Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот Groucho » 08 ное 2017 23:29

sapio0o написа:...

Елементарно уважение е да отговаряш на въпросите, когато отсрещната страна отговаря на твоите. За Гилермо може да питаш някой друг. За мен дискусията с теб относно силата на Надал на закрит хард приключи, когато три пъти не поиска да напишеш какво е спечелил Надал в тези условия.

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот 1982 » 08 ное 2017 23:31

Groucho написа:Съгласен, фасулски турнирчета. Напиши броя на нефасулските титли на Надал на закрит хард, моля те най-смирено и уважително :lol:


Силно се съмнявам, че Надал се е сцепил да играе на фасулски турнири на закрито, за разлика от Димитров ..... та нормално е вторият да има някоя титла.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот Groucho » 08 ное 2017 23:33

1982 написа:Силно се съмнявам, че Надал се е сцепил да играе на фасулски турнири на закрито, за разлика от Димитров ..... та нормално е вторият да има някоя титла.

Супер, човек трябва да се съмнява. Може ли все пак да кажеш колко титли има Надал на закрит хард? Фасулски, бобени, грахови... Колко?

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот 1982 » 09 ное 2017 00:21

Е, аз съм отговорил индиректно - няма ...... без да проверявам, де, но не се сещам да има. Ма той на 250-ки много не е и играл, за разлика от "новия Федерер".
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот Groucho » 09 ное 2017 01:29

1982 написа:Е, аз съм отговорил индиректно - няма ...... без да проверявам, де, но не се сещам да има. Ма той на 250-ки много не е и играл, за разлика от "новия Федерер".

Една титла има. Въпросът е, че Надал е сума години в професионалния тенис и има 16 шлема в торбата си. Една титла на закрит хард е твърде малко, за да се определи испанецът за сила на тази настилка. Има участия на 250-ци на закрит хард, Базел, загуба в Мадрид на закрит хард с 1-6, 2-6, но не съм мотивиран толкова по темата, че да навлизам в подробности в статистиката. Не очаквам Федал и дори испанецът да спечели в Лондон тази година, той ще мръдне напред, но лично за мен пак няма да е достатъчно, за да го определя за сила на закрит хард.

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот 1982 » 09 ное 2017 01:32

Базел и Мадрид са съвсем други категории турнири, нали знаеш, нищо общо с посмешищата София и Стокхолм ?!
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13297
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот sapio0o » 09 ное 2017 06:39

Groucho написа:Не очаквам Федал и дори испанецът да спечели в Лондон тази година, той ще мръдне напред, но лично за мен пак няма да е достатъчно, за да го определя за сила на закрит хард.


Това го разбрахме, но защо Чилич и Димитров да са сила тогава? Даваш си сметка, че повечето тенисисти не стигат финали в турнири от шлема ей така и трябва да компенсират с точки чрез по-ниски категории. Ферер като има повече титли на клей от Федерер, по-голяма сила ли е на настилката от швейцареца? И двамата са добри, доказани, но кой е по-добрият? Ами именно. Количеството е субективно понятие тук в тениса. Качеството има най-голямо значение. Примерът горе с Вилас и Борг е показателен. Надал и на открит бетон не се слави със сериозна бройка крайни успехи. Това обаче не може да е единствен фактор след като е печелил четири шлема на тази настилка, 8 мастърса и злато на ОИ. Сульо и пульо са вдигали повече трофеи от него на въпросните условия, ала същевременно гледаш как се мъчат в наистина значимите турнири. Надал след като се е доказал на голямата сцена, къде ли не, е в пълното си право да остави някои неща на заден план в преследване на приоритети. В неговия случай приоритет са червените кортове, не зали. Много примитивно разсъждаваш и си мисля, че по принцип не си такъв, но сега си се хванал на въдицата и не пускаш.


1982 написа:без да проверявам, де, но не се сещам да има.


Има. Печелил е мастърс на закрито.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
MuFc1878
Мнения: 34779
Регистриран на: 06 фев 2009 11:30
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот MuFc1878 » 09 ное 2017 08:51

Извинявам се от името на сър Граучо! Вечерта ме нямаше и не си изпи сиропа за кашлица. Извинявам се за причиненото неудобство :oops:

sapio0o написа:Говори се, че е от Лондон.

[rimg]https://uploads.disquscdn.com/images/158e313c5cfa1f6ada3b5aea0ffbe18037a3711b19aef80fa02f7eb91e7e3ac0.jpg?w=800&h=526[/rimg]

Не виждам бандаж на лявото коляно :roll:
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs-2021/klz1645857647g.jpg[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Esi
Мнения: 2367
Регистриран на: 01 юни 2014 10:16
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот Esi » 09 ное 2017 10:09

Друг пие сироп за кашлица, прави и разни други поръчки и....така. ;)
От Дневник са много напред с инфото, още вчера са обявили, че Надал е готов и ще играе в Лондон. От 8. 11.
Водачът в световната ранглиста в тениса Рафаел Надал ще участва във финалите на АТП в Лондон. Испанецът потвърди официално в интервю пред агенция ЕФЕ, че ще играе в надпреварата.
Да нямат някой Шамрок Джолнс? Рафа обяви, че ще каже в събота, но някои знаят още в сряда.
Изображение

Потребителски аватар
MuFc1878
Мнения: 34779
Регистриран на: 06 фев 2009 11:30
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот MuFc1878 » 09 ное 2017 10:25

Това за събота не знам откъде дойде :roll: Има ли го като информация от някое интервю на Рафа или е съчинено от англиканците?
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs-2021/klz1645857647g.jpg[/wrapimg][/center]


Върни се в “Тенис”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта