имали през соца. Само печелехме медали в смешни спортове като борба и вдигане на тежести, спортове които никой не го еня.

Напротив имахме!
Освен , че печелихме медали по борба, гимнастика, вдигане на тежести и още много други спортове, България редовно се класираше на световни първенства и побеждаваше именити отбори като Франция , Белгия, Италия! Факт!
Тогава нашите клубни отбори побеждаваха Байерн Мюнхен, Ливърпул, Нотингам, Милан, Барселона , Аякс, Стяуа , Рома! Факт!
Тогава във почти всяко село и всеки град имаше стадион и децата спортуваха! Факт!
Сега всичко е занемарено! Българският спорт е занемарен! Факт!

На линия
Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6489
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: Цялостно западане на спортът в България

Мнениеот Alexx » 14 авг 2015 13:12

Toва са проблясъчни успехи във футбола. Ние никога не сме имали успехи в комерсиални спортове като баскетбол, футбол, хокей, тенис, бокс, лека атлетика и т.н..
За разлика от сърбите, които са и бяха на светлинни години в спорта.

Потребителски аватар
Azazel
Мнения: 13
Регистриран на: 22 окт 2015 15:58
Контакти:

Re: Цялостно западане на спортът в България

Мнениеот Azazel » 22 окт 2015 16:15

Няма нужда да се американизираме с техните глупави спортове. Няма по хубаво от класиката. Кой безумник се интересува от бейзбол, моля Ви се.

На линия
Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6489
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: Цялостно западане на спортът в България

Мнениеот Alexx » 22 окт 2015 17:26

Викаш пък никой въобще не се интересува от баскетбол или хокей?
Иначе аз вероятно ще съм последният човек на Земята който би защитавал бейзбола ала мога да ти кажа,че в Япония много се интересуват от този спорт.

Потребителски аватар
Azazel
Мнения: 13
Регистриран на: 22 окт 2015 15:58
Контакти:

Re: Цялостно западане на спортът в България

Мнениеот Azazel » 23 окт 2015 11:27

Да, знам. Но САЩ и Япония не са планетата Земя. Интересно ми е, как така САЩ са световен шампион на бейзбол, за какво първенство говорим. Комерсиализирани до крайна степен.

На линия
Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6489
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: Цялостно западане на спортът в България

Мнениеот Alexx » 23 окт 2015 11:42

Освен Япония и САЩ, то е и популярен в Пуерто Рико, Куба, Доминиканската република, Панама, КАнада и т.н..
В случая не виждам защо се фокусираш върху този спорт след като има два достатъчно популярни спорта от С. Америка в световен мащаб - баскетбол и хокей. Със сигурност са по-популярни от борба, щанги, худ. гимнастика, стрелба, аматьорски бокс, че дори от волейбола с който толкова се гордеем.


Върни се в “Други спортове”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта