Испания-Италия СК

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13207
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Испания-Италия СК

Мнениеот sapio0o » 03 сеп 2017 00:11

Защо ще си мечтаеш вратар от топ 3 в света да напусне любимия ти отбор?
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18011
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Испания-Италия СК

Мнениеот kingofpop » 03 сеп 2017 00:16

sapio0o написа:Защо ще си мечтаеш вратар от топ 3 в света да напусне любимия ти отбор?


и аз тва се зачудих, сигурно си иска Ромеро :geek: :mrgreen:
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 10968
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Испания-Италия СК

Мнениеот Furious_Monk » 03 сеп 2017 00:20

По-скоро крои подли планове да привлекат от Сити Джо Харт... или той вече е с постоянен трансфер при чуковете... :roll:
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Испания-Италия СК

Мнениеот smoothc » 03 сеп 2017 00:27

Защото просто не съм му фен, неприятен ми е като цяло и не мисля, че ще е особена загуба напускането му.
Мислиш ли, че ако Нойер ни беше вратар щях да искам подобно нещо, или пък да съм разсъждавал така при Шмайхел и Ван дер Саар?
За рефлексът на Де Хеа - 10 точки, определено евала(на практика с това си качество той ни спасява и ще продължи да го прави), но за психологическо поведение/лидерство, агресия и излизане при високи топки, комуникация със защитата и пр., оценката рязко спада, а аз лично съм огромен фен на тези неща.
Като цяло се подразбира, че след като си вратар - рефлексът е основното ти оръжие, но за да си отличен вратар, то трябва да имаш колкото се може по-високи нива на лидерство/агресия/смелост при излизанията/решителност.
Да, Ван дер Саар например не покрива напълно тези неща, но той е уникален случай, заедно с Буфон, въпреки че холандецът е по-добър.
Де Хеа случайно да ви прилича на Шмайхел или Кан, или пък на Касияс от 20-те до 30-те му години?

Вярно, че и времената са вече други, но както винаги съм казвал - има толкова качествени футболисти на всеки един пост, но просто комерсиализацията, алчните агенти и слабото ниво на скаутите, направиха така, че в много от отборите да участват играчи, които изобщо не са за там, включително и във водещите отбори за съжаление.
Последна промяна от smoothc на 03 сеп 2017 00:32, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13207
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Испания-Италия СК

Мнениеот sapio0o » 03 сеп 2017 00:30

Не те упреквам, вероятно държиш на повече британци в състава. Уви, това трудно ще доведе до успехи, които предполагам са и цел на Манчестър Ю.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23199
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Испания-Италия СК

Мнениеот Thsmith » 03 сеп 2017 00:33

аа без тия моля ; 0
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Испания-Италия СК

Мнениеот smoothc » 03 сеп 2017 00:46

сигурно си иска Ромеро

Да, много балансиран футболист/човек, с прекрасен рефлекс, лидерство решителност/излизане при високите топки, дори с риск от контузия или грешка, отколкото бездействие(колко пъти Де Хеа като залепен на гол линията и чака...).
В Аржентина колегите му страшно много го ценят и уважават, което в детайли означава, че му имат доверие като колега-професионалист и човек.
В Манчестър Юнайтед грубо казано не играе толкова често, но когато е титуляр е винаги на страхотно ниво, позитивно настроен и определено умее да придава едно спокойствие/сигурност на защитата, което най-ярко се наблюдава в елиминациите на Лига Европа - серия от фантастични намеси и сухи мрежи.
Много несправедливо бе от страна на Моуриньо, да го остави резерва срещу Реал Мадрид за СК...

Не те упреквам, вероятно държиш на повече британци в състава.

Абсолютно съм за баланса, но също така трябва да има и качество!
Например, не ми пука особено за Лингард, но за Рашфорд съм безкомпромисен, феноменален футболист, който има нужда от солидно менторство от страна на Моуриньо и вярвам, че той ще успее да го усъвършенства в следващите 1-2 години до топ ниво.

По-скоро крои подли планове да привлекат от Сити Джо Харт

Да, голям фен съм на Харт и Каспър Шмайхел, много си приличат по игрово поведение/настройка към играта.

аа без тия моля ; 0

Без кои?
Последна промяна от smoothc на 03 сеп 2017 00:58, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23199
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Испания-Италия СК

Мнениеот Thsmith » 03 сеп 2017 00:54

без де хеа в Реал :lol:

--
пп Да ти е титуляр Ромеро е самоубийство. Не случайно тоя е резерва във всеки отбор. Абсолютно кошмарен е когато трябва да избива удар по земя. Единствения му плюс е, че излиза по смело и по напред от Де Хеа, но е много далеч от титулярно място в който и да е отбор от ЕПЛ.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Испания-Италия СК

Мнениеот smoothc » 03 сеп 2017 01:18

Да ти е титуляр Ромеро е самоубийство.

Щом така мислиш, добре...

но е много далеч от титулярно място в който и да е отбор от ЕПЛ.

Разсмиваш ме, не се излагай с тези думи, все пак става дума за титулярния вратар на Аржентина.

Единствения му плюс е, че излиза по смело и по напред от Де Хеа

Единствен плюс(според теб), но с огромно значение!
Испанецът никога няма да бъде завършен вратар, докато не се научи(никога не е късно, въпреки че скоро почва 30-те) да бъде безкомпромисен и смел във въздуха.
Но като имаш предвид, че това в крайна сметка си е заложено психологически, то едва ли ще видим в скоро време някаква кардинална промяна.
От 2011-2012 е в Англия, сега сме 2017-2018, а Де Хеа има минимален прогрес в това отношение, който в крайна сметка е парадоксално недостатъчен като ниво.
В този ред на мисли треньорите на вратарите, според мен, би трябвало да изчистват недостатъците, грешките.
Защо?
Защото грешката на вратаря, принципно е равносилна на гол и когато тя се повтаря или да речем създава напрежение, логично трябва да се вземат мерки!
Има някои случаи, в които даден недостатък на вратарите не се проявява, сиреч, не носи опасности-голове, но това не означава, че НЕ трябва да бъде изчистен, нали така!?
Развитието през годините, преминава през етапи на подобряване от страна и на други(те) спортно-технически качества, ментални качества също така.
Ако рефлексът ти изначално е 10/10, а излизането ти 5/10, означава ли, че трябва да си стоиш все така?

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23199
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Испания-Италия СК

Мнениеот Thsmith » 03 сеп 2017 01:35

smoothc написа:
Да ти е титуляр Ромеро е самоубийство.

Щом така мислиш, добре...

но е много далеч от титулярно място в който и да е отбор от ЕПЛ.

Разсмиваш ме, не се излагай с тези думи, все пак става дума за титулярния вратар на Аржентина.


"Все пак" става дума за вратар, който за последните 7 години е изиграл 50 мача елитен футбол. Бил титуляр в сериа Б в Сампдория и в първия им сезон в калчото, след това резерва дори там. Резерва в монако, резерва изобщо където и да отиде. Като гледам и в Аржентинското също е бил резерва, само в АЗ Алкмаар (Ауаааааа) е бил титуляр. Това, че евентуално другите аржентински вратари са още по некадърни, как променя неговите качества и това, че никъде не е оценяван за повече от резерва? Пък ти си се смей колко искаш...

---
пп Между другото, сещаш ли се за аржентински вратари в последните 15 тина години? Аз се сещам дори по име само за онзи дето Фиго му счупи носа с една дузпа - Лео Франко и неговия предшественик Бургос. И двамата не бяха нищо особено естествено.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта