Златна топка и идеален отбор за 2017

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Златна топка и идеален отбор за 2017

Мнениеот doktora25 » 11 дек 2017 13:00

Златната топка мина и замина. Аз търсих, търсих, но не видях подобна тема. Ако има - нека тази бъде изтрита или обединена с нея.

За златната топка аз през минали години още в края на пролетта пусках теми, критикуваха ме, че беше твърде рано. Надявам се сега да не изляза пак аз виновен, че е твърде късно за нея. :)

Тази година нямаше големи изненади. Роналдо може би заслужено и очаквано спечели. Разбира се, не мога да кажа същото за топките му през 2013 и 2014 г., но това е друга тема.

Не съм съгласен обаче с тройката, оформена от Меси и Неймар. Винаги съм считал, че в топ 3 трябва да попаднат най-заслужилите през годината, а не най-известните. Меси за поредна година е сложен по подразбиране. Какво са спечелили заедно с Неймар? Една купа на Испания, достигане до полуфинал на ШЛ, голям турнир с националните отбори през лятото без тяхно участие, класиране за световното догодина. Има един футболист, който може да се похвали със същото, но с една съществена разлика - стана шампион на страната си (също първенство от топ 5) с далеч по-скромен откъм традиции и потенциал отбор при по-сериозна конкуренция в първенството, а именно Килиан Мбапе. Не казвам, че той трябваше да попадне в 3-ката, но заслужаваше повече от тях двамата. Други възможни кандидати за мен са:
-Лука Модрич - заради трофеите, за това, че беше основен стълб в халфовата линия, капитан на националния си отбор и със сериозен принос за класирането на световното.
-Буфон - титла, финал на ШЛ, най-добрият в света на поста си за годината, най-добрият и постоянният от отбора си със заслуги за успехите, и за цялостен принос в последната му състезателна година.
-Каземиро - могат да се кажат подобни неща, като за Модрич, но трябва да се отчете и важната му роля на финала на ШЛ
-Йошуа Кимих - тук мога да бъда обвинен в пристрастност, но излагам веднага аргументи - спечелване на големия международен турнир през лятото и шампионатна титла в първенство от Топ 5 (единственият футболист, който може да се похвали с това, а именно тези 2 неща бяха достатъчни Роналдиньо да спечели златната топка през 2005 г. при по-ранно отпадане на отбора му от ШЛ през сезона), безупречно представяне с националния си отбор (възвърнал 1-то си място в ранглистата на ФИФА) и рекорд за непрекъснат брой игрови минути в него, мачове с капитанската лента, призван е да замени най-добрия бек в света за изминалото десетилетие и засега се справя успешно със задачата си, като понастоящем е един от най-добрите в света на поста си или може би най-добрият след Марсело и Карвахал, но 3-ма от Реал в 3-ката биха били много предвид слабата есен, която записва отборът и контузиите им, а това трябва да бъде отчетено по някакъв начин.

Колкото до идеалния отбор сайтът на УЕФА за поредна година предлага гласуване, като резултатите ще бъдат обявени на 11.01.2018 г. Няма да публикувам предложенията им от сайта, защото те за мен са излишни ограничения и може да имате и други виждания.

Моята 11-рка е:

Буфон
Кимих, Глик, Рамос, Киелини
Ериксен, Каземиро, Модрич
Мбапе, Левандовски, Роналдо


За доста от футболистите се аргументирах. Може би само за Ериксен и Глик трябва да кажа 2-3 думи:
-Ериксен е един от най-прогресиращите халфове през годината, сам класирал националния си отбор за световното и негов капитан, и представил се впечатляващо през есента в ШЛ със заслуга за надиграването на актуалния европейски шампион.
-Глик - един от най-добрите на поста си, шампион на страната си, силни игри с националния отбор, класирал се сензационно, но заслужено в световния Топ 8.

За Левандовски мисля че е напълно излишно да се аргументирам, но ще кажа все пак, че всичко написано за Глик важи и за него плюс това че е НАЙ-ДОБРИЯТ ЦЕНТРАЛЕН НАПАДАТЕЛ В СВЕТА В МОМЕНТА, шампион и с най-забележително представяне в квалификационен цикъл за световно първенство за всички времена.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Златна топка и идеален отбор за 2017

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 11 дек 2017 13:40

„Златната топка“ се превърна в награда, лишена от съдържание, в обикновена тенекиена купа. Най-добре да връчат по една пожизнено на Роналдо и Меси и да спрат да ни занимават с тази рекламна простотия, предшестваща Кока-Коледата! :lol: Интересно ми е, как изобщо могат да се сравняват по качества един нападател и един вратар (примерно)!?... :roll: В тази връзка миналата година Филип Лам направи едно доста умно предложение – да се дава „златна топка“ на най-добрия нападател, полузащитник, защитник, вратар... Иначе, по мое скромно мнение, един Давид де Хеа в Manchester United е много по-полезен на своя пост от един Роналдо в Real Madrid (а футболът е колективен спорт, все пак). ;)
Относно идеалната единадесеторка – в това отношение руснаците имат полезна практика и всяка година обявяват най-добрите 33 футболисти (1, 2 и 3 място по постове). Бих я препоръчал и за тази тема, без да ангажирам никого с предложението си.
Моето предложение за „златна топка“ за 2017 година (и както се казва при артисти и музиканти „за цялостно творчество“): Джанлуиджи Буфон.
П.П. Нищо против Кимих, сигурно е добро момче в живота, но е още много зелен, а ако има нещастието да играе срещу технично крило, става разноглед и може да си повреди кръста. Другите в отбора на автора на темата долу-горе са на място, а ме мързи да правя своя 11-ка... :oops: 8-)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта