Шампионска лига - сезон (2017/18)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

THE G.A.M.E
Мнения: 49918
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот THE G.A.M.E » 12 яну 2018 14:56

И аз щях да пиша, че този тим щеше да е доста палав в деф. план, ама колегата ме е изпреварил. :lol:
Отбор с тези играчи би бил идеален да разбива крайно дефанзивно играещи, но всеки друг тим с прилична подредба, играчи и тактика, би има големи шансове за успех.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
ImmortaL_1000
Мнения: 3818
Регистриран на: 15 авг 2016 17:04
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот ImmortaL_1000 » 14 яну 2018 16:18

Аре бе кога почва тая ШЛ нямам търпение вече да почва. :)

Потребителски аватар
modor
Мнения: 32322
Регистриран на: 31 юли 2008 10:48
Местоположение: София, Стадион "Академик"
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот modor » 16 яну 2018 10:59

Мачовете ще се играят на 13/14 и 20/21 февруари, а реваншите са на 6/7 и 13/14 март, като отборът, завършил втори в групата си, е домакин в първата среща.

На 16 март ще бъде изтеглен жребият за 1/4-финалите, сблъсъците са на 3/4 и 10/11 април, а на 13 април ще научим и 1/2-финалните двойки.

Те ще се играят на 24/25 април и 1/2 май, а големият финал е насрочен за 26 май в Киев

Прочети още на: https://m.gol.bg/machove-na-zhivo/2017- ... onska-liga
"Компромисът е краткия път към провала!" -
Станимир Стоилов.

optimeon
Мнения: 15
Регистриран на: 15 дек 2017 14:21

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот optimeon » 25 яну 2018 23:27

Тази година ще видим отново английските отбори на върха или Неймар ще изведе ПСЖ до първа европейска титла

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот SilentKiller » 26 яну 2018 01:24

Засега има добри изгледи с 5 отбора, ама да не вземат да окапят всички до 1/4финалите ? :roll:

rzamen
Мнения: 20
Регистриран на: 02 окт 2016 10:35
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот rzamen » 01 фев 2018 10:14

Как мислите може ли да се каже, че шампион ще бъде ПСЖ или Ман. Сити... И виждате ли друг фаворит? А, възможна ли е изненада от Реал?

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот doktora25 » 02 фев 2018 09:52

Друг фаворит освен Байерн не виждам. Отборът за пръв след 4 години има всичко необходимо да атакува титлата.

Сити, сериозно? Кои бяха тия? С какви футболисти разполагат? Освен някои пияни букмейкъри и представители на каталунската медийна мафия кой друг би ги зачислил сред фаворитите?
ПСЖ се видя че отстъпват на баварците.
Реал принципно биха могли, но не е ясно колко бързо ще съумеят да излязат от кризата, така че по-скоро не.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
insaneboy1
Мнения: 5443
Регистриран на: 13 юни 2016 12:00
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот insaneboy1 » 02 фев 2018 09:56

doktora25 написа:Друг фаворит освен Байерн не виждам. Отборът за пръв след 4 години има всичко необходимо да атакува титлата.

Сити, сериозно? Кои бяха тия? С какви футболисти разполагат? Освен някои пияни букмейкъри и представители на каталунската медийна мафия кой друг би ги зачислил сред фаворитите?
ПСЖ се видя че отстъпват на баварците.
Реал принципно биха могли, но не е ясно колко бързо ще съумеят да излязат от кризата, така че по-скоро не.


Байерн пък специално не знам с тея футболисти какви шансове за ШЛ имат, с този застаряващ отбор - всяка година с голямата кошница и накрая нищо. Ако мислете че заради Хайнкес ще вземете пак требъл намалете очакванията, Хумелс правилно си го каза че Байерн с тая игра не може да спечели ШЛ.

Anulo mufa

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот doktora25 » 02 фев 2018 10:13

insaneboy1 написа:Байерн пък специално не знам с тея футболисти какви шансове за ШЛ имат, с този застаряващ отбор - всяка година с голямата кошница и накрая нищо. Ако мислете че заради Хайнкес ще вземете пак требъл намалете очакванията, Хумелс правилно си го каза че Байерн с тая игра не може да спечели ШЛ.

Хумелс е дипломатичен и просто иска да сведе до минимум напрежението, ако има такова. Застаряването на отбора наистина е проблем в средносрочен и дългосрочен план. То обаче не е решаващо за този сезон, нито пък е било за някой от предходните 1-2. Фактът, че тези футболисти играят и не се разчита повече на по-младите им заместници говори по категоричен начин за качествата и формата им. Разликата между този и предходните сезони е че сега за пръв път след 5 години отборът има треньор, всички са едно цяло, без конфликти, без вътрешно напрежение, с по-голяма дълбочина в атаката. Като единствен проблем мога да посоча големия брой допуснати голове в последните няколко срещи, но има достатъчно време той да бъде разрешен. Зюле най-вече е слабото звено, но със здрави Хумелс и Боатенг всичко бързо ще се нормализира. А и Нойер като се върне пък съвсем. 8-)
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

На линия
Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16629
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Udoji90 » 02 фев 2018 10:19

Реал лека-полека ще си намерят формата според мен. За Примера и Купата на Краля вече е късно, но в ШЛ, където от никого никакво изоставане не са натрупали, практически имат равен старт с другите и може да направят някой пробив. Разбира се трета поредна ШЛ е нещо, което никой не е правил, откакто турнирът се нарича така, но то и 2 поредни нямаше до миналия сезон. Неубедителните мачове с Тотнъм и второто място в групата им докараха тежък съперник твърде рано, но бъдат ли елиминирани ПСЖ, това вероятно би дало сериозен импулс и увереност на мадридския клуб.
Парижани и Ман Сити до момента впечатляват, но големи трофеи не се печелят с избухвания в началото, а с поддържане на сравнително постоянно ниво в дадения турнир и достигане на добра форма в най-трудните периоди от него. ПСЖ може да излетят още след 1/8-финалите, а Сити сигурно ще преодолеят Базел, но в крайна сметка някак не ми се вярва някой от двата тима да спечели турнира и даже си мисля, че може нито единият от тях дори да не стигне до финала.
Барселона се представят доста убедително този сезон, като стабилизираха и играта си в дефанзивен план. Ако не бъдат спрени от Челси, които не са им най-приятният съперник, каталунците може да стигнат доста напред и да спечелят турнира. Байерн този сезон съм ги гледал твърде малко и ми е трудно да преценя какви са им шансовете. С ПСЖ си размениха победи, а другите им съперници както в първенството, така и в ШЛ, просто не са добро мерило. С Хайнкес начело все пак очаквам да са сериозен фактор, какъвто всъщност са почти винаги.
Доста важен момент за шансовете на дадени отбори е ситуацията във вътрешните им първенства. Байерн, Сити, ПСЖ и Барселона взеха доста убедителен аванс в шампионатите си и това създава предпоставки за тях да се хвърлят приоритетно в ШЛ през пролетта. При Реал и Ювентус не е така, защото и двата тима имат за какво да се борят съответно в Примера и Серия А. Същото важи за останалите 4 английски тима (без Сити), които са в борба помежду си във Висшата лига. Попаднах на мнения, че отборите от Острова имат шанс за силно представяне в ШЛ този сезон, но честно казано освен Сити (с известни уговорки) и Юнайтед (с още повече) не виждам шанс за тях да бъдат сред основните фаворити.
Ако трябва към момента да прогнозирам краен победител, бих заложил на Барселона. Малко след тях Байерн, и може би Сити и победителят от Реал - ПСЖ. Евентуално още малко зад тях бих сложил Ювентус и може би Юнайтед. Ако някой извън Барса, Байерн, Сити и Реал/ПСЖ спечели трофея, за мен би било малко или много изненада.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта