Re: Жребий за групите на СП 2018

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Жребий за групите на СП 2018

Мнениеот smoothc » 01 дек 2017 20:59

Група А
Тук ще има интрига до последно.
Домакинът Русия и Уругвай са основните заподозрени за продължаване.
Саудитска Арабия са аутсайдери, но със сигурност имат сили за точка-две, с които да объркат сметките.
А Египет се завръщат след дълга пауза и ще искат да оставят някаква следа, едно на ръка че имат и доста стойностен отбор, начело с ветерана Ектор Купер.

Прогноза: 1. Русия 2. Уругвай 3. Египет 4. Саудитска Арабия

Група B
Въпросът е кой измежду Испания и Португалия ще е първи?
Мароко и Иран ще играят за чест и слава.

Прогноза: 1. Испания 2. Португалия 3. Иран 4. Мароко

Група C
Франция изтегли благоприятен жребий, но вече разликите между останалите три отбора са минимални, което прави битката за второто място страшно интересна.
Австралия с лош късмет да започне срещу фаворита, което автоматично им намалява шансовете.
Перу във втори кръг играе с Франция, което също не е особено приятна развръзка.
И така остават Дания, които имат най-големи шансове за продължаване.

Прогноза: 1. Франция 2. Дания 3. Перу 4. Австралия

Група D
Аржентина е фаворитът, но Хърватска и Нигерия са опасни отбори и със сигурност ще стане много интересно. Исландия спечелиха доста симпатии и придават още по-голям чар на тази група.

Прогноза: 1. Аржентина 2. Хърватска 3. Нигерия 4. Исландия

Група Е
Бразилия естествено в ролята на фаворит, Швейцария и Сърбия са два доста равностойни отбора, а Коста Рика вече показаха, че не се страхуват от именити противници.

Прогноза: 1. Бразилия 2. Сърбия 3. Швейцария 4. Коста Рика

Група F
Германия попадна в любопитна група и аз лично подозирам, че няма да минат толкова лесно, колкото изглежда на пръв поглед. Подводните камъни дебнат отвсякъде.
Мексико и Швеция ще се борят за второто място, а Южна Корея ще мъти водите.

Прогноза: 1. Германия 2. Швеция 3. Мексико 4. Южна Корея

Група G
Отличен жребий за Англия и Белгия, които в последния кръг ще определят победителя в групата.
Тунис и Панама ще играят за чест и слава.

Прогноза: 1. Белгия 2. Англия 3. Тунис 4. Панама

H
Това е най-равностойната група, в която няма невъзможни неща.
Разликите са минимални и очаквам огромна интрига до последно.

Прогноза: 1. Колумбия 2. Сенегал 3. Полша 4. Япония

trecarichi
Мнения: 32
Регистриран на: 30 юли 2009 12:13
Контакти:

Re: Жребий за групите на СП 2018

Мнениеот trecarichi » 01 дек 2017 21:08

trecarichi написа:
tirion написа:А часовете на мачовете наистина ли са 12,14,16,17,20 часа или това са по руско време?


По българско, по българско :mrgreen:



Поправка, Русия вече не ползва лятно часово време, така че можеш да изместиш тия числа с един час напред и ще получиш българско време!

tirion
Мнения: 451
Регистриран на: 20 авг 2009 12:50
Контакти:

Re: Жребий за групите на СП 2018

Мнениеот tirion » 01 дек 2017 21:25

Явно почти всички мачове в групите ,освен късните ще ги пропусна.Те по другите континенти бяха в по добри часове.
Живеем в странно общество. Ако един мъж се смята за Наполеон, за Юлий Цезар или за извънземен, го лекуват. Ако се смята за жена, му защищават правата

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Жребий за групите на СП 2018

Мнениеот Кашчей » 01 дек 2017 22:07

Какъв трябваше да е жребият, за да е остър, а не тъп? Питам тези, които казват, че е тъп и тези, които се кефят, че е тъп.
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18006
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Жребий за групите на СП 2018

Мнениеот kingofpop » 01 дек 2017 22:30

Египет има доста добър отбор, начело със Салах и ако са във форма според мен имат сили да се класират :roll:
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: Жребий за групите на СП 2018

Мнениеот matador1 » 02 дек 2017 02:28

Много генерични ми се струват прогнозите до тук. Не мисля, че се взимат предвид някои дреболии.

Група А

Изключително предвидима. Единственият въпрос е дали Египет ще обърка нечии сметки и по-възможният отговор е не. На мен египтяните често са ми били симпатичен отбор. Най-сигурни в първите 2 тук са Уругвай. Руснаците, които имат склонност да се дънят вероятно също ще успеят.

Предполагам 1. Уругвай, 2 Русия

Група B

Иран играят същият брутално защитен футбол с малко голове и като нищо ще вземат някой равен от двата фаворита. С победа срещу Мароко... не се знае дали случайно няма да избомбят групата. Затворените отбори не са по вкуса на латиносите... груб, скучен, бавен футбол. Най-разумно е да се заложи на 1. Испания, 2. Португалия, но това трябва да се има предвид, Иран не са за 100% отписване. Най-малкот треньорът им познава добре съперниците.

Група C

Франция е тотален фаворит, включително и за трофея. Невероятно поколение. Надценява се много Дания в тази група. Класираха се след бараж, завършиха на 5 точки след Полша, които наистина са в подем в момента, но не са световна сила. Логиката говори, че по-скоро ще успеят, но според мен Перу не са отписване. Австралия, макар и феноменални за континента си... за външния свят са си дървари (справка: Купата на конфедерациите).

1. Франция, 2. Дания, но все пак Перу може и да се намесят, класираха се, макар и на косъм, в много, много силните квалификации на Южна Америка, е можем да ги отпишем ей така.

Група D

Аржентина винаги са фавоити за трофея, понякога и безпричинно, но името им буди спомени за победи и възход, също за легенди на футбола, което води до възклицания. Това обаче не им гарантира титлата и не мисля, че могат да стъпят и на малкия пръст на Франция поне като "впечатлителност" в момента. Групата изглежда силна и завързана, а Исландия... о, Исландия, която си победи Хърватия в квалификациите и се класира първа в групата си съвсем не е за отписване, да, дори и в група с Аржентина. Не бих заложил на нищо. Вероятното 1. Аржентина, 2. Хърватия (или обратното) може и да се измени в 1. Хърватия, 2. Исландия или 1. Аржентина, 2. Исландия, колкото и странно да изглежда на пръв поглед. Вероятно най-сложната група за прогнози. Нигерия също могат да измъкнат нещо и не са за подценяване, макар че, поне последно си имаха кризите.

Грипа E

Сърбите вероятно са най-слаби в тази група. Коста Рика имат моменти, имат и нелоши играчи. Вносните Швейцария са си сила. Бразилия пак е колосален фаворит и измете всичко в Южна Америка. Вероятно 1. Бразилия и жестока борба за второто място. По-скоро ще остане за 2. Швейцария.

Група F

Още една много тежка група. Швеция са на моменти, Германия е фаворит за титлата, но не колкото Франция или Бразилия. Мексико са много постоянни в представянията си и не са пропускали 1/8 финал от десетилетия, а и никога е са били за подценяване. Южна Корея имат и нелоши играчи, но изглеждат на аутсайдери. Всичко зависи от начина, по който ще постъпят към турнира Швеция. Вероятно 1. Германия, 2. Швеция или 1. Германия, 2. Мексико

Група G

Белгия също я пишат фаворит за купата. Предвид ултра лесната група, вероятно ще излязат. Английските дървари... е, можем да очакваме всичко от тях :D Имаме комични спомени от толкова много турнири с тях. Никога не знаем. Вероятно 1. Белгия, 2. Англия... но Панама са симпатични, понеже са дебютанти. Все пак... хората правят една огромна грешка в прогнозите. Ако един от фаворитите 1) загуби от другия фаворите, 2) един от аутсайдерите, победи другия аутсайдер, 3) същият аутсайдер успее срещу загубилия в 1) ... и все пак не вярвам Англия да се издъни чак така.

Група H

За десерт изключително равностойна група. Япония ще имат голям проблем със атлетичните поляци и сенегалци, предвид физическата разлика. Полша си е в подем и притежава един от най-класните център нападатели в света към момента. Вероятно 1. Полша, 2. Колумбия


Ще подкрепям Германия и Уругвай, които са любимите ми национални отбори (като изключим оканите ни национали :(). Интересувам се от тяхната история, успехи, легенди, представяне и няма как да не им стискам палци, отделно следя с предимство Бундеслигата. Други отбори, които са ми симпатични и ще следя с кеф: Полша (готини футболисти, приятен футбол) и Исландия (дебютанти, малка държава, няма как да не ги подкрепи човек, за тях е историческо събитие).

Фаворити за титлата: Франция, Бразилия, Германия, Аржентина, т.е. обичайните заподозрени. Отбори с хипотетичен шанс: Белгия, Испания, Португалия. Всички други, е, разбира се, Гърция взе европейско, кой знае, просто това са отборите, които се набиват на очи.

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: Жребий за групите на СП 2018

Мнениеот Warped » 02 дек 2017 09:53

Някой намерили добър файл на уорд или excel, тая година не ми харесват и тия от сайта на ФИФА. Имам предввид това, ако не ползвате: http://resources.fifa.com/mm/document/t ... eutral.pdf
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

Потребителски аватар
YANTRA_FOREVER
Мнения: 5038
Регистриран на: 17 май 2009 17:56
Контакти:

Re: Жребий за групите на СП 2018

Мнениеот YANTRA_FOREVER » 02 дек 2017 10:57

Матадор и Смут, добър анализ. Такива теми показват кой е истински почитател на футбола и за кого спорта свършва с Меси, Роналдо и Неймар. Та, за един любител на играта СП винаги е страшно интересно преживяване и за мен жребият се получи много добре със само една група, в която мога да прогнозирам продължаващите с 90% сигурност.

Група А - Уругвай изглежда като големият фаворит. За мен Египет е по-добрия отбор от претендентите за второ място, но домакинството може да натежи в полза на Русия. КСА е по-скоро пълнеж в групата.

Група Б - Представителите на Испания, Португалия и Мароко трябваше да се договорят с иранците да си изиграят групата в Гранада например :mrgreen: Вярвам,че Ла Роха ще продължи поне с 7 точки. Би следвало Португалия да е втора, но Иран наистина играе брутално подреден и тактически издържан футбол и с малко късмет в атака нищо не се знае. Мароко пък като играчи далеч не е толкова назад от Селесао, а и с треньор като Ренар си има своите шансове.

Група В - Франция и Перу, макар че Дания не би трябвало да отстъпва на Инките. Залагам на това, че Перу ще влезе с повече енергия и хъс в първия мач, който е директен сблъсък, а това често е решаващо между два равностойни отбора. Разбира се, може и Червеният динамит именно поради това да си вземе двубоя със скандинавско хладнокръвие.

Група Г - Една от най-трудните за прогнозирани. Ако не се заглеждаме много в моменто състояние и игра в последните 1-2 години, лесно ще кажем Аржентина и Хърватска, но Исландия беше пред шахматистите и на ЕП, и в квалификационната им група. Нигерия пък вероятно ще има най-младият състав на СП, изпълнен със изключително талантиливи играчи, а и преди няколко седмици удариха здраво Албиселесте. Заради експериментите на Сампаоли Аржентина няма как да е твърд фаворит, а и като цяло поколението им е по-слабо, то се видя в квалификациите.

Група Д - Би следвало Бразилия да спечели. Може би дори с 9 точки, но за тях зорът ще дойде след груповата фаза. Коста Рика ми изглежда, че дадоха назад след предишното СП, но въпреки това са си футболни хора и стилът им е много крив за сърби и швейцарци, така че битката за второ място ще е жестока.

Група Е - Корейците за съжаление едва ли ще имат шанс в такава група, но с организирания си футбол спокойно могат да измъкват по някой хикс и да прецакат останалите. Избирам Германия и Мексико за продължаване заради опита и индивидуалната класа, но особено отбор като Швеция може да победи буквално всеки друг.

Група Ж - Единствената предвидима група за мен. Ако Д.Р. Конго не бяха допуснали две тъпи грешки в рамките на няколко минути и сега бяха на мястото на Тунис, можеше да не е точно така, но който, каквото си е заслужил. Тунис за мен е най-слабият участник на СП заедно с КСА и Австралия. Панама като латиноамериканска нация със сигурност има какво да предложи, но признавам, че съм им гледал само 1 мач и нямам понятие от играта им. Едва ли ще затруднят белгийци и англичани.

Група З - Бих отписал Япония, макар че вероятно е погрешен подход, но така го усещам. Може би, защото са ми най-малко познати към днешен ден. Полша, Сенегал и Колумбия имат силни играчи, добри отбори и надеждни треньори. Залагам на Полша и Сенегал, но не мога да обясня защо :д

Като цяло стискам палци за Сенегал, Нигерия, Исландия, Полша, Хърватска и още няколко в запас :D
В ролята на фаворити виждам Германия, Испания и Бразилия. С някои условности Франция, Уругвай и може би Аржентина. С още повече Белгия, Англия, Португалия и останалите от ЮА. Пак станаха много, но силите се изравняват все повече и не знаеш кой точно ще избухне :?
Изображение Изображение

kiril.a.d
Мнения: 2537
Регистриран на: 21 юли 2015 23:04
Контакти:

Re: Жребий за групите на СП 2018

Мнениеот kiril.a.d » 02 дек 2017 12:01

Много ми е интереснa Груп D и дaли Ислaндия може дa повтори нaшия успеx от 94-тa?
Понеже се видя че не можем да станем французи, махам Марсилезата. В Ориента си е по-добре, нали?

g3_ev2
Мнения: 894
Регистриран на: 14 май 2010 13:28
Skype: g3_ev2
Контакти:

Re: Жребий за групите на СП 2018

Мнениеот g3_ev2 » 02 дек 2017 16:59

Характерно за финалите на СП е, че толкова мачове между равностойни отбори се играят след като са завършили първенствата и в мнозинството играчи има натрупана умора, при това в различна степен. На този фон на някои не им издържат нервите, получават картони, контузиите идват някак по-лесно, отборите получават затруднения със състава, налага се прекрояване на стил и тактика. Затова в групите понякога стават фантастични неща, но обикновено считаните за номинално силни отбори се класират за осминафиналите. Според мен в тези условия е важно да играеш силно, но печелят накрая тези, които владеят технологията на 3-те точки/мач, а това най-често на финали на СП не е едно и също. Големите фаворити обикновено си разпределят силите за мачове открай до край и често оставаме с впечатлението, че аха - аха ще отпаднат (но те намират начина да не отпаднат). Затова за мен фаворити са познатите отбори - бойци от предишни финали, дали ни харесва или не. Някои отбори - фойерверки могат да се промушат до четвъртфинала, но там обикновено им отрязват главите.
Напр. Франция, чудесен състав, отлични футболисти, но по изказаните причини най-много да победят на осмина финала. В същото време една Аржентина, толкова неуспешна в квалификациите, а и с не особено впечатляваща игра, е в състояние да направи бум в Русия.
Не обичам прогнозите, а и съм слаб в тях, но очаквам европейски отбор да победи в Русия. А щом е европейски, най-напред се сещам за ... ясно кого, този от дефиницията на футбола на Гари Линекер. Но човек предполага, Бог (+ ФИФА) разполага!


Върни се в “World Cup 2018”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 0 госта