Шампионска лига - сезон (2017/18)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17324
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот slash1912 » 14 сеп 2017 23:32

kingofpop написа:
THE G.A.M.E написа:Аз лично не смятам, че историята ( какъв си БИЛ ) трябва да определя какъв си СЕГА.
Историята е важна, но не може и не би трябвало да влияе на настоящето и бъдещето.

Щото, да помислим, ако обърнем футбола на политика, излиза, че поради историята си и това, което сме оставили на света, България днес трябва да се счита за една от най-великите страни в света. :lol:
А Държави като САЩ, Канада и Австралия, да са никой... Ами, смешно е.

Важно е единствено настоящето и бъдещето.


абсолютно.....и мен ми е много смешно като чета, че Аякс е от най-великите отбори, а те сега хората едвам кретат да влязат в ШЛ....тва че са имали силен отбор за период от 10 години не ги прави най-великите....дори и да са създателите на тоталния футбол, както се говори, за мен е несериозно да се слагат сред топ отборите при положение, че в момента кажи речи са си пълнеж.....за Ливърпул се отнася същото, водят ги най-великия английски отбор, а тука половината не сме ги виждали шампиони....не е сериозно това

Абсолютно,футбола започва от тогава,от когато ти го гледаш :mrgreen:
[rimg]https://media.giphy.com/media/TGLJSYDmVQAqZsVPYN/giphy-downsized.gif[/rimg]

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Groucho » 14 сеп 2017 23:42

Авалокитешвара написа:Това не може да се направи, т. е. може но ще е тенденциозно и може да подкрепи всяка възможна теза.
Тц, числата не са тенденциозни.

Авалокитешвара написа:Виж, аз разбирам какво искаш да кажеш, но ти бъркаш смисъла на понятието трудност както и Сапио. Ти смяташ, че да спечелиш ШЛ е по-тежко, а не по-трудно.

Тежко и трудно са синоними в случая. За да е по-ясно: аз смятам, че да спечелиш ШЛ е и по-тежко, и по-трудно, отколкото да спечелиш КЕШ. Ако използваш друг синоним, ще го включа и него в заявката.

Авалокитешвара написа:Вземи за пример световното. Представи си, че вместо четвърт финали, полуфинали и финал наредиш осемте класирани отбора да играят помежду. Даже ще им сложим разменени гостувания. Тогава това, което ти наричаш среден ранкинг на противниците ти, ще бъде нещо от сорта на 5-6, което е супер високо. Но няма да стане по-трудно да спечелиш световното, а само по-тежко.

Сравняваме формат на европейски турнири. КЕШ е включвал около 32 тима през повечето години, затова сравянваме с последните 32 на ШЛ. Ако сравняваме последните 8 в КЕШ с последните 8 в ШЛ съм по-скоро съгласен, че тежестта, трудността и т.н. е била и е една и съща през годините. Разликата е в етапите между 32-а отбора, които стартират КЕШ и груповата фаза на ШЛ и отборите, които оформят последната осмица.

Авалокитешвара написа:Голяма работа, че Наполи играе в ШЛ вместо шампиона на Словакия, след като играе с Реал на елиминации, пада и в двата мача с 1:3, общ резултат 2:6 и излиза Де Лаурентис и казва, че е доволен от момчетата, щото са се раздали. Просто толкова си могат.

Точно така се прави. Само че средните голови разлики за 20-на години на осминафиналите в КЕШ, сравнени със средните голови разлики на осминафиналите в КЕШ.

И тук следва една снимка, която кръстих "ooops" :lol: :arrow:

Изображение

Това са средните голови разлики, с които отборите преодоляват съперниците си в осминафиналите, четвъртфиналите, полуфиналите и финала в последните 14 сезона от ШЛ сравнени със средните голови разлики на последните 14 сезона в КЕШ.
Приемам, че твоето твърдение съдържа повече истина от моето и да се спечели КЕШ и ШЛ е еднакво трудно 8-)

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14703
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот smoothc » 15 сеп 2017 00:18

В модерния футбол категориите(към момента) изглеждат така:
Ранг I
Манчестър Юнайтед, Реал Мадрид, Барселона, Байерн Мюнхен
Футболната игра(към 2017) се асоциира с тези четири отбора, те просто са каймака на този спорт.

Ранг II
Челси, Ювентус, Милан

Ранг III -
Най-голямо разнообразие от отбори
Но трябва да се знае, че разликата(не само в спортно-технически и титулни аспекти) между тях и въпросните от втора категория, хич не е малка!

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 10975
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Furious_Monk » 15 сеп 2017 00:42

iliev72 написа:Монах, защо да споря с едно лапе което никога не е гледало КЕШ ами обяснява какво е било КЕШ.Колко лесно се печелел , но разбираш ли балерините не го печелили 30г. щото било лесно и не им било интересно.
Все едно някой който никога не ял кисело мляко да ми обяснява колко е гадно и да не го ям.
Само , че аз съм ял кисело мляко и знам какъв вкус има за разлика от такива като Съпчо.
За разлика от него аз си ги видял и двете и знам кое колко струва и няма нужда никой да ми обяснява кое е по-хубаво и т.н.
Такива като него всеки вторник и сряда гледам по каналите на БТВ и неговите глупости толкова съм ги слушаш , че ми звучи точно като развален радио !
За разлика от него и повечето такива като него аз няма нужда да си пускам youtube за да се сетя за Платини , Жирес , Катанец , Елкер , Бониек , Зико , Сократес и т.н. Щото съм гледал когато е трябвало , а такива като него ще трябва да висят с години в youtube за да наваксат ! Няма какво да споря с такива като него които смятат , че Реал са спортсмени :lol: :lol: :lol:


Сап има една гледна точка, ти имаш друга, може и твоята да е по-широка, но грубото и пренебрежително държание към човека с когото дискутираш води до грозна гледка... по-лошото е, че това поведение не е само срещу една личност. Не се получава само с бой, чрез комуникация и психологическа нагласа също се постигат отлични резултати, зависи от ситуацията и от човека.

Още повече, че чрез иронията поставяш една бариера на човек да се отпусне и да се забавлява с начина на разбиране на играта. Вербалната атака, води и до агресивен отговор.

Когато знаеш нещо повече от личността срещу теб, но не искаш да споделиш това знание с него, тогава не може да го критикуваш, че говори само от своя гледна точка. Заради това са дискусиите. А дори и след това, има пълното право да си има своя гледна точка, различна от твоята..

И последно за Сап, в крайна сметка ми плаща добри хонорари за адвокатската дейност. :lol: Струва ми се, че за разлика от мен, почти винаги пише каквото мисли... това че си изкарвам яда и от време на време си пиша пълни глупости за разтоварване, едно на ръка, но Сап гледа на нещата доста по-сериозно. А когато човекът срещу теб е сериозен, някак си не върви да му се хилиш като зелка, забравяйки че фурната е пусната за теб.

Това за обидите към Реал едно на ръка. В реалния живот има граници на благоприличие и те са много тънки при това, зависи от опонента. Идеални джентълмени- само в любовните романи, но също така не всички са изнасилвачи и мародери.

Толкова от мен. От днес в игнора, защото просто е натоварващо да чета как всяка твоя забележка към даден потребител, а проблемът си е мой, защото аз съм избрал това.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
YANTRA_FOREVER
Мнения: 5038
Регистриран на: 17 май 2009 17:56
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот YANTRA_FOREVER » 15 сеп 2017 01:17

Чухте ли обяснението на Едуардо Берисо за действията му при изгонването? :mrgreen: През първото полувреме забавил играта в момент, когато това било изгодно за нас и после искал да се реваншира като използва същия прийом във време, когато Севиля губи :mrgreen: :mrgreen: Как да не му симпатизирам :lol:
Изображение Изображение

Потребителски аватар
bilyaletdinov
Мнения: 8893
Регистриран на: 20 окт 2011 18:08
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот bilyaletdinov » 15 сеп 2017 06:52

smoothc написа:В модерния футбол категориите(към момента) изглеждат така:
Ранг I
Манчестър Юнайтед, Реал Мадрид, Барселона, Байерн Мюнхен
Футболната игра(към 2017) се асоциира с тези четири отбора, те просто са каймака на този спорт.

Ранг II
Челси, Ювентус, Милан

Ранг III -
Най-голямо разнообразие от отбори
Но трябва да се знае, че разликата(не само в спортно-технически и титулни аспекти) между тях и въпросните от втора категория, хич не е малка!


Да поставяш Челси в една графа с Юве и Милан е безхаберно :oops:
Освен, ако историята на Челси не започва от 97ма...
[center][wrapimg=]https://pbs.twimg.com/media/DnfK93GXoAE2sUI.jpg[/wrapimg][/center]

И този път ще победиш шампионе!

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13258
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот sapio0o » 15 сеп 2017 08:14

smoothc написа:В модерния футбол категориите(към момента) изглеждат така:
Ранг I
Манчестър Юнайтед, Реал Мадрид, Барселона, Байерн Мюнхен
Футболната игра(към 2017) се асоциира с тези четири отбора, те просто са каймака на този спорт.


В какъв смисъл? Най-успешни към днешна дата, или? На първо място Ман Ю и на последно Байерн. :roll: Просветли ме.

Впрочем от коя година трябва започва т.н. модерен футбол?
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13743
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Red_Neck » 15 сеп 2017 08:53

kingofpop написа:
THE G.A.M.E написа:Аз лично не смятам, че историята ( какъв си БИЛ ) трябва да определя какъв си СЕГА.
Историята е важна, но не може и не би трябвало да влияе на настоящето и бъдещето.

Щото, да помислим, ако обърнем футбола на политика, излиза, че поради историята си и това, което сме оставили на света, България днес трябва да се счита за една от най-великите страни в света. :lol:
А Държави като САЩ, Канада и Австралия, да са никой... Ами, смешно е.

Важно е единствено настоящето и бъдещето.


абсолютно.....и мен ми е много смешно като чета, че Аякс е от най-великите отбори, а те сега хората едвам кретат да влязат в ШЛ....тва че са имали силен отбор за период от 10 години не ги прави най-великите....дори и да са създателите на тоталния футбол, както се говори, за мен е несериозно да се слагат сред топ отборите при положение, че в момента кажи речи са си пълнеж.....за Ливърпул се отнася същото, водят ги най-великия английски отбор, а тука половината не сме ги виждали шампиони....не е сериозно това

Спечелената от Аякс ШЛ през 1995 е едно най-романтичните неща във футбола последните 20-на години.
Преди началото на сезона бяха обезкървени с продажбата на най-добрите си футболисти (Беркгамп и Вим Йонк в Интер), но въпреки това, главно с голобради момчета от школата си, биха колосите Милан(актуален носител на ШЛ) 3 пъти и размазаха Байерн с 5:2!... и най-важното - играеха невероятен футбол!
Следващата година отново си замина топ играч (Сийдорф) и пак стигнаха до финал!
Аякс е институция в клубния футбол!
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13258
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот sapio0o » 15 сеп 2017 09:39

Furious_Monk написа:Когато знаеш нещо повече от личността срещу теб, но не искаш да споделиш това знание с него, тогава не може да го критикуваш, че говори само от своя гледна точка. Заради това са дискусиите. А дори и след това, има пълното право да си има своя гледна точка, различна от твоята..

И последно за Сап, в крайна сметка ми плаща добри хонорари за адвокатската дейност. :lol: Струва ми се, че за разлика от мен, почти винаги пише каквото мисли... това че си изкарвам яда и от време на време си пиша пълни глупости за разтоварване, едно на ръка, но Сап гледа на нещата доста по-сериозно. А когато човекът срещу теб е сериозен, някак си не върви да му се хилиш като зелка, забравяйки че фурната е пусната за теб.



Проблемът изглежда траен. Подозирам, че Илиев рядко общува с хора и мрази света. Вечно не е съгласен, вечно някой друг му пречи, все той е неразбран, но на всичкото отгоре не може да те сбори и понеже е слаб излиза с нещо от сорта на ''не си ми на годините, не ме занимавай, чао'' и същевременно ти пуска обиди на лично съобщение. Е, да, ама това е форум. Като си тръгнал да упорстваш, ще вадиш всичко аргумент, що можеш, а като вече не можеш ще си признаеш поражението.

Далеч не му е пръв път това. Редовно се кара с колегите фенове на Ливърпул, ходи дразни при Барса, тук от време на време със смути и така. Крив човек.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

nghcvth
Мнения: 3522
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот nghcvth » 15 сеп 2017 09:48

kingofpop написа:абсолютно.....и мен ми е много смешно като чета, че Аякс е от най-великите отбори, а те сега хората едвам кретат да влязат в ШЛ....тва че са имали силен отбор за период от 10 години не ги прави най-великите....дори и да са създателите на тоталния футбол, както се говори, за мен е несериозно да се слагат сред топ отборите при положение, че в момента кажи речи са си пълнеж.....за Ливърпул се отнася същото, водят ги най-великия английски отбор, а тука половината не сме ги виждали шампиони....не е сериозно това

За времето си Аякс са били най- великите. Тоталният футбол е може би най- великото нововъведение в играта , а като го примесим с успехите и доминацията, които този отбор е постигнал с въпросния тотален футбол, възхищението към играта им и изобщо промяната, която донасят на футбола, то за величието на Аякс спор не може да има. Може би е най- правилно е да ги сложим в категорията "исторически гранд", ако трябва да взема назаем категоризацията от преди няколко страници в темата.
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 5 госта