NBA 2017-18

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

nghcvth
Мнения: 3530
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: NBA 2017-18

Мнениеот nghcvth » 13 фев 2018 19:30

След напускането на Хейуърд очаквах Джаз да се сред последните 2-3 отбора на запад и съм страшно изненадан от сезона, който правят. Не съм им гледал почти нищо, но чисто статистически Мичел се представя много добре. Както и казах вече, за мен си е направо геройство, че се борят за плейофите, дори и да не влязат няма да е провал.
Симънс няма никаква стрелба, но прекрасно използва силните си черти, а и повратливостта му за толкова висок играч е впечатляваща. От другите новаци Джейсън Тейтъм прави силен сезон.
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

Потребителски аватар
Tiberius
Мнения: 3071
Регистриран на: 27 апр 2016 10:07
Контакти:

Re: NBA 2017-18

Мнениеот Tiberius » 13 фев 2018 19:57

Тейтъм наистина е голям талант, но в последните мачове нивото му спадна, а и играта на Бостън не е на обичайното ниво. Не случайно бяха изпреварени от Рапторс.
Топ 5 на новаците бих ги подредил по този начин:
1. Донован Мичел
2. Бен Симънс
3. Лаури Марканен
4. Денис Смит мл.
5. Джейсън Тейтъм
"За побеждаващите няма лошо време". - Хенри IV

„Виждам светлина; надежда. Чувствам полъх; сила. Чувам песен; облекчение. Пуснете ги да минат, защото те са добре дошли“.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43850
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: NBA 2017-18

Мнениеот rhaegar » 13 фев 2018 20:07

Никаква любов за бог Кайл?
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Tiberius
Мнения: 3071
Регистриран на: 27 апр 2016 10:07
Контакти:

Re: NBA 2017-18

Мнениеот Tiberius » 13 фев 2018 20:26

Ей, Богу! Тотално го забравих Кайл Кузма. А ми направи впечатление още от лятната лига, където според мен трябваше да е МВП. На Кайл му отреждам трето място, а любимците ми Марканен и Денис Смит мл. пропадат съответно на 4-то и 5-то място. Съжалявам за Тейтъм, но при тази конкуренция изпада от топ 5. :)
"За побеждаващите няма лошо време". - Хенри IV

„Виждам светлина; надежда. Чувствам полъх; сила. Чувам песен; облекчение. Пуснете ги да минат, защото те са добре дошли“.

nghcvth
Мнения: 3530
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: NBA 2017-18

Мнениеот nghcvth » 13 фев 2018 22:25

Иновативен треньорски подход от Стийв Кър- оставя играчите да са си треньори за един мач:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=c0yHmp8oiXk[/youtube]

Уориърс не играя най- добрият си баскетбол наполедък имаха някои загуби със сериозни разлики. Стийв Кър казал, че чакат с нетърпение почивката за мача на звездите. Затова решил да ги остави сами да са си треньори за мача със Сънс с идеята да ги мотивира и да им даде повече отговорност. Вярно, Сънс не са мерило за класа, но определено интересен подход.
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

Потребителски аватар
Tiberius
Мнения: 3071
Регистриран на: 27 апр 2016 10:07
Контакти:

Re: NBA 2017-18

Мнениеот Tiberius » 13 фев 2018 23:29

Голдън Стейт ще превключат на съвсем друго ниво, когато започнат плейофите. В отбора имат силен колектив. Четиримата големи са си приятели, Кър пък е доста благ треньор и ги оставя да се радват на играта. Драймънд Грийн още в началото на сезона каза, че разбират много добре положението и ако си запазят отбора могат да направят дайнъсти, като това на Булс с Майкъл Джордан. Дори и някой от 4-та напусне, пак си остават фаворит за титлата. Ако има някой податлив на това, то това е Кевин Дюрант.
Иначе за мен от трейда между Лейкърс и Кавалиърс печелят единствено Кливлънд. Разкарват ИТ, който ако са верни слуховете трови атмосферата в отбора и един доста посредствен играч на преклонна възраст- Фрай. Лейкърс взимат ИТ и дори нямат някакви дългосрочни планове за него. Взимат го за някакви 30 мача от редовния сезон и евентуално могат да му предложат дългосрочен договор, ако ги класира за плайофите, което предвид конкуренцията в конференцията- няма как да стане. Нито се борят за участие в плейофите, нито танкват за по-висок драфт пик. А да, дадоха си пика в драфта, пик между 9- 13, може би. Не веднъж са излизали доста класни играчи при такъв пик.
Ненс може и да не беше някакъв голям реализатор, но беше силен в защита, което е и най-голямата слабост на Кливлънд. Добро решение на Кливлънд.
Също така Джордан Кларксън доста подценен от Лейкърс- играч от пейката уж. Само че, Кларксън е с по-добри показатели от франчайз играча им Лонзо Бол. За какво говорим?!
Какво печелят Лейкърс от цялата работа?
"За побеждаващите няма лошо време". - Хенри IV

„Виждам светлина; надежда. Чувствам полъх; сила. Чувам песен; облекчение. Пуснете ги да минат, защото те са добре дошли“.

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: NBA 2017-18

Мнениеот 1982 » 13 фев 2018 23:37

За какво да е податлив Дюрант, да напусне ли ??!
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
Tiberius
Мнения: 3071
Регистриран на: 27 апр 2016 10:07
Контакти:

Re: NBA 2017-18

Мнениеот Tiberius » 13 фев 2018 23:43

Да, ако някой от 4-та големи напуска според мен ще е Дюрант. Не че смятам, че е възможно към днешна дата, но за в бъдеще не се знае.
"За побеждаващите няма лошо време". - Хенри IV

„Виждам светлина; надежда. Чувствам полъх; сила. Чувам песен; облекчение. Пуснете ги да минат, защото те са добре дошли“.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43850
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: NBA 2017-18

Мнениеот rhaegar » 13 фев 2018 23:54

Колко пъти да напиша, че Лейкърс печелят кап спейс и възможност да преподпишат с Рандъл и да се борят за звезди-свободни агенти? Освен това, драфт пик дадоха Кливланд, не Лейкърс.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: NBA 2017-18

Мнениеот 1982 » 14 фев 2018 00:00

Tiberius написа:Да, ако някой от 4-та големи напуска според мен ще е Дюрант. Не че смятам, че е възможно към днешна дата, но за в бъдеще не се знае.


Е къде да иде чилякО, то по-нагоре от Голдън Стейт няма. Освен да дойде да спечели Евролигата с Фенербахче или ЦСКА Москва. :lol: :lol: :lol:

Докато печелят, според мен, ще са си заедно. При вече 1-2 провалени сезона, може и да се стигне до напускане, но напълно е възможно и да е някой от "стрелците" бийонд ди арк. :mrgreen:
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта