Кой е най-добрия европейски баскетболист за всички времена ?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19609
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Кой е най-добрия европейски баскетболист за всички време

Мнениеот Drunken_Master » 05 май 2016 02:04

Като цяло,това колко се е разчитало на чуждестранни играчи,по никакъв начин не може да докаже,че Дражен Петрович и Тони Кукоч са по-класни от Дирк и Гасол...
1982 откъде знаеш,кой - колко щеше да пробие по онова време...?
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 век, украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата, дълги периоди са били под шапката на някой, но това не значи, че няма такава държава.

НЕдебил!

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Кой е най-добрия европейски баскетболист за всички време

Мнениеот 1982 » 05 май 2016 02:12

Виж, Ред Нек, спортът се развива, лошото е, че парите му ебаха майката. НБА не прави изключение.

За мен, а както чета, явно и за други съфорумци тук, НБА няма онази магия, която имаше в онези романтични времена. Съвременната НБА е натъпкана с чужденци, за да се продава из цялото земно кълбо и да прави пари, а самият баскетбол някакси остана на заден план. В онази "лига на извънземните", неамериканците бяха истински кът и рядкост, но пък бяха каймакът от останалия баскет свят. Но те пък нямаха този комфорт, който имат днешните иностранци. Трябваше буквално да оцеляват в онази месомелачка. Днес е в пъти по-лесно да пробиеш и да се наложиш .... неслучайно дадох примера с Никола Йокич ... та такива, като него, едно време нямаше и да ги погледне никой.

А и не знам защо темата се измести само в посока НБА ..... все пак, говорим за европейски играчи. Много важно тук е и представянето им на олимпиади, световни и европейски първенства, както и в клубните им европейски отбори.

А и авторът на темата виждам, че е страстен фен на испанския баскетбол, особено на поколението на Гасол, в частност и на по-големия брат, което ми се струва доста се отразява на преценката му. Плюс това, май гледа по-отскоро и не е пряк свидетел на представянето на доста от сложените в класацията европейци.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Кой е най-добрия европейски баскетболист за всички време

Мнениеот 1982 » 05 май 2016 02:22

Drunken_Master написа:Като цяло,това колко се е разчитало на чуждестранни играчи,по никакъв начин не може да докаже,че Дражен Петрович и Тони Кукоч са по-класни от Дирк и Гасол...


Виж, това не го пиша, за да доказвам кой от кого е по-класен, а просто защото такива са фактите и е хубаво да се взимат в предвид, когато коментираме представянето на отделните баскетболисти. Иначе, ти си смяташ Дирк и Пау за по-класни, ОК, нямам нищо против.

Drunken_Master написа:1982 откъде знаеш,кой - колко щеше да пробие по онова време...?


Вече обясних - черните суперзвезди тогава не даваха така лесно диригентската палка на разни чужди бели задници. В НБА буквално имаше расизъм - както по цвят на кожата, така и на ниво "националност". Дори на най-добрите играчи от външния свят се гледаше като на второ качество баскетболисти. Нямаше начин как някакъв си европеец да иде и да им вземе главната роля, абсурд.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
ndrangheta
Мнения: 853
Регистриран на: 09 сеп 2008 19:32
Контакти:

Re: Кой е най-добрия европейски баскетболист за всички време

Мнениеот ndrangheta » 05 май 2016 08:51

Един глас за Дражен от мен.
"What is absurd and monstrous about war is that men who have no personal quarrel should be trained to murder one another in cold blood."

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13773
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Кой е най-добрия европейски баскетболист за всички време

Мнениеот Pichichi » 05 май 2016 12:38

Всичко е субективно в спора, тука има намесени и емоции. 1982 говори за романтика и т.н.т. но пък се сърди на комунетата от форума
че говорят по същия начин за строя тука преди 1989-та г. Може би тогава си бил на едни години и си се кефил било ти е супер интересно
като нещо ново, такъв ти е бил бита че това те е радвало сега си зрял имаш други неща в съзнанието. Казваш NBA не става.
Аз не съм съгласен с мнението че едва ли не някой защото бил пробил първи е по- велик от някой друг който е спечелил титли и е бил
лидер на отбора си. Ама тогава отборите били по-добри играта в защита била друга и т.н.т. това е 50 на 50 дали е истина и никога
няма да разберем. Това че Баркли говори пред микрофона как щял да ги размазва ако играел сега е глупост!
Това че Голдън Стейт едва ли не нямало да стигнат плейофите ако играели тогава също!
Дражен Петрович никога нямаше да спечели титла с Нетс, нали влизам малко в сферата на гадаенето но е така. Дали можеше да отиде
в друг отбор и да стане шампион може би да. Никога нямаше да спечели индивидуално отличие примерно MVP и не защото е бял европеец!
Сегашните играчи ако играели тогава нямало и на 50 %-та да постигнат това което са постигнали.
Еми добре и така да е това с какво прави Дражен Петрович най-великия? Ако Петрович не беше загинал нищо не се знае можеше сега и аз да
мисля че е той най-добрия европейски баскетболист.

Не искам никой да убеждавам в нищо това е точно като спора Пеле, Марадона, Кройф , Зидан и т.н.т.

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Кой е най-добрия европейски баскетболист за всички време

Мнениеот 1982 » 05 май 2016 14:38

Виж, не знам защо обвързваш мнението ми само с Дражен Петрович, може би защото написах, че за мен няма съмнение, че той е най-великият европейски играч. На няколко пъти уточних, пиша общо за онези времена, не само за Дражен, но това важеше и за Владе Дивац, Детлеф Щремпф, Георги Глушков, Тони Кукоч и т.н., всички те бяха изправени пред трудности, за каквито Пау, Дирк, Тони Паркър и т.н. не са и сънували. И това не е субективно мнение, а факти.

А единствената причина да пиша за ситуацията тогава, беше, че на няколко пъти ми се изтъква като довод кой каква статистика имал и какво постигнал в НБА, как Х не можел да се мери с Y .... обаче, без да се уточнява кой в какви условия е играл, нещо, което е задължително да се спомене при сравнения между играчи, иначе сравнението става доста необективно.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19609
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Кой е най-добрия европейски баскетболист за всички време

Мнениеот Drunken_Master » 05 май 2016 22:02

Цецо Чука написа:
Drunken_Master написа:
Цецо Чука написа:Защо Никос Галис не е номиниран?

Ами защото,ако трябва да слагам всички легенди в първенствата няма да ми остане място в темата...
По тая логика,дай да сложим и Епи в класацията...


Никос Галис е по-добър от някои които присъстват в нея обаче...

Много ми е интересно,от кои по-точно...!? Ако трябва да слагам Никос Галис,задължително трябва да сложа неговите сънародници - Димитрис Диамантидис и Василис Спанулис.А също така и Наваро...
Имат много повече заслуги от него...За справка - виж кои държат рекордите в ЕвроЛигата...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 век, украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата, дълги периоди са били под шапката на някой, но това не значи, че няма такава държава.

НЕдебил!

Agent Yellow
Мнения: 170
Регистриран на: 30 юни 2012 13:16
Контакти:

Re: Кой е най-добрия европейски баскетболист за всички време

Мнениеот Agent Yellow » 05 май 2016 22:02

Ришар Дакури някой помни ли го? Мисля е и досега се води френския спортист с най-много отличия изобщо.

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Кой е най-добрия европейски баскетболист за всички време

Мнениеот 1982 » 05 май 2016 22:56

Спанулис и Диамантидис не могат да се мерят с Галис. Казвам ти го като човек, който не харесва Галис. ;) Но определено е най-великият гръцки баскетболист.

Иначе, също смятам, че незаслужено си го пренебрегнал .... за мен е по-добър от разни като Стоякович, Пау Гасол и т.н.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13773
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Кой е най-добрия европейски баскетболист за всички време

Мнениеот Pichichi » 06 май 2016 01:33

1982 написа:Спанулис и Диамантидис не могат да се мерят с Галис. Казвам ти го като човек, който не харесва Галис. ;) Но определено е най-великият гръцки баскетболист.

Иначе, също смятам, че незаслужено си го пренебрегнал .... за мен е по-добър от разни като Стоякович, Пау Гасол и т.н.



Педжа Стоякович няма как да е по-слаб от Галис а пък за Гасол да не говорим.
Те дори гърците не са убедени че Галис им е най-добрия играч на Гърция но ти казваш по-голям бил от Гасол!
Легендата на Галис е победата на евро 1987-ма мисля на финала с/у СССР но може би пропускаш факта че Гърция печели европейско
и през 2005-та и тогава други са героите. Диамантидис има титли в Гърция колкото Галис но и ма и 3 пъти Евролигата европейски шампион
и 2-ри от световно. Въобще много е на кантар това кой е най-добрия гръцки баскетболист. Съвременните гръцки топ играчи не мисля че
отстъпват на Галис, напротив в доста компоненти го превъзхождат (най вече физика) това че оня беше лаком гъз и гледаше да си вкара 30 + точките във
всеки мач не е за пропускане да се спомене.


Върни се в “Баскетбол”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта