Australian Open 2016

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Esi
Мнения: 2391
Регистриран на: 01 юни 2014 10:16
Контакти:

Re: Australian Open 2016

Мнениеот Esi » 31 яну 2016 15:54

Най-добре е да сме доволни, че сме гледали страхотни мачове с големите от карето в годините на невероятната им конкуренция. Такъв тенис няма да видим скоро за жалост, а да сравняваме хората от Голямата четворка чрез някаква статистика е малко безсмислено според мен.
Изображение

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Australian Open 2016

Мнениеот 1982 » 31 яну 2016 15:58

Groucho написа:За да намериш средата на истината би трябвало да гледаш годините от 2008-а до 2012-а според мен. В този период Надал и Джокович вече са печелили титла от ГШ и са завършени играчи. 2012-а е последният "Уимбълдън" на Федерер.


Джокович не беше завършен играч тогава, последните 2 години е вече, тогава още се развиваше нагоре, 2011-а само загатна докъде може да стигне, но сега му е истинският пик.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13509
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Australian Open 2016

Мнениеот sapio0o » 31 яну 2016 15:59

Groucho написа:В пълния им блясък няма как някой да доминира сезона, но Новак би спечелил най-много титли според мен - турнирите на хард са два пъти повече от турнирите на клей, а и Надал почти никакъв го няма в зала.

Надал доказа през 2013-та срещу бих казал доста силен Джокович (не по-слаб от в момента), че може да доминира.. при това как, и на хард. Всички могат да черпят испанеца за последната му травма и най-вече операцията. Рафа колко пъти трябваше да рестартира играта си заради контузии? Ако не му се бе налагало, едни 20 шлемки си ги печелеше. 8-) Иначе сега отново само Надал може да спре Новак, но само в случай че някак си си върне формата, ако не за цял сезон, то поне за клея. И на Джоко в един момент ще му дойде много - не може да се доминира постоянно.

Честита титла на феновете на сърбина.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Australian Open 2016

Мнениеот 1982 » 31 яну 2016 16:21

Анди пак с Погледа ... :lol: :lol: :lol:

Изображение
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Australian Open 2016

Мнениеот blue avalanche » 31 яну 2016 16:22

sapio0o написа: Рафа колко пъти трябваше да рестартира играта си заради контузии? Ако не му се бе налагало, едни 20 шлемки си ги печелеше. 8-).

А ако Дел Потро не се беше контузил...
Ако Сьодерлинг не се беше разболял...
Ако,ако,ако... Това са само спекулации.
Никой не е карал Надал да се тръшка по корта като някакво добиче. Което показва,че неговите титли са благодарение на едната физика. И сега си сърба попарата.

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Australian Open 2016

Мнениеот Groucho » 31 яну 2016 16:25

1982 написа:Джокович не беше завършен играч тогава, последните 2 години е вече, тогава още се развиваше нагоре, 2011-а само загатна докъде може да стигне, но сега му е истинският пик.

Завършен за мен е след първа титла от ГШ, след като се сравняват играчи от такъв калибър, които са от различни поколения. Да се напаснат пиковете и на тримата е невъзможно. Просто това е единственият период, в който и тримата
могат да бъдат поставени под едни условия горе-долу (и това "горе-долу" не го пиша случайно) и да се гледа статистика. Ако сравнявам само Надал и Федерер бих взел периода 2005-а до 2012-а. И според мен Федерер закача момент на слаба конкуренция, но това са само годините 2003-а и 2004-а. Родик, Сафин и Хюит са по-назад дори от Мъри по моему, какво остава да се сравняват с Джокович и Надал. През 2005-а Надал печели първия си "Ролан Гарос" и Федерер вече има съперник от неговия калибър в тура, въпреки че испанецът почва да печели по-осезателно и на хард малко по-късно.

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13509
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Australian Open 2016

Мнениеот sapio0o » 31 яну 2016 16:34

blue avalanche написа:Никой не е карал Надал да се тръшка по корта като някакво добиче. Което показва,че неговите титли са благодарение на едната физика. И сега си сърба попарата.

Ти толкова си го гледал значи. Надал през 2013-та бе по-агресивен и от Федерер. Някъде след 2008 година си промени стила. Досега да се бе пенсионирал отдавна, ако играеше както през в първите си 3 години.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Australian Open 2016

Мнениеот 1982 » 31 яну 2016 16:37

Groucho написа:През 2005-а Надал печели първия си "Ролан Гарос" и Федерер вече има съперник от неговия калибър в тура, въпреки че испанецът почва да печели по-осезателно и на хард малко по-късно.


Аз затова не го броя Надал за конкуренция извън клея, за мен комфортните години за Федерер бяха до 2007, 2008 някъде (без клея, разбира се). Дотогава извъртя и едно 12-13 Шлема.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19122
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: Australian Open 2016

Мнениеот TodorT » 31 яну 2016 16:41

1982 написа:
TodorT написа:Мен повече ме плаши фактът, че след тази голяма четворка няма никой отдолу! Не виждам млади тенисисти, които ще разбият статуквото. Аз се надявам Борна Чорич в бъдеще да направи нещо, но... все още е далеееч, далеееч.


Не виждам нищо специално и в Чорич. Като цяло, пълна боза иде отдолу.

Той има потенциала за нещо специално от младите. Кириос също не е лош, но с това отношение и поведение ... по-скоро новият Монфис, отколкото новият номер 1. :|

blue avalanche написа:
Никой не е карал Надал да се тръшка по корта като някакво добиче. Което показва,че неговите титли са благодарение на едната физика. И сега си сърба попарата.

Тук ама изобщо не си прав. Испанецът играеше прекрасно, разви много сервиса си и нападението. Може би към края на силния си период излизаше и по-често на мрежата, но контузиите го скапаха. Да, стилът му е изтощаващ, но пък той така си играеше от появата си в тура.... тогава приличаше на индианец направо :mrgreen:

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19122
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: Australian Open 2016

Мнениеот TodorT » 31 яну 2016 16:49

Анди Мъри няма психиката да бъде голям шампион. Четири загубени финала са твърде много, че да излезе с някакво самочувствие! Често говорим за това, че наш Гришо няма психика, която да му помогне да печели големи мачове, да сред първите. Другия пример е Мъри. Един не лош играч, но не може да контролира нервите си. Докато беше с Лендъл играта му се промени, беше по-агресивен, сервисът работеше и спря да си говори сам на корта! Психически израсна, но по една или друга причина съвместната им работа приключи и сега гледаме отново старият Анди... :| Блъксач от дъното на корта, предпочита да връща, прави леки грешки, нервните му изблици... трудно ще успее така. Днес много пъти имаше инициативата, но той не се реши да излезе напред, да играе смело и агресивно. Сбърка няколко не толкова трудни смача, пробиха го от 40:0 и това го прекърши тотално. Бори се момчето, но пречупиш ли го става много лесно. Днес отново сълзи в очите, едва довърши речта си... направо жал ми стана за него. :oops: Дано промени малко играта си, защото има качества момчето, ама пуста психика... :lol:


Върни се в “Тенис”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта