Тенис - Всекидневна тема

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

RMCF
Мнения: 2232
Регистриран на: 28 апр 2016 17:59
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот RMCF » 14 май 2024 20:49

И тва в последния му сезон...

ReBorn1982
Мнения: 8190
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот ReBorn1982 » 14 май 2024 21:44

sapio0o написа:Да, децата едвам ходят след титлите си на ГШ. Най-трудното нещо в тениса не е да достигнеш до някоя титла или да се изкачиш в ранглистата, а да го правиш постоянно. Надал бе точно 17 години на върха, Федерер 16, а Джокович към момента 16 с потенциал за повече, ако му се занимава. Дечурлигата окапва след един по-силен турнир. Просто биват смазвани. Дори Тийм не можа да се възстанови след титлата си от шлема и сега ще се пенсионира в крайна сметка.


Което още веднъж доказва колко е нелепо да се сравняват разни смешни пишлеменца като Алкарас с колоси като Джокович и Надал ..... то още на млади години, и при почти нулева конкуренция, е вече кекаво и окапва физически и психически от най-малкото ....

Потребителски аватар
Esi
Мнения: 2402
Регистриран на: 01 юни 2014 10:16
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Esi » 15 май 2024 09:59

Нулева конкуренция при която Джокович навъртя рекорди, да. Добре е, че някои тук вече станаха по- обективни. ;)
Клеят е най- тежката настилка, Гароса най- трудния за печелене турнир от Шлема. Ще видим какво ще се случи в Рим и кои ще са сред фаворитите за Гароса. Циципас спечели МК и със Зверев натрупаха опит на червено, но и американците започнаха да атакуват там, където бяха аутсайдери. Томи Пол отстранил Медведев и дебютира на четвъртфинал. Може само да съжаляваме за контузията на Григор. Според мен най- голям шанс да вземе Рим има Зверев. Ще е голяма изненада ако не се справи с Фриц днес. Циципас играе силно, но някак по- стабилен ми е Зверев. Ще видим.
Изображение

Потребителски аватар
sirius123
Мнения: 3208
Регистриран на: 05 юни 2008 13:12

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот sirius123 » 15 май 2024 11:42

Esi написа:Нулева конкуренция при която Джокович навъртя рекорди, да. Добре е, че някои тук вече станаха по- обективни. ;)
Клеят е най- тежката настилка, Гароса най- трудния за печелене турнир от Шлема. Ще видим какво ще се случи в Рим и кои ще са сред фаворитите за Гароса. Циципас спечели МК и със Зверев натрупаха опит на червено, но и американците започнаха да атакуват там, където бяха аутсайдери. Томи Пол отстранил Медведев и дебютира на четвъртфинал. Може само да съжаляваме за контузията на Григор. Според мен най- голям шанс да вземе Рим има Зверев. Ще е голяма изненада ако не се справи с Фриц днес. Циципас играе силно, но някак по- стабилен ми е Зверев. Ще видим.


Че как забрави за Табило ? :o

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20237
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Drunken_Master » 15 май 2024 12:03

Пословичната омраза на тая Деси, Джеси, Меси или както там се казва я наблюдавам от доста време... "Нулева конкуренция"? Той, оня... вече за GOAT го смятат някои специалисти в тениса, ама конкуренцията била "нулева". Изображение
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Esi
Мнения: 2402
Регистриран на: 01 юни 2014 10:16
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Esi » 15 май 2024 12:23

sirius123 написа:Че как забрави за Табило ? :o

Джокович ти го прати по благотворителни мачове, не аз. Аз все още го смятам за скрит фаворит за Гароса. Години се конкурираше с Краля на клей, има победи макар и малко и не на финал, така че срещу нулевата конкуренция, както я описва някакъв, има шанс.
Изображение

Потребителски аватар
sirius123
Мнения: 3208
Регистриран на: 05 юни 2008 13:12

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот sirius123 » 15 май 2024 14:06

Тази нулева конкуренция , витае само в някои глави. Момчетата , удрят здраво . Няма само двама - трима , повече са вече. Идват нови. Тенисът се развива. Свиквайте !

Потребителски аватар
Esi
Мнения: 2402
Регистриран на: 01 юни 2014 10:16
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Esi » 15 май 2024 14:33

sirius123 написа:Тази нулева конкуренция , витае само в някои глави. Момчетата , удрят здраво . Няма само двама - трима , повече са вече. Идват нови. Тенисът се развива. Свиквайте !

Не аз ги наричам "инвалиди с придружител и нулева конкуренция" при положение, че някои успяха да победят Джокович. Като се пишат такива е обидно за победения, но трябва малко cerveau dans la tête. Надал можеше да си спести разни загуби, но се запъна да се раздели с тениса играещ. За твоя човек нямам мнение.
Изображение

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13555
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот sapio0o » 15 май 2024 15:54

Джокович, че обра някои тенекии при слабо време между 2021 и 23 е вярно, но според мен с неговия тенис щеше да си ги обере и при силно време. :D Не избираш срещу кого да играеш. За мен 20-22-24 шлема е закономерно и точно описва тяхното ниво. Точно толкова разлика виждам между тримата. Вероятно числата биха били други, ако имаше един по-малко шлем на хард и бяха 1-1-1 на всяка настилка, но това е положението. Той и Федерер сигурно би искал мастърс на поляна, но няма. Така или иначе е нормално в тениса най-успешният да е и най-адаптивен и за мен на Новак и килим да му постелят ще намери начин да е най-добър. Той просто се заяде и реши да развали дуото, за да стане трио. :D Имаше късмет и да не се чупи много през годините, защото едно е да посрещаш новия сезон като най-добър, съвсем друго от бокса и тепърва да трябва да намираш форма. Но и това го има в тениса.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Esi
Мнения: 2402
Регистриран на: 01 юни 2014 10:16
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Esi » 15 май 2024 16:47

Джоко няма сериозни контузии и в периода на по- слаба конкуренция, преди младите да станат по- добри, изравнява титлите от Шлема и става рекордьор. Има статистика. 2023 изравнява по мейджъри Надал, а две години по- рано Федерер. Фед се отказа, а Рафа не играе в голяма част от сезоните и пропусна цяла година.Този от Голямата тройка, който остане най- дълго на корта и запази формата си, ще завърши като най- успешен. За глупостите на някакво D, дето не знае какво са непредизвикани и двойни грешки в тениса, без коментар. :lol:
Изображение


Върни се в “Тенис”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта