Висша лига - сезон (2017-18)

Модератори: kartago, SkArY_9, paceto, slavia_forever, vaskonti, Madridist

sunscres92
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот sunscres92 » 24 ное 2017 22:47

Furious_Monk написа:Докато слеза да си взема бира и чуковете вече падат. Ефекта "Мойс", дори когато при смяна на треньорите се наблюдава едно съживяване в отборите, при негово пристигане не се усеща такова...

Статистически погледнато това наблюдение е чисто и просто "regression to the mean" - просто е логично един отбор, който е имал адски лоши резултати - треньорът се уволнява и чисто статистичеки доста по-вероятно резултати да се подобряват, точно заради този "закон". Просто Мойс този път, няма този шанс

Потребителски аватар
Furious_Monk
Контакти:

Мнениеот Furious_Monk » 24 ное 2017 22:56

Човече, днеска сте решили да ме съсипете с тази статистика. :lol: Колкото и да е важна, без опита от реалния живот, погледа върху индивидуалните качества и психологията спрямо дадена личност( ако става дума за човек), тя може само да обърка човек. Като фен на Пуул вероятно си запознат с това.

Много лошо полувреме от страна и на двата отбора. Марез обаче радва. Ако можеше да има по-тежък и фалциран удар, вероятно без проблеми би намерил място в големите отбори.

Потребителски аватар
Thsmith
Контакти:

Мнениеот Thsmith » 24 ное 2017 23:59

Дейви свърши страхотна работа в Евертън и определено не е слаб мениджър. Просто в Ютд се пречупи и явно не може да се възстанови. Направи серия от много лоши избори. Първо се забута на майната си в Испания. Абсолютно невъзможна мисия да успее с ядро от испански играчи. Той никога не е работил дори с такива, стила му изискваше съвсем различен материал, а отделно на това оставяме и езиковата бариера.
След това се опита да спасява потъващ кораб и това само допълнително разруши репутацията му.
Сега в УХ пак се набута в не особено добра ситуация. Отбор с досадни фенове, на нов стадион и без домакински фактор, с доста нелепи играчи на определени позиции и при затворен прозорец и липса на каквато и да е възможност да повлияе на нещата...

Иначе и срещу Уотфорд не играха чак толкова зле и имаха шансове. Там онзи сръбски австриец направи пропуски тип Христо Йовов...

Този мач ми е странно само каква беше тази смяна в 94 минута да пуска нападател за да търси гол. То и Рафа сервитьора не прави толкова късни промени за да промяна мача...

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet

Потребителски аватар
Furious_Monk
Контакти:

Мнениеот Furious_Monk » 25 ное 2017 01:53

Човек, лош избор или не, поредицата е факт. Да не ти казвам как звучи нещо от сорта, в този отбор това му попречи, в онзи отбор онова и така да изреждаш няколко клуба. :lol:

Всъщност дори и в Евертън е имало известно недоволство от него- от това че отборът нямал игрово развитие и модерен облик, но предполагам че и те са капризни като феновете на Уест Хям... не че случиха много на Куман и трансфери в последно време...

Иначе английският футбол определено не е за мен. Комерсиалните отбори като Челси, Сити, Юнайтед и т.н стават за зяпане, но такива мачове като Уест Хям-Лестър, просто не я усещам тръпката.

Марез се прояви като Джекил и Хайд- второто полувреме беше труден за гледане.

Потребителски аватар
Thsmith
Контакти:

Мнениеот Thsmith » 25 ное 2017 03:06

Евертън си бяха таван отвсякъде със средствата, които инвестираха. Сигурно бяха един от най-малко харчещите отбори...

Иначе няма значение как звучи, това са реалности. Все едно някои учил се на автоматик и карал само автоматик да го пуснеш да кара нормална кола и отгоре на това да се състезава с нея. Няма как да се получи. Абсурдно е да водиш отбор и да не можеш да се разбереш с никой от играчите си. Как точно ще им дадеш някакви указания? Преводача до теб на тъчлинията ли ще седи : )
Бритишите много трудно се адаптират към такива промени.

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet

Потребителски аватар
iliev72
Контакти:

Мнениеот iliev72 » 25 ное 2017 09:01

То пък е голяма тръпка да гледаш Реал/Барса срещу Херкулес или някой друг кандидат за изпадане :lol:
Поне за мен в последно време нещо се случва с холандските мениджъри. Куман , Де Бур , Бош.
Правят име в Холандия и после нещата им не се получават. Особено Де Бур , сега и Бош.
Куман изкара 3г в Англия и като изкл. този сезон се справи добре. Не го броя Ван Гаал - не е тяхното поколение.
И за мен е странно , че Куман би трябвало да е наясно с играта в защита, но точно последните месеци това не му се получи.
Може същото да се каже и за Ф. Де Бур , но при него нито в Интер , нито в КП му се получи. Странна история.
Офтопик:

Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

Потребителски аватар
bilyaletdinov
Контакти:

Мнениеот bilyaletdinov » 25 ное 2017 09:40

Глупаци са тези, които наемат холандски те мениджъри. Онзи клетник Де Буур загуби титлата в последния кръг насред Амстердам срещу изпаднал отбор...и хоп се озова в Интер, където съвсем очаквано беше жалък. След това тия кретени от Палас го наеха и го разкараха след 5-6 поредни загуби.

И този път ще победиш шампионе!

Потребителски аватар
iliev72
Контакти:

Мнениеот iliev72 » 25 ное 2017 09:49

bilyaletdinov написа:Глупаци са тези, които наемат холандски те мениджъри. Онзи клетник Де Буур загуби титлата в последния кръг насред Амстердам срещу изпаднал отбор...и хоп се озова в Интер, където съвсем очаквано беше жалък. След това тия кретени от Палас го наеха и го разкараха след 5-6 поредни загуби.

Офтопик:
Нещо да кажеш за Жадното и Левски :lol: :lol: :lol:
Офтопик:

Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

Потребителски аватар
bilyaletdinov
Контакти:

Мнениеот bilyaletdinov » 25 ное 2017 09:57

Аякс направиха още по-голяма глупост, 'щото Де Граафшап бяха изпаднали, а онези идиоти не успяха да ги бият.
Холандското първенство е доста измислено като цяло и нивото е доста ниско. Няма вече такива звезди като Суарес например. Може би е слабо поколението, не знам.
Бос е пред уволнение в Дортмунд, напук на финала с Аякс миналата година. Фейенорд са боксова круша в Лигата, нямат спечелена точка.
Куман като треньор е доста дискусионен за мен. За мен използва инерцията на Почетино в Саутхемптън и затова беше успешен там. В Евертън бе абсолютен провал.
Така че съм съгласен, че новото поколение холандски треньори са надценени.

И този път ще победиш шампионе!

Потребителски аватар
Sardukar
Контакти:

Мнениеот Sardukar » 25 ное 2017 10:09

Напълно съм съгласен с мнението на Thsmith!
Факт е, че Мойс беше страхотен в Евертън. Всеки, който си спомня в какво състояние бяха Евертън 2002 година е наясно, че Мойс направи "чудо" с тях.
Факт е, че в МанЮ не се отнесоха с него подобаващо, а след това той е в пълна дупка. Според мен, основната му вина е, че се опитва да "копира" събитията, в които успя (след като експеримента му на напълно ново място се провали). Поема отбор, който е с традиции в Англия, но в много тежко положение. Дори привлича много играчи, с които е работил, макар видимо те да са свършили за големия футбол. Преди именно трансферите го отличаваха. Пазаруваше футболисти за хиляди от долните дивизии, които му вършиха супер работа.
Image
Image
Image

Върни се в “Футбол - Свят”