Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13257
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот sapio0o » 08 ное 2017 21:57

Говори се, че е от Лондон.

Изображение
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот Groucho » 08 ное 2017 22:12

sapio0o написа:Колко време се подготвя, бати вълната изля. :lol:

A, две седмици ми трябват за подобен пост :lol: :lol: :lol: :lol:

Писал съм кой подкрепям в тениса в темите в този раздел. Потърси, ако толкова те интересува :lol:

За силата на Надал на закрито искам да ми напишеш просто едно число и ще призная, че е сила на закрито, ако числото е достатъчно голямо :arrow:

Groucho написа:Колко титли има Надал на закрит хард?


Нъли, в случай, че не си видял въпроса :mrgreen:
Няма смисъл да си губим времето с полуфинали и единични победи над Федерер.

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13257
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот sapio0o » 08 ное 2017 22:18

Groucho написа:Нъли, в случай, че не си видял въпроса :mrgreen:

Много примитивно разсъждаваш, ако наистина считаш бройката титли като единствен фактор за определяне състоянието на тенисист под различни условия. Предполагам си чувал за приоритети, нали? :) Ако залите бяха в по-ранна фаза от сезона Надал ще е да е по-фокусиран върху тях. Това да доминира на клей си има своята цена и тя е такава, че рискува да не бъде конкурентоспособен в рамките на цял сезон. В случая пишкира обират залите. Да, и по принцип на закрито не се чувства на 100%, но това е допълнителна пречка за него. Човек трябва да се вглежда в детайлите преди да отправя толкова критично мнение.

Впрочем, не знам Мюлер (Жил) да е печелил Уимбълдън или дори да се е приближавал до това, но е считан за специалист на поляна. Защо тогава Надал с трофей от мастърс и финали под покрива на ФМ да не е ''сила''? Окей, не е Джокович на тези условия, но пък не е и слаб. Кой освен Федерер е по-добър сред 8-те най-добри този сезон, за да му попречи да стигне финал? Питам, понеже оттам започна всичко и как според теб няма да има ''федал'' в неделя. :lol:
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот Groucho » 08 ное 2017 22:35

sapio0o написа:Много примитивно разсъждаваш, ако наистина считаш бройката титли като единствен фактор за определяне състоянието на тенисист под различни условия.

Знам, че разсъждавам примитивно. Надал не е никаква сила на клей, въпреки че има 50 титли. Те не са единствен фактор за определяне състоянието на тенисист под различни условия.

С приоритети и полуфинали доказваш, че Надал е сила на закрит хард в зала, точно толкова колкото и ЦСКА(София) е сила в КЕШ/ШЛ с техните два полуфинала.

Знам, че като фен на Надал искаш да го изкараш сила навсякъде, но той не е. Не съм казвал никога, че Надал е слаб в зала!

Напиши броя титли на Надал на закрит хард или недей да губиш времето и на двама ни.

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13257
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот sapio0o » 08 ное 2017 22:46

А аз пак те питам кой може да спре Надал по пътя към финала под покрива в Лондон и защо. Казваш, че не е сила. Кой обаче е сила, за да го спре от това да стигне до Роже? ''Спорът'' тръгна от това. Чакам да ми отговориш и да не губиш времето и на двама ни. :lol:
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот Groucho » 08 ное 2017 22:56

sapio0o написа:А аз пак те питам кой може да спре Надал по пътя към финала под покрива в Лондон и защо. Казваш, че не е сила. Кой обаче е сила, за да го спре от това да стигне до Роже? ''Спорът'' тръгна от това. Чакам да ми отговориш и да не губиш времето и на двама ни. :lol:

Чилич - 6 титли на хард в зала. Димитров - 2 титли на хард в зала. Те могат да спрат Федал.

Аз ти отговорих, както на всичките ти питания досега. Айде сега ти, не се опитвай да иронизираш, не ми говори за приоритети и полуфинали и напиши колко титли има Надал на закрит в хард в дългогодишната си кариера, в която е спечелил 16 шлема и 30 мастърса. Напиши броя на титлите в зала, които правят испанеца сила на закрит хард и нещо повече от Чилич и Димитров.

Само броя на титлите на Надал на закрит хард! Едно число :!:

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13257
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот sapio0o » 08 ное 2017 23:02

Cuz quantity>quality, no? Айде моля те. Колко от титлите под покрив на Чилич са от сериите мастърс или финален такъв? А тези на Димитров? Може ли Вилас с 48 титли на клей да е по-велик (по-голяма сила) от Борг с неговите 30, когато едва една от тези 48 е на Ролан Гарос и още една на тогавашния USO, играл се на клей, а цели шест от 30-те на Борг падат на Ролан Гарос, включително и в директни сблъсъци?
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот 1982 » 08 ное 2017 23:08

Groucho написа: Димитров - 2 титли на хард в зала.


Да, от фасулски турнирчета 250 ..... голямо постижение, няма спор.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот Groucho » 08 ное 2017 23:08

sapio0o написа:Cuz quantity>quality, no? Айде моля те. Колко от титлите под покрив на Чилич са от сериите мастърс или финален такъв? А тези на Димитров? Може ли Вилас с 48 титли на клей да е по-велик (по-голяма сила) от Борг с неговите 30, когато едва една от тези 48 е на Ролан Гарос и още една на тогавашния USO, играл се на клей, а цели шест от 30-те на Борг падат на Ролан Гарос, включително и в директни сблъсъци?

Прочетено.

1982 написа:Да, от фасулски турнирчета 250 ..... голямо постижение, няма спор.

Съгласен, фасулски турнирчета. Напиши броя на нефасулските титли на Надал на закрит хард, моля те най-смирено и уважително :lol:

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13257
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот sapio0o » 08 ное 2017 23:17

Groucho написа:Прочетено.


Значи хвана идеята. Не може да си правиш изводи на база бройка. Надал ако искаше тенекии от зали щеше да си се пуска на 250. Съгласих се, че не е най-удачният пример за устойчивост под покрив на фона на Джокович, но ти съвсем го изкара импотентен като го сравни с Чилич и Димитров. Пак те питам, Вилас по-голяма сила ли е на клей от Борг? А Ферер от Федерер след като също има повече титли? Бройката ли е всичко?

Groucho написа:нефасулските


Статистически погледнато са повече от тези на Димитров и Чилич взети заедно. So? Какъв е изводът от цялата работа?
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]


Върни се в “Тенис”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта