Камило Плачи подаде оставка!

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
stefani
Мнения: 8101
Регистриран на: 01 юни 2008 15:37

Re: Камило Плачи подаде оставка!

Мнениеот stefani » 02 юли 2014 01:37

Язък !
Изчезнали са динозаврите и неандерталците, сега идва ред на комунистите, фашистите и расистите !

mitkovarsheca
Мнения: 1
Регистриран на: 02 юли 2014 05:20
Контакти:

Re: Камило Плачи подаде оставка!

Мнениеот mitkovarsheca » 02 юли 2014 05:43

Камило Плачи е много добър треньор и го е показал на дело. Разбира се, че трябва самият той да цени и уважава себе си, като такъв и затова си тръгна. Моето мнение, като треньор (не по волейбол) е, че ние сме българи, с български манталитет и не устойчива психика. И най-добрият треньор в света да дойде, трудно може да промени към добро това наше негативно качество.
Примери много. Иран взеха сърбин треньор и виждате, как играят. Поляците имаха дълги години италиянец и те са в световният елит. Да не изброявам.
Съгласен съм с доста от изказванията по тази тема и аз, ще допълня, че ръководството на Българската Федерация по Волейбол е трагедия. Мога да ви уверя, че по всяка вероятност новият треньор ще бъде българин". Това го заявява Вицепрезидентът на Българската федерация по волейбол Петър Кънев.
Расъждавайте и вие любители на този чудесен и много интегентен спорт. Как ли новият, български треньор с магическа пръчка ще преобрази нашият бългаски манталитет в спортната зала.

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19116
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: Камило Плачи подаде оставка!

Мнениеот TodorT » 03 юли 2014 20:01

THE G.A.M.E написа:Логично.

Аз лично, не обвинявам Камило в нищо.
Най-малко за слабата игра в С.Л.
В един момент винаги идва период на спад, когато даден отбор разчита продължително време на един треньор.
Плачи е при нас към 4-5 години ( включително и като помощник ) ... Нормално е да има срив.
Италианецът би бил полезен при смяна на поколението, ако тръгне да гради състав от нулата.
Но явно никой в БФВ няма подобна идея... А и не е ясно как ще възприеме общественоста, ако пропуснем 1-2 големи форума.
Все пак не говорим за фубол, а за спорта, в който не-само нон-стоп сме на Европейски, Световни и Олимпиади, но и почти винаги сме фактор в тези надпревари.

От тук е ясно ...
Или Мартин, или Пламен.
Всеки от тях би бил добра опция в момента, защото ситуацията е такава, че настоящият отбор не се нуждае толкова от качествени тактически указания, колкото от някой, който да ги напсува, когато допуснат съперника да им направи 5-6 поредни точки. ;)

Жоре, не съм много съгласен с теб. Ние новият отбор го имаме! Момчетата са млади, играят от 2-3 години заедно! Вече сме започнали да градим и трябва да надграждаме. За съжаление федерацията не прави нищо по въпроса. Разчитаме само на талант на момчета като Скримов, Соколов и Йосифов, които да излезнат в чужбина по-рано и да се развият! Условията ни за юношески волейбол са трагични, ама наистина трагични! Знам го от личен опит! Знам и как се тренира с ръкавици и тем подобни. Отвратително е! За съжаление това продължава и в момента и Данчо и компания си питата някои части. На всичкото отгоре нямаме и качествени треньори, които да работят правилно с децата!

Второ, тук има голяма разлика дали ще е Пламен или Мартин! ОГРОМНА! В момента ние трябва да изберем какъв манталитет искаме да има отбора и треньора! Пламен Константинов тръгна сам, направи кариера в Русия, представя се прекрасно, имаше вариант да поеме Полша или Русия! Изключително възпитан човек, който РАЗБИРА волейбола и знае какво прави! И това го доказа! На Олимпиадата 2008 Пламен беше нещо като играещ треньор. Мартин Стоев не може да внесе никакви тактически промени в отбора. Неговата философия е "блъскай, блъскай и пак блъскай!" Волейболът се разви и с блъскане не става! Тактиката в един мач е всичко! Трябва ти добър статистик, ти самият да си добре подготвен тактически. Стига с тия треньори тип Мартин и Найден, които само викат "айде, айде, момчета, следващата я взимаме и завъртаме". Момчетата са достатъчно интелигентни, играят в чужбина и не им трябва треньор, който да се държи с тях като с боклуци. Трябва им човек, който ще внесе сигурност и доверие в отбора.

П.П. Единственото нещо, което ме дразнеше в Плачи, бе, че не научи български толкова време. Баси чудото, прекарва по 3-4 месеца лятото в България и това се повтаря в последните 4-5 години и не научи поне да говори на почивката на български. Колко пък толкова думи му трябват, че да обясни кога и къде да играе.... Вярно, че повечето са играли в Италия, ама като дава индивидуални указания на Вени Кадънков и на Добри и до тях седи Скримов да превежда..... еми гадно е. :oops:

THE G.A.M.E
Мнения: 49962
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Камило Плачи подаде оставка!

Мнениеот THE G.A.M.E » 03 юли 2014 20:52

TodorT написа:Второ, тук има голяма разлика дали ще е Пламен или Мартин! ОГРОМНА! В момента ние трябва да изберем какъв манталитет искаме да има отбора и треньора! Пламен Константинов тръгна сам, направи кариера в Русия, представя се прекрасно, имаше вариант да поеме Полша или Русия! Изключително възпитан човек, който РАЗБИРА волейбола и знае какво прави! И това го доказа! На Олимпиадата 2008 Пламен беше нещо като играещ треньор. Мартин Стоев не може да внесе никакви тактически промени в отбора. Неговата философия е "блъскай, блъскай и пак блъскай!" Волейболът се разви и с блъскане не става! Тактиката в един мач е всичко! Трябва ти добър статистик, ти самият да си добре подготвен тактически. Стига с тия треньори тип Мартин и Найден, които само викат "айде, айде, момчета, следващата я взимаме и завъртаме". Момчетата са достатъчно интелигентни, играят в чужбина и не им трябва треньор, който да се държи с тях като с боклуци. Трябва им човек, който ще внесе сигурност и доверие в отбора.

Мартин и той води отбори с успех в чужбина, все ще е дръпнал тактически.
Едвали ще лежи на стари лаври... Макар че, при него постигнахме страхотни успехи.

Иначе аз нямам нищо против силовият волейбол.
Малко ме дразнят тактическите сервиси и отигравания. :lol:
Имаме чудесно сложени физически момчета, и ми се струва, че прекалената тактика им ограничава възможностите.
Нещо като руснаците сме в този аспект... Ето как в момента Русия играе прекалено тактически, вярвам ще се съгласиш, че не са онзи отбор, който правеше дупки в полето на съперниците, или им чупеше ръцете със зверски атаки. ;)

Но както писах, нямам против никой от измежду Пламен и Мартин.
Само да не е Найден. :lol:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19116
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: Камило Плачи подаде оставка!

Мнениеот TodorT » 04 юли 2014 00:06

THE G.A.M.E написа:Мартин и той води отбори с успех в чужбина, все ще е дръпнал тактически.
Едвали ще лежи на стари лаври... Макар че, при него постигнахме страхотни успехи.

Иначе аз нямам нищо против силовият волейбол.
Малко ме дразнят тактическите сервиси и отигравания. :lol:
Имаме чудесно сложени физически момчета, и ми се струва, че прекалената тактика им ограничава възможностите.
Нещо като руснаците сме в този аспект... Ето как в момента Русия играе прекалено тактически, вярвам ще се съгласиш, че не са онзи отбор, който правеше дупки в полето на съперниците, или им чупеше ръцете със зверски атаки. ;)

Но както писах, нямам против никой от измежду Пламен и Мартин.
Само да не е Найден. :lol:

Аз твърдя, че Мартин водеше един отбор, който беше съставен от много добри играчи, истински професионалисти, постигнали всичко с много труд и имаха страхотна дисциплина. Затова малко подценявам успехите му. Не съм сигурен дали тогава в отбора нямаше конфликти. Не е тайна, че Пламен Константинов и Владо Николов не бяха в много добри отношения и това всичко отново заради Владо, който стоеше малко в сянка на Пламен и не можеше да го преглътне.

Да ти кажа в момента се съмнявам, че можем да играем силов волейбол. По-скоро трябва да заложим на тактиката. Отборът ни няма много високи състезатели и изпитваме сериозни проблеми при атака. Тошко Скримов не е много висок и разчита главно на отскока си. Единствен по-висок е Цецо Соколов. Теодор Тодоров също прави висока блокада, но като цяло в отбора нямаме стени като Мусерски примерно. Ние трябва да сме добре подготвени тактически и технически, за да успеем срещу големите отбори. Руснаците вече не блъскат толкова, прав си. Но това всичко дойде, защото видяха, че така няма да стане. Просто играта много се разви тактически. Ако добре си разучил съперника ти можеш да организираш двоен и троен блок. При добре построен блок и силова атака в него топката просто ще се върне по-силно в твоето поле. Виждаме, че много отбори при трудна топка предпочитат да отиграят по-леко в атака, да се подсигурят и да имат възможност да организират по-добре нова атака. С блъскане почти не става. Е, понякога са ти необходими хора като Мусерски и Робертланди Симон, които залагат на бруталната атака, но пък те са центрове и разчитат повече на изненадата, а срещу тях рядко има нещо повече от единичен блок. В много случай дори блокиращия не се усеща за светкавичната атака и топката минава с покрай ръцете му :)

П.П. Липсва, липсва ни Матей Казийски. Друга би била атаката ни с него. Най-малкото ще имам КЛАСА в атака, височина на блокада и т.н. За съжаление няма да го видим с екипа на националите тази година.... да се надяваме, че зза Евро 2015 (на което сме домакини) ще се върне :oops:

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12811
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: Камило Плачи подаде оставка!

Мнениеот Eminem » 07 юли 2014 12:57

Пламен Константинов е новият треньор. Перфектен избор.

THE G.A.M.E
Мнения: 49962
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Камило Плачи подаде оставка!

Мнениеот THE G.A.M.E » 07 юли 2014 17:37

И аз така смятам на този етап ...

Единственото, в което можем да обвиним Плачи е, че беше твърде мек с играчите.
Но той човека си е такъв характер... Но беше видно, че в това издание на Св. Л. нашите се бяха разхайтили и така и не влязоха във форма.

Надявам се с интензивни тренировки и твърде тъка, Пламен да ги върне в кондиция за Световното.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image


Върни се в “Волейбол”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта