ЕП: България - Сърбия

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: ЕП: България - Сърбия

Мнениеот защо » 01 сеп 2017 12:16

phd написа:И за Пламен ми е тъпо, защото съм сигурен, че искаше да направи нещо, но.......


Аз не съм го гледал мача, а и нямам самочувствието да разбирам толкова от волейбол, че да анализирам Пламен, но... един треньор каже ли, че на отбора му не достига сърце, е сигурно, че не му достига треньор.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: ЕП: България - Сърбия

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 01 сеп 2017 13:01

Soulen написа:Абсолютни жалкари сме с извинение ! Може ли да водиш с 3 точки накрая на гейма и да го загубиш по такъв начин...

Може. Историята познава и по-трагични случаи (справка: последният гейм от финала на СП срещу ГДР в София ;) ). Това е само една игра, все пак. Не може винаги да се печели. :) И както правилно е отбелязал един колега: По какво друго сме в осмицата на Европа - по население ли, по жизнен стандарт ли?... :roll:
Що се отнася до прословутия сръбски дух, за който упорито тук припяват някои колеги - да, познаваме го добре този дух още от битката при Сливница, започнала при числено съотношение български войници : сръбски войници 1,0:2,6 и завършила при съотношение 1,0:1,6! Битка, чийто изход знаем всички!... 8-)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: ЕП: България - Сърбия

Мнениеот 1982 » 01 сеп 2017 13:19

Какво значение към днешна дата имат битки и воини отпреди век и половина ??! Това са хубави неща от нашата история, но в съвремието е факт, че в спорта поне не можем да се мерим с тях. Те са суперсила в баскетбола, волейбола, водната топка, тениса, даже в хандбала постигнаха някои успехи (финал на европейско), на футбол станаха световни и европейски шампиони в юношеските генерации, докато ние имаме един волейбол, където да сме някаква сила, но дори в него поне 1 титла не можем да спечелим, уви. :| :| Нашите спортисти нямат, за съжаление, манталитета на техните, само Стоичков го имаше и помним какво направи.

И, понеже знам как ще скочат някои, бързам да уточня - това не е преклонение пред сърбите, а просто признаване на фактите.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22346
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: ЕП: България - Сърбия

Мнениеот NOMER14 » 01 сеп 2017 13:26

В събота ще резберете, че сме загубили само от първия и втория в крайното класиране. Затова мъркам за регламента - Белгия се промуши до 1/2 финал.

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22346
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: ЕП: България - Сърбия

Мнениеот NOMER14 » 01 сеп 2017 13:32

THE G.A.M.E написа:
NOMER14 написа:За да ползваш центровете, трябва да имаш идеално посрещане, за да кацне топката на главата на разпределителя.
Напълно съм съгласен, колега,
Още от времето на Любо Ганев и Владо Николов, съперниците ни знаят, че важните топки ги даваме на диагоналите.

Винаги сме имали силни диагонали. Апропо - разпределителят вътре най-добре усеща на кого да я вдигне.

parvanoff
Мнения: 1757
Регистриран на: 11 юли 2009 16:44
Контакти:

Re: ЕП: България - Сърбия

Мнениеот parvanoff » 01 сеп 2017 13:50

rmfan5 написа:
Добре бе дай щото са признати,никой гък да не казва,Соколов от няколко години играе ужасно и проваля важни точки една след друга...........

Никой не е казал да не се казва гък, но тук не казвате гък... Тук давате отрицателни квалификации за хора на база ваше субективно мнение. Може би в някой друг по-хубав живот или по-хубав свят като ти кажа, че не твоето или на някой друг плювач мнение е най-компетентното на света би ме разбрал. В този свят и в този живот съм скептичен. И ето за какво иде реч-нали прочете моето мнение-казах, че според мен проблем от много време ни е разпределителят, но да си ме чул да казвам, че Братоев, Жеков и т.н. са провалили нещо? Че играят без желание и сърце? Това са квалификации, в които изобщо няма как някой да е сигурен. Пламен се бил осрал, единият бил малоумен, другият депресиран и т.н.-това нормално ли е, според теб?
THE G.A.M.E написа:
parvanoff написа:Страшно интелигентен и добронамерен човек като Пламен Константинов едва ли не е изгонен с тояги.
Никой не го гони с тояги.
Но е факт, че със същите играчи ( с малки изключения ) други постигнаха повече от него.
Аз пък казвам, че с примиренчество, нищо няма да постигнем.
Имаме сервис, имаме блок, имаме и добри нападатели, но всичко това куца, от как Пламен е треньор.
Е, кой е виновен, според теб ?
Бай Шиле от Ситняково ???

Първо-откъде знаеш, че някой се е примирил? Да не си психолог на играчите и треньора? Да, имаме сервис и блок, но не винаги се получава, нали? Имаме страхотен диагонал. А имаме ли невероятни посрещачи, които да играят и добре в атака? Дали са на нивото на центровете и Соколов? Как е разпределителят ни в сравнение с другите отбори? Да, имаме доста добър отбор-по-добър от холандци, китайци, японци и т.н., нации който е в осмицата на Европа, а дори може и повече-представи си, че в момента сърбите са в най-добра форма или най-малкото по-добра от нас-не е ли нормално, според теб. Нали пък ние ги бихме преди няколко месеца. Но дали сме много по-добри от сърби, руснаци? Естествено, че не-ако бяхме щяхме да вземем европейската титла без проблем. И какво повече са постигнали от Пламен? Един мач повече? С кого сме играли-в каква форам са били. Можеш ли да отчетеш всички тези субективни факти? И за теб важи горното ми мнение-няма как да си сигурен, че разбираш повече от волейбол, особено пък от Пламен Константинов-или мислиш, че разбираш повече? Аз не разбирам от волейбол, за да давам толкова категорични оценки, че и вина да определям...
само Левски и България
Memento mori, homine, quia pulvis es et in pulverem reverteris!

deliorman2
Мнения: 10
Регистриран на: 14 дек 2015 14:06
Контакти:

Re: ЕП: България - Сърбия

Мнениеот deliorman2 » 01 сеп 2017 14:11

THE G.A.M.E написа:Напълно съм съгласен, колега, но На'ще и при перфектно посрещане 80 % от топките ги играят в краищата на мрежата. :|
Лично снощи забелязах в поне 3-4 ситуации при контри, че сърбите си ни чакаха в краищата, а топката е идеална на Братоев, той е близо до мрежата... И пак вдига на Цецо, Пенчеви или Скримов.
Още от времето на Любо Ганев и Владо Николов, съперниците ни знаят, че важните топки ги даваме на диагоналите.

Абсолютно точно!
Центъра не скача в средата, а спокойно си избира краищата на мрежата. И това е от десетилетия така в нашият отбор. Предсказуеми сме и не правим нищо за да променим поне малко тактиката.
Друг е въпросът, че и не сме имали кой знае колко качествени разпределители. А и нашата школа просто не е научена да работи с центрове! Това тръгва от треньори, от младежи ... Там не се ли научат правилно, после вече е късно 30 годишен волейболист да го учиш как и къде да подава.

Captain Stottlemeyer написа:... Не може винаги да се печели. :) ...

Така е. Но кога нашите са "печелили винаги"?
Няма такъв случай в цялата история на големите шампионати!
Имаме 3 втори места и 8 трети. Като повечето добри класирания са между 49 и 86 година на миналият век. Най-близките успехи, трети места, са от 2006-та и 2009-та.

1982 написа:... Нашите спортисти нямат, за съжаление, манталитета на техните ...

И това е така.
Нашият манталитет е робски. Ония 500 години турско робство още дълго ще стоят в главите ни. Не стига, че ни завладяват варвари изостанали с 1000 години от нашата култура, но след това и ние се примиряваме със ситуацията. С много малки изключения.
Но, явно ще минат още няколко столетия докато изхвърлим робството и примиренчеството от главите си.

drvasko98
Мнения: 6904
Регистриран на: 24 мар 2008 23:34
Контакти:

Re: ЕП: България - Сърбия

Мнениеот drvasko98 » 01 сеп 2017 14:13

THE G.A.M.E написа:Междудругото, смятам, че сега имаме по-добри играчи, от колкото при Стоев и Пранди.


Хахахахахахахахахах.
По-добър отбор от 2006 не сме имали и няма да имаме. Жалко само че не му беше разпределител Братоев (не че е някаква висша класа, но е достатъчно разнообразен играч)

drvasko98
Мнения: 6904
Регистриран на: 24 мар 2008 23:34
Контакти:

Re: ЕП: България - Сърбия

Мнениеот drvasko98 » 01 сеп 2017 14:30

NOMER14 написа:В събота ще резберете, че сме загубили само от първия и втория в крайното класиране. Затова мъркам за регламента - Белгия се промуши до 1/2 финал.


Нали? И ние щяхме да бием Италия с 3-0 и преди това Франция, нали? Или ако бяхме паднали от Италия и Франция, щяхме тук да пишем, че сме паднали от първия и втория? :lol: В София не се ли промушихме благодарение на регламента?

А, между другото Братоев е единствения наш разпределител (ако има друг в последните 20-30 години, моля да бъда коригиран) избиран за номер 1 на поста си на два турнира, единият наречен някаква си Олимпиада. Толкова дали е точно той проблема или дали е "малоумно пребозало теле". Друг е въпросът, че със сигурност не чувства достатъчна подкрепа от треньора си, тъй като беше пренебрегван неведнъж за титулярния пост.

THE G.A.M.E
Мнения: 49931
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: ЕП: България - Сърбия

Мнениеот THE G.A.M.E » 01 сеп 2017 14:36

drvasko98 написа:По-добър отбор от 2006 не сме имали и няма да имаме.
Е, 2006-та ли си избра ? :lol: След това нямахме ли полуфинали ? ;)
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image


Върни се в “Волейбол”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта