Купа на африканските нации (2023)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32581
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Купа на африканските нации (2023)

Мнениеот 1914.1902 » 10 яну 2024 17:30

Купа на африканските нации (2023)

Изображение

MAX Sport ще излъчи най-интересното от Купата на африканските нации 2023. 34-ото издание на турнира започва на 13 януари (събота), когато домакините от Кот д’Ивоар, ще се изправят срещу Гвинея-Бисау на стадион „Аласан Уатара“ в Абиджан. Двубоят ще бъде излъчен пряко по MAX Sport 1 от 22:00 часа.

24 отбора ще се борят за футболната корона на Африка. Те са разделени в шест групи по четири отбора, като домакините са в група А заедно с трикратните шампиони Нигерия, Екваториална Гвинея и Гвинея-Бисау. Група B също предлага интригуващ мач, като най- успешният отбор в историята на състезанието Египет, воден от Мохамед Салах, ще се изправи срещу Гана, чийто треньор в момента е бившият мениджър на Нюкасъл Крис Хютън.

Настоящият носител на титлата Сенегал е в група C, заедно с отбора на Камерун, който е един от най-интригуващите мачове от груповата фаза. Друг отбор в групата е Мароко, който стана първата страна от континента, достигнала полуфинал на Световното първенство в Катар през 2022 г. и в момента е най-високо класираната африканска нация в световната ранглиста (№13) - но не е печелила Купа на африканските нации от 1976 година.

Сенегал се смята за фаворит да запази титлата, която спечели за първи път в Камерун. Оттогава звезди като Садио Мане, Калиду Кулибали и Едуар Менди се преместиха да играят в първенството на Саудитска Арабия, което също се излъчва по MAX Sport. Но нови таланти като халфа на Тотнъм Папе Матар Сар и нападателя на Марсилия Илиман Ндиайе станаха редовни играчи в първия отбор на Сенегал.

Алжир, шампион през 2019 г., също е претендент за трофея въпреки лошото представяне на последната Купа на африканските нации. Мароко е сред претендентите след историческото си представяне на Световното първенство в Катар. Седемкратният победител Египет загуби последния финал с дузпи, но все още може да разчита на Мохамед Салах.

След първия мач на 13 януари ще се играят поне два мача на ден по време на груповата фаза, която продължава до 24 януари. Срещите от групите ще се играят в 16:00, 19:00 и 22:00 часа.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

El_Capitano_Puyol
Мнения: 1594
Регистриран на: 21 ное 2023 21:01

Re: Купа на африканските нации (2023)

Мнениеот El_Capitano_Puyol » 10 яну 2024 18:02

При положение че ще продължават по 3 отбора от група, не очаквам някакви драми в групите и фаворитите ще си продължат сигурно играейки и на 50%. :roll:
Иначе гледам Мароко имат само 1 титла в турнира, което ме учуди. Предвид че сега са в силен период, вероятно ще се опитат да добавят още 1 купа. Другите ми фаворити са домакина Кот Д'Ивоар, Мали и Сенегал. От Африка общо взето съм бил винаги за Камерун, може би заради първите ми спомени 1990 на Световното в Италия и после поколението около Ето'о, но напоследък разочароват. Нигерия са в същото положение. Скрити лимонки са другите северноафрикански отбори Алжир и Тунис. Като Алжир даже спечели турнира през 2019г.
Барса и Лудогорец але, алеее...

zdravkos
Мнения: 1926
Регистриран на: 30 сеп 2019 01:00
Skype: LFC
Местоположение: EU
Контакти:

Re: Купа на африканските нации (2023)

Мнениеот zdravkos » 10 яну 2024 20:45

Темата е чудесна, огромно благодаря!
Залагам на северноафрикански шампион - Египет, Мароко или Алжир!
Сигурен съм, че съдиите ще се справят много добре и няма да гледаме клунски тълкования и решениия, на каквито свикнахме в Премиър Лийг ... Нека най-заслужилият спечели, а ние да се насладим на прекрасен футбол.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22654
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Купа на африканските нации (2023)

Мнениеот NOMER14 » 10 яну 2024 23:07

https://en.wikipedia.org/wiki/2023_Afri ... of_Nations
Мачовете в предварителните групи са в 16:00, 19:00 и 22:00 часа.

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16759
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Купа на африканските нации (2023)

Мнениеот Udoji90 » 10 яну 2024 23:15

Аз съм си най-вече за Кот д'Ивоар, макар че като цяло доста отбори в Африка са ми симпатични. Надявам се "слоновете" да се възползват от домакинството си, но по-скоро очаквам някой друг да е шампион. Мароко след полуфинала на СП би следвало да са от сериозните фаворити. Сенегал, като действащ шампион, също. Разбира се има още поне половин дузина отбори, които не можем да отпишем за титлата. ;)
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22654
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Купа на африканските нации (2023)

Мнениеот NOMER14 » 10 яну 2024 23:51

Както става в последно време който може да бие дузпи, той взема купата, каквато да е тя.

El_Capitano_Puyol
Мнения: 1594
Регистриран на: 21 ное 2023 21:01

Re: Купа на африканските нации (2023)

Мнениеот El_Capitano_Puyol » 10 яну 2024 23:55

2019 Алжир би Сенегал в редовното време. Същото и 2017, когато Камерун би Египет пак в редовното време. ;)
Барса и Лудогорец але, алеее...

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22654
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Купа на африканските нации (2023)

Мнениеот NOMER14 » 11 яну 2024 00:07

Последното световно, последното европейско, преди година двете купи на Англия...

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43889
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Купа на африканските нации (2023)

Мнениеот rhaegar » 11 яну 2024 08:14

Хаах, как ги нареди по важност само, СП, ЕП, две купи в Англия. :lol:

Аз съм за северните отбори по принцип, предпочитам някой от тях да стане шампион. Алжир или Мароко най-добре. След като другите ми любимци от Того ги няма. :lol:
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

tmanolov
Мнения: 4032
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Купа на африканските нации (2023)

Мнениеот tmanolov » 11 яну 2024 08:45

Гледам стадионите в Котьо на Дуваро, гледам стадионите в България и се чудя коя е страната от Африка, и коя е страната-член на най-богатия съюз - ЕС :oops:

По принцип тези мачове са тотално разочарование - всички очакват голове, а те завършват 0:0 и с мега махленски футбол, в който някоя печка се мъчи да излъже освен целия отбор на противника, но и половината зрители на трибуните, дриблирайки, докато не му отнемат топката.

Все ми е тази кой ще спечели тази купата, но предпочатам да е от черна Африка, а не резан берберин, за мен по-интересната ще е азиатската - га ши съ стегни авторчето, че да направи тема и за нея :lol:

П.С. Имаме ли "българско" участие - Цонко-Монко, нещо от сорта?
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта