Световен клубен футбол

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
ehh
Мнения: 7838
Регистриран на: 20 окт 2008 12:06
Контакти:

Световен клубен футбол

Мнениеот ehh » 05 мар 2010 14:34

Мелбърн Найтс откри новия сезон във Викториън Премиър лийг със загуба от новобранците Дендинънг Тъндър. Още в третата минута младокът Шейн Рексепи даде преднина за "гръмотевиците". Нападателят Джои Ди Йорио увеличи преднината на 2:0 с гол в 24-тата минута, за да направи ужасяващ старта на първенството за "рицарите".
Второто полувреме започна с коренно различен облик и настройка за Мелбърн и те веднага натиснаха своите домакини. Явно треньорът Иван Дюзел е повишил тон в съблекалнята, за да накара момчетата си да играя този атрактивен футбол, който могат. Въпреки всичко, неприятностите за тях продължиха и в рамките на 10 минути, Кевин Таунсън получи два жълти картона и бе изгонен. В 70-тата минута все пак поводи за радост имаха и гостите, като върнаха един гол, чрез прекрасен удар с глава на Томислав Скара. Последните мигове до края на мача бяха в полза на Мелбърн, но те не успяха да откраднат точката.
След края на срещата треньорът на "рицарите" се оправда за тази загуба с проблемите, които е срещнал, в окомплектоването на състава си.
Все пак, тимът ще има шанс за реванш пред собствена публика, като в понеделник, 8-ми март, ще посрещне неубедителния Хайделберг Юнайтед. Начален час на срещата - 18:00 часа местно време.

Изображение
Вратарят на Мелбърн Анте Локарнич
е изправил противников играч.
Последна промяна от ehh на 15 сеп 2018 13:25, променено общо 1 път.
Sisi 1914 написа:Посветих 1 кючек, на футболистите на Левски!

Sisi 1914 написа:Кашчей, не ми лази по-нервичките!

Потребителски аватар
blue SASHO77
Мнения: 467
Регистриран на: 07 дек 2009 10:28
Местоположение: София
Контакти:

Re: Световен клубен футбол

Мнениеот blue SASHO77 » 05 мар 2010 15:05

Аз мисля, че National Training Center ще станат шампиони този сезон!!!
САМО ЛЕВСКИ

Потребителски аватар
_RoKi_
Мнения: 6607
Регистриран на: 10 ное 2009 18:49
Контакти:

Re: Световен клубен футбол

Мнениеот _RoKi_ » 05 мар 2010 16:27

Ehh,от къде си толкова запален по такива първенства...Първо беше скандинавския,сега този :?

Потребителски аватар
ehh
Мнения: 7838
Регистриран на: 20 окт 2008 12:06
Контакти:

Re: Световен клубен футбол

Мнениеот ehh » 05 мар 2010 18:02

Фен съм на всички не толкова популярни първенства. Защото футбол се играе навсякъде и навсякъде хората влагат нещо от себе си.
А в частност, скандинавските първенства са ми слабост и ги следя от близо 10 години.
Sisi 1914 написа:Посветих 1 кючек, на футболистите на Левски!

Sisi 1914 написа:Кашчей, не ми лази по-нервичките!

Потребителски аватар
Messinho
Мнения: 2030
Регистриран на: 01 дек 2009 08:50
Контакти:

Re: Световен клубен футбол

Мнениеот Messinho » 05 мар 2010 21:19

Грам не разбирам от това първенство специално :shock:
08.01.1994 г. Барселона Реал Мадрид 5:0
02.05.2009 г. Реал Мадрид - Барселона 2:6
29.11.2010 г. Барселона - Реал Мадрид 5:0
10.12.2011 г. Реал Мадрид - Барселона 1:3

ЦСКА ДО ГРОБ!!!
Изображение

Потребителски аватар
_RoKi_
Мнения: 6607
Регистриран на: 10 ное 2009 18:49
Контакти:

Re: Световен клубен футбол

Мнениеот _RoKi_ » 06 мар 2010 00:02

ehh написа:Фен съм на всички не толкова популярни първенства. Защото футбол се играе навсякъде и навсякъде хората влагат нещо от себе си.
А в частност, скандинавските първенства са ми слабост и ги следя от близо 10 години.
Евала ти прави,че си един от малкото нестандартни фенове,които не гледат само ВЛ,Бундеслига или Примера 8-) ;)

Потребителски аватар
ehh
Мнения: 7838
Регистриран на: 20 окт 2008 12:06
Контакти:

Re: Световен клубен футбол

Мнениеот ehh » 07 мар 2010 13:26

Пред 345 зрители на стадион "Спортланд Аренал", при слаб снеговалеж и температура от -3 градуса, отборът на ФК Левадиа спечели Суперкупата на Естония с победа 2:0 над тима на ФК Флора. Двата столични отбора направиха добър мач, като Левадиа след деветгодишно прекъсване, успя отново да спечели тази купа. За последно те го направиха през 2001 година, когато се подвизаваха под името ФК Левадиа Маарду. За победителите се разписаха Игор Морозов (56-тата минута) и Ейно Пури (82-рата минута).
Само след два дни ФК Левадиа започва участието си в новия сезон на Мейстрилиига. Тогава на техния стадион от 18:45 местно време ще приемат състава на ЯК Транс Наарва.
От своя страна, ФК Флора ще гостува на ЯК Силамее в градчето Калев. Срещата започва от 16:00 местно време.
Състави:
ФК Левадиа: Сергей Лепметс, Артьом Артюнин (заменен в 78-мата минута от Алекс Монс), Андрей Калимулин, Игор Морозов, Александр Володин, Тайо Тенисте, Константин Нак, Едуард Ратников (заменен в 72-рата минута от Денис Малов), Игор Суботин (заменен в 54-тата минута от Ейно Пури), Витали Лейтан, Тармо Неемело.

ФК Флора: Станислав Педок, Гърт Камс, Карл Палату, Тиит Алас, Маркус Юргенсон, Валери Минкенен (заменен в 74-тата минута от Закариа Бегларишвили), Сергей Мошников, Сикстен Касимир, Ало Дупиков, Николай Машичев (заменен в 74-тата минута от Сиим Лутс), Оливер Конса.

Изображение
Само след миг 35-годишният капитан на ФК Левадиа Константин Нак ще
вдигне Суперкупата на Естония.
Sisi 1914 написа:Посветих 1 кючек, на футболистите на Левски!

Sisi 1914 написа:Кашчей, не ми лази по-нервичките!

Потребителски аватар
ehh
Мнения: 7838
Регистриран на: 20 окт 2008 12:06
Контакти:

Re: Световен клубен футбол

Мнениеот ehh » 08 мар 2010 21:32

Вчера се изигра 1-ви кръг от Примера дивизион на Боливия. Неделя следобед в град Ла Паз Дъ Стронгес победиха като домакини тима на Аурора с 2:1.
Срещата започна сравнително мудно, като домакините проявяваха повече активност, но без реални шансове за гол. Противно на това, в 13-тата минута първи шанс за гол имаха гостите. Марсело Гомес направи страхотен извеждащ пас към Карлос Сауседо, който обаче го отигра по не най-добрия начин. Малко по-късно Жаир Рейносо хвърли нов хубав пас към Сауседо, но последният отново не се справи по най-добрия начин.
В 30-тата минута падна и пърият гол в срещата. Малко изненадващо той бе във вратата на отбора с по-чисти положения. Нападателят на "тигрите" Пабло Освалдо Васкес с глава изненада вратаря на Аурора Силвио Дулчич - 1:0.
След това попадение Аурора заигра доста по-мотивирано и логично в края на полувремето изравни резултата. Жаир Рейносо изпълни пряк-свободен удар, вратарят на Дъ Стронгес не улови топката по най-добрия начин и връхлитащият Марсело Гомес вкара топката в мрежата. Така полувремето завърши при равен резултат.
Второто полувреме започна по-стегнато и за двата отбора, като най-интересният и оспорван момент бе при втория гол за Дъ Стронгес в 68-мата минута. Тогава Алехандро Чумасеро отправи страхотен удар от недалечно разстояние, топката срещна напречната греда и падна някъде около гол-линията. Съдията на срещата зачете гола, но телевизионните повторения показаха, че топката не преминава гол-линията в правилната страна.
След тази случка срещата не предложи, кой знае какво, като Аурора правеше плахи опити за атаки. В крайна сметка, гостите трябваше да преглътнат загубата.

Състави:
Дъ Стронгес: Луис Галарза, Хорхе Ортиз, Сантос Амадор, Федерико Гарсия, Росауро Риверо, Херман Сслис, Луис Гати Ривейро, Алехандро Чумасеро, Дарвин Пеня, Хулиан Дикосмо, Пабло Освалдо Васкес.

Аурора: Силвио Дулчич, Роналд Родригес, Карлос Тордота, Едуард Зентено, Диего Бланко, Хосе Луис Лянос, Вилдер Аревало, Хайме Роблес, Марсело Гомес, Жаир Рейносо, Карлос Сауседо.

Изображение
Едуардо Зентено (Аурора, вдясно) чисти топката пред противников играч.
Sisi 1914 написа:Посветих 1 кючек, на футболистите на Левски!

Sisi 1914 написа:Кашчей, не ми лази по-нервичките!

Потребителски аватар
_RoKi_
Мнения: 6607
Регистриран на: 10 ное 2009 18:49
Контакти:

Re: Световен клубен футбол

Мнениеот _RoKi_ » 08 мар 2010 23:01

Ehh,май само ти си пишеш в тая тема 8-) Ама иначе доста интересни мнения и репортажи правиш,чета ги с удоволствие :)

Потребителски аватар
Бижутера
Мнения: 28384
Регистриран на: 16 окт 2008 20:58
Skype: sinishampioni
Местоположение: София
Контакти:

Re: Световен клубен футбол

Мнениеот Бижутера » 08 мар 2010 23:36

Интересна ми е темата, дано автора й я ъпдейтва по-често с материали от такива атрактивни първенства!
Hoffe, Hoffe! Wir sind Hoffe!
1899 Hoffenheim.
Wir kämpfen, siegen, geben niemals auf,
super Hoffe TSG!

Hoffe, Hoffe! Wir sind Hoffe!
In den Farben Blau und Weiß
1899 Superhoffenheim
Nur damit es jeder weiß!


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта