Шампионска лига - сезон (2017/18)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

nghcvth
Мнения: 3537
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот nghcvth » 22 фев 2018 13:26

Дано Севиля ги излъжат в Англия. Писна ми от Сетубала, абсолютен страхливец, рекордьор по развалени мачове. Дано автобусът спука гуми.
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14713
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот smoothc » 22 фев 2018 15:40

Като оставим настрана подхода на Моуриньо(неприятен и за мен, като привърженик на офанзивния футбол), човек ще каже, че някои хора за пръв път гледат Шампионска лига.
Регламентът е такъв, че на практика можеш да получиш дивидент(класиране напред) и от загуба(бил си 1-0 като д., падаш 1-2 като г.).
Според статистиката "Р.С.П" е едно от най-коварните места за гостуване в Европа, като в Шампионската лига Севиля винаги са вкарвали гол, а снощи за първи път НЕ успяха.
Може да изглежда дребна работа, особено на фона на мащабната ни селекция(да, яд ме че и ние не успяхме да вкараме), но в генезис това е сериозен атестат за устойчивост.
От емоционална гледна точка - това не е моят Манчестър Юнайтед, но от турнирно-техническа - би било нечестно да се критикува.
Апропо, традиционно популярен подход в турнирните битки(от гл.т. на фаворитите) е равен-победа или победа-равен, вече в зависимост кое е първо.
Да не забравяме(малко в кръга на шегата), че на теория можеш да продължаваш и с равенства.
И още, не печели най-силният, а най-адаптивният отбор!
Моуриньо има десетки негативи, но в турнирните битки е един от най-успешните, статистически и материално доказано.

И тук ще го кажа(колкото и неуважително да прозвучи): Ако сър Алекс бе използвал най-добрите практики(не, не е паркирането на автобуса, въпреки че нямаше да е лошо чат-пат да влезе в сила ) от турнирното битие на Моуриньо, мисля че някои излагации/провали изобщо нямаше да съществуват, а с нотка късмет можеше и да прибавим 1-2 купи към колекцията от 1999 и 2008.
Вярно е, че имахме доста вълшебни вечери, но истината е, че с един по-прагматичен и дори критичен подход(сър Алекс имаше навика да подценява някои "дреболии") отборът щеше да е много по-успешен.
Да не мислите, че ми е много хубаво за 2005-2006 и 2011-2012?
Или за това, че един път не успяхме да елиминираме Реал или Байерн, Милан от 2005-2007, или че безлично загубихме финалите от Барселона?

Потребителски аватар
YANTRA_FOREVER
Мнения: 5038
Регистриран на: 17 май 2009 17:56
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот YANTRA_FOREVER » 22 фев 2018 16:56

Да, Манчестър направи приличен турнирен мач и резултат, но далеч не мисля, че е защото са искали точно това. Едва ли им е било приятно почти цял мач да пресират и гонят противниците си, защото си им отне доста усилия, за да опазят вратата суха. От друга страна Севиля може да е силен в атака на собствения си стадион, но и допуска страшно много грешки в защита и не малко голове, а вчера Юнайтед ни затрудни с нападателните си действия по-малко и от Кадис за купата, ако трябва да съм честен. Това го казвам с цялото си уважение към противника, защото разбирам, че за Моуриньо това 0-0 е добър резултат и очевидно е предпочел да подсигури играта в защита, но ако нервионци играеха на обичайното си ниво в отбрана, то червените дяволи щяха да направят много повече атаки и да вкарат поне 1-2 гола, което със сигурност е за предпочитане пред 0. Та, мисълта ми е, че явно и двата отбора играха грамотно, имат своите качества и се получава един добър турнирен сблъсък. Не смятам, че за Юнайтед тоя сблъсък е фасулска работа и минава напълно безгрижно.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
JackPackage
Мнения: 33787
Регистриран на: 07 апр 2010 21:11
Skype: Тц...
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот JackPackage » 22 фев 2018 17:04

Редно е и двата отбора, които сътвориха единствения мач с по-малко от 2 гола на 1/8 финалите, да загубят домакинствата си през уикенда! :evil: :twisted: :twisted: :mrgreen:
delqnski47 написа:Аз лично не искам да ви наказват без публика с нашия реванш,щот ще е тъпо за нас феновете на ЦСКА да сме сами на стадиона.
onegavon написа:На Гришата и свирки ще му правим....

[center][wrapimg=]http://i.imgur.com/G65A5Mg.png[/wrapimg][/center]
[center][wrapimg=]http://atleticofans.com/wp-content/themes/af/images/adlogo.png[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Groucho » 22 фев 2018 18:03

smoothc написа:Може да изглежда дребна работа, особено на фона на мащабната ни селекция(да, яд ме че и ние не успяхме да вкараме), но в генезис това е сериозен атестат за устойчивост.

Ем, един мач не е ли прекалено малка статистическа база, че да се генезисира атестат за устойчивост :roll:

Как да е, снощи заспах около 20-а минута на мача в Севиля, надявам се Ютд да се класира за четвъртфиналите.

nghcvth
Мнения: 3537
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот nghcvth » 22 фев 2018 22:14

По- вероятно е през уикенда Севиля да се реваншират за изпуснатите срещу Юнайтед възможности и да зашият 3-4 гола във вратата на съперника.
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23311
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Thsmith » 22 фев 2018 23:15

Tiberius написа:Смит, пишеш пълни глупости! Явно си гледал някакъв друг мач. Де Хея само в края на първото полувреме спаси на няколко пъти Манчестър Юнайтед. Англичаните играха потресаващо грозен футбол и това за 500 млн. евро селекция.

Еми добре, щом ти не пишеш глупости и си гледал този мач, би ли ми казал кога са тези положения? Смисъл, които ако някое влезе може да се каже, че вратаря не е виновен за гола?
Единственото удара от упор на онзи дребния беше пропуск, другото си бяха съвсем обикновени намеси, които трябва да направи всеки един вратар. Ще ме прощаваш. Ютд също имаха само едно чисто положение и Лукаку не можа да уцели вратата. Толкоз...
Иначе, че Ютд играха слабо и е обидно да се мъчат с някакви подобни отбори е съвсем друга тема.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Tiberius
Мнения: 3071
Регистриран на: 27 апр 2016 10:07
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Tiberius » 23 фев 2018 00:27

Thsmith написа:
Tiberius написа:Смит, пишеш пълни глупости! Явно си гледал някакъв друг мач. Де Хея само в края на първото полувреме спаси на няколко пъти Манчестър Юнайтед. Англичаните играха потресаващо грозен футбол и това за 500 млн. евро селекция.

Еми добре, щом ти не пишеш глупости и си гледал този мач, би ли ми казал кога са тези положения? Смисъл, които ако някое влезе може да се каже, че вратаря не е виновен за гола?
Единственото удара от упор на онзи дребния беше пропуск, другото си бяха съвсем обикновени намеси, които трябва да направи всеки един вратар. Ще ме прощаваш. Ютд също имаха само едно чисто положение и Лукаку не можа да уцели вратата. Толкоз...
Иначе, че Ютд играха слабо и е обидно да се мъчат с някакви подобни отбори е съвсем друга тема.

Само първото полувреме Де Хея прави 3 важни спасявания. Отделно имаше няколко опасни далечни удара. Второто полувреме пак Севиля имаха няколко положения за отбелязване на гол.
Смехотворно е да броиш левашкото изпълнение на Лукаку за опасно положение. :lol:
Виж:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ubDAZQOoc9A[/youtube]
"За побеждаващите няма лошо време". - Хенри IV

„Виждам светлина; надежда. Чувствам полъх; сила. Чувам песен; облекчение. Пуснете ги да минат, защото те са добре дошли“.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23311
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Thsmith » 23 фев 2018 00:54

Не няколко, кажи ми едно при което Де Хеа е направил някакво спасяване извън рутинното? Освен онова излизане срещу него. Всичко друго си бяха някакви изплювания на топката към вратата му. Това на Лукаку си е чист гол по добър нападател. Ван Перси си ги вкарваше тези с лекота. Положението на Севиля е малко по чисто, но и двете са 100% ви за мен. Други чисти положения аз не виждам. За разлика от мача им с Арсенал, тогава наистина беше съсипан от удари от упор.

---
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Tiberius
Мнения: 3071
Регистриран на: 27 апр 2016 10:07
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Tiberius » 23 фев 2018 01:06

3 минута
44 минута
45 минута
То, ако Севиля имаше по-читав нападател от Муриел, качваха Юнайтед на разлика. Само че, думата "ако" се използва за минали събития с вероятностен характер.
Вече започвам да си мисля, че насила защитаваш Моуриньо, само заради съревнованието с Хосеп.
"За побеждаващите няма лошо време". - Хенри IV

„Виждам светлина; надежда. Чувствам полъх; сила. Чувам песен; облекчение. Пуснете ги да минат, защото те са добре дошли“.


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта