/Вардар Скопие- ФК Копенхаген 1:0/

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Hertha_BSC
Мнения: 23
Регистриран на: 26 фев 2017 09:53
Контакти:

Re: /Вардар Скопие- ФК Копенхаген 1:0/

Мнениеот Hertha_BSC » 28 юли 2017 11:56

RealMCF написа:
Hertha_BSC написа:
RealMCF написа:
Hertha_BSC написа:
RealMCF написа:Гледах почти целия мач (с малки превключвания към "Партизан" - "Олимпиакос"), мога да споделя собственото си мнение, че мачът бе горе-долу равностоен, с постоянен лек превес на "Вардар"... Резултатът е напълно закономерен, но по-реален би бил 2:1, да речем. В последните години руският бизнесмен Самсоненко (собственик и на европейския клубен хандбален шампион РК "Вардар") налива забележими средства в клуба, предостатъчни за слабото македонско първенство, но все още недостатъчни за пробив в Европа. В основния състав има двама непознати бразилци, двама арменци и един украинец, другите са местни момчета, под ръководството на Гоце Седлоски. И дума не може да става на тоя етап за каквото и да било сравнение с "Лудогорец", просто добрата работа дава резултати. За мен лично е приятна изненада отстраняването на "Малмьо" и победата в първия мач над датчаните (които в никакъв случай не са слаби, а това ще проличи на реванша), имайки предвид колко трудно играят техничните екс-югославски отбори със скандинавците. Реваншът е напълно "отворен", а "топката е кръгла и от женски род". Пожелавам успех на момчетата на Седлоски и лично на племенника на мой приятел от Щип - Бобан Николов, доста перспективен млад футболист от школата на Георге Хаджи!


Благодаря за изчерпателния анализ. По всяка вероятност, живот и здраве, ще гледам реванша. Аз също ще се радвам отбора от Скопие да продължи. Нямам представа до къде може да стигне Вардар, но е крайно време и македонския футбол да остави значима следа на европейската сцена.

"Вардар" тая година може както да влезе в групите на Лига Европа (не и на ШЛ), така и да падне от ФК "Копенхаген"... Ранен гол ще ги прекърши, а знаем колко агресивен е северният футбол, всичко е до психиката на южните народи... Иначе, атмосферата в клуба е много позитивна, Седлоски е голям мотиватор, а Самсоненко се грижи за футболистите като за свои деца! Лошото е, че македонското (както и почти всички балкански първенства) е карикатурно и не се изплаща да се вливат средства само за евротурнирите, при положение, че вътре няма конкуренция (освен шиптарска "Шкендия", която също продължава уверено в квалификациите за ЛЕ)... А следа в Европа македонският футбол има - Дарко Панчев, Илия Найдоски и Горан Пандев са европейски шампиони... ;)


Имах предвид следа от македонски клуб. ;) Да се играе и на пролет в ЕКТ! Извинявай, не съм се изразил правилно. Иначе, ДА, имената който си споменал са оставили отпечатък в европейския футбол. Приятен ден!

Много ми е приятно, че може да се разговаря за футбол без предразсъдъци, благодаря ти! В историята на македонския футбол само ФК "Работнички" (Скопье) е играл в ЕКТ 3 пъти по 4 кръга, а ФК "Вардар" (Скопье) само 1 път 3 кръга... В най-силните си години - между 1985 - 1988, "Вардар" се натъкна директно на шампиона на Европа "Порто" още в първия кръг през сезон 1987/88, а тогава още в същия кръг играха и "Реал" и "Наполи" (с Марадона)... Жребият провали доброто представяне на "Вардар" с Панчев, Найдоски, Станойкович, Канатларовски, Банкович, Бабунски, Джипунов, Савевски, Грошев и другите... Тогава "Вардар" и "Вележ" разчупиха статуквото на "Великата четворка"... Като си спомня и ми потичат сълзи... Тогава беше и оня незабравим двубой между "Левски" и "Вележ"... Извинявай, размечтах се "ретроградно'...


Не съм правил проучване за успехите на македонския футбол, но е видно, че вие сте доста запознат. За мачовете на които отдаваш значение... тогава съм очаквал да се появя на бял свят. ;) Едно време е имало футбол... дядо и татко са ми разказвали за конкретни мачове от преди 90-та, и само мога да завиждам( в добрия смисъл на думата) на хората ставали свидетели на подобни мачове.
Аз също се радвам, когато успея да говоря или пиша с фен на играта, трезво- мислещ и реално гледащ на нещата. В днешно време футбола е всичко друго, но не и мъжка игра. Парите, политиката са неразделна част от играта, което е много жалко. Истинските фенове искат да гледат истински мачове, мъжки битки, феърплей. Човек да отиде на стадиона с ясната мисъл, че ще гледа нещо истинско.
Все по- рядко заставам пред телевизора. Мачовете от ЕКТ ги следя, макар не с тази тръпка, която приляга за една футболна среща. Български мачове не гледам, единствено се интересувам от резултатите, чета новини... просто го няма адреналина, трепета на сърцето.
Но то де да беше само футбола ни такъв... :(
От снощи: Момчетата от Ботев играха добре, и заслужено опазиха вратата си суха. Стискам палци на Николай Киров и отбора като цяло.
Приятен ден!!! :)


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта