Висша лига - сезон (2017-18)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23114
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот Thsmith » 20 яну 2018 23:28

Няма как. Човек... аз мисля, че съм го споменавал. Дори кор курса на УЕФА при разглеждане на видеоматериали имат спорове за решението на даден ситуация. Говорим за разглеждане на видео по 20 тина минути и пак до докарване на 60:40 за две коренно различни решения.
Това е просто човешкия фактор. Как обясняваш две коренно различни решения при видео на масовия зрител? Тогава вече конспирацията излиза на първа линия.
Да не говорим, че се губи всякаква динамика и изглежда абсурдно при някакво събитие всички да чакат видео за да може да се зарадват или ядосат.


Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet

sunscres92
Мнения: 5814
Регистриран на: 16 авг 2014 10:19
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот sunscres92 » 20 яну 2018 23:40

rhaegar написа:Не знам как някой с два грама мозък може да твърди, че днешното е дузпа. Просто не е реално.

Thsmith написа:Това ще е най-големия пирон в ковчега.


Ако се използва правилно, може да бъде полезно. Технологията е добра, приложението куца.


Да приемам, че 2-мата коментатори от Скай + съдията, + Post-match коментаторите + самият Манкийо, който дори не протестира - си нямат идея от футбол???

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43752
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот rhaegar » 20 яну 2018 23:44

sunscres92 написа:
Да приемам, че 2-мата коментатори от Скай + съдията, + Post-match коментаторите + самият Манкийо, който дори не протестира - си нямат идея от футбол???


Приемай каквото искаш. Такива решения превърнаха футбола в женска игра. Всеки гледа да падне, стига това да му донесе някаква полза.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43752
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот rhaegar » 20 яну 2018 23:46

Thsmith написа:Няма как. Човек... аз мисля, че съм го споменавал. Дори кор курса на УЕФА при разглеждане на видеоматериали имат спорове за решението на даден ситуация. Говорим за разглеждане на видео по 20 тина минути и пак до докарване на 60:40 за две коренно различни решения.
Това е просто човешкия фактор. Как обясняваш две коренно различни решения при видео на масовия зрител? Тогава вече конспирацията излиза на първа линия.
Да не говорим, че се губи всякаква динамика и изглежда абсурдно при някакво събитие всички да чакат видео за да може да се зарадват или ядосат.


Ами да си оеднаквят критериите. На мен ми писва от опорочени мачове. Как ще обясниш на фен на Челси, как днешното е дузпа, а оня ден на Мората беше симулация? Идентични положения, даже днес беше по-лек контакт. Ясно е, че докато всеки съдия си прилага правилата както знае, технологията няма да работи.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23114
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот Thsmith » 20 яну 2018 23:50

Няма как да стане. Каквото и да ти говорят, ти си с изградена представа за играта и степента на нарушение. Няма как да я промениш. От това идват и различните критерии. Как може Уеб да даде един червен картон за цяла година и да изкара барса-атлетико с по 1 жълт и как може друг да раздаде 10 ; ) Просто лични качества.
sunscres92 написа:Да приемам, че 2-мата коментатори от Скай + съдията, + Post-match коментаторите + самият Манкийо, който дори не протестира - си нямат идея от футбол???

Приемай, че това е очевидна симулация и измислена дузпа като 90% от отсъдените за плешивия наркоман.
Последна промяна от Thsmith на 20 яну 2018 23:53, променено общо 1 път.


Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet

sunscres92
Мнения: 5814
Регистриран на: 16 авг 2014 10:19
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот sunscres92 » 20 яну 2018 23:53

rhaegar написа:
sunscres92 написа:
Да приемам, че 2-мата коментатори от Скай + съдията, + Post-match коментаторите + самият Манкийо, който дори не протестира - си нямат идея от футбол???


Приемай каквото искаш. Такива решения превърнаха футбола в женска игра. Всеки гледа да падне, стига това да му донесе някаква полза.


Не съм гледал ситуацията с Мората, но за мен това е 100% дузпа. Няма как да се измъкваш и вече да си пред защитника и той да те дърпа и блъска отзад - тук не говорим дали е трябвало да падне или не - ако това не се свири, то такава игра ще се превърне в нещо нормално.

Едно е да поставип някого под натиск с тяло, друго е откровенно да го блъскаш и дърпаш.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23114
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот Thsmith » 20 яну 2018 23:55

Това дърпане по никой начин не предизвиква падането. Черния гном усеща докосване, мръдва две крачки за да падне по навътре и тогава се хвърля с главата напред. Ако те дърпат падаш назад, а не напред.


Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43752
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот rhaegar » 21 яну 2018 00:00

Thsmith написа:Няма как да стане. Каквото и да ти говорят, ти си с изградена представа за играта и степента на нарушение. Няма как да я промениш. От това идват и различните критерии. Как може Уеб да даде един червен картон за цяла година и да изкара барса-атлетико с по 1 жълт и как може друг да раздаде 10 ; ) Просто лични качества.


Ем значи след време новото поколение съдии ще може да използва технологията без грижи, а дотогава ни чакат спорове. :lol:
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23114
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот Thsmith » 21 яну 2018 00:05

Не е така. Новото поколение според теб дали има равно виждане? Те тези да не са от 5 поколения? Кор си е точно хора от грубо казано 6-7 години разлика.
Примерно мен не може да ме убедиш за нищо на света, че подобни леки контакти трябва да се свирят. От друга страна горното момче е на обратното мнение. Явно харесва балет и етк, но това е друг въпрос. Него също не може да го убедиш по никой начин, че това не е нормално. Две различни гледни точки. Проф рефери не са изключение.


Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот SilentKiller » 21 яну 2018 02:24

Тоя малоумник Thsmith навсякъде му се привиждат каталунски призраци, ебахти смешника! И каква е тая обсесия дето го гони от Гуардиола все едно е изнасилил майка му и сестра му, просто нямам думи!. :lol:
Говори ми за "Барселонски пльосвания" на Стърлинг дето няма нищо общо в случая, ама нали щото треньор на Сити е Гуардиола и вече автоматично Стърлинг става противен "черен гном", макар да е англичанин по народност и нямащ нищо общо с испанци, латиноси и т.н.! Иначе ако Гуардиола не беше треньор на Сити, щеше да хвали Стърлинг какво английско бижу е! :lol:
Вика - дузпите за Ман. Сити през сезона били фалшиви, при положение че всичките 5 са реални, но и да ги махнем тях (някои от които при решени мачове), Сити пак е безнадеждно напред пред всички останали. Прилича на някой бетонен комунист като оня Костадин Чакъров дето пукна преди две седмици или на някой инатлив шоп, който все повтаря - Те такова животно нЕма и Земята е плоска, щото никой не ме е качил в космоса за да видя, че е кръгла. :lol: Кво толкова му пречи, че Ман. Сити ще е шампион с разлика и Гуардиола диктува футбола в Англия не ми е ясно. В Англия всички му се радват, даже привържениците и на по-дърварски футбол, ама видиш ли на наш смити му се вижда всичко грозно и как всички други фактори били причина за успехите на Гуардиола, може би и глобалното затопляне, но не и личните му качества като треньор, признати от всички негови колеги в бранша. :roll:
Даже и вездесъщият Боби Борисов, който трудно признава нещо извън Англия, беше казал че Гуардиола е един от малкото континентални мениджъри, които му допадат. :mrgreen:


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта