Формула 1 и безкрайно неясни правила.

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

LancerDoctor
Мнения: 47
Регистриран на: 14 май 2008 18:54

Формула 1 и безкрайно неясни правила.

Мнениеот LancerDoctor » 22 юни 2008 20:51

От години гледам Ф1 и не мога да разбера как може да се провеждат състезания на писти където не можеш да изпреварваш никого.Половината от пистите в календара ако не и две трети са тесни с безкрайни шикани и бавни завои.Нали атракцията в този спорт е изпреварването,а не някой да сбърка в бокса или ФИА да накара еди кой си отбор да сдаде спечелен шампионат заради неясни интриги.Имам чувството,че безкрайно многото правила и забрани са приети за да може да се ограничава развитието на даден тим,ако дръпне пред другите.По-малкото ограничения биха дали развитие на инженерната мисъл,а по-широките и бързи писти ще дават възможност за победа на пилотите,които могат да карат по-дълго време с максимално темпо.В последните години човек остава с горчивината,че наказанията на някои пилоти ,пускането на сейфти кар в" точния момент" целят запазването на хегемонията на определени отбори изпадали в посредственост в по-минали времена.

Потребителски аватар
mike28
Мнения: 2582
Регистриран на: 06 юни 2008 17:28
Skype: В Русия съм
Контакти:

Re: Формула 1 и безкрайно неясни правила.

Мнениеот mike28 » 22 юни 2008 21:34

-
Последна промяна от mike28 на 04 окт 2009 09:12, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43892
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Формула 1 и безкрайно неясни правила.

Мнениеот rhaegar » 22 юни 2008 21:40

е да ама е прав че половината състезания са на скучни и бавни писти-аз това в Унгария например не го гледам от години.Единственото с тясна писта трябва да е Монако
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
mike28
Мнения: 2582
Регистриран на: 06 юни 2008 17:28
Skype: В Русия съм
Контакти:

Re: Формула 1 и безкрайно неясни правила.

Мнениеот mike28 » 22 юни 2008 21:50

-
Последна промяна от mike28 на 04 окт 2009 09:12, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Sneijder
Мнения: 127
Регистриран на: 16 юни 2008 14:53
Местоположение: Sofia/Bulgaria
Контакти:

Re: Формула 1 и безкрайно неясни правила.

Мнениеот Sneijder » 23 юни 2008 10:10

Аз пък във форума на Левски си мислех, че се обсъжда футбол :x Пич защо си направил тая ненужна тема във форума на ЛЕВСКИ :evil: Направи я във форум на Ф1!!!
Изображение

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43892
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Формула 1 и безкрайно неясни правила.

Мнениеот rhaegar » 28 юни 2008 11:23

mike28 написа:Че на кой му пука какво мисли обикновения зрител? Ти ако си от Франция или Унгария примерно,ще мислиш ли така,да остане страната ти без кръг от Гран при? Като гледам посещаемостта,няма празни места никъде.а колкото до трудните изпреварвания-мисля,че коментаторите го обясниха-дължи се на факта,че прилепването на предницата към земята зависи много от предното крило,и затова на такива писти трудно се изпреварва,нали затова и догодина колите ще бъдат изцяло променени,с цел тази зависимост да се избегне.Примерно мен не ми прави абсолютно никакъв кеф да гледам Наскар сериите,дето се въртят хиляда и сто обиколко в кръг па макар и на широка писта.

прилепване мрилепване все е тая когато пистата е тясна и няма място две коли да се разминат камо ли да се изпреварят няма никакво значение какви са настройките на колата.във унгария може само в бокса да стане нещо интересно
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

georgi bancov
Мнения: 350
Регистриран на: 01 апр 2008 13:33
Местоположение: ТроЯн4е съм си аз
Контакти:

Re: Формула 1 и безкрайно неясни правила.

Мнениеот georgi bancov » 21 юли 2008 13:45

Хехе, Форс Индия са номер 1!

Потребителски аватар
LordVOODOO
Мнения: 582
Регистриран на: 19 ное 2008 22:16
Местоположение: Варна

Re: Формула 1 и безкрайно неясни правила.

Мнениеот LordVOODOO » 26 ное 2008 12:48

Оф ясно колко разбирате от Формула 1. Проблема не е в пистите, да има такива, които са бавни и какво от това?!?!
Проблема е във всичките ограничения, които налагат ФИА по развитието на автомобилите!!! Забрана за разработка на двигателя, забрана за това, забрана за онова, че разходите да били по-малко!!! Ало ФИА вие акъл имате ли бе?!?!?! Това е Формула 1 - спорт за милиарди, спорт в които винаги има 10-11 отбора, който не може да си плаща да се маха!!! Това, че някой може да си позволи да вложи примерно 5 милиарда евро в отбора си да речем за 3 сезона - ми негов проблем, другият щом не може да се маха!!!

ТА АКО ГИ НЯМАШЕ ВСИЧКИТЕ ТИЯ ОГРАНИЧЕНИЯ КОЛИТЕ ЩЯХА ДА СА ТОТАЛНО НЕРАВНОСТОЙНИ И ПРОСТО ПО-БЪРЗАТА КОЛА ДА ПОМИТА ДРУГИТЕ БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ ДАЛИ ПИСТАТА Е БЪРЗА ИЛИ БАВНА!!!
Нека върнат турбо двигателите, когато болидите без проблеми развиваха по 360 километра в час и можеха да излитят от пистата, ако има наклон.... - това е зрелището наречено формула 1 - а не да гледаме как Бърни се опитва по всевъзможен начин да прави ферари шампиони!!! То не бяха отнемания на точки, не бяха местения в класирането, подарени победи (Спа , Белгия) и какво пак Хамилтън шампион! Ако ги нямаше всичките тия ограничения през изминалият сезон Мерцедес щяха да имат болид, който да е с ПОНЕ 50 конски сили по-мощен от този на ферари и да развинтят всякаква конкуренция, но на Бърни не му е удобно така, защото малките отборчета начело с ферари ще ореват всичко, съответно няма да му кихат кинти и той ще го духа. Ето за това - формулата е скучна! Защото един идиот реши, че всички отбори трябва да са равни, а те не са!!! Не може автомобилен консорциум като Мерцедес, който реализира печалби от милиарди евро на година (за последната година печалбата на Мерцедес беше 5.7 милиарда евро) да са наравно с отборчета като Форс Индия, Ред Бул, БМВ, Ферари и тн... просто не може!!! В крайна сметка всеки да се простира според чергата си! Ферари на година продават не повече от 500-600 автомобила... еми ще харчат спечелените кинти от тия 500-600 автомобила, Мерцедес продават на година над 100000 коли... еми нормлано е да харчат в пъти повече тогава!!!
Изображение


Върни се в “Други спортове”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта