24 часа на Льо Ман 2014.

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Балкански Орел
Мнения: 5382
Регистриран на: 21 юли 2013 15:18
Контакти:

24 часа на Льо Ман 2014.

Мнениеот Балкански Орел » 12 юни 2014 13:32

[center]Изображение[/center]

[center]Изображение Изображение[/center]

[center]ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение[/center]

[center]Изображение[/center]

[center]Целия уикенд от квалификациите до цялото състезание по Евроспорт 1 и Евроспорт 2, можете да видите тук.

http://tv.eurosport.bg/tvschedule.shtml
[/center]

[center]24-те часа на Льо Ман е състезание за спортни автомобили и прототипи. Провежда се по трасе включващо специални участъци и нормална шосейна мрежа в района на град Льо Ман, Франция.

Състезанието се организира от „Automobile Club de L'Ouest“.

Провежда се ежегодно от 1923 година, като състезание не е имало само през 1936 г. и по време на немската окупация и следвоенните години 1940–1948 г.

Традиционно старта се дава в 16:00 в събота и продължава 24 часа. В последните 13 години 11 пъти състезанието печели Ауди, като през 2006 година за първи път побеждава болид с дизелов двигател - Ауди R10 TDI, а през 2012 записва първата победа на хибриден автомобил - Ауди R18 e-tron quattro.

През 2009 година за първи път в това състезание участва българския пилот Пламен Кралев. Кралев се състезава в клас GT2, като кара за екипа на Endurance Asia Team, чиято база е в Хонг Конг. Кралев, който до този момент е управлявал само състезателен автомобил Ферари, се състезава зад волана на Порше 997 GT3 RSR като негови съотборници бяха французина Филип Есно и китайския пилот Даръл О'Йънг.

Най-голямата трагедия в състезанието и в моторните спортове като цяло се случва на 11 юни 1955 година, когато френският пилот Пиер Левег удря отзад друг болид на старт-финалната права и излита в публиката, загивайки и убивайки 83 зрители.[/center]

[center]Класове[/center]
[center]LM P1-H[/center]
[center] (Най бързия клас включва заводските отбори на Порше, които се завръщат тази година, Ауди (Шампионите с кола номер едно) и Тойота (Които са фаворити тази година.)[/center]

[center]Всички отбори и пилоти в клас LM P1-H.[/center]

[center]Изображение[/center]

[center]Снимки от колите в клас LM P1-H.[/center]
[center]AUDI SPORT TEAM JOEST[/center]
[center]Изображение[/center]
[center]PORSCHE TEAM[/center]
[center]Изображение[/center]
[center]TOYOTA RACING[/center]
[center]Изображение[/center]
[center]Изображение[/center]

[center]LM P1-L[/center]
[center](Това е клас със същите автомобили, които са и в LM P1-H, но тук участват частни отбори, които са доста по-бавни от заводските.Тази година участва само един отбор тук.[/center]

[center]Всички отбори и пилоти в клас LM P1-L.[/center]
[center]Изображение[/center]

[center]REBELLION RACING[/center]
[center]Изображение[/center]
[center]Изображение[/center]

[center]LM P2

Третия по бързина клас.
[/center]

[center]Всички отбори и пилоти в клас LM P2.[/center]
[center]Изображение[/center]

[center]CATERHAM RACING[/center]
[center]Изображение[/center]

[center]JOTA SPORT[/center]
[center]Изображение[/center]

[center]LARBRE COMPETITION[/center]
[center]Изображение[/center]

[center]SIGNATECH ALPINE[/center]
[center]Изображение[/center]
[center]Изображение[/center]

[center]THIRIET BY TDS RACING[/center]
[center]Изображение[/center]

[center]KC MG[/center]
[center]Изображение[/center]

[center]NEWBLOOD BY MORAND RACING[/center]
[center]Изображение[/center]

[center]SMP RACING[/center]
[center]Изображение[/center]

[center]LM GTE PRO[/center]
[center](Четвъртия по бързина клас с участието на легенди като Порше, Ферари и Шевролет.)[/center]

[center]Всички отбори и пилоти в клас LM GTE PRO.[/center]
[center]Изображение[/center]

[center]PORSCHE TEAM MANTHEY[/center]
[center]Изображение[/center]
[center]Изображение[/center]

[center]LM GTE AM[/center]
[center](В този последен клас участват Аматьори без много опит в състезанията или просто ентусиасти, които ще са заедно на пистата с останалите .)[/center]

[center]Всички отбори и пилоти в клас LM GTE АМ.[/center]
[center]Изображение[/center]

[center]AF CORSE[/center]
[center]Изображение[/center]

[center]PROSPEED COMPETITION[/center]
[center]Изображение[/center]
[center]Изображение[/center]

[center]TEAM SOFREV ASP[/center]
[center]Изображение[/center]

[center]TEAM TAISAN[/center]
[center]Изображение[/center]

[center]CDNT[/center]
[center](Това е клас, в който се включват експериментални возила, тази година ще участва някакво чудо на Нисан, което ще има за цел да прави по една обиколка само на електричество.В тренировката нисанчето имаше много проблеми, но се надяваме, че ще го стегнат и ще го наблюдаваме колкото се може повече ! )[/center]

[center]Всички отбори и пилоти в клас CDNT.[/center]
[center]Изображение[/center]

[center]NISSAN MOTORSPORTS GLOBAL[/center]
[center]Изображение[/center]
[center]Следва продължение с допълване на темата...[/center]
Последна промяна от Балкански Орел на 12 юни 2014 16:06, променено общо 10 пъти.
[center]Levski & Lazio[/center]

nikieg
Мнения: 31
Регистриран на: 19 мар 2011 17:33
Контакти:

Re: 24 часа на Льо Ман.

Мнениеот nikieg » 12 юни 2014 14:39

Браво. Много полезно инфо. Мерси :)

Потребителски аватар
saffron
Мнения: 1892
Регистриран на: 21 дек 2010 17:41
Контакти:

Re: 24 часа на Льо Ман.

Мнениеот saffron » 12 юни 2014 14:42

Много хубава тема си направил . Това състезание винаги ми е било много странно ... Защо само 3 марки автомобили участват в най бързия клас и защо Ауди имат 3 отбора а Порше и Тойота са с по 2 ?
[rimg]http://media.tumblr.com/tumblr_masms49oVh1qhe3fh.gif[/rimg]

Потребителски аватар
Балкански Орел
Мнения: 5382
Регистриран на: 21 юли 2013 15:18
Контакти:

Re: 24 часа на Льо Ман.

Мнениеот Балкански Орел » 12 юни 2014 14:52

saffron написа:Много хубава тема си направил . Това състезание винаги ми е било много странно ... Защо само 3 марки автомобили участват в най бързия клас и защо Ауди имат 3 отбора а Порше и Тойота са с по 2 ?


Мерси.Правилника не спира останалите два отбора да имат по три екипа, но просто са решили да са само с два, поне така каза снощи Емилиян Стойков от Евроспорт.Колкото до това кои марки участват, миналата година мисля че бяха само Ауди и Тойота, сега се включват и Порше.Ще е много интересно.Има слухове, че догодина ще се включат и Нисан, а Ферари в по далечно бъдеще.
[center]Levski & Lazio[/center]

Потребителски аватар
RIR
Мнения: 769
Регистриран на: 28 фев 2012 10:27
Местоположение: София
Контакти:

Re: 24 часа на Льо Ман.

Мнениеот RIR » 12 юни 2014 15:00

На мен ми направи впечатление и това, че освен много бивши състезатели от Формула 1, както и популярни имена от Рали шампионати и за Туриситически автомобили, виждаме че при "ентусиастите" ще карат и Фабиен Бартез, Кристиан Полсен и Патрик Демпси.

Ivo-Chernomoretz
Мнения: 4917
Регистриран на: 26 апр 2012 14:33
Контакти:

Re: 24 часа на Льо Ман 2014.

Мнениеот Ivo-Chernomoretz » 12 юни 2014 18:32

Големи машини са Ауди ;)

Потребителски аватар
ehh
Мнения: 7838
Регистриран на: 20 окт 2008 12:06
Контакти:

Re: 24 часа на Льо Ман 2014.

Мнениеот ehh » 12 юни 2014 20:21

Любимото ми автомобилно състезание! Радвам се, че се появи някакъв интерес във форума. В по-предните години и аз съм правил теми, но почти сам си писах в тях :lol: Иначе вчера, поне за мен изненадващо, Порше даде най-добри времена, а Ауди преживяха зверска катастрофа. Всъщност, вчера заради катастрофа на един от астън мартините тренировките бяха прекъснати по-рано.
Аз съм дългогодишен фен на Пежо, но след излизането им сега съм за Тойота и ще им стискам палци. Мисля си, че тази година шансът да детронират Ауди е доста висок, едно на ръка, че ми се струва, че Ауди може да не бъдат и втори. Но ще видим. Много непредсказуемо състезание, което по принцип се решава в нощните часове и особено тези малко преди изгрев слънце. Гледам руснаците са атакували ЛМП2, но аз залагам на Орека Нисан с 24 номер. Последните два класа са ми доста размити, бих стискал палци на някое от поршетата, но ми се струва, че ще спечели отбор с Ферари.
Днес има квалификации, трябва по някакъв начин да се комбинира със Световното :)
Sisi 1914 написа:Посветих 1 кючек, на футболистите на Левски!

Sisi 1914 написа:Кашчей, не ми лази по-нервичките!

Потребителски аватар
Балкански Орел
Мнения: 5382
Регистриран на: 21 юли 2013 15:18
Контакти:

Re: 24 часа на Льо Ман 2014.

Мнениеот Балкански Орел » 12 юни 2014 20:37

ehh написа:Любимото ми автомобилно състезание! Радвам се, че се появи някакъв интерес във форума. В по-предните години и аз съм правил теми, но почти сам си писах в тях :lol: Иначе вчера, поне за мен изненадващо, Порше даде най-добри времена, а Ауди преживяха зверска катастрофа. Всъщност, вчера заради катастрофа на един от астън мартините тренировките бяха прекъснати по-рано.
Аз съм дългогодишен фен на Пежо, но след излизането им сега съм за Тойота и ще им стискам палци. Мисля си, че тази година шансът да детронират Ауди е доста висок, едно на ръка, че ми се струва, че Ауди може да не бъдат и втори. Но ще видим. Много непредсказуемо състезание, което по принцип се решава в нощните часове и особено тези малко преди изгрев слънце. Гледам руснаците са атакували ЛМП2, но аз залагам на Орека Нисан с 24 номер. Последните два класа са ми доста размити, бих стискал палци на някое от поршетата, но ми се струва, че ще спечели отбор с Ферари.
Днес има квалификации, трябва по някакъв начин да се комбинира със Световното :)


Дам и на мен ми е любимото заедно със Формула1, а тези машини от LMP1 са невероятни за гледане, а кефа е пълен с останалите класове.Поне за сега единствените лоши новини са, че Астъна номер 99 няма да се състезава заради снощната катастрофа и доста ненадеждния експеримент на нисан, надявах се поне първите 4-5 часа да ги изкара, ама той ей сега пак се прибра едвам едвам в бокса след една обиколка само.
Определено едно от най-яките неща са нощните часове.
[center]Levski & Lazio[/center]

Потребителски аватар
Federer91
Мнения: 1060
Регистриран на: 10 мар 2009 15:32
Местоположение: Винаги от печелившата страна
Контакти:

Re: 24 часа на Льо Ман 2014.

Мнениеот Federer91 » 12 юни 2014 22:40

Жалко, че ще се засече първата квалификация със Световното, но утре ще трябва да хвана повторение. Нощните карания са истинска наслада. Тази година моя човек Алън Макниш не участва, така че ще трябва да си избирам нови фаворити. :mrgreen:

ПС. В някое от предаванията бях чул, че май са съкратили/променили пистата? Има ли нещо вярно в това или ми се е счуло?

Потребителски аватар
wolf
Мнения: 12490
Регистриран на: 25 апр 2010 11:31
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 24 часа на Льо Ман 2014.

Мнениеот wolf » 13 юни 2014 15:32

ehh написа:Любимото ми автомобилно състезание! Радвам се, че се появи някакъв интерес във форума. В по-предните години и аз съм правил теми, но почти сам си писах в тях :lol: Иначе вчера, поне за мен изненадващо, Порше даде най-добри времена, а Ауди преживяха зверска катастрофа. Всъщност, вчера заради катастрофа на един от астън мартините тренировките бяха прекъснати по-рано.
Аз съм дългогодишен фен на Пежо, но след излизането им сега съм за Тойота и ще им стискам палци. Мисля си, че тази година шансът да детронират Ауди е доста висок, едно на ръка, че ми се струва, че Ауди може да не бъдат и втори. Но ще видим. Много непредсказуемо състезание, което по принцип се решава в нощните часове и особено тези малко преди изгрев слънце. Гледам руснаците са атакували ЛМП2, но аз залагам на Орека Нисан с 24 номер. Последните два класа са ми доста размити, бих стискал палци на някое от поршетата, но ми се струва, че ще спечели отбор с Ферари.
Днес има квалификации, трябва по някакъв начин да се комбинира със Световното :)

Тойота извадиха много стабилна кола, и скорошната им победа над Ауди го доказва. Може и да имаме нов шампион
[offtopic][wrapimg=]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/84/bd/cb/84bdcb8b509ca90f1c3acf0481d00702.jpg[/wrapimg][/offtopic]


Върни се в “Други спортове”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта