Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

CSKA69
Мнения: 4439
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот CSKA69 » 21 яну 2018 08:16

Впечатлен съм от промяната за толкова кратко време, която постига Винченцо Монтела в Севиля. Самолетчето винаги е бил смятан в Италия за треньор, изповядващ "испански" стил на игра - предпочитана схема е 433, обича да задържа топката и да играе нападателен футбол с много пасове. Това обаче е едно обикновено клише, защото виждаме сега в Севиля как чисто по италиански той набляга първо на тактиката ;) В момента андалусийци са убийствени на контраатака. Начинът , по който не просто бе победен, но и надигран Атлетико за Купата, дава надежди за един хубав завършек на сезона.. А аз лично ще се изкефя много, ако Севиля "удари" Юнайтед на Жозе в ШЛ :mrgreen:
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 10960
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот Furious_Monk » 21 яну 2018 09:51

Струва ми се доста далеч от старата школа италиански тактици, която служеше за пример на останалите. Алегри постигна повече, за по-кратко време в Каляри( за успехите му в Милан и Ювентус няма какво да се каже), а Симеоне Индзаги в момента е хита сред италианските треньори, докато Конте е признат за голям мотиватор и има освен успехите на вътрешната сцена и доста запомнящо се представяне и на ниво национални отбори.

За Монтела е рано да се говори. Провал в Милан, провал в Сампдория и един приличен престой във Фиорентина... но пък все още има време пред себе си, макар да ми се струва, че започва да закъснява, ако иска да се нареди сред големите в професията, а не да се превърне в новия Гасперини(например). Престоя му при севилци може тотално да закопае кариерата му.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

CSKA69
Мнения: 4439
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот CSKA69 » 21 яну 2018 10:41

Точно затова съм впечатлен от играта на тима му в момента - Монтела не е известен като блестящ тактик, пристига по средата на сезона, без да е правил селекция и подготовка и то след разочароващо развитие на кариерата му досега.. Пристига в отбор, който също не се представя според очакванията и дори може да се каже е в криза на резултатите си.. Всички предпоставки за провал са налице.. Провал, който да му закопае шансовете отново да изплува като актуално име сред треньорите след фиаското с Милан.. Затова и ще проследя с интерес развитието на сезона и какво ще се случи с него, защото определено му симпатизирам 8-)
Изображение

Изображение

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот SilentKiller » 21 яну 2018 11:17

Дълбоко се съмнявам в качествата на Монтела макар да понатрупа опит в Италия, просто е треньор точно на средно ниво за отбори тип Болоня например. Севиля все пак е отбор само 1 идея под топграндовете и вече почти редовен участник в ШЛ. За мен Едуардо Берисо е по-добър, вярно че записа някои срамни резултати есента, но помните какво направи със Селта - 1/2финал за УЕФА където без малко на реванша на Олд Трафорд да катурнат Ман.Ю и да разрушат всички планове на Моуриньо и ко за участие в ШЛ през настоящия сезон. Двата равни срещу Ливърпул 2-2 и 3-3 също можем да му ги пишем като голям плюс. Всъщност никой не обърна внимание, че големия спад във формата на Севиля се случи след мача с Ливърпул началото на декември, когато Берисо обяви че има рак на простатата и беше ясно че скоро ще напусне поста за да се лекува - Нещо подобно се случи навремето и с Барса, когато Тито Вилянова обяви, че рака му се е възобновил... За мачовете с Ман.Ю не искам да обезнадеждавам феновете на Севиля тук, но мисля че хитрата лисица Моуриньо ще си ги бие с две минимални победи и в двата мача, колкото и колебливо да изглеждат в момента. Севиля колкото пъти прескочи групите отпада на 1/8финал от знайни и незнайни отбор - то не бяха Лестър, преди няколко години ЦСКА Москва, преди това Фенербахче. Как пък един път не преодоляха тая фаза, когато винаги им се падаха противници на тяхното и дори по-ниско ниво. Та сега срещу Ман.Ю не виждам особени шансове. :roll:

Потребителски аватар
YANTRA_FOREVER
Мнения: 5038
Регистриран на: 17 май 2009 17:56
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот YANTRA_FOREVER » 21 яну 2018 12:29

Много е рано да се оценява Монтела, но може би положителното нещо, което веднага привнесе е избора на титулярен състав. Не знам как Сампаоли и Берисо толкова време не успяха да си изберат играчите, на които да разчитат основно. Айде, на Сампаоли стилът му е такъв, но трябваше да му е ясно, че Севиля няма капацитета за неговата игра. Но Берисо си разчиташе на класическа схема и подход, без много вариации. Та какво му пречеше да се спре на Меркадо и Ленгле да кажем, които Монтела наложи набързо и се вижда, че вече защитата не изглежда толкова трагично. Или пък защо Корея толкова често бе резерва? Банега вече се справя по-добре, играейки от дълбочина. Също плюс за Монтела. Няма как да не го поздравя, че явно схваща, че в отбор като Севиля не могат да се правят постоянни ротации и всеки да играе, където му скимне. Това не е Барселона, че Сержи Роберто, където и да го сложиш, да е на ниво.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
insaneboy1
Мнения: 5443
Регистриран на: 13 юни 2016 12:00
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот insaneboy1 » 21 яну 2018 14:19

Монтела няма как да отстрани защитната трупа на Моуриньо, просто стилът на Севиля трудно би могъл да измисли нещо при добре подредени 10 човека пред вратата особено като играят на контри - такива няма да има тъй като манчестър почти не атакува.

Anulo mufa

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот SilentKiller » 22 яну 2018 00:06

Барса приключи и закри Ла Лига! Безобразие... :evil:
Много тъп сезон сред топ-овете в Европа. Само в Италия има интрига...вероятно до мача на Наполи в Торино. :roll:

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот Groucho » 22 яну 2018 00:29

Барселона и Реал май подсигуряват коз, ако се стигне до решаването на титлата по голова разлика :lol:

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот SilentKiller » 22 яну 2018 00:46

Шансът това да стане е 0.001%. В Испания се гледат директните мачове (в Италия мисля че е същото).
Т.е. Реал трябва да бие на Камп Ноу с 3-0 и в края да са с равни точки - фантастика. :lol:
Реал няма победа на Кампа с 3 гола разлика в какъвто и да е турнир от средата на 60те години. :mrgreen:

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13768
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот Pichichi » 22 яну 2018 08:56

Съгласен съм че основната разлика на сегашната Севиля е просто по-добрия избор на титлуяри!
Х.Кореа, Н'Зонзи и Лангле! Ще ги видим Севиля тази седмица аз все още мисля че можем да им направим
доста труден мача на Писхуан макар да признавам че изглеждат фаворити след 1:2 от мача в Мадрид.


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта