Шампионска лига - сезон (2017/18)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот smoothc » 23 фев 2018 15:11

Доста са се нажежили страстите около ключовите моменти в мача.
Севиля имаха 8 удара във вратата.
Теоретично всеки един от тях можеше да се превърне в гол.
Но като цяло ударите, които хем сами по себе си бяха коварни, хем и отключиха по-специфична(не рутинна) реакция от Де Хеа бяха точно 3. Останалите 5 бяха рутинни, това е.

Юнайтед от своя страна имаше 1 удар във вратата - на МТМ от движение с левия крак, който изглеждаше тежичък, но Рико без особено напрежение отби.
+ Двете положения на Лукаку, едното глуповато изиграно с вътрешен фалц, а при другото имаше игра с ръка, но инак завършващият удар беше добър.

На Моуриньо любимите резултати(се стреми) в турнирите(и не само) са:
0:0, 1:0, 1:1 - като гост
1:0, 2:0 - като домакин

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23199
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Thsmith » 23 фев 2018 23:52

Tiberius написа:Е, аз не смятам, че има какво да обсъждам с теб в този случай. Ти си имаш някакви твои представи за играта, нямащи нищо общо с действителността. Спасяванията на Де Хея били рутинни, а опита на Лукаку да прати топка в космоса рутинен гол, ако бил Ван Перси. Желязна логика, човек. Принципно мога да ти дам и пример с положението на Севиля от 41 минута. Отново голово положение за тях, но е факт, че нападателят на Севиля не изиграва ситуацията по най-добрия начин. И по логиката за Ван Перси и аз мога да заключа, че ако Луиш Фабиано е бил на мястото на нападателят на Севиля това щяло да бъде гол. И това да ми основния аргумент. Също толкова безсмислено би било. Най-смешното, че положенията, които ти така лекомислено определяш като рутинни са в пъти по сериозни от положението на Лукаку. Ама нали Севиля не са англичани и трябва да им отричаме качествата. Ако бяха КПР е друго. Трансфера на Гранеро, това и онова.
Севиля тотално контролираха центъра на терена през цялата среща. Имаха достатъчно положения да вкарат гол, но не вкараха, което си е само техен проблем.
Манчестър Юнайтед към момента са само име на голям отбор и добър маркетингов продукт, но са далеч от понятието на истински отбор. Единственият им играч от световна класа към момента е Де Хея, а всички останали са някакъв странен сбиртак от псевдозвезди. Не ми харесва неглижирането на Севиля!


Прочетох този пост два пъти преди да реша как да отговоря, толкова шокиран ме остави.
Първо бих искал да попитам нещо. Кой дявол го взел е тоя Луис Адриано?
Визирах Ван Перси просто защото беше специалист в подобни удари от въздуха при пас от дълбочина. Това положение обаче си го вкарват повечето добри нападатели. Също като това пред Де Хеа.
Сега да се върнем към началото.
Никой не те кара да обсъждаш нищо. В момента разсъждаваш точно като някой заблуден каталунси фен. Дрън, дрън владение на топката, бла, бла, игра бла.
Имаха едно положение и толкоз, също колкото Ютд. Другото колкото и да го извърташ, ако някое беше влязло щеше да си е чисто вратарски гол. Ютд обаче имат добър вратар и рядко допускат такива. Това е положението.
И за финал... не е нужно да ти харесва. Ако искаш си се радвай на Севиля, никой не те спира.

Groucho написа:Близо, близо... колко да е близо, при положение, че вратарят прави плонж и избива с върха на пръстите

Ок, представи си че топката влиза. Какъв според теб е коментара на ситуацията и кой е виновен за гола? Поне според мен Де Хеа щеше да е разкъсан за подобен гол, всъщност всеки вратар би бил обвиняван ако пусне такъв. Или смяташ, че това е неспасяемо положение и е цяло чудо как не е влязло и как вратаря е вдигнал ръка над главата си и е отбил?


sapio0o написа:Със смит не се спори, заблудена кратуна е. Ако друг на негово място просто ще млъкне с типичното "като не ти отърва не ме чети" или пък ще вади аргумент след аргумент, (ако има такъв), той просто ще ти надува главата до утре и няма да се задъха дори. Смит просто си живее в свой собствен ботушарски свят.

Ти само забележи, било срамно да играеш слабо срещу Севиля на техния стадион. Ама иначе не би било срамно да те надиграе УБА.

Ти не се обаждай, че още чакам да ми обясниш как някой е твърде добър за резерва в Реал и как сегашните резерви са идеални и няма нужда от нови. :lol: :lol: :lol:
Иначе си прав за една малка част. Аз много обичам да споря и е напълно изключено да се откажа от диспут.

пп Кога точно си ме видял да използвам думата "надиграе"? Надиграването се състой в това да постигнеш целта си, а съперника да не го направи. Не в това кой ще си подава топката повече или ще бие повече шутове.

CSKA69 написа:Оставете го смити.. Очевидно е в дълбока вътрешна криза, след като вече втора поредна година вижда, че методите на Моуриньо не само не сработват в пореден отбор, те започват все повече да превръщат в гротеска някога считания от мнозина за един от най-добрите треньори на нашето съвремие Като основен контрамотив той непрекъснато използва аргумента, че видите ли играчите на този Манчестър Юнайтед не са достатъчно добри за да играят футбола на Моуриньо Без да осъзнава, че това всъщност е още един пирон в ковчега на португалеца, защото вече 4 трансферни прозореца трансферите в тима се осъществяват според изискванията му ;) Аз бих отишъл и по-далече като кажа, че същият състав на Юнайтед с друг тип мениджър в момента, практикуващ открит, атакуващ футбол с много пресиране и движение с топка и без, би бил в играта за титлата и един от отборите, които другите фаворити не биха искали да срещнат в Шампионската лига


Кога пък точно си ме виждал мен в криза. Още повече пък вътрешна? :lol: За това трябва да имаш душа 8-)
Иначе не е още един пирон, а единствения такъв. Аз още от първия прозорец смятам, че трансферите му не са добри и това може да го видиш в съответните теми. Не съм го казал с оглед слаб резултат или развитие на сезона, а още в началото... преди започването дори.

Изобщо аз за разлика от Сапио не си променям мнението почти при никакви обстоятелства. Адски трудно бивам убеждаван в нещо различно. Това, че защитавам една теза днес, по никой начин не предполага, че бих защитавал някоя обратна в следващ ден с оглед на лошо развитие на дадена среща. Точно като горния потребител.


CSKA69 написа:Оставете го смити.. Очевидно е в дълбока вътрешна криза, след като вече втора поредна година вижда, че методите на Моуриньо не само не сработват в пореден отбор, те започват все повече да превръщат в гротеска някога считания от мнозина за един от най-добрите треньори на нашето съвремие Като основен контрамотив той непрекъснато използва аргумента, че видите ли играчите на този Манчестър Юнайтед не са достатъчно добри за да играят футбола на Моуриньо Без да осъзнава, че това всъщност е още един пирон в ковчега на португалеца, защото вече 4 трансферни прозореца трансферите в тима се осъществяват според изискванията му ;) Аз бих отишъл и по-далече като кажа, че същият състав на Юнайтед с друг тип мениджър в момента, практикуващ открит, атакуващ футбол с много пресиране и движение с топка и без, би бил в играта за титлата и един от отборите, които другите фаворити не биха искали да срещнат в Шампионската лига


Кога пък точно си ме виждал мен в криза. Още повече пък вътрешна? :lol: За това трябва да имаш душа 8-)
Иначе не е още един пирон, а единствения такъв. Аз още от първия прозорец смятам, че трансферите му не са добри и това може да го видиш в съответните теми. Не съм го казал с оглед слаб резултат или развитие на сезона, а още в началото... преди започването дори.

Изобщо аз за разлика от Сапио не си променям мнението почти при никакви обстоятелства. Адски трудно бивам убеждаван в нещо различно. Това, че защитавам една теза днес, по никой начин не предполага, че бих защитавал някоя обратна в следващ ден с оглед на лошо развитие на дадена среща. Точно като горния потребител.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
YANTRA_FOREVER
Мнения: 5038
Регистриран на: 17 май 2009 17:56
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот YANTRA_FOREVER » 24 фев 2018 00:22

Моуриньо има четири нулеви равенства като гост в ШЛ и продължава само веднъж. Вярно, че отстранява Ла Коруня - друг "такъв" испански отбор, но малко ме съмнява да му е най-любимият резултат. Според мен нямаше да откаже една чиста победа, ама айде. Ако на реванша Юнайтед спечели с лекота, разбира се ще призная голямото им превъзходство, но засега са само приказки 8-)
Изображение Изображение

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот smoothc » 24 фев 2018 00:44

Визирах Ван Перси просто защото беше специалист в подобни удари.

Така си е! Холандецът вкара няколко подобни постановки, майсторски, в далечния ъгъл.

Аз още от първия прозорец смятам, че трансферите му не са добри

Ще се абстрахирам, че съм фен на Юнайтед(и ще питам като неутрален), но понеже ми стана интересно.
Да видим:

Златан
Погба
Бейли
Мики
----------------
Лукаку
Матич
Линдельоф
Санчес
----------------
1. Не са добри казваш, в какъв смисъл?

2. Кои според теб(в реда на същите позиции) тряваше да вземе Моуриньо?
Или пък считаш, че освен тези и на други позиции е трябвало да надгради, или пък на някои позиции е(било) излишно да се купуват нови?


3. Мислиш ли, че ако ги беше взел(твоите предложения), то положението на Юнайтед щеше да е по-добро(визирайки основно ВЛ като точки, както и като продукция, стил на игра), да де, щом го казваш, но в такъв случай какво щеше да е различното?


но малко ме съмнява да му е най-любимият резултат

Един от любимите, ха-ха.
Виж, истината е, че Моуриньо си пада по Under 2.5 гола, това е!

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23199
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Thsmith » 24 фев 2018 01:50

Смятам, че от всичките трансфери само Матич е успешен. Ибрахимович не е трансфер, взехте го без пари. Иначе си свърши работа през миналата година. Погба е 50 на 50. С оглед сегашните трансферни суми, изглежда относително прилична сделка. С оглед сумите от преди 2 години и представянето му, изглежда не особено добра. Времето ще покаже.
Всички други са не особено успешни до пълен провал към момента.

Третия ти въпрос е малко без смисъл. Естествено, че ако вземеш по-добри играчи и те се впишат по-добре, резултатите ще са по-добри. Това обаче обикновено става ясно в последствие. Примерно Анелка в Реал. Кой би предположил?
Плешивия определено привлече по подходящи играчи, няма как да се отрече.
С въпрос номер две, какво имаш предвид? Кой според мен е трябвало да вземе преди две години с оглед тогавшното положение или сега? И това е само теория разбира се, ние просто съдим резултатите от това което правят мениджърите. Това е доста по лесно от това да привлечеш някого, особено точния човек.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 10975
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Furious_Monk » 24 фев 2018 02:29

Какво сте се захапали в тази тема. Да ви правим депутати, та поне да го правите за пари... :lol:

Моуриньо досега се е справял отлично от позицията на аутсайдер. Неговият футбол е стегнат, дисциплиниран и компактен. Проблемът е, че в един момент, големите играчи губят концентрация в дадени мачове. След което започва едно изпускане на нерви. Моуриньо не се е справял до този момент с подобни ситуации.

Започнат ли интригите да надхвърлят границите на допустимото, края е близо... а Моуриньо създава идеални предпоставки за това.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот smoothc » 24 фев 2018 02:46

Ибрахимович не е трансфер, взехте го без пари.

Да, но пак е трансфер - в сл. свободен трансфер. Всичко което идва отвън - се нарича трансфер.

С въпрос номер две, какво имаш предвид?


Как какво имам предвид?
Знаеш ли, че след сър Алекс в Юнайтед бяха направени 22 трансфера? от най-различни категории - топ класа, отлично качество, много добри и пр.,
И не е ли по-интересно, че в един момент, все нещо забуксува при тях(с 4-5 изключения)!?
Не са двама-трима или пет-шест човека, а буквално 15-20 футболисти...една част от тях изпаднаха в дупка, друга част, не достигнаха/не успяват и сега да достигнат до предходните си нива, а трети вече ги няма.
Много странно, не мислиш ли? Все вината пък да е тяхна, хайде де, моля!

Просто Ван Гаал и Моуриньо наблягат върху детайли, които действат като бариера за извличането на потенциала, особено по отношение на офанзивните футболисти.
За 4-5 години време, нямаше ни един атакуващ играч, за който да кажем: Браво, е**** им мамата на противниците, каква класа, каква голова серия, не сме имали такова нещо от Ван Персиво време!
Не искам да го казвам, но за момента Алексис е ПРЕнатоварен със странични задачи, което едно че му отнемат от потенциала и възможността да бъде голов хищник(какъвто го знаем), но в един момент ще му изхабят и батериите, колкото и да е издръжлив, просто всеки си има някакъв лимит.
Толкова години гледам футбол, но такова безсмислено пряко сили бягане напред-назад, взема топката, 20 метра кръжи около центъра, пък после тръгва на спринт да му я дадат в коридор, Е-е....това буквално се получава "полетът на бръмбъра" или по-скоро "полет над кукувиче гнездо"....
И после, критиците и останалите ще потриват ръце - "Ха-ха, видяхте ли какво стана с чилийското куче, така му се пада".

Третия ти въпрос е малко без смисъл. Естествено, че ако вземеш по-добри играчи и те се впишат по-добре, резултатите ще са по-добри.


Изобщо не е без смисъл, погрешно го тълкуваш!
Да, вероятността нараства, но няма гаранция(както знаеш).
Отделно, че има и толкова примери, които акцентират върху вписването и последвалите добри резултати, забележи, на играчи които не блестят и като цяло са доста далеч от класификацията world class.
Както и обратното - стотици примери за отлични играчи, които буквално се провалят след трансфер или хайде, малко да омекотим - не постигат и половината на предходните си постижения и влияние. Да не ги изброявам...
Това означава, че има и други фактори, които могат да пред(определят) развитието на трансфер Х или У.
Разбира се, вече сигурно се досещаш, че това са("любимите ти") мениджърските указания и управление на играча.
Ето, едно прясно интервю:
Нападателят на Ливърпул Мохамд Салах смята, че причината за голямата му резултатност са тактическите наставления на мениджъра на мърсисайдци Юрген Клоп.
"Благодарение на нашия мениджър аз започнах да играя по-близо до противниковата врата - по-близо, отколкото във всеки един отбор, в който бях. Ето защо аз винаги се оказвах на правилното място и имах възможност да вкарам.

Моуриньо не бе съобразил това в Челси и възможността, че ако първоначално направи подобен експеримент, то той би могъл да се окаже и доста успешен, и поради тази причина Салах остана буквално в миманса, а няколко години по-късно прави триумфално завръщане.
Виж, как един дребен детайл, може да донесе толкова много дивиденти.


Сега се сещам, че в крайна сметка Ван Гаал правеше немалко експерименти(да, реално няма как да разбере дали едно нещо ще работи, ако не го пробва), но завалията винаги(или почти винаги) запазваше основния лайтмотив(600+паса и 70% владеене), което в генезис е**** мамата на цялата работа.
И така се получаваше горе долу, т.нар. експеримент, заради самия експеримент, а не практическа промяна и ефективност, каквато и би трябвало да е целта.
В общи линии по отношение на атаката и головете, се получи следното(метафорично):
Ван Гаал беше между 1-2-ро ниво, Моуриньо вдигна малко до 2-3-то ниво, а истината е, че натуралното състояние на Манчестър Юнайтед е между 3-то и 4-то ниво.
Достигането му изобщо не е свързано с някакви свръх ресурси и умувания, желание е нужно най-вече!
Щом повечето фенове, вкл. и неутралните са на мнение, че с този състав сър Алекс щеше да пере наред, то какъв е тънкият извод, как щеше да го постигне? С някакви тактически приоми? Не!
Много мотивация, високи нива на атака и директен стил, и балансирано управление на игровите минути.
Ван Гаал и Моуриньо се дистанцираха от тази философия-формула и това е може би основната причина, че не успяват да извлекат потенциала на играчите, особено в офанзивен план, от което страда и най-вече успеваемостта.
Десетки равенства не се постигат току-така, те практически олицетворяват този омагьосан кръг.
Буквално ще кажеш, че предпочитат 0-0 и суха мрежа, пред победа с 2-1 или 3-2.
Но интересното е, че като ни вкарат за 0-1 и моментално обръщат палачинката, как бързо-бързо нареждат преминаване към офанзивен режим и трансформират Юнайтед към естествените му корени и най-интересното е, че ако има достатъчно време, то неименуемо се стигаше до 1-1 или дори обрат 2-1(Мидълзбро например) или Бърнли от 0-2 до 2-2, кажи-речи 50% от времето наблюдавахме класически Юнайтед, атакуващ и агресивен, та за капак вкарахме и във Фърги тайм!
Значи можело все пак, просто е нужно да го правят по-често, само могат да спечелят, защото реално загубите и провалите на Юнатед бяха 90% свързани с даването на инициативата на противника, а когато ние вземахме положението в свои ръце, онези се чудят на кой свят са, буквално си подвиват опашките и чакат да им вкараме.
Иначе по отношение на дефанзивната част интервалът им е еднакъв - 0-1 допуснати гола ср.
2014-2015-2017-2018* да поддържаш такива стойности в дефанзивен план, няма как да е случайност и говори за висока устойчивост.
Малко да вдигне оборитите/директността в атаката и ще се усети с двойно влияние, защото като си свикнал на едно ниво, дори и най-малкото ускоряване ще ти се стори като "излитане", а вече друг е въпросът, че ще даде и огромни дивиденти за отбора.

И знаеш ли какъв атомен план може да се измисли за Челси и не само?(въпреки че едва ли ще го направи де, но както и да е):
Погба-Матич + Рашфорд-Санчес-Лингард-Марсиал(с една мини-въртележка на 9-та и по крилата), по бековете Шоу/Йънг-Валенсия и ставаме като своеобразна совалка, не че и Челси нямат бързаци, но това нашето е безобразно добро.

Така де, и все пак не каза кои футболисти според теб трябва да привлече Манчестър Юнайтед?
Щом си казал и А, редно е да кажеш и Б. Дай алтернативите, щом имаш мнение и класифицираш текущите трансфери.
Да говорим за бъдещето, миналото и без това не може да се върне.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23199
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Thsmith » 24 фев 2018 16:54

Пак изписа един роман и не каза нищо.
Кой точно е забуксувал? Взехте Дани Блиндовци един куп. Е кво очакваш? Да играе като Кайзера ли? Ако ще и 220 да вземете, а не 22 и да дадате 20 млрд за тях. Пак ще е просто Блинд, а не Бекенбауер. Трансферите са ви ужасни.


Какво тичане и какъв полет на бръмбари бре? Вие сте един от най малко тичащите отбори, ако не и най малко. Играете позиционно и отбора е много по свеж физически в края. Точно споменатия от теб Али Баба и Пул се скъсват да тичат и това си личи в края на мачовете им.

И да, няма проблем да позиционира някой играч и да увеличи неговите индивидуални показатели за сметка на отборните резултати, но смисъл от това няма. Ако ще увеличиш двойно допуснатите голове спрямо тези, които се качват в индивидуалната статистика на даден играч.

Няма смисъл да повтаряме едно и също. За мен на първо място трябва да вземете поне един много добър централен защитник, по възможност и негов партхьор. На второ място е нужно да вземете десен външен халф с профила на Гигс. Това са ви най-належащите зони. След това вече трябва да се гледа с оглед на наличните пари и възможностите на пазара за алтернатива на Лукаку с някой по-добър и по разумно използващ празните пространства, ляво бекче и 10 ка или 8 (зависи от това как и къде ще играе Погба). И като цяло смятам, че е по плодотворно да се заложи на Марсиел и Рашфорд от лявата страна, а не на Санчес с който ми се струва, че играете още по бавно.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Groucho » 24 фев 2018 17:20

Thsmith написа:
Ок, представи си че топката влиза. Какъв според теб е коментара на ситуацията и кой е виновен за гола? Поне според мен Де Хеа щеше да е разкъсан за подобен гол, всъщност всеки вратар би бил обвиняван ако пусне такъв. Или смяташ, че това е неспасяемо положение и е цяло чудо как не е влязло и как вратаря е вдигнал ръка над главата си и е отбил?

Maй не говорим за едно и също положение. Аз говоря за този удар, 3 минута на мача, 20-а секунда в клипа, че не е рутинно спасяване :arrow:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-9hiQr2zsTc[/youtube]

Дали може да бъде обвиняван вратар за него? Може. Което не прави спасяването рутинно.

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32254
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот 1914.1902 » 27 фев 2018 16:50

УЕФА направи промени в правилата на Шампионска Лига и Лига Европа, които ще влязат в сила от следващия сезон 2018/19. По принцип мачовете от ШЛ започват от 21:45 часа българско време, но от догодина те ще започват в 19:55 или 22:00 часа, което е сходно с правилото в Лига Европа.


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта