Купа на Конфедерациите 2017 | Русия

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32510
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Купа на Конфедерациите 2017 | Русия

Мнениеот 1914.1902 » 02 юли 2017 22:55

Браво на Германия и честито на феновете им . 8-)
Честно казано не очаквах да немците да спечелят турнира с този отбор , но ме изненадаха много приятно .
Вернер голмайстор . :)

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Купа на Конфедерациите 2017 | Русия

Мнениеот Groucho » 02 юли 2017 22:57

Много експериментален състав пуснали немците :roll:

Потребителски аватар
modor
Мнения: 32327
Регистриран на: 31 юли 2008 10:48
Местоположение: София, Стадион "Академик"
Контакти:

Re: Купа на Конфедерациите 2017 | Русия

Мнениеот modor » 02 юли 2017 22:57

Честито на Германия!
"Компромисът е краткия път към провала!" -
Станимир Стоилов.

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16712
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Купа на Конфедерациите 2017 | Русия

Мнениеот Udoji90 » 02 юли 2017 23:09

Чили уж натискаха, ама реално нямаха кой знае колко ситуации. Германците всъщност имаха повече опасни атаки и можеше да бият и с повече. Как да е, според мен триумфът им е заслужен. Очаквам доста от тези младежи да ги видим в състава на СП след 1 година. Не съм им фен на немците, ама спечелих малко пари благодарение на титлата им, та ще видим дали догодина пак да не сложа за тях. 8-)
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
Vanderlei_Luxemburgo
Мнения: 231
Регистриран на: 16 апр 2017 04:21

Re: Купа на Конфедерациите 2017 | Русия

Мнениеот Vanderlei_Luxemburgo » 02 юли 2017 23:15

Много слаб мач за германците 8-20 удари за Чили, очаквах много повече особено след разгрома над Мексико. С такава игра като нищо може да отпаднат в групите още догодина на Световното. А тоя немско-турски циганин получовек Емре Чан трябваше да получи червен картон, задето 1 минута не пускаше топката, то бива, бива цигания, ама това на нищо не прилича. Ако бях на мястото на някой от чилийците щях да му скачам на главата с часове след мача, докато не стане едвам трепкаща кървава пихтия! :lol:

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Купа на Конфедерациите 2017 | Русия

Мнениеот doktora25 » 03 юли 2017 00:29

Едно голямо браво на момчетата! Стоя зад думите си за Льов. Уникално постижение е това. Най-много ми харесаха в турнира Бранд, Джан и Щиндъл. Дано получават повече шансове за изява и занапред с националния, както и голяма част от другите. Руди, Зюле и Кимих показаха, че могат да бъдат полезни за отбора си, стига да се работи правилно с тях, да им се гласува доверие, но е важно също покрай тях да има стабилни доказани футболисти, които да им пазят гърба, на които да разчитат и от които да се учат. Анчелоти дано си е направил нужните изводи от изявите им и да ги пуска, но ми се струва малко вероятно тримата едновременно да са на терена за Байерн поне на първо време.
Бъдещето за немския футбол изглежда светло, но французите не могат да бъдат подценявани.
Схемата с 3-ма защитници също не трябва да бъде напълно заклеймявана, но е важно кой как и при какви обстоятелства я прилага и има ли нужните футболисти за това. Русия бе много лош пример, но на германските таланти им лепна.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Купа на Конфедерациите 2017 | Русия

Мнениеот doktora25 » 03 юли 2017 08:33

Всеки говори дали и колко от тези момчета ще получат повиквателни за световното, но мисля че трябва да се влезе в малко по-голяма конкретика, а именно да се говори с имена и кого евентуално биха изместили от титулярното място.

Вратари:
Избор №1: Нойер
Избор №2: Тер Щеген. Искаше ми се Лено да успее, но засега не показва нужната стабилност. На Трап не съм му гледал почти никакви мачове. Ралф Ферман ми харесва, но неговото име към този момент не се спряга.

Централни Защитници:
Интересно е дали Льов ще се изкуши да продължи със схемата с 3-ма защитници или ще се върне към познатото 4-2-3-1. Нищо чудно с оглед кои са играчите Льов и Анчелоти да ползват целенасочено една и съща схема. Анчелоти може би е малко вероятно да се насочи към схема с 3-ма, но не се знае. Все пак е италианец и тази схема стана модерна.
Избор №1: Хумелс
Избор №2: Боатенг. Миналата година беше контузен през по-голямата част, преди това не бе в най-добрата си форма, но ако тази година положението е различно, мисля че ще бъде титуляр и за националния.
Избор №3: Мустафи
Избор №4: Рюдигер според мен е изместил Хьоведес
Избор №5: Хьоведес
Зюле ако съумее с изявите си да се пребори за титулярно място в Байерн с Хумелс или Боатенг ще заслужи повиквателната си, в противен случай - трудна работа или поне вероятността да получи игрови минути е малка.
Гинтер беше относително стабилен на КК, но според мен направи слаб сезон с Дортмунд въпреки немалкото си игрови минути. Това трябва да се промени ако иска да получи повече шансове за изява с националния.
Трябва да се каже, че част от тези защитници могат да се изявяват и по фланга, както и че Хумелс, Боатенг и Хьоведес са на възраст 28-29, което означава че едва ли някой от тях ще играе след Евро 2020, а някои могат да прекратят кариерата си и след световното.

Бекове:
Ляв: Избор №1 твърдо Хектор
Избор №2: Интересно ми е дали ще се разчита на Платенхарт. В един мач взе участие и изявите му много ми допаднаха, но хубаво би било да получи още шансове в квалификациите.
Може да се разчита и на Мустафи.
Десен: Явно избор №1 ще е Кимих. Ще се следи развитието на Хенрихс или пак някой от централните.

Опорни халфове:
Избор №1: Кроос
Избор №2: Кедира
Избор №3: Според мен тук има поле за изява най-добре представящият се от Джан, Руди и Горецка. Първите двама задължително трябва да се преборят за титулярно място в клубовете си
На Гюндоган трансферът му в Сити бе възможно най-голямата грешка в кариерата. Ако се "завърне" с изявите си има място в отбора, но не трябва да бъде привилегирован спрямо младоците, а да се конкурират в справедлива задочна битка.
На Вайгъл още му е рано.

Офанзивни халфове и нападатели:
Избор №1: Мюлер.
Избор №2: Ройс. Дано, дано, дано е здрав.
Избор №3: Дракслер
Избор №4: Марио Гомез.
Избор №5: Йозил. Иска ми се да почва титуляр само ако до края на квалификациите и с клубния си отбор покаже повече от това, което е показвал с националния през последните години.
Избор №6. Тук вече идват младите - Вернер, Зане, Бранд, Щиндъл, Гнабри, Йонес. Евентуално още някой от другите.
Гьотце (ако оздравее) и Шурле също както Гюндоган според мен не трябва да се ползват от никакви привилегии от настоящия си стаж в отбора и да получат повиквателни само ако се докажат.

Така или иначе решаващо за повиквателните ще бъде представянето им през новия сезон.
Последна промяна от doktora25 на 03 юли 2017 20:36, променено общо 1 път.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13793
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Купа на Конфедерациите 2017 | Русия

Мнениеот Pichichi » 03 юли 2017 11:15

Честито на немците но не мисля че бяха много над другите отбори. Чили изиграха 2 горе долу равностойни
мача с Германия които можеше да завършат и по друг начин. Снощи само Чело Диас им подари победата иначе
може би дузпи щеше да има.
Мен много повече ме впечатли 1-то полувреме на Германия У21 на финала с/у Испания У21. Направиха супер
полувреме с много красив гол(и късмет имаше в изпълнението) и изненадаха треньора на испанците.

В мача имаше и още едно глупаво решение на базата на ВАР което не виждам с каво помага а напротив
може да доведе до различно третиране на подобни ситуации в които един отбор да получи тежко
наказание (дузпа, ЧК) а друг отбор да не бъде наказан! Решението се взима от главния съдя така че този
ВАР по този начин когато трябва да се вземе решение за ЧК, дузпа за мен с нищо не помага даже пречи
и повишава напрежението!

THE G.A.M.E
Мнения: 49958
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Купа на Конфедерациите 2017 | Русия

Мнениеот THE G.A.M.E » 03 юли 2017 11:19

За мен беше ясно, че немците ще спечелят. Те на финали рядко се провалят. А и чилийците от мач на мач изглеждаха все по зле физически. Интензивният им стил, както и високата средна възраст на състава им, можеби дава нЕкои отговори.
Другото характерно при тях е, че ако не успеят да поведът в минутите, когато все още са свежи и пресират високо, после стават много уязвими.
Е, снощи получиха гол точно в минутите, в които доминираха, което просто уби устремът им.
Немците са си свежарки, можеби имаха по леки мачове и със сигурност по пестелив стил.
Възползваха се на макс. от ситуацията и бяха логичните победители.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

THE G.A.M.E
Мнения: 49958
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Купа на Конфедерациите 2017 | Русия

Мнениеот THE G.A.M.E » 03 юли 2017 11:27

Ще засегна и темата с видео-повторенията.
Според мен от ФИФА правят всичко възможно да съботират видео-повторенията за в бъдеще.
Ясно се видя снощи... Реферът вижда ударът с лакът, характерен по-скоро за муа-тай турнирите, и дава жълт картон. :lol:
Да не говорим за отсъжданията при съмнение за засада. Страничните колко пъти не маркираха, явно щото знаят, че има видео-повторение. Следващият проблем тук е, че се отсъжда засада от страничният и играта спира ( щото нали ако нападателят продължи да играе, рискува жълт картон ) ... Обаче то засада няма и ситуацията "ойде у ряката".
Има прекалено много неясноти, забавяния, грешки, дори и при видео-повторението ...
Пък аз се питам, защо повторенията не се пускат на огромните екрани на стадиона и главният рефер сам да си гледа и да взема решенията. Според мен така ще става два пъти по бързо, от колкото онези в оная тъмна стаичка решат, кво-що. :roll:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта