Лига на конференциите (2023/2024)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
rebelheartous
Мнения: 3522
Регистриран на: 13 сеп 2008 21:27
Местоположение: София
Контакти:

Re: Лига на конференциите (2023/2024)

Мнениеот rebelheartous » 18 дек 2023 16:15

Udoji90 написа:Сервет - Лудогорец. Добър жребий като цяло - повечето опции (да не кажа всичките) изглеждаха по-тегави.
Сен-Жилоа и Бодьо са корави отбори - Айнтрахт и Аякс може да имат ядове.


Абе щом не изтеглиха Бетис или Аякс, всичко е леко.

yulkata
Мнения: 279
Регистриран на: 01 дек 2020 16:58
Местоположение: варна
Контакти:

Re: Лига на конференциите (2023/2024)

Мнениеот yulkata » 15 фев 2024 22:34

Лудогорец ми изглеждат много пасивни,приели са играта в собствената половина ,на какво разчитат.

Потребителски аватар
rebelheartous
Мнения: 3522
Регистриран на: 13 сеп 2008 21:27
Местоположение: София
Контакти:

Re: Лига на конференциите (2023/2024)

Мнениеот rebelheartous » 16 фев 2024 00:01

Добър резултат и то на такъв етап, но... Лудогорец бяха много далече от най-силните си мачове в Европа. Може би само през първото полувреме владееха топката в техен стил и се опитваха да доминират. През второто приеха изцяло играта в своята половина и бяха крайно неубедителни, когато все пак те трябваше да контраатакуват. Ще видим как ще пасне Чочев, защото тази вечер имаха нужда точно от такъв играч.

Сервет са много слаб отбор. Със сигурност са по-слаби от онзи Сервет, който игра с ЦСКА 99-а година. То не бяха грешни пасове, брак, някакви шутове в небето в стил Рамос. Имат нелоши индивидуалности btw, но като отбор са иди-дойди. Лудогорец точно с това ги превъзхождаше, че си помагаха във всяка фаза на играта. Очаквам отворен реванш.

yulkata
Мнения: 279
Регистриран на: 01 дек 2020 16:58
Местоположение: варна
Контакти:

Re: Лига на конференциите (2023/2024)

Мнениеот yulkata » 16 фев 2024 00:15

Лудогорец са в изгодна ситуация и ще бъде нелепо да изпуснат този шанс.Наистина Сервет е преодолим отбор и мисля че в реванша не трябва да се подценява ,защото победата пак трябва да се извоюва с игра.

El_Capitano_Puyol
Мнения: 1594
Регистриран на: 21 ное 2023 21:01

Re: Лига на конференциите (2023/2024)

Мнениеот El_Capitano_Puyol » 16 фев 2024 16:15

Гледам яко се оплюва чичо Гошо от разни "крийчърс" в социалните мрежи, а той човека си е отвсякъде тактически гений ! 90% от евроуспехите на Лудогорец са по негово време, вкл. двете влизания в групите на ШЛ, отстраняването на балкански грандове като Звезда и Стяуа, първата победа на бг отбор в групи на ШЛ, 2-2 срещу ПСЖ в Париж и продължаване в ЛЕ като 3ти в групата 2016/2017 и т.н.
Ето назаем някои разумни анализи:
Тактически изигран мач.Сервет имат 5 мача от началото на сезона и са навлязъли в някакъв ритъм докато ние идваме от подготовка и един лежерно изигран мач за Супекупата.Вижда се че отбора още не е в ритъм. Имахме важни играчи които висят с картони и това също оказа влияние на играта. В Разград ще е съвсем различно. Надявам се да има и доста публика.

Както казах и преди мача... важно беше да не загубим и това ни прави фаворити.
По макс-а казаха, че и теренът не бил от любимите ни.
На арената емоцията и всичко ще е наша страна.
Но ми направи впечатление, че анализатора каза, че и тримата ни халфа ги нямало у хилядата (аз от нерви повече слушах, отколкото гледах мача ;) ) Това ме накара да се замисля че ако при Клод това се държи на нарушеният ритъм след контузията, то факта че Якуб игра слабо може да се дължи на леко размътена от мисълта за трансфери глава.
А и факта че восяха с картони се отрази
Бяха по-внимателни., а това веднага се вижда, когато срещу теб имаш толкова надъхан отбор.
В Разград ще ги укротим.
Прави ми впечатление, че специалисти навсякъде из фейса вече взеха да плюят чичо Гошо, което е безумие. Този човек заслужава статуя пред Арената. Вчера мачът бе проведен прекрасно тактически и психологически. Пак казваю да ме ти е ден, теренът да е гаден и да не позволява твоята технична игра, съперникът да играе силов футбол стил Мидтиланд (който побеждава техничният като стил) и ти да не загубиш... говори за психика.

П.С. И аз да допълня - теренът на Сервет е хибридка, не баш изкуственяк като на Нордселанд, но полу, което нямаше как да не даде някакво предимство на домакините. Лудогорец е свикнал да играе на естествени терени, факт.
Барса и Лудогорец але, алеее...

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16759
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Лига на конференциите (2023/2024)

Мнениеот Udoji90 » 16 фев 2024 16:36

Чичо Гошо си е приличен, но аз продължавам да твърдя, че Лудогорец играеха най-добрия си футбол по времето на Стойчо Стоев. Този отбор, който с него начело отпадна в плейофа за ШЛ от Базел (със Салах) и после в ЛЕ победи 2 пъти ПСВ, отстрани Лацио и отпадна от Валенсия, за мен беше по-силен от отбора, който отстрани Стяуа с дузпи на следващия сезон и влезе в групите на ШЛ. Просто във втория случай жребият беше по-лек, а на Стоев прибързано му намазаха ските след 0-0 у дома с Партизан. После с 2-2 в Белград и разменените победи със Стяуа + подвизите на Моци при дузпите ги класираха, но за мен Лудогорец от година по-рано дори нямаше да падне в Букурещ и щеше да си сгъне Стяуа, които не бяха нещо кой знае какво (особено спрямо Базел, ПСВ и Лацио).
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

El_Capitano_Puyol
Мнения: 1594
Регистриран на: 21 ное 2023 21:01

Re: Лига на конференциите (2023/2024)

Мнениеот El_Capitano_Puyol » 16 фев 2024 16:58

Самото отпадане от Базел си показа разлика в класите 2013г. Оценявам постигнатото от Стоев, но за мен отбора от 2016/2017г си беше топа на топ. Начинът по който смазаха Звезда в продълженията насред Белград беше показателен, после и силния тогава отбор на Виктория Пилзен. После и в групата си постигнаха равен с ПСЖ в Париж и не завършиха последни като 2014г., а продължиха в ЛЕ като 3ти. За 2014/2015 може и да се съглася донякъде, тогава Лудогорец победи Базел (с човек повече) и направи равен с Ливърпул в групите, но остана последен. А и 2014/2015 горе долу си беше отбора на Стоев отпреди това. Докато 2016/2017 - за мен най-силния Лудогорец в историята, си беше творба на чичо Гошо. Неслучайно феновете почнаха да го наричат - Съра, демек техния Алекс Фергюсън. Внася някакво особено спокойствие в отбора, потушава всякакви конфликти и напрежение и като цяло в ЕКТ отбора играе изключително грамотно тактически без значение срещу кого се изправя. Преобразяването буквално за дни от Нордселанд 1-7, до мачовете с Фенербахче беше феноменално. А фенерите знаем отбор от каква класа са и с какви играчи разполагат спрямо който и да е български отбор.
Барса и Лудогорец але, алеее...

CSKA69
Мнения: 4480
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Лига на конференциите (2023/2024)

Мнениеот CSKA69 » 16 фев 2024 18:07

Стоев наследи отбор, граден от Петев и Дерменджиев в продължение на три години. Това беше венецът на труда им (Дерменджиев продължи да е вътре като помощник и на Стоев), а заслугата на Стоев беше, че пусна допълнителна свобода на играчите на терена, с една дума той изигра ролята на един български Анчелоти в конкретния момент ;) Кариерата му впоследствие, включително и завръщането му в Лудогорец при вече други условия показаха, че това е било просто добро стечение на обстоятелствата, а не плод на големите му треньорски умения. Аз лично смятам, че Ивайло Петев чисто тактически е над Стоев и Дерменджиев, но за жалост на него му липсва man managment-a; въпреки натрупания опит у нас и в чужбина той си остава пълно дърво в работата си с играчите..
Изображение

Изображение

El_Capitano_Puyol
Мнения: 1594
Регистриран на: 21 ное 2023 21:01

Re: Лига на конференциите (2023/2024)

Мнениеот El_Capitano_Puyol » 16 фев 2024 18:12

Той Дерменджиев е в основата и на успешния период на Литекс края на 90те и двете титли. Истински Сър в сянка... Тогава беше помощник и на Херо и после на покойния Ферарио Спасов. Мисля че после и на Йешич, когато беше треньор на Литекс (за това не съм много сигурен).

П.С. Не бих казал, че Петев е дърво в комуникацията с играчите. Иначе нямаше така да успее да вдигне отбора след Шимунджа и да направи дубъл при минус 5 точки разлика от първото място. На Петев проблема са му мачовете в ЕКТ. В България обикновено печели всички възможни трофеи.
Барса и Лудогорец але, алеее...

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32581
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Лига на конференциите (2023/2024)

Мнениеот 1914.1902 » 23 фев 2024 14:25

Жребий за 1/8-финалите на Лигата на конференциите:

Сервет - Виктория (Пилзен)

Аякс - Астън Вила

Молде - Брюж

Роял Юнион СЖ - Фенербахче

Динамо (Загреб) - ПАОК

Щурм (Грац) - Лил

Макаби (Хайфа) - Фиорентина

Олимпиакос - Макаби (Тел Авив)


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта