Великолепен Григор отстъпи на Надал в 5 сетов трилър

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
paro24
Мнения: 737
Регистриран на: 26 май 2011 01:54
Контакти:

Re: Великолепен Григор отстъпи на Надал в 5 сетов трилър

Мнениеот paro24 » 28 яну 2017 00:16

Аз пък не му се сърдя, че отказа мачове на националния докато се подготвяше за турнири, които другите ни мъжки "тенесисти" само гледат по телевизията. Друго щеше да ми е мнението, ако имахме тенесисти, ако не като Чехия или Хърватска, то поне още двама в топ 100. Ние не сме тенис нация, преди Димитров сме имали само един тенесист в топ 100, който даже няма победа в основната схема на турнир от голям шлем. Националния по тенис мъже са само аматьори, които учстват по чалънджъри и фючърси.

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Великолепен Григор отстъпи на Надал в 5 сетов трилър

Мнениеот защо » 28 яну 2017 01:32

Квото можа, направи момчето. В тениса май са открили тайната на семейство Маклауд, като ги гледам финалистите. А за сравненията с други спортове, ако аз си измисля нещо, пикаене в цел срещу вятъра, примерно, дали ще съм най-големият спортист на България, щото ще съм абониран за световната и европейска титла, поради липса на други участници?
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
soilwork
Мнения: 6749
Регистриран на: 15 авг 2008 08:48
Местоположение: Höhr-Grenzhausen
Контакти:

Re: Великолепен Григор отстъпи на Надал в 5 сетов трилър

Мнениеот soilwork » 28 яну 2017 13:46

[center]Всички легенди в тениса предричат бляскаво бъдеще на Григор а изказването на Бекер обобщава всичко : "Силно съм впечатлен от Григор Димитров. От това, което видях, мога да кажа, че вече съм най-големият му фен. Това, което Григор показа като игра от основната линия, като нерви и като комплексност, е онова, което ние, хората от тениса, винаги сме желали" [/center]

THE G.A.M.E
Мнения: 49931
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Великолепен Григор отстъпи на Надал в 5 сетов трилър

Мнениеот THE G.A.M.E » 28 яну 2017 13:53

Доволен съм на първо място от мача, чисто като фен на този спорт.
Самият Рафа го каза, че двубоят е бил исторически, и той се е радва, че е участвал в такъв.
Доволен съм и от представянето на Григор, което беше достатъчно силно за победа, но при други обстоятелства.
Надал в ключови моменти имаше две спечелени оспорвания с "Ястребовото око", които си бяха в рамките на статистическата грешка... Да, системата давала такава, понякога. :|

Но Нашият имаше смайващо много уинъри, при това срещу тенисист, който принципно почти не допуска топка да мине, без да я докосне.
Имаше геймове, които Гришо печелеше само с уинъри, а Рафа изглеждаше буквално като попикан.
Но опитът помогна на испанеца... Факт е, той е врял и кипял в подобни битки, докато Димитров има едва 2 полуфинала от Г.Ш.
Гришака няма от какво да се срамува.
Направи всичко необходимо, да, имаше глупави грешки, имаше и такива, които не бяха съвсем леки, но като цяло Надал напомни с играта си на най-силните си години и си спечели двубоя.
Ние викаме, че Димитров е изспуснал победата, но всъщност и Рафа-та можеше да затвори с 3-0.
Така че ...

Аз не упреквам публиката... Те са си неутрални, и като такива, си искат за финал "Ел Класикото" в тениса - Федерер - Надал.
Всъщност мисля, че от няколко години не е имало подобна среща.

В крайна сметка от загубата аз лично виждам повече позитиви за Нашенеца, от колкото негативи.
5 сетов мач - полуфинал от Г.Ш. срещу страшно неудобен и отлично подготвен съперник, а Григор излезе на няколко пъти от доста кофти ситуации.
Така че... От тук натам, само напред и нагоре за Гришата.

P.S.

Мисля че Роджър ще спечели срещу Надал, наистина на испанеца му се наложи да вложи епични усилия за да бие Нашия, а денят по малко за почивка, рано или късно ще се отрази.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

[center][/center]
Image Image

Потребителски аватар
sirius123
Мнения: 3177
Регистриран на: 05 юни 2008 13:12

Re: Великолепен Григор отстъпи на Надал в 5 сетов трилър

Мнениеот sirius123 » 28 яну 2017 15:45

Хубав мач , но нашенеца направи два пъти повече непредизвикани грешки от испанеца и това му коства мача. За да печели такива битки , трябва да усъвършенства постигнатото в момента.

Потребителски аватар
powerful
Мнения: 1392
Регистриран на: 19 яну 2011 19:48
Контакти:

Re: Великолепен Григор отстъпи на Надал в 5 сетов трилър

Мнениеот powerful » 28 яну 2017 15:54

sirius123 написа:Хубав мач , но нашенеца направи два пъти повече непредизвикани грешки от испанеца и това му коства мача. За да печели такива битки , трябва да усъвършенства постигнатото в момента.


Но направи и 2 пъти повече уинъри : )

Потребителски аватар
sirius123
Мнения: 3177
Регистриран на: 05 юни 2008 13:12

Re: Великолепен Григор отстъпи на Надал в 5 сетов трилър

Мнениеот sirius123 » 28 яну 2017 16:28

powerful написа:
sirius123 написа:Хубав мач , но нашенеца направи два пъти повече непредизвикани грешки от испанеца и това му коства мача. За да печели такива битки , трябва да усъвършенства постигнатото в момента.


Но направи и 2 пъти повече уинъри : )


А защо не направи уинърите в края на мача ?

На линия
Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9095
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34
Контакти:

Re: Великолепен Григор отстъпи на Надал в 5 сетов трилър

Мнениеот bubka » 28 яну 2017 18:44

Не съм чел назад, сигурно има доста хора, които го оплюват, но просто тук някъде е максимума на това момче, като сбор от физически, психически и технически компоненти и нямаме право да му се сърдим. Просто всеки си има своята връхна точка, която няма как да надмине. Ся, вас ако ви опрат пистолет в главата и ви кажат тичай по-бързо от Юсеин Б, това няма как да стане, нали така, дори и да ти се иска. :mrgreen: Е, същото е с Гришо, просто има дадено ниво, което няма как да достигне, колкото и сили да влага и това е нивото на Надал, Джокович, ФЕдерер и т.н. ВСе пак стотици, дори хиляди тенесисти никога не стигат дори до това ниво.
[offtopic][/offtopic]

Потребителски аватар
powerful
Мнения: 1392
Регистриран на: 19 яну 2011 19:48
Контакти:

Re: Великолепен Григор отстъпи на Надал в 5 сетов трилър

Мнениеот powerful » 28 яну 2017 20:54

sirius123 написа:
powerful написа:
sirius123 написа:Хубав мач , но нашенеца направи два пъти повече непредизвикани грешки от испанеца и това му коства мача. За да печели такива битки , трябва да усъвършенства постигнатото в момента.


Но направи и 2 пъти повече уинъри : )


А защо не направи уинърите в края на мача ?


Безмислено е да пишем, че Григор е загубил мача, до последната точка беше 50/50 и всичко можеше да се случи. При 4:4 и 30:30 форхенда закачи филето и излезе в аут може би тука е малшанса като цяло много добър мач, другия път няма да го изпусне , ГАРАНЦИЯ!.

С тази игра няма кой да ни спре на Уимбълдън.

organzata
Мнения: 554
Регистриран на: 11 окт 2014 15:20
Контакти:

Re: Великолепен Григор отстъпи на Надал в 5 сетов трилър

Мнениеот organzata » 28 яну 2017 21:03

bubka написа:Не съм чел назад, сигурно има доста хора, които го оплюват, но просто тук някъде е максимума на това момче, като сбор от физически, психически и технически компоненти и нямаме право да му се сърдим. Просто всеки си има своята връхна точка, която няма как да надмине. Ся, вас ако ви опрат пистолет в главата и ви кажат тичай по-бързо от Юсеин Б, това няма как да стане, нали така, дори и да ти се иска. :mrgreen: Е, същото е с Гришо, просто има дадено ниво, което няма как да достигне, колкото и сили да влага и това е нивото на Надал, Джокович, ФЕдерер и т.н. ВСе пак стотици, дори хиляди тенесисти никога не стигат дори до това ниво.



И аз съм на това мнение,келемето от асково местото му е 10-15.
Ай сега почнете да ме храните!!!!!!!!!!!!!!!!!


Върни се в “Тенис”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта