Колоездене

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

На линия
Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43890
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Колоездене

Мнениеот rhaegar » 14 сеп 2023 21:40

Той Къс каза, че отборната политика е била да не го чакат, но от мъжка гледна точка беше редно да не го изръсват така. Както каза, той се раздаваше и за двамата в толкова много обиколки, можеше да го изчакат. Днешния етап не го гледах, но определено се радвам че остава в червено.

Може би в събота има някакъв вариант Йонас да направи атака, но с тия височини само трета категория, не вярвам да го изръси. А и няма да е честно, наистина.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

На линия
Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43890
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Колоездене

Мнениеот rhaegar » 14 сеп 2023 22:04

И все пак, това е интервюто на Вингегор преди днешния етап. Може би не е било само ПР говорене, щом Къс още е лидер:

I: Jonas Vingegaard there's a lot of discussion about how you rode yesterday. How have you and the team evaluated that you and Roglic rode away from Sepp Kuss?

JV: Yeah, we've obviously talked about it. As I also said yesterday I'd like to see Sepp win.

I: Was it then a bit of a mistake to not stay with him?

JV: Yes and no, I'd say. I was also very much in doubt about what to do in that situation. No-one told me what to do then, so I was also in doubt.

I: Today is the last big mountain stage. If you have to back up your words about Sepp Kuss, will you than have to stay with him?

JV: Yeah I think when I've said that I hope Sepp Kuss wins, then I think you you can deduct what my tactic is today.

I: Richard Plugge told the team had a meeting yesterday where things where discussed. What did you say at the meeting?

JV: Yeah well, as I've already said internally on the team before, that we shouldn't fight for it. I said the same yesterday.

I: Could you maybe have the theory that you and Roglic are maybe fighting about being no. 1 in the team hierachy.

JV: No, I don't think so. We'll see what happens today, I can't reveal too much about what's going to happen, but I hope Sepp will be in red after today too.

I: There's a lot of discussion online. Between fans, but also between riders like Adam Blythe, David Millar who think it might have been wrong yesterday. Does it affect you that so many are criticizing you?

JV: No, not really. I don't really care what other people say, it's more my own emotions I'll have to... what is it called... not control, because I have them under control... but feel good about what I am doing and I would feel good if Sepp won.

I: Is it a hard situation for you as well? If you don't win as the best rider you're getting criticized, if you're giving gifts you're criticized, if you don't let Sepp win you're criticized. Is it easy?

JV: No. It's obviously not an easy situation, but as I said, I don't really care if people critcize me. I'll have to do with I think is right for me and right for the team, and I'll do that today.

I: So you're thinking that it's important for you personally and maybe the future for the team, that you let Sepp Kuss ride his chance today?

JV: Yeah, I obviously think it would be greedy to go for the win. I can't see why I should go for the win, when he has done so much for me.

I: Can a situation arise where Kuss has so poor legs that you have to leave him behind. Have you talked about how much you can help him?

JV: Obviously if the three of us are losing the podium, then at some point we have to make sure we're still winning the race.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

nghcvth
Мнения: 3540
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Колоездене

Мнениеот nghcvth » 15 сеп 2023 06:41

Видях кратък обзор от вчера, Вингегор даже му беше грегар на последната височина. :) После Къс засили, Вингегор почна да изостава и американецът намали. Накрая му направи 9 секунди на финалния спринт. Определено началството на Джъмбо им е казало да дават по- спокойно и да не се атакуват.
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

На линия
Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43890
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Колоездене

Мнениеот rhaegar » 15 сеп 2023 08:11

Аз също гледах повторение на последните 15км. Според мен Вингегор нарочно изостана, за да не стане някой сакатлък и да го мине с бонификации в някой от следващите етапи. Определено караха за да запазят фланелката на Къс.

Имаше един много хубав коментар в Редит с теория за това каква е била тактиката на Висма като цяло за състезанието-отворена битка между Вингегор и Роглич до 17 етап (примерно) и който е в червено след това го пазят. Когато Къс се намеси в играта за крайната победа, на него са дадени същите условия. Да, това не е базирана на нищо спекулация, но изглежда логично.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13810
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Колоездене

Мнениеот Pichichi » 15 сеп 2023 18:15

Е Скай/Инеос се хейтят заради произхода на отбора. :mrgreen:
Освен това не мога да им простя че заради парите им от Тур-а им направиха специална обиколка за да може да спечели онзи куцар дето е сър!
И дори и на онази осакатена обиколка на Франция с отборен часовник и още бонуси за сър Брадли трябваше да задържат Фруум който си го пребиваше без заповеди.

nghcvth
Мнения: 3540
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Колоездене

Мнениеот nghcvth » 15 сеп 2023 20:32

Фруум и на една Вуелта така пак разнасяше Брадли по височините, все го чакаше и накрая заради това изгуби победата от Кобо. След години пък му дадоха победата заради допинг на Кобо. А Сър-а и аз не го харесвах, но откакто стана експерт на Евроспорт много ме кефи с външния му вид. :mrgreen:
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

На линия
Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43890
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Колоездене

Мнениеот rhaegar » 17 сеп 2023 19:33

Висма избиха рибата с тия екипи, топ. :lol:
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

На линия
Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43890
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Колоездене

Мнениеот rhaegar » 25 сеп 2023 23:20

Висма и Куикстеп щели да обединяват отборите, бахти наглостта.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13810
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Колоездене

Мнениеот Pichichi » 26 сеп 2023 14:26

Нема кинти! :mrgreen:
Щом ще има обединяване явно самостоятелно не се справят и ще трябва два спонсора
да поддържат един отбор. Само не знам какво ще ги правят толкова много състезатели.
Те какво ще пускат Ремко, Роглич, Вингегард да се избиват един друг като на последната
Вуелта ли? Или пък Ван Аерт с Алафилип и Ремко по класиките?

На линия
Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43890
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Колоездене

Мнениеот rhaegar » 26 сеп 2023 14:42

Е, надали ще задържат всички.

Зависи с кой лиценз останат, ако е този на Йъмбо, състезателите на Куикстеп могат да си прекратят договорите без последствия за тях. Според мен повечето така и ще направят. Честно казано не би ме учудило и Ремко да отиде в Инеос по този начин, той иска да е лидер за Тура, а докато е в отбор със здрав Вингегор, няма как да стане. Аланфилип пък няма изгода да е втора цигулка на ВВА. Интересно какво ще прави и Ланда, който трябваше от новия сезон да премине в Куикстеп.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение


Върни се в “Други спортове”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта