Новини и спекулации свързани с треньорския пост на Нац.отбор

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
loko29
Мнения: 1603
Регистриран на: 10 ное 2009 15:16
Контакти:

Re: Мартин Стоев, Плачи или Константинов ще е новия селекционер!

Мнениеот loko29 » 14 юни 2012 16:47

Стоев-лош,Ганев-лош,Тонев,Кьосев,Константинов-още по-лоши.А бе тая игра явно я е измислил РАДО-а бе "гулем е"!РАДО-Премиер!
Най-великия локомотивец-Начко Михайлов

Simeong
Мнения: 1
Регистриран на: 14 юни 2012 16:29
Контакти:

Re: Мартин Стоев, Плачи или Константинов ще е новия селекционер!

Мнениеот Simeong » 14 юни 2012 16:47

Все тая......българска работа. Не зная дали има друга държава в света, в която двете най-големи звезди в колективните спортове (визирам Казийски и Бербатов) да ОТКАЖАТ ДА ИГРАЯТ за националния отбор!!!!! Пълен абсурд!!! Извинявам се, но единственото което ми идва да кажа по техен адрес в този момент е ЛЕКЕТА. Да, абсолютни лекета. По никакъв начин не казвам че Данчо Лазаров е някакъв светец, напротив..но с поведението си именно Стойчев и Казийски са на път да съсипят волейбола, а не той. Между другото, с цялото ми уважение към Радостин Стойчев като треньор, но той по НИКАКЪВ НАЧИН не успя да обедини тези момчета и да ги накара да заиграят като отбор. Разделението и раздорите са очевидни. След победата над Египет няколко играча започнаха да подхвърлят Радо Стойчев във въздуха....знаете ли колко бяха? - четирима (4), всичко на всичко 4.......... За съжаление и резултатите сами говорят (за справка сравнете с постиженията на предшествениците му).

peteralex
Мнения: 25
Регистриран на: 28 юли 2009 20:03
Контакти:

Re: Мартин Стоев, Плачи или Константинов ще е новия селекционер!

Мнениеот peteralex » 14 юни 2012 17:25

Радо Стойчев: Волейболът няма нужда повече от скандали, има нужда от работа - Баси и наглеца - а досега имаше ли нужда от скандали, или като видя, че няма да е твоята вече даваш съвети.......

Потребителски аватар
za nas e toj religiq
Мнения: 3981
Регистриран на: 28 окт 2009 13:08
Контакти:

Re: Мартин Стоев, Плачи или Константинов ще е новия селекционер!

Мнениеот za nas e toj religiq » 14 юни 2012 17:41

peteralex написа:Радо Стойчев: Волейболът няма нужда повече от скандали, има нужда от работа - Баси и наглеца - а досега имаше ли нужда от скандали, или като видя, че няма да е твоята вече даваш съвети.......


Бившият вече селекционер на националния отбор по волейбол Радостин Стойчев направи някои разкрития преди днешното Общо събрания на БФВ. “Първо искам да уточня. На пресконференцията във вторник от УС на БФВ обявиха, че заплатата ми е била 120 000 евро. Това са парите, които съм получавал, но те не са само за мен, а за целия ми щаб. Тази сума аз съм разпределял между себе си и моите асистенти. Имам изпвлечение от НАП, което показва, че аз лично съм взел 117 000 лв, от които трябва да платя 40% данък в Италия”, обяви Стойчев пред bTV, цитиран от агенция Блиц. Ето още от скандалните разкрития.

“Твърдяха, че щабът ми бил прекалено раздут. Трябва да уточня, че още при подписването на договора ми за треньор на националния отбор, аз поисках да се направи “Б” отбор. В него трябваше да играят и да се развиват млади играчи. Това означава, че автоматично трябваше да се удвои треньорския щат в национионалния тим – 15 човека. Самият щаб в първия отбор е като на всеки друг нормален представителен отбор”, поясни треньорът на Тренто.

“При подписването на договора ми, поисках да има прозначност на сумите, които се получават от спонсорите. Трябваше да знаем дали парите от спонсорите, давани за националния отбор, не отиват в друга посока. Такава прозрачност не получихме. В контракта ми изрично е споменато, че получавам същия бюджет както и предишния щаб на националния отбор. Останалите пари, които ми трябват за работата, трябва да осигуря сам. Отворихме делегирана сметка на федерацията. В нея нареждането за теглене на пари става с два подписа – на секретаря на федерация и на директора на националния отбор. Направихме това, за да не бъдат използвани сумите за други цели. Мои приятели, собственици на малки фирми, внесоха по тази сметка 268 000 лева”, разкри специалистът.

“Осигурих договор за екипировка с италианска фирма, за който ме атакуват. Той е за три години, на стойност 270 000 евро. Тези пари са пристигнали. Без мое знание контрактът с тази фирма беше прекратен под давление на члена на УС Любомир Ганев. Въпреки че в договора ми пишеше, че аз лично определям екипировката и нося отговорност за нея. Цените на другата фирма може да са по-добри за федерацията. Аз обаче трябва да бъде убеден. Да ми представят документите и да сравним”, заяви Стойчев. Той показа разпечатка от e-mail, изпратен погрешка от Любо Ганев на грешен адрес, в който легендарният волейболист гарантира на “Асикс”, че с нея ще бъде сключен договор за екипировка до 2016 г.

“Във вторник инж. Данчо Лазаров спомена, че от Световната лига през миналата година федерацията е спечелила 75 000 долара. Аз имам документ, според който БФВ общо е получила от участието в Световната лига 1 116 200 долара – 950 000 долара за второто място в групите, 75 000 за петото място в крайното класиране и 91 200 за участието в мачовете. Тези разминавания във финансовата документация на Федерацията са направили впечатление и на одиторите.”

“Когато започнах тази борба, аз обявих, че не се боря за власт. Аз не искам да бъда президент на федерацията. Не искам да бъда треньор на националния отлор. За мен това беше жертва и съм горд, че успях да класирам отбора на Олимпиадата. Сега това бреме падна. Лазаров твърди, че не съм си бил подал във федерацията и заради това все още се водя треньор на националния отбор. Аз имам разписка от куриер за датата и депозирането на оставката ми във федерацията. Това е станало на 12 юни.”

“След първата олимпийска квалификация, когато бях уволнен, бяхме поканени от премиера. С играчите отидохме на срещата, тъй като това е една чест. Там Бойко Борисов настоятелно ме помоли да остана и аз приех, тъй като до следващата квалификация имаше твърде малко време. До него бяха достигнали информации, че съм уволнен, тъй като играчите не ме искат. Пред него момчетата ме подкрепиха и застанаха зад мен. В деня след класирането на олимпийските игри, имахме нова среща. Този път той не ме е молил да остана в националния отбор. Бяхме поканени на среща, на която премиерът ни поздрави за класирането. Категорично мога да заявя, че министър председателят не решава кадрови въпроси на волейболната федерация.”

“Аз не съм искал Данчо Лазаров да си подаде оставката пред мен. Той и членовете на УС трябваше да направят това според наредбите. Как може един член да УС (б. ред. Ивайло Константинов) да си подаде оставката, а другите да не могат. Аз ще бъда днес на Общото събрание в Правец, за да изкажа моята позиция. Ще се боря за принципно решение за управление на федерацията. Време е да се работи прозрачно. Искам намаляване броя на членовете на УС. Сега са 20, а трябва да бъдат 7-8. Членовете на УС трябва да работят на мандатен принцип – от 2 до 4 години, а не едни и същи хора да управляват волейбола вече 15 години.”

“Надявам се, че други играчи няма да напуснат отбора. Матей Казийски е човек с твърди принципи. Който иска да му повлияе да промени решението си, трябва да се срещне директно с него. През годините, в които работим заедно, аз не съм се опитвал да му влияя”, завърши Радостин Стойчев.

MJ23
Мнения: 238
Регистриран на: 14 май 2012 15:34
Контакти:

Re: Мартин Стоев, Плачи или Константинов ще е новия селекционер!

Мнениеот MJ23 » 14 юни 2012 17:43

Ужас!!!

Пълен абсурд!!!

Не мога да повярвам, че това се случва в нашата мила родина. Как може да има толкова безсрамни и нагли хора на високи постове и толкова ограничени хора които да не виждат действителността! Толкова много има изписано по темата, толкова различни мнения, изчетох всичко и знаете ли кое се набива най-много и то в 100% от мненията - никой не одобрява федерацията и ръководството, но има едно но....

Тук всеки започва някакви разсъждения - подкрепя и обижда Стойчев и Казийски. Всеки има право за себе си. Проблема ОБАЧЕ е, че няма лостове, няма механизъм който да принуждава ръководителите да се вършат работата съвестно. Звучи банално, но е истина - ами виновна е ДЪРЖАВАТА. Не можеш да наливаш някакви пари в даден спорт (в случая това не е само волейбола, а всички спортове в БГ), да събсидираш, да даваш терени, стадиони и бази да концесия на частни клубове и да нехаеш какво се случва със спорта. Както някой беше казал - за какъв Ч*Е*П ни е спортния министър - да стои до Плевнелиев и да се прегръщат като влюбени тийнейджъри!?!? Не мисля! Трябва работеща нормативна уредба. И тук идва нещото, което подкрепям напълно в Р. Стойчев - за да няма далаверки трябва да има МАНДАТНОСТ, избор на УС на всеки 2/3/4 години, да има алтернативи за избор на ръководство на всички избори. А то какво е - ами позицията на Лазаров е като че ли ПОЖИЗНЕНА. Същото като с Батето (лека му пръст на човека), а сега и с Боби Михайлов. Лапнат кокала и стискат и грабят докато могат.

Радо Стойчев е напълно прав в "протеста" си, особено след случката с уволнението му и спешното му привикване след това. Но Матей - е тук не съм съгласен. Това е човека, който е ЛИДЕР. Нямаш морално право да се откажеш, можеш да си кажеш мнението ако някой те пита, но не и да се откажеш. Ти си спортист и тук става въпрос за НАЦИОНАЛЕН ОТБОР. Изключително много съм го подкрепял и уважавал, но тук той сбърка. И пак ще направя аналогия с футбола - същото направи и Бербатов. И него винаги съм го подкрепял и уважавал (въпреки че не съм от "неговия" отбор), но той направи най-голямата си грешка като скъса с национала! това винаги ще е един минус в неговата биография и си мисля че и той ще съжалява, както и Матей, че е постъпил така!

Най-добрия вариант за развръзка към момента е някакво чудо и пълна промяна в ръководството на БВФ, едно сплотяване на момчетата на ОИ в Лондон (защото си мисля че в световната лига ще се обиграваме, без шанс за нищо) и колкото може по-напред на олимпиадата. И искрено стискам палци Владо да има късмет и да покаже всичките си качества, защото и той както Мартин и Стилиян във футбола показаха какво е да играеш за БЪЛГАРИЯ, а не за/против БФБ или БФС! Успех на момчетата и дано скоро от някъде изникне новия Владо Николов (не казвам новия Матей, защото май нямаме нужда от много такива хора, готови да пренебрегнат национален отбор за лична кауза).
ЛЕВСКИ ЗАВИНАГИ В НАШИТЕ СЪРЦА!!!

Потребителски аватар
alcho
Мнения: 124
Регистриран на: 05 юни 2008 13:44
Контакти:

Re: Мартин Стоев, Плачи или Константинов ще е новия селекционер!

Мнениеот alcho » 14 юни 2012 18:00

Аз пък подкрепям Стойчев. Защо? Защото е един от малкото хора в държавата, които си държат на позицията. След като го уволниха след първата квалификацията, а после го кандардисваха - той прие да води отбора до втората квалификация. И направи точно това което каза, без да увърта. И Лазаров да не се прави на ударен (вчера), че напускането на Радо го изненадало. Просто Радо не е рядко лайно като останалите. И не бъркайте Матей с Бербатов - Матей е един от най-добрите играчи в света (в топ 3). И Матей е много прав - на него работодател му е федерацията, а не България. Когато не си съгласен с позицията и поведението на шефа си имаш два избора - или търпиш и се подмазваш, или напускаш с достойнство. Ние може да сме фенове, но тия хора това работят - не го забравяйте. И сравнението на Стойчев с Моу е доста приемливо - опитвам се да си представя Португалия с треньор Моуриньо - тоя е по-чепат и от Стойчев. Но и двамата са хора, достойни за уважение - най-малкото защото си отстояват позицията, защото се знаят колко струват - а тия хора са малко, у нас хептен са кът. Особено пък се радвам на Радо е че е един от малкото, които не клекнаха пред Б.Б. просто с всичкото уважение и достойнство не се подаде на натиск. И Томислав не е прав, да ги обвинява в липса на мъжество - мъжеството е да си отстояваш позицията и да не позволяваш да те мачкат елементарни хитрьовци като Лазаров. За мен това е достойнство. Иначе е конформизъм. И не можеш да промениш блатото - единствения ти шанс е да го пресушиш ....

MJ23
Мнения: 238
Регистриран на: 14 май 2012 15:34
Контакти:

Re: Мартин Стоев, Плачи или Константинов ще е новия селекционер!

Мнениеот MJ23 » 14 юни 2012 18:12

alcho

Работодател ти е клубния отбор, националния е въпрост на чест и признание. Договор имаш с клубния отбор с клаузи за възнаграждение, срок, лични условия и др. В националения отбор се идва след повиквателна, тоест при одобрение от нац. треньор и екипа му. Не бъркай двете неща. Никой не казва, че Казийски е длъжен да играе в националния отбор, ясно е че не е. Въпросът е достойно ли постъпва. И честно казано не виждам много значителна разлика с Казийси и Бербатов (причините за скандала бяха Лечков и Лазаров). Но виж между Стойчев и Мауриньо вече ми се струва че раликата е огромна! Българин съм, винаги съм повече събективен токолкото обективен когато става въпрос за сънародници, но смятам че място за сравнение между двамата няма - единият е доказан тактик (Мауриньо), доказал че с по-слаби отбори (Челси и Интер) може да сътвори чудеса (въпреки че съм много против футбола който изповядва). Нашият (Стойев) е успял единствено в Тренто разполагайки постоянно и при трите си ШЛ с едни от най-добрите играчи на света в отбора си! Не прави паралел - нека Стойчев поеме друг по-непретенциозен отбор и стигне това ниво и тогава може пак да си поприказваме за прилики!
ЛЕВСКИ ЗАВИНАГИ В НАШИТЕ СЪРЦА!!!

vasko1
Мнения: 754
Регистриран на: 03 апр 2012 00:39
Контакти:

Re: Мартин Стоев, Плачи или Константинов ще е новия селекционер!

Мнениеот vasko1 » 14 юни 2012 18:30

Той не е длъжен да поема друг отбор за да ви се доказва. Човека е бил шампион на България с Миньор Бухово. Тоя отбор в момента едва ли съществува. И достига до върха няколко пъти с Тренто. Много е грозно да правиме подобни сравнения.
Истината е, че Бербатов и Казийски са постигнали големи успехи и в това няма лошо. 2-мата се отказват горе-долу по 1 причина от националния отбор. И Бербатов каза, че когато са готови да го викнат да оправи футбола ни. Наглее ли с това мнение? Човека е видял как се работи на най-високо ниво и понеже е българин иска да помогне да има повече такива момчета с успехи като неговият. И в двата спорта виждаме абсолютно еднакъв модел за ръководене. Боби стана заместник на Батето, лека му пръст, и го наследи после. И никoй не продумва за някаква промяна във футболният съюз. Едва сега Стоичков каза нещо, но виси във въздуха. При волейбола същата работа. Тия там са до живот и никoй не прави нищо да потръгнат нещата. Правят си някакви турнири, кой завършил, кой -не и това е.При децата никoй не прави нищо. Излезна 1 от членовете да се хвали, че обича спорта и си направил клуб и сега излезнал Ники Пенчев. Едно момче изплува донякъде от тая тиня и това е.

sandi74
Мнения: 18927
Регистриран на: 20 авг 2011 19:04

Re: Мартин Стоев, Плачи или Константинов ще е новия селекционер!

Мнениеот sandi74 » 14 юни 2012 19:08

peteralex написа:Радо Стойчев: Волейболът няма нужда повече от скандали, има нужда от работа - Баси и наглеца - а досега имаше ли нужда от скандали, или като видя, че няма да е твоята вече даваш съвети.......

Той Радо Стойчев-счетоводителя докато беше начело на национала правеше всичко друго но не и да тренира отбора и резултатите го доказват.Добре,че Данчо Лазаров го натири като улично псе.

Потребителски аватар
alcho
Мнения: 124
Регистриран на: 05 юни 2008 13:44
Контакти:

Re: Мартин Стоев, Плачи или Константинов ще е новия селекционер!

Мнениеот alcho » 14 юни 2012 21:51

MJ23
Паралелът между Стойчев и Моу направих по повод успех с клуб и съмненията дали Моу ще се справи с национален отбор като Португалия (пълен с разпасани звезди). А иначе не си прав за националния отбор. От доста години насам нац. отбор не е чест - а работа - най-добрите треньори отиват там където дават пари - и всичко е работа - справки Веласко, бившият треньор на Полша (забравих му името), Пранди .... Спортът вече е друг ... Волейболът започва да прилича на футбола - по интензивност и т.н - шампионски лиги, световни първенства, купи, лиги и прочее. И когато състезател от ранга на Казийски бива сриван (същото се отнася и за Бербатов) от хора във федерациите - т.нар. функционери, то е съвсем естествено такива спортисти да си тръгват. А и казийски мълчи по повод договора с Карпетмакс - той не е негов, а на федерацията (естествено че и той е взел пари) - т.е. е хубаво да се кичим с име като матей, но после обясняваме как се криел и какъв мишок бил. А съм много разочарован от екипът на Гонг, който много уважавам. Но от няколко години ни промиват мозъците и ушите с клишето "БГ ТРЕНТО" и раздават саби за мъжество и когато някой постъпи като мъж - почват да мрънкат,че България била над всичко и как в името на България .... тия хора трябвало да търпят да ги плюват лекета като Лазаров ... Стойчев в липса на патриотизъм не може да бъде обвинен - ако сте гледали и един спечелен важен мач на Тренто знаете как го завършва Радо - със знамето (при това обърнато в правилната посока - а не като онзи наш скокльо-президент). Ако не се мръднат нещата сега, то ще си остане същото блато ... и волейболът ще деградира ....


Върни се в “Волейбол”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта