Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
MuFc1878
Мнения: 34779
Регистриран на: 06 фев 2009 11:30
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот MuFc1878 » 09 сеп 2017 05:38

Сега обаче ни чака и най-трудната крачка! Последният мач, който бяга на Рафа вече 3 години на бетона. Въобще не можем да се зарадваме. Андерсън има своите доводи за голям мач в неделя.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs-2021/klz1645857647g.jpg[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13295
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот sapio0o » 09 сеп 2017 05:40

Така е, от последната титла на хард имаме цели 8 загубени финала на тази настилка. На няколко пъти бяхме близо, но така и не се получи.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18037
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот kingofpop » 09 сеп 2017 05:44

Кевин е гад, сервизът му е нереален, сервира с по 204 км/ч СРЕДНО на турнира !!!!!(1 сервиз), с по 15-20 км/ч по-бързи от сервизите на Делпо.....гледах всичките мачове на Кевин почти и ако му влиза първият сервиз е почти невъзможно да бъде пробит, води безапелационно с 85 % средно спечелени точки на първи сервиз, но опитът е на страната на Рафа, така че си е фаворит.....лично аз ще съм за Кевин, щото просто след мега скучните финали на Гароса и Уимби тенис светът има нужда от един оспорван и по-нормален финал, но все пак мисля че Рафа ще бие в 5 сета :mrgreen:
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
MuFc1878
Мнения: 34779
Регистриран на: 06 фев 2009 11:30
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот MuFc1878 » 09 сеп 2017 05:46

kingofpop написа:.............но все пак мисля че Рафа ще бие в 5 сета :mrgreen:

Не искам нов мач с опит да надтанкираме Кевин. Този с Мюлер ми стига :| Не е това силата на Надал.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs-2021/klz1645857647g.jpg[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18037
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот kingofpop » 09 сеп 2017 05:48

MuFc1878 написа:
kingofpop написа:.............но все пак мисля че Рафа ще бие в 5 сета :mrgreen:

Не искам нов мач с опит да надтанкираме Кевин. Този с Мюлер ми стига :| Не е това силата на Надал.


аз пък като неутрален това искам, просто скуката от финалите на Гароса и Уимбълдън ми дойде в повече, време е за нещо по-различно
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13295
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот sapio0o » 09 сеп 2017 05:49

Рафа е длъжен да натисне отрано. Играчите с добро подаване имат това предимство да са по-свободни на ретур, защото знаят, че държат всичко под контрол на свой сервис.

Ако финалът бе на сгурия, Кевин си го отнасяхме без повече от 5 загубени гейма, но понеже е хард и сервисът има значение, може да видим бая отпор. Не ме притеснява толкова самия съперник, колкото статистиката на Надал на финали на бетон от АО 2014 насам. Още веднъж - 0/8.

kingofpop написа:аз пък като неутрален това искам, просто скуката от финалите на Гароса и Уимбълдън ми дойде в повече, време е за нещо по-различно


Разбираме те. Ти иначе кого подкрепяш от тура?
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
MuFc1878
Мнения: 34779
Регистриран на: 06 фев 2009 11:30
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот MuFc1878 » 09 сеп 2017 05:55

kingofpop написа:аз пък като неутрален това искам, просто скуката от финалите на Гароса и Уимбълдън ми дойде в повече, време е за нещо по-различно

Стига си кълнял, да ти се не знае :mrgreen: Приключва USO и после гледай как Шаповалов и Рубльов печелят Мастърси. Тука не може :lol:
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs-2021/klz1645857647g.jpg[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18037
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот kingofpop » 09 сеп 2017 05:56

sapio0o написа:Рафа е длъжен да натисне отрано. Играчите с добро подаване имат това предимство да са по-свободни на ретур, защото знаят, че държат всичко под контрол на свой сервис.

Ако финалът бе на сгурия, Кевин си го отнасяхме без повече от 5 загубени гейма, но понеже е хард и сервисът има значение, може да видим бая отпор. Не ме притеснява толкова самия съперник, колкото статистиката на Надал на финали на бетон от АО 2014 насам. Още веднъж - 0/8.

kingofpop написа:аз пък като неутрален това искам, просто скуката от финалите на Гароса и Уимбълдън ми дойде в повече, време е за нещо по-различно


Разбираме те. Ти иначе кого подкрепяш от тура?



вече съм фен на Зверев, не знам с какво ме грабна, но много ме кефи, гледам всеки негов мача и съм си за него :mrgreen:

иначе от старите кучета никога не съм имал категоричен любимец, винаги съм симпатизирал на Ноле, но не съм му фен както ти на Рафа.....иначе нямам нищо против Надал и нищо против Мъри между другото....Федерер вече ми е неприятен, както и всичките блъскачи тип Чилич, Раонич и т.н. :mrgreen:
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18037
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот kingofpop » 09 сеп 2017 06:01

между другото нямам търпение за новия сезон, очаква се адски непредвидим.....изобщо не се знае младите какво ще направят, а със сигурност ще натиснат...(Зверев, Тийм, Шаповалов, Кириос, Рублев, Качанов и т.н.)....не се знае завърналите се Мъри, Джоко, Стан и Кей в каква форма ще са.....трудно е да се прецени дали Фед и Рафа ще запазят нивото си от тази година, едва ли......отделно Гришо, Чилич и Раонич и винаги са загадка.....изобщо очаква се супер интересен сезон, още АО се явява крайно непредвидим, всичко може да се случи :roll:
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
Esi
Мнения: 2367
Регистриран на: 01 юни 2014 10:16
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот Esi » 09 сеп 2017 10:09

Добър мач направи Рафа, чест и почитания! Първия сет натискаше на бекхенда на Потро, но не се получи и промени тактиката. Един от най-добрите е когато трябва да "чете" играта на противника. Много средоточен, с добър % вкаран първи сервис, добри къси, въпреки онази сгрешена която не му позволи да затвори с пробив третия, с отлично движение по корта, малко непредизвикани грешки. Кратка статистика от мача-Рафа с 44 печеливши удари- 5 аса срещу само 20 непредизвикани грешки, Потро с 23 уинъра- 7 аса и 40 грешки.
Рафа след мача:
"Трябваше да се опитам да бъде по-непредвидим, защото ме дебнеше от бекхенд страната си. Затова реших да променя напълно играта си и започнах да играя с много повече форхенди, станах по-непредсказуем, а той изпадна в неприятности, защото не знаеше къде да отиде"

Рафа и Кевин А. са с баланс 4-0 като Рафа е дал само един сет и то в зала. Не гледах мача на Андерсън, но се надявам и там да намерим начина
Изображение


Върни се в “Тенис”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта