Карлос Алкарас - новият тенис терминатор

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Карлос Алкарас - новият тенис терминатор

Мнениеот ogrizko » 10 май 2022 10:48

Интересното е, че аз като игра виждам много сходство с Надал. Обаче като психика го виждам повече като Джокович. Много здрава психика демек. Да биеш Джокович и Надал, да спечелиш титли една след друга, да спечелиш финали до които стигаш за първи път. Ако Гришо имаше 20% от психиката на Алкарас, поне до финал на ГШ щеше да стигне, а можеше и да е спечелил. Именно заради психиката му вярвам, че ще постигне страшно много стига разбира се да се опази от някакви тежки контузии или да не го развалят парите и славата по някакъв начин. Но принципно като си на 19 има накъде да надграждаш и с опита да се научиш как да измъкваш закучени мачове и такива в които не играеш добре.

Просто невероятен характер има поне засега, на друго ниво спрямо повечето тенисисти. Друг въпрос е какво ще бъде като трябва да защитава точките де ...но ще видим :)
Изображение

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Карлос Алкарас - новият тенис терминатор

Мнениеот ogrizko » 17 май 2022 21:20

Карлос Алкарас заяви, че „не се страхува“ да признае, че е готов да спечели титла от Големия шлем в опит да се бори за трофея на Ролан Гарос този месец.

Вторият турнир от Шлема стартира на 22 май и 19-годишният испанец е вторият фаворит да спечели титлата на сингъл при мъжете – малко след действащия шампион Новак Джокович, но пред сънародника си Рафаел Надал. Алкарас се превърна в претендент след спечелването на Мастърса в Мадрид миналия месец, където надви последователно Надал и Джокович, а след това мина и през Александър Зверев на финала в надпреварата от АТП 1000.

Имайки предвид и титлите си в Рио де Жанейро и Барселона на клей тази година, Алкарас е уверен във възможностите си да грабне рано-рано в кариерата си първа титла от най-висока категория в тениса. „Не се страхувам да кажа, че съм готов да спечеля титла от Големия шлем. Физически се чувствам много добре. Силен съм психически. Аз съм здрав играч и в края на деня това ти помага да триумфираш в Шлема. Сега и нивото ме придружава. Чувствам се добре и достатъчно уверен“, коментира той за аржентинския La Nacion.

Алкарас влиза в Откритото първенство на Франция под номер 6 в ранглистата, което означава, че може да се срещне с Надал на четвъртфиналите и с Джокович в полуфиналите, в зависимост от жребия. Титла на Ролан Гарос не е извън сметките, а самият Алкарас подчерта, че е „ясен“ относно целите си – в крайна сметка да стане най-добрият играч в света.

„Трябва да благодаря на семейството и щаба ми, които винаги ми казват какво трябва да правя, кое е добро за мен и кое не толкова. В края искам да постигна нещата по свой начин и в много случаи това не ми помага. Така че тогава моят щаб и моето семейство идват при мен и ми казват: „Изчакай малко, не бързай толкова, върви стъпка по стъпка, и така-нататък“. „Аз съм човек, който е много наясно със себе си. Ясен съм с моята цел, моята мечта, която е да стана номер 1 в света и без значение колко турнира дойдат и колко неща се случат сега, все още не съм постигнал целта си. Това ми помага да остана здраво стъпил на земята и да продължа да гоня мечтите си“, завърши младият талант.
gong

Малкият е готов за нещо голямо! Предпочитам Надал да спечели, обаче ако няма да е Надал искам да е Алкарас като втори вариант :)
Изображение

Потребителски аватар
sirius123
Мнения: 3186
Регистриран на: 05 юни 2008 13:12

Re: Карлос Алкарас - новият тенис терминатор

Мнениеот sirius123 » 18 май 2022 13:49

Paris не е Madrid. След като спечели срещу Джоко с милиметри финала , пред собствена публика , давай сега всичко наред. Пътят е осеян с подводни камъни. Ще изкочи Фонини примерно и ще се вайка кое как и откъде се задава. Ами Рублата примерно . Почити съм сигурен , че ако се паднат в един поток с Рафа и ако матадора е преодолял някакси травмата , ще го бие. Младокът , трябва още да работи върху моща на ударите си . С добра защита не е достатъчно . Техниката я усвоил .

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18054
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Карлос Алкарас - новият тенис терминатор

Мнениеот kingofpop » 18 май 2022 16:04

Брато, ти май изобщо не си гледал мач на Алкараз. Каква защита, това не е Рафа 2005. Момчето търси агресия още на втория удар. Срещу Рафа в Мадрид уинърите бяха 32-13 към края. Не мисля, че има какво да се добави повече.
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
sirius123
Мнения: 3186
Регистриран на: 05 юни 2008 13:12

Re: Карлос Алкарас - новият тенис терминатор

Мнениеот sirius123 » 18 май 2022 16:40

Разбирам , че младока ти е завладял главата. Рафа с Aлкарас , беше една бира , Джоко с Алкарас друга. Първия - топспин до дупка и големи амплитуди между първи втори сет. Със сърбина - оспорвано до края. Алкарас извади мача с няколко ждроб волета и сервиси в напечените за него моменти. Джоко , се прецака с двойна грешка в тайбрека накрая , иначе Алкарас заминаваше.

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13358
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Карлос Алкарас - новият тенис терминатор

Мнениеот sapio0o » 19 май 2022 20:01

kingofpop написа:Брато, ти май изобщо не си гледал мач на Алкараз. Каква защита, това не е Рафа 2005. Момчето търси агресия още на втория удар. Срещу Рафа в Мадрид уинърите бяха 32-13 към края. Не мисля, че има какво да се добави повече.


Е, ти намери кой мач да дадеш за пример. Говори за ИУ, когато бяха в кондиция и двамата, той Рафа едвам ходеше в Мадрид и Рим. :D
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Карлос Алкарас - новият тенис терминатор

Мнениеот ogrizko » 06 юни 2022 10:01

Алкарадабра магията не се получи на РГ, обаче загубата от Зверев ще го приземи малко и ще го научи на повече. Не може всичко винаги да се печели :)
Изображение

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18054
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Карлос Алкарас - новият тенис терминатор

Мнениеот kingofpop » 08 юни 2022 00:10

Мъчи се на бавните кортове, силата му е на хард. Очаквам да спечели поне по 5-6 пъти ЮС и АО, но да гони рекорда ще трябва да направи и няколко Гароса и Уимби :D На клея му е трудно щото уинърите му на практика не са уинъри и се връщат от по-добрите дефанзивни играчи. Мачът с Винолас беше точно такъв, на бързи кортове щеше да е 6-2 6-2 6-1, а за малко да падне щото оня връщаше сичко

П.П. Барселона и Рио ги взе щото нямаше реална конкуренция, а Мадрид е всичко друго, но не и клей с ония условия там. Не случайно е най-слабият Мастърс на Рафа, много е бърз корта там.
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Карлос Алкарас - новият тенис терминатор

Мнениеот ogrizko » 07 юли 2022 22:28

Повече очаквах от Алкарасеца, но явно има още хляб да яде за великите шлемове...
Изображение

Потребителски аватар
sirius123
Мнения: 3186
Регистриран на: 05 юни 2008 13:12

Re: Карлос Алкарас - новият тенис терминатор

Мнениеот sirius123 » 24 юли 2022 19:16

Musetti , изработи испанчето. Младокът , видимо от Madrid насам , няма видим напредък - пропусна Roma , загуби Roland Garros от Zverev , Wimbledon и сега финала АТП 500 в Hamburg.


Върни се в “Тенис”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта