NBA 2017-18

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43770
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: NBA 2017-18

Мнениеот rhaegar » 14 фев 2018 00:30

Аз не изключвам Клей да иска да е звездата и лидера на някой отбор, вместо да си цъка в сянката на Къри и Дюран. Особено ако вземе още 1 пръстен. Става свободен агент след края на следващия сезон и доста отбори ще искат да го привлекат. За момента не е дал някакви индикации че иска да напусне, ама много време има до тогава.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Tiberius
Мнения: 3071
Регистриран на: 27 апр 2016 10:07
Контакти:

Re: NBA 2017-18

Мнениеот Tiberius » 14 фев 2018 00:40

Е, аз написах, че ако има някой податлив да си тръгне от ГСУ, то това е Дюрант, а не че задължително ще ходи някъде. В НБА повечето играчи звездеят, нямат много реална представа за нещата и като нищо някоя звезда може да се разсърди и да си тръгне от даден отбор.
Хубаво, Лейкърс получават пика на Кливлънд (23-26 пик, да речем). Изборът в драфта е нож с две остриета. Не всички стават звезди. Много е важно какъв избор ще направят, дано да не е като последния им избор. Все си мисля, че можеха да вземат доста по-добри играчи, които бъдат решение за Лейкърс в дългосрочен план, а не за два месеца. Не вярвам да спечелят от този трейд.
Последна промяна от Tiberius на 14 фев 2018 00:59, променено общо 1 път.
"За побеждаващите няма лошо време". - Хенри IV

„Виждам светлина; надежда. Чувствам полъх; сила. Чувам песен; облекчение. Пуснете ги да минат, защото те са добре дошли“.

Потребителски аватар
rmfan5
Мнения: 2556
Регистриран на: 19 авг 2012 22:19
Контакти:

Re: NBA 2017-18

Мнениеот rmfan5 » 14 фев 2018 00:52

Tiberius написа:Голдън Стейт ще превключат на съвсем друго ниво, когато започнат плейофите. В отбора имат силен колектив. Четиримата големи са си приятели, Кър пък е доста благ треньор и ги оставя да се радват на играта. Драймънд Грийн още в началото на сезона каза, че разбират много добре положението и ако си запазят отбора могат да направят дайнъсти, като това на Булс с Майкъл Джордан. Дори и някой от 4-та напусне, пак си остават фаворит за титлата. Ако има някой податлив на това, то това е Кевин Дюрант.
Иначе за мен от трейда между Лейкърс и Кавалиърс печелят единствено Кливлънд. Разкарват ИТ, който ако са верни слуховете трови атмосферата в отбора и един доста посредствен играч на преклонна възраст- Фрай. Лейкърс взимат ИТ и дори нямат някакви дългосрочни планове за него. Взимат го за някакви 30 мача от редовния сезон и евентуално могат да му предложат дългосрочен договор, ако ги класира за плайофите, което предвид конкуренцията в конференцията- няма как да стане. Нито се борят за участие в плейофите, нито танкват за по-висок драфт пик. А да, дадоха си пика в драфта, пик между 9- 13, може би. Не веднъж са излизали доста класни играчи при такъв пик.
Ненс може и да не беше някакъв голям реализатор, но беше силен в защита, което е и най-голямата слабост на Кливлънд. Добро решение на Кливлънд.
Също така Джордан Кларксън доста подценен от Лейкърс- играч от пейката уж. Само че, Кларксън е с по-добри показатели от франчайз играча им Лонзо Бол. За какво говорим?!
Какво печелят Лейкърс от цялата работа?


Не бих казал че е Дюрант,като дойде времето за договорите и големите пачки може и Клей да се поддаде или Дреймонд,на втория не вярвам да му предложат много но все пак.

В първия мач на новите Кавс,веднага се усети присъствието на физически мощен играч,мн добри заслони направи Нанс,преди това нямаше кой да го прави това.
[wrapimg=]http://prikachi.com/images/523/7021523v.jpg[/wrapimg]

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43770
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: NBA 2017-18

Мнениеот rhaegar » 14 фев 2018 00:53

Зависи коя голяма риба могат да убедят в проекта си Меджик и Пелинка. Джордж? Ле Брон? Догодина Клей или Ленърд? Дори и да убедят двама от тези четирима, пак няма гаранция за нищо. Но ако наистина двама от тези бъдат привлечени и покрай тях израстнат Инграм, Кузма, Лонзо, Рандъл, Харт, дори Томас Брайънт, бъдещето може да е доста интересно. Винаги съществува възможността за провал, разбира се, обаче са длъжни да опитат.

Но вече няма смисъл от танкване и сезони с по 20 победи. Трябва постепенно да се върне манталитета на победител в тоя отбор.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19609
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: NBA 2017-18

Мнениеот Drunken_Master » 14 фев 2018 09:24

Тъй...започвам по ред,както Сашо Диков...

Първо...Никога досега,не бях чувал за баскетболистите Изая Томас и Тристейн Томпсън.Тия момчета са направо някакво откритие за мен.Може би са някакви новоизлюпени...

Второ...Това че Уестбрук правил средно по десет асистенции,по никакъв начин не означава,че не е егоист.Само като му видиш феноменалната успеваемост от рода на 41-42% и то при положение,че си е забивач...и ти се набива на очи,колко "отборен играч" е Ръс.Тоя стреля сигурно около 30 пъти на мач.За да си прави обичайните трипъл-дабъли,доста често му се налагаше да избутва съотборниците си, за да си взема борбите в защита.Преди години подобен играч-ламя беше и Алън Айвърсън,но на него му е простено,защото успя да издърпа Сиксърс до финалите и даже взеха първата стеща срещу Коби и Шак.

Трето,незнам поради каква причина,може някой да смята,че ЛеБрон разполага с някаква страхотна подкрепа.Дуейн Уейд може и да е легенда,но този сезон освен за включване от пейката,за друго просто няма как да му стигнат силите.Роуз също може до преди 6 години да е бил носител на приза MVP,но след многобройните контузии,честно казано май му остана само името.В момента дори пак е контузен.Кевин Лав е приличен шутър (процентите му този сезон са доста добри,като е близо до 50-40-90),но с тази защита...Той дори и фаулове не прави.Общо-взето просто оставя противниците му,да минават покрай него абсолютно необезпокоявани.След трейдовете наскоро,офиса на Кавс,дори не намери добър играч в боята (а това беше уж основна цел,въпреки,че договори млади заместници с добра защита)и Лав отново ще се налага да играе,като 5-ца,а там определено не му е силата.Честно казано Лари Нанс си е атлетично тежко крило.
За разделянето с Айзея естествено отново бе упрекнат ЛеБрон,но истината е,че се усещаше напрежение в съблекалнята,а и бяха публична тайна сложните взаимоотношения между него и Лав.Истината е,че просто той не пасна в Кавс...това е.Поредицата от седемнадесет победи през Ноември бе,когато еспаньола Калдерон беше титулярен пойнт-гард или Краля.Когато ЛеБрон изнася нещата вече са доста по-различни.Според мен Джеймс през последните два сезона се стреми,да бъде отборен играч и да дава повече шанс на своите съотборници.Проблемът е,че това си е "нож с две остриета" за Кливланд.Уейд на тези години едва диша.Роуз е нон-стоп контузен,като сигурно вече го е страх и да се движи и без топка.Айзея Томас си беше абсолютен тухлар в Кавс и искрено се надявам в Лейкърс,да има повече свобода и да изгрее.Джеф Грийн бе що-годе приличен.И какво се случва...?През целия сезон,изключвайки няколко мача от победната серия на Кавс, ЛеБрон оставя останалите да движат топката в заключителните минути и той се намесва,само когато е необходимо. И тогава топката остава в ръцете на Джей Ар Смит или Фрай,които имат потресаваща успеваемост.Не виждам в какво ЛеБрон има вина,че неговите съотборници не са в добра форма.Прекалено много му сипват с големият черпак.Затова и ме е яд за Кайри...и голяма част от хората,които му симпатизират са си хейтъри на Джеймс.В Селтикс Кайри бил изгрял,бил намерил себе си и т.н. Бостън Селтикс с геният Дани Ейндж са си една доста добре смазана машина,която тепърва ще сгазва с тези младоци и страхотният ни треньор,но статистиката на Ървинг е много по-слаба от миналият сезон при Кавалерите.Как става това,при положение,че Ървинг е "изгрял" ?
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 век, украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата, дълги периоди са били под шапката на някой, но това не значи, че няма такава държава.

НЕдебил!

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: NBA 2017-18

Мнениеот 1982 » 14 фев 2018 22:17

Drunken_Master написа:Затова и ме е яд за Кайри...и голяма част от хората,които му симпатизират са си хейтъри на Джеймс.В Селтикс Кайри бил изгрял,бил намерил себе си и т.н. Бостън Селтикс с геният Дани Ейндж са си една доста добре смазана машина,която тепърва ще сгазва с тези младоци и страхотният ни треньор,но статистиката на Ървинг е много по-слаба от миналият сезон при Кавалерите.Как става това,при положение,че Ървинг е "изгрял" ?


Първо, като говориш за хейтъри, не е зле като за начало да прочетеш собствените си писаници относно Кайри откак е напуснал Кливлънд. Непрестанно го омаловажаваш и оплюваш.

Второ, няма хейтъри на ЛеБрон. Но има хора, на които им идва малко в повече зверският напън на неговите фенове да го изкарат най-великия за всички времена. Даже и специални теми отварят, в които да ни обясняват как било по-значимо колко борби и асистенции си направил, отколкото колко титли на НБА си взел, колко MVP-та имаш и колко титли за стрелец номер 1 на Лигата ..... ;)
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19609
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: NBA 2017-18

Мнениеот Drunken_Master » 14 фев 2018 23:01

Ами виж сега,аз в предната тема реших приятелски да се пошегувам,ама ти май наистина се върза.
Може да има голяма доза хейт,относно "лидерчето",но и ти ще се съгласиш,че е нищо на фона на ежедневната помия,с която заливат Краля.И другото и не по-малко важно е,че Ървинг напусна Кливланд,за да бъде "лидер" на Селтикс и да се отърси от ореола на Джеймс,като се опита да се противопостави с огромната помощ на една перфектна организация,която е нашата.Дотук добре...Само че и тази година (дано да съм лош пророк),ние ще гледаме финалите по телевизията,барабар с Кайри,а "теглича" Джеймс ще ги издърпа пак до среща с Уориърс...където между другото са обречени.Ето това е смешното в ситуацията.Нищо де...другият сезон,когато ЛеБрон отиде на Запад,Кайри може би наистина ще стане "лидер"...
Аз лично не мисля,че са толкова важно мерило пръстените,защото например играчи,като Айвърсън,Малоун и Стив Неш нямат нито един,а например Биг Шат Боб има цели седем...И то с ключова роля при това ! Трябва ли да се омаловажават тези играчи ?! Разбира се,че не...Баскетболът е отборен спорт и не може нон-стоп да виниш един и същ играч,заради некадърността на Бош,слабата пейка,липсата на елементарни треньорски умения и др.
Може ли да се слага играч,като Коби,който може да е страхотен стрелец,но през 50% от кариерата си беше "втора цигулка" на Шак,а после трябваше да дочака няколко години за да му доведат най-великият европейски баскетболист за всички времена - Пау Гасол (добре го прочете и няма грешка), за да помирише пръстен.Гледал ли си статистиката на двамата в последната четвърт от финалите ? Ще разбереш какво имам в предвид...
Друга голяма простотия или абсолютен мит е,че "старите правила в защита са много по-ограничаващи от сегашните"...
Значи аз лично съм играл и "зонова" и "лична" защита,защото в ДЮШ-а играехме по едно полувреме на мач и от двата типа.Просто няма база за сравнение...Как да ограничиш стрелец,като Джордан,при положение,че неговите съотборници се набиват около боята и му остават свободно пространство (т.н. "изолация"),да пробие или стреля,защото пазачите им са длъжни да стоят на една ръка разстояние от тях.Особено ако се падне някой много слаб защитник,който да го пази и работата му е още по-улеснена.И когато в началото на века,започва ерата на "зоновата защита" играчи,като Джордан и МакГрейди са абсолютно против.
Другата голяма тъпотия е т.н. "handcheck"... Истината е,че през 80-те години играчи,като Бил Ръсел и Уилт Чембърлейн възроптават,защото смятат,че тогавашната защита е доста по-отслабена.Истинският "handcheck",всъщност е "забранен" през 1979 г. , а ако става въпрос и в днешно време има случаи,когато не се свири нарушение,както и има случаи,когато през 80-те и 90-те се свири.Зависи от ситуацията...
Относно правилото за "трите секунди" ,там вече може да се поспори,но така или иначе в днешно време липсват типичните "бек ту севън фуутър баскет"...
Но ми изглежда логично,защото анаболни горили,като ДеАндре Джордан,Андре Дръмънд и Андрю Байнъм биха си правили поне по 30 точки,защото никога не биха излезли от боята...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 век, украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата, дълги периоди са били под шапката на някой, но това не значи, че няма такава държава.

НЕдебил!

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: NBA 2017-18

Мнениеот 1982 » 14 фев 2018 23:24

Уникален си, човече ...... само в няколко реда принизи почти до нулата Кайри Ървинг, Майкъл Джордан и Коби Брайънт. :mrgreen: :mrgreen:

Значи на Коби титлите му ги спечелил Пау Гасол (последните 2), за първите 3 бил "втора цигулка", на Майкъл съотборниците му ги спечелили и 6-те пръстена :mrgreen: (както и лесните правила :mrgreen: ), ама на ЛеБрон трите титли не са му ги спечелили Дуейн Уейд, Крис Бош и Кайри Ървинг. :lol: :lol: Той сам ги е донесъл.


Drunken_Master написа:Аз лично не мисля,че са толкова важно мерило пръстените,защото например играчи,като Айвърсън,Малоун и Стив Неш нямат нито един,а например Биг Шат Боб има цели седем...


Не бе, не са важни пръстените, ........ може 6 пъти да си шампион, и 6-те пъти да си МВП на финалите, но това не е важно. Важни са борбите и асистенциите, по тях се мери величието. :mrgreen:

И кой те излъга, че Пау Гасол е най-великият европейски играч за всички времена ??!
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19609
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: NBA 2017-18

Мнениеот Drunken_Master » 14 фев 2018 23:36

Ами виж сега,аз усещам сарказма,но на подобно мнение е и Доктор Джей.А именно,че баскетболът е отборен спорт и пръстените не са фактор.
Не съм казвал,че Пау е печелил титлите на Коби,но е факт,че той имаше страхотен принос за тях.Публична тайна е,че той трябваше да бъде "MVP на финалите" през 2010 г. Казах ти да погледнеш статистиката им в заключителните минути...
Кажи ми мнението ти за "персоналната" защита ? Сигурно и там греша...
Когато през 2016-та ЛеБрон размаза Уориърс и постигна най-високи показатели в абсолютно всички компоненти от всички играчи на игрището,пак имаше хора,които казваха,че Ървинг с тройката си е донесал титлата.Само дето,ако Джеймс не беше набил този свръх "чейс-даун" чадър на Иги,изобщо нямаше и да се стигне до стрелбата на Кайри,ама айде...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 век, украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата, дълги периоди са били под шапката на някой, но това не значи, че няма такава държава.

НЕдебил!

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: NBA 2017-18

Мнениеот 1982 » 14 фев 2018 23:45

Drunken_Master написа:Ами виж сега,аз усещам сарказма,но на подобно мнение е и Доктор Джей.А именно,че баскетболът е отборен спорт и пръстените не са фактор.


"Отборен спорт" е когато трябва да омаловажиш Майкъл Джордан и Коби Брайънт, за да обясниш как титлите им се дължали на съотборниците им. Когато стане дума за любимия ти, велик и неповторим Леброн, изведнъж баскетболът става "индивидуален спорт" и той сам носи и тегли отборите си ...... поне така описваш нещата - "ЛеБрон размаза Уориърс".

Не може да ми обясняваш, че Коби станал шампион покрай Пау Гасол, а в същото време да отричаш, че ЛеБрон стана 2 пъти шампион, понеже отиде и се събра с Дуейн Уейд и Крис Бош ....... ми да беше станал шампион без тях, нали е супер, мега, хипер, гига ултра великанът на всички времена. :lol: :lol: :lol: :lol: После се събра с Кайри Ървинг и Кевин Лав, други 2 големи звезди, за да вземе още един пръстен.

п.п.: а Кевин Лав не направи ли ебати защитата на Къри, когато можеше да изравни резултата в онзи мач секунди преди края????
Последна промяна от 1982 на 14 фев 2018 23:51, променено общо 1 път.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта