Френска Лига 1 - сезон (2017-18)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32553
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Френска Лига 1 - сезон (2017-18)

Мнениеот 1914.1902 » 11 юни 2017 12:14

Тук може да следите трансферите в Лига 1 : http://www.lfp.fr/ligue1/transferts/ete

Потребителски аватар
tevez
Мнения: 38915
Регистриран на: 26 авг 2008 12:08
Контакти:

Re: Френска Лига 1 - сезон (2017-18)

Мнениеот tevez » 13 юни 2017 21:50

Професионалната футболна лига на Франция (LFP) даде разрешение на отбора на Нант да привлече като старши треньор италианския ветеран Клаудио Раниери, съобщава 20 minutes.fr. Според футболните закони във Франция, чуждестранен треньор, който е над 65-годишна възраст може да оглавява отбор само при получено разрешение от Лигата.

Очакванията на феновете са до няколко дни Нант да обяви подписването на двегодишен догово с треньора, който направи Лестър шампион на Англия. Тогава ще бъдат огласени и подробности.
Нант завърши на 7-о място през изминалия сезон във френското първенство под ръководството на португалеца Серджо Консейсао.


Не очаквах точно в Нант да отиде.
Другият сезон Нант шампиони! :mrgreen: :mrgreen:

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32553
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Френска Лига 1 - сезон (2017-18)

Мнениеот 1914.1902 » 13 юни 2017 22:51

tevez написа:Не очаквах точно в Нант да отиде.
Другият сезон Нант шампиони! :mrgreen: :mrgreen:


+1 :)
Ще е интересно да видим какво ще направи . ;)

Потребителски аватар
dreben23
Мнения: 14653
Регистриран на: 21 юли 2008 19:26
Skype: dreben23_anastas
Местоположение: Смолян, разбира се ;)
Контакти:

Re: Френска Лига 1 - сезон (2017-18)

Мнениеот dreben23 » 14 юни 2017 14:13

От известно време си храня английски футбол и никой и не забелязва. :) Казвам им, бъркате се деца, френското е по-добро празненство и резултати и всичко го доказват и на практика. Не било вярно. :lol: С чк да те изплющят за бога и то голмайсторите защитници... И двата състава бяха резервички де, та не трябва много да служи този мач за големите отзиви, но дори резервите им са по-силни от другите ментета. Не работят добре на Острова то просто там е абсолютна каша станало, просто не помръдва нивото им от едно 10 години минимум, докато французите се развиват. Намират си Мендита, Лемари и ги развиват малко по малко, а тез ако са изкарали един Рашфорд, едно напълно сакато момче засега, три деня ще го пишат, че успял да улучи рамката на вратата, не че е вкарал гол. Ако вкара и гол- седмица не ни мърда четене! Сбъркана им е работата на агличаните, щом топиграчите са двама - Ериксен и Санчес (Жиру също, па макар и резерва да беше). Ни Лукаку с тая цена баснословна става за нещо, те ще има го размятат, накрая ще иде в Суонзи и лебедите ше отидат у Чемпиъна стойте и гледайте. Те всичките ментета не знам защо отиват в Англия от отборите. Сега ще кажа и най-забавното за мен нещо, френските отбори най-слабото им звено са именно отбранителнителните им валове (няма как да ме накараш да повярвам, че ментето Камил Глик е топ защитник, от Торино идва бе :mrgreen: ), а всички английски отбори от тях искат да се подсилят със защита. :lol: Омагьосан кръг е и явно ги кефи да ще продължава за англичаните, ама и успехите по-трудно ще им дойдат. Ей ся ще дойдат едни Мендита, едни Фабиньовци, Сидибета и после оти не стават отборите за нищо. В Челси се връща да речем Давид Луиз и там е топ играч отново, във Франция не беше, затова го изпъдиха. Към края не беше, я го знам как го пореше Германия. В Англия футбола изобщо не е цвете и изобщо не е топ и определено е по-зле от френския, а от топ празненствата дето съм си категоризирал аз те са последна дупка на кавалчето- пети.. Номер едно продължава да бъде Испания, плътно следвано от поругаваното от мнозина Серия А (вервам, че калчото пак ше ги задмине всички скоро, ама да видим китайците да не излязат ментета), следва Германия, Франция диша във вратлето на немците, защото има по-силни отбори, на немците им пропадат всяка година още повече - няма Шалке, няма Волфсбург, няма асипирините :cry: , малко от куртоазия ги поставям трети и Висшата лига, в която играят 50 балами в игрите за нея, ама тя е най-отзад, поради факта, че всеки ненужен, изхвърлен от друг отбор играч отива там и блести, ами сети се накрая защо, викат му по нашия край "един дол дренки" ! Четвърти да речем отива Франция (тя по принцип по-добре е да е на трето предвид скапаните неща, които ни предложиха в бундеслига миналия сезон) и пета дупка на кавала я знаете коя е, ами порещият го всеки Арсенал, барабар с цялата си островитянска фамилия! :!: Ни Ибра типтоп, ни Мата, ни Лукаку, ни Агуеро чак толкова да е силен, един Коща имат и Алекси(абе и Санчес е изхвърлен като куче от Барса, но поне знам как е играл навсякъде) , Азар и до ден днешен за мен си остава футболист със спорни качества, защото не мърда изобщо от нивото си, излезе ли в чужбина навярно ще потъне, няма да му знаем името как му беше. И т.н. в тази връзка искам да помоля всички футболни специалисти от острова да си посипят главата с пепел, защото е очевидно всичко казано от мен като излязат да играят мач. Очевидно е от 15-тина години, някои от децата тук не са били родени. :mrgreen: :lol: :lol:

Ще перифразирам Лионския президент, който каза следното, по-добре да продам Лаказет на ПСЖ, отколко да подсилвам конкурентите от чужбина, дадат ли оферта близа до желаната от нас- халал да им е! :lol: И това е правилният път за развитие във футболчето.
[offtopic]Обсъждате ли магическо представяне на джито във Франция? Кой взел си най-големи бонуси, кой? Може да съм скромно момче, но класата ми не е скромна, момци. Тя си излиза и ще си остане на медан като футболните анализи, поне са едно към едно с видяното във футбола, нали..Начи га ходих на екстрасенса за косопада, момци, той се уплаши бе още бях малко чавенци, вика твойта енергия е по-голяма от моята, ти си като енергиен източник и ни пожела да ми дава акъли повече как да се справя с падането на косичка, само ме пипна по челцето и го заболя главата- ние у нас още се смеем с тоя случай. Смятайте, бум, бум откъде е дошло. Бащата па викат, че не познавал, че ше вали и га рече и им лети дъжд. И аз му викам, абе ти не познаваш нищо, гледаш прогнозата ама га летне и се сберат едни облаци дали ще ми е пак до смях и игнориране на класа. Познава и аз викам мани са оттука, ще познаеш дедовия то грее слънца навънка и гледаш летне след малко и той се хили после. Не се шегувам, никога не съм се шегувал за нищо. И аз не мога си обясня как познах три поредни в десетки и четвъртата беше напът ама нема, 3-1 дузпа и чк само не може се познае, валежи тате, да. Аз не се занимавам с времето като него ама то му скучно ежедневието на човека ко да прави, за да си пилея дарбата за нищо и никакво. Мойта дарба е по-арната, яко бум, бум само и тва е! Уважавайте класата, тя си личи, момци, в която и да е област, пък и я съм малко щур и нещо га го хвана и го правя и искам да бъде перфектно, просто не обичам излагациите, момци. Но тази класа е тегава на хората, те не влагат всички усилия, еми няма да има и бум,бум.. То ги гледаме и гледаме тея мачове и пак е голям зор да го разкриеш мачо...Където съм се класирал последен, просто не съм сложил за силните и съм губил по 1 т. всеки път, да, оттука става и пропадането. Ама в бум,бум си е истината, това е най-изисканата част във футбола, другото не ми требе щом пак съм в ШЛ, за разлика от артилерията и ЦСКА аз нямам пропуснат сезон в Европа, смятайте! Мислех този да го пропусна, ама пък класата излязла си е сама, сори.. Но другаде ще видим, може да не участвам ако регламентите не са малко по-гъвкави, начи другата черта която не си я харесвам е, че еднаквите неща ми омръзват. Трябва ми предлагаш нови предизвикателства, елиминацийки, групови фази тва онова, хед ту хед двубойчета ако не се страхува някой нали.. Може да се заформят по-интересни регламенти, като например дели се некое първенство на етапи, периоди с еди колко си кръга всеки от етапите. Първия може ти е пердах с хед ту хед двубойчета и точки, вторият може ти 1х2 стандартна процедура или нещо друго, третият елиминации или групова фаза и ще бъде и по-яко. Помислете, кандидатурите за регламенти при мен може да ги одобрявам на лични оти да не, иначе просто ми е скучно като еднаквите резултати на хората и няма да имам желание да се включа... Много години се играе все по един и същи начин и регламенти, с много малко изключения, които ми харесаха и заблестях! Добре де, и много години масово заобикалят се и правилата. Ама футболното мислене и класа ще си остане също, такова каквото е и на спрелите англичани дето ги прехвалваме всяка година и те нищо не правят бе! Манчо ся се лелчи и с една Лига Европа от петнайсет години насам и се калайдисва, че ще вземе и ШЛ, щото това е Моу, чи какво като е Моу -той пропадна отдавна. Купува автобуси втора ръка с проблеми в двигателите от чужбина и ги предлага и продава на местни будали. Това е както и сега в България внасят стари трошки рейсове и после викат оти изпушил по средата на маршрута, ами оти е стар и износен и нямаш кинти за по-скъп..Манчо викат, че имат кинти, ама и те нямат и се залъгват им феновете с по един трансфер като на Погба и Марсиал- да видим кого си купил и взел, треньор ти стана позападналият Моуриньо(зел ЛЕ, дотам ще му е) , средни защитници Дармиан от биковете и Ерик Бейли от подводницата. Далеч от мисълта съм, че средняците във футбола като отбори и класирания могат да извадят топзащитници(много трудно ще го повярвам), така че тя е работата ясна..[/offtopic]
***САМО ЦСКА!***

***ШЕФЧЕТО НА ФУТБОЛА КАЗВА ИСТИНАТА! *** :)

Потребителски аватар
boys85
Мнения: 4182
Регистриран на: 03 дек 2008 16:42
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Френска Лига 1 - сезон (2017-18)

Мнениеот boys85 » 14 юни 2017 20:28

Толисо официално в Байерн за 41,5 млн. евро плюс 6 млн. бонуси. Отличен трансфер за Лион :)

http://www.olweb.fr/fr/article/communiq ... 31268.html

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32553
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Френска Лига 1 - сезон (2017-18)

Мнениеот 1914.1902 » 15 юни 2017 14:42

Излезна програмата във Френската лига за новият шампионат . Още в първият кръг има интересен мач между Сент Етиен и Ница . ;)

Montpellier - Caen
PSG - Amiens
St-Etienne - Nice
Metz - Guingamp
Lille - Nantes
Angers - Bordeaux
Lyon - Strasbourg
Troyes - Rennes
Marseille - Dijon
Monaco - Toulouse

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32553
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Френска Лига 1 - сезон (2017-18)

Мнениеот 1914.1902 » 15 юни 2017 14:49

Големите дербита:

16 септември - ПСЖ - Олимпик Лион
22 октомври - Олимпик Марсилия - ПСЖ
4 ноември - Сент Етиен - Олимпик Лион
26 ноември - Монако - ПСЖ
16 декември - Олимпик Лион - Олимпик Марсилия

20 януари - Олимпик Лион - ПСЖ
4 февруари - Олимпик Лион - Сент Етиен
24 февруари - ПСЖ - Олимпик Марсилия
17 март - Олимпик Марсилия - Олимпик Лион
14 април - ПСЖ - Монако

Потребителски аватар
boys85
Мнения: 4182
Регистриран на: 03 дек 2008 16:42
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Френска Лига 1 - сезон (2017-18)

Мнениеот boys85 » 15 юни 2017 19:04

От новия сезон в Лига 2 ще има плейоф между 4-ия и 5-ия, победителят от който ще срещне 3-ия в класирането, за да се излъчи отбора, който ще играе с 18-ия от Лига 1 за място в елита :lol:

Изображение

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32553
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Френска Лига 1 - сезон (2017-18)

Мнениеот 1914.1902 » 15 юни 2017 19:09

БФС да си води бележки за този плейоф и веднага да го използва през 2017/18 . :lol: :lol:

Потребителски аватар
boys85
Мнения: 4182
Регистриран на: 03 дек 2008 16:42
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Френска Лига 1 - сезон (2017-18)

Мнениеот boys85 » 15 юни 2017 19:29

Изображение

Изображение


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта