Тенис - Всекидневна тема

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13295
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот sapio0o » 21 ное 2017 23:24

Григор и Давид с историческо постижение. :lol:

0 - Grand Slam finals played by ATP Finals finalists Dimitrov and Goffin. It's the first time it happens in the 48-year tournament history.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот 1982 » 21 ное 2017 23:35

Добре че ти го пусна, ако бях аз, пак щеше да има "хейтър", "завистник", "Григор шиба Никол Шерцингер" .... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Това е достатъчно показателно за нивото на турнира. То, ако не ме лъже паметта, от 8-те участника в пародията на финален Мастърс, само Федерер и Чилич са играли финал на ГШ, останалите 6 само са сънували това. Сигурно и такова нещо не се е случвало досега в историята на този турнир.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
Vura
Мнения: 742
Регистриран на: 30 апр 2015 19:47
Местоположение: София

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Vura » 22 ное 2017 17:11

Nadal къде го забравяш? Изигра един мач, хейтър.

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот 1982 » 22 ное 2017 23:01

[offtopic]Като спомена Надал и думата "хейтър", да припомням ли кой го наричаше "латино мангал", "перуански циганин" и т.н.
??! ;) ;) Не ти ли е малко неудобна темата за хейтърството, предвид огромното ти "творчество" в тази сфера ?!?![/offtopic]
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
Vura
Мнения: 742
Регистриран на: 30 апр 2015 19:47
Местоположение: София

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Vura » 23 ное 2017 14:08

Аз съм скромен фен на тениса. Бъркаш се нещо. :shock:

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19108
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот TodorT » 23 ное 2017 15:18

sapio0o написа:След като хич не им се получи с прогнозите за 2018, ето нови за 2022. Само тези си знаят как виждат Джокович седми. Не разбраха ли тези хора, че докато я има голямата четворка, призовите места ще са техни. Роже ще е на 44 и ще е в топ 4 без да се поти на корта. Рафа и Ноле ще могат да го правят поне до 38. Друг е въпросът, че мотивацията също има значение и се очаква в скоро време да я загубят, което пък ще ги прати в пенсия. С две думи, естествения път ще ги свали от върха, а не следващите генерации.

So here is our forecasted top-10 for 2022: Metro.co.uk's predicted 2022 top-10...
1. Zverev
2. Dimitrov
3. Shapovalov
4. Auger-Aliassime
5. Thiem
6. Kyrgios
7. Djokovic
8. Rublev
9. Goffin
10. Chung

http://metro.co.uk/2017/11/...

Има логика това да са първите трима. :roll: Федерер очаквам да изиграе още два сезона, а Надал и Новак се съмнявам да играят до 38. При Маестрото отдавна не всичко е тенис, близнаците ще трябва и те да тръгват на училище и Фед ще трябва да се задоми :lol: В днешно време няма как да играеш до 44 год....

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот blue avalanche » 23 ное 2017 15:36

Само да попитам:
През 2020г. Димитров няма ли да е 31-годишен дъртак? И кое ги кара да мислят, че, след като на 26г. не е постигнал нищо(по критериите, зададени от Федерер, Джокович и Надал), то на 31 години ще "разцъфне"? :?

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19108
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот TodorT » 23 ное 2017 15:44

Защото младите пробиват все по-трудно, тенисът стана много физически спорт. Един Вавринка дълго време се луташе в топ 20, приближи 30-те и започна да играе най-добрия си тенис. Той на 26 години бе постигнал по-малко от Димитров.

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Groucho » 23 ное 2017 20:51

TodorT написа:Защото младите пробиват все по-трудно, тенисът стана много физически спорт. Един Вавринка дълго време се луташе в топ 20, приближи 30-те и започна да играе най-добрия си тенис. Той на 26 години бе постигнал по-малко от Димитров.

Toва, което си написал за младите не е вярно според мен, въпреки че спортът стана по-физически, да. Дел Потро спечели неговото USO на 21 или 22 години. Младите си пробиваха и пробиват(Зверев примерно) нормално, всеки според качествата си. Въпросът е, че топ 4 наложи смазваща доминация при разпределението на големите титли в последните 10 години и затова изглежда, че следващите поколения пробиват трудно. Бердих, Вавринка, Дел Потро, Нишикори, Раонич, Чилич, Зверев, Тийм, Димитров - всички те стигат до 23-а или 24-а си година до топ 10, но следващата крачка, крачката към мастърсите и шлемовете беше невъзможна за повечето от тях, защото Федерер, Надал, Джокович и Мъри бяха с класа над техните възможности.

Вавринка е частен случай, който не може да се приеме толкова лесно, като доказателство, че цяла група тенисисти ще има неговия път на развитие. Първият ГШ на Вавринка го освободи най-вече психически според мен. Даде му увереност, че може да спечели срещу топ 4, която увереност швейцарецът запази при следващите си големи титли.

Някои хора от поколението на Димитров също може да спечелят шлемове около и след 30-а си година, но техните случаи няма да са идентични с този на Вавринка. Просто топ 4 остарява и след 2-3 години ще отпусне хватката, в която държи останалите.

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9045
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Soulen » 24 ное 2017 09:05

Аз не мисля, че е коректно това налагане на този термин топ 4. 100% британците са го измислили :)

Мъри нито е от класата, нито има успехите на топ 3. Шлемовете са му колкото на Вавринка, все пак е по-успешен тенисист. За мен той е точно едно стъпало под най-великите. 3 ГШ срещу 19, 16 и 12. За мен при него проблема беше по-малката психическа издръжливост и пропукването в ключови моменти на толкова много финали. Ако тепърва изгряваше и беше на годините на Зверев щеше да стане абсолютен хегемон в тениса, малшанс, че играе по времето на най-великите в този спорт.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P


Върни се в “Тенис”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта