Волейбол - Всекидневна тема

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19113
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: Волейбол - Всекидневна тема

Мнениеот TodorT » 11 юли 2017 16:00

Ако гледаме мачовете след груповата фаза, да. Но мач с мач не си приличат и не мога да кажа какво би станало, ако бяхме в другата група... особено като говорим юноши мл. възраст. Видях след края на групите, че руснаците са чак 4-ти и малко се изненадах. До последно не е било ясно кои отбори ще продължат в другата група. Вярно, че това са момчето на по 16-17 години, но като сравнявам мъжкия волейбол не предполагах, че нивото на Белгия или Беларус може да е по-високо от нашето. Дано днес момчетата се преборят за бронза. Писна ми от тези четвърти места :x

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19113
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: Волейбол - Всекидневна тема

Мнениеот TodorT » 11 юли 2017 21:55

За съжаление отстъпихме пред домакините с 0-3 гейма и отново не успяхме да вземем бронз. :oops: Италия с драматична победа 3-2 над Белгия във финала.
Относно мъжете: Боян Йорданов бил отказал подготовката за ЕП, защото не се чувствал готов за такъв форум. Не знам само защо мотаеше треньорския щаб, че ще е на линия за турнира. Боян отдавна не е на високо ниво. В Гърция играе и прави по 30 точки на мач, но нека бъдем честни- играе в непретенциозен гръцки отбор, основен нападател е и 50% от атаките минават през него. Чернокожев се завръща, а Жани Желязков е освободен :? Жани бе цяло лято с отбора, сега изведнъж Пламен го освобождава преди началото на подготовката. Не знам, странно ми е.... Тошко Алексиев ни трябва за Еврото!

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12799
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: Волейбол - Всекидневна тема

Мнениеот Eminem » 12 юли 2017 01:03

И на мен ми беше странно като прочетох, че е освободил Желязков. Пламен беше казал, че не може да извика Чернокожев за СЛ, защото не играе и не може да го гледа, а сега...
Желязков показа добри неща за малкото време, в което игра, но Пламен си решава.
Чернокожев също е талантлив. Дано Пламен да му има доверие и ако се налага да го пусне - да го пусне.
Соколов много пъти беше за смяна, а не го махаше, нямаше доверие в Желязков.

Жалко за юношите, явно имаме абонамент за 4-тото място.

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19113
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: Волейбол - Всекидневна тема

Мнениеот TodorT » 12 юли 2017 15:05

Велизар наистина не играеше в Перуджа. Имаше няк'ви включвания в мачовете от първенството, но много за малко и често не му предоставяха възможност за атака. В европейските клубни турнири мисля, че записа няколко мача, но нищо впечатляващо. Трудничко му бе да се пребори с Атанасиевич цял сезон. От есента ще бъде в друг отбор най-вероятно. :?

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Волейбол - Всекидневна тема

Мнениеот 1982 » 19 юли 2017 00:31

Японките попиляват родните девушки на световното до 20 години, дотук е 25:16, 25:12, 9:3 ..... доста скандално, все пак сме страна с претенции да сме някаква традиционна сила, не може с подобни унищожителни разлики да ни бие Япония, все едно сме Катар или Косово..
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Волейбол - Всекидневна тема

Мнениеот THE G.A.M.E » 19 юли 2017 08:27

Аз все си мисля, че проблемът при родните младежи и девойки е в методиката на подготовка и треньорите.
И това не е само при волейбола, но и при всички колективни спортове.
Не знам защо си мисля, че младите ни спортисти ги готвят с методики от преди 25-30 години.
И самите треньори са закърмени със стари разбирания... Мисля че в това е проблема.
Едвали спортно-технически отстъпваме на връстниците от други страни.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19113
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: Волейбол - Всекидневна тема

Мнениеот TodorT » 19 юли 2017 17:04

Е, при жените не сме сила от доста време. Просто сме добър европейски отбор, но нищо повече. :oops: Топ 8 на Световно си е успех, поне аз така считам.

Жоре, абсолютно прав си! Остарели треньори с остарели методи! Имаше някакви семинари, водени от Стойчев и Пранди (може и Пламен да е водил), организирани от БФВ, но колко от треньорите ходят и дали "вдяват" е друг въпрос. Самият Стойчев призна, че при него на семинари ходят много треньори, но не и български. Да, треньорите са възрастни, работят по стари методики, а и не можеш да очакваш, че на 60+ години даден треньор ще обикаля училища да набележи деца и после ще има такъв хъс в тренировъчния процес. Всяко правило си има и изключения. Тази година ходих на ученическото държавно първенство за юноши-старша, което се проведе в Добрич. Шампиони станаха от Кърджали, треньорът е възрастен, но беше научил младежите да играят правилен волейбол. Нямаше момчета 200+см, но играеха умно и технично, а в отбрана вадеха почти всичко. На моменти се притеснявах за децата, защото треньорът ги заплашваше и дори побийваше на техническите. :lol: Пример: "Играй с диагонала, че ще ти откина главътъ" ; "Абе, ти сакат ли си, не можеш ли да се наведеш и да я вземеш тая". Е, явно са му свикнали :lol: Истината е, че във всички спортове изоставаме в подготовката. Вина имат и федерациите, и треньорите! :oops:

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Волейбол - Всекидневна тема

Мнениеот 1982 » 19 юли 2017 19:25

TodorT написа:Е, при жените не сме сила от доста време. Просто сме добър европейски отбор, но нищо повече. :oops: Топ 8 на Световно си е успех, поне аз така считам.


Така е, но, мамка му, не сме и Косово, не може подобно унищожение да ни прави Япония ..... айде, бразилки, рускини, пак е зле, ама бих го преглътнал ...... но Япония.

Жените във втора дивизия на Гран При също нещо не се представят добре, но да изчакаме и последната седмица, тогава ще правим крайното заключение.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19113
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: Волейбол - Всекидневна тема

Мнениеот TodorT » 21 авг 2017 13:52

Състав на България за Европейското първенство 2017

Разпределители:
Георги Братоев
Георги Сеганов

Посрещачи:
Тодор Алексиев
Тодор Скримов
Николай Пенчев
Розалин Пенчев

Диагонали:
Цветан Соколов
Велизар Чернокожев

Централни блокировачи:
Виктор Йосифов
Николай Николов
Теодор Тодоров
Светослав Гоцев

Либера:
Тодор Салпаров
Владислав Иванов

Напълно очакван състав за Евро 2017. Момчетата заминават утре за Полша, първият мач е срещу Русия в четвъртък 18:30 наше време. Твърде вероятно ( да не кажа 100%) е победителят от този мач да излезе първи от групата и се класира директно на 1/4 финалите.

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Волейбол - Всекидневна тема

Мнениеот 1982 » 22 авг 2017 01:01

На неотдавна сформираното световно до 23, ФИВБ отново изпробват поредните малоумни концепции за промяна на правилата на играта ...

https://en.wikipedia.org/wiki/2017_FIVB_Volleyball_Men%27s_U23_World_Championship

Matches in Cairo will be played to best-of-seven sets with each set to 15 points (with at least a two-point difference needed). Three ranking points will be awarded to teams winning 4–0, 4–1 or 4–2. Two points go the winner of a 4–3 match with one point for the loser. It is hoped that the new scoring system will reduce overall duration of matches, while making each set more attractive and exciting – much as tie-breaks are under the current regulations. The interval between sets is reduced to two minutes (from three). Teams will switch ends after the second set - and also, if needed, after sets 4, 5 and 6. In addition, there will be no technical timeouts – just two regular thirty-second timeouts per team per set.

In addition to the scoring system, a new serving regulation will be tried out in Cairo, with the server not allowed to land inside the court after a jump service.

The testing of the new rules has been received with criticism from the volleyball community.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.


Върни се в “Волейбол”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта