Висша лига - сезон (2017-18)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17330
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот slash1912 » 10 дек 2017 21:00

Изображение
Тук някъде мита за "претендента за титлата" трябва да приключи.
[rimg]https://media.giphy.com/media/TGLJSYDmVQAqZsVPYN/giphy-downsized.gif[/rimg]

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43850
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот rhaegar » 10 дек 2017 21:39

Ами Сити си убиват първенството. Рекордните победни серии започнаха да валят всеки сезон. Ама то с отбор за 1 милиард и баба ми ще печели.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9046
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот Soulen » 10 дек 2017 21:59

rhaegar написа:Ами Сити си убиват първенството. Рекордните победни серии започнаха да валят всеки сезон. Ама то с отбор за 1 милиард и баба ми ще печели.

Абсолютно невярно, много отбори инвестират по много пари и се провалят. Не харесвам Гуардиола, но му отдавам заслуженото. Изградил е стабилен отбор и най-малкото е шампион на Англия.

Все така става, че един отбор е много над останалите, за съжаление, както бяхме ние 2 пъти и Лестър веднъж :mrgreen:
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43850
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот rhaegar » 10 дек 2017 22:16

Кои са тия много отбори, които нямат резерва под 40м?

Не казвам, че Гуардиола няма заслуга за победите, но някак е по-лесно с такъв състав и собственици, които не ти отказват нищо.
Последна промяна от rhaegar на 10 дек 2017 22:48, променено общо 1 път.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9046
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот Soulen » 10 дек 2017 22:34

rhaegar написа:Кои са тия много отбори, които нямат резерва под 40м?

Не казвам, че Гуардиола няма заслуга за победите, но някак е по-лестно с такъв състав и собственици, които не ти отказват нищо.

Вилиан и Педро са многомилионни резерви, Лаказет е многомилионна резерва. В Юнайтед всичките са им скъпи.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43850
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот rhaegar » 10 дек 2017 22:47

Soulen написа:
rhaegar написа:Кои са тия много отбори, които нямат резерва под 40м?

Не казвам, че Гуардиола няма заслуга за победите, но някак е по-лестно с такъв състав и собственици, които не ти отказват нищо.

Вилиан и Педро са многомилионни резерви, Лаказет е многомилионна резерва. В Юнайтед всичките са им скъпи.


Лаказет е титуляр.

"Всичките" на Юнайтед са трима-шведския галош, Мата и Шоу. На Сити, освен Зинченко, за всички останали са платени сериозни пари. За около 150м пейка. Не е лошо.

Педро дойде за същите пари, за които и Браво отиде в Сити. Вратар, за Бога, вратарите им са закупени за около 60м. За какво говорим?
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
0007
Мнения: 5257
Регистриран на: 18 авг 2008 14:24
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот 0007 » 10 дек 2017 23:18

Бе зависи и как ги даваш парите...Ние на скамейката си имаме 33-милионен нападател,който дори за резерва не сме сигурни дали ще свърши работа,а дадохме и 75 милиона паунда за два халфа,които досега може да се каже,че са по-скоро периферна част от сезона ни.Ливърпул преди години като се видяха в пари и не само не цъфнаха,ми затънаха още повече.
Ясно е,че Пеп получава почти всяка играчка,която поиска,но съм сигурен,че лятото е искал поне още един ЦЗ от калибъра на Бонучи или ВВД,пък не го получи.Бековете,които са ключови в неговата схема,му бяха приоритет и си взе даже 3(тук вече съм съгласен,на друг треньор нямаше да му бъдат купени толкова :roll: ),един от които ни заеба нас,за да търка сега скамейката.Тук идва и името и философията на Гуардиола - малко играчи биха предпочели да играят за друг треньор пред него.
Изображение
Groucho написа:Славиша требе а позиционира един нападател у кабинката на крана, който изгражда сектор А. Поне половината центрирания на колегите си в атака ще може да засече.

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14712
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот smoothc » 10 дек 2017 23:21

Заслужена победа на Сити, за огромно съжаление нашият максимум бе равенството.
Гуардиола надигра Моуриньо(жалко, че се случва за втори пореден път на Олд Трафорд), играчите им действаха по-съобразително(през по-голямата част от мача), атаките им бяха много по-опасни, а ние сякаш разчитахме на варианта, че те сами ще се бият или ще ги изхитрим при някоя контра/статично положение...все едно, че ние сме гости или водачи в класирането, което всъщност е най-неприятното от всичко, при положение че и победата за нас беше без алтернатива, защото едно са 5 точки дистанция, съвсем друго са вече 11 точки.
Да, на теория винаги има надежда, все пак сезонът още не е минал и средата, но акцентът в случая(болезненият акцент) e най-вече върху подхода на Моуриньо в този двубой, просто нямаше достатъчно хъс и агресия за победата, да не кажа дори, че видях и прекален респект/страх в отбора, което **** майката на всичко като цяло.
Не видях вярата, че можем да спечелим срещу Сити!!
Както винаги съм казвал - предпочитам да загубим с атакуваща и непримирима игра, отколкото с предварително свален гард и дебнене, което в крайна сметка и пак доведе до лош финал.

Бързите голове промениха рязко курса на мача, но като цяло(поради една или друга причина) не се получи кой знае какъв спектакъл/шоу.
Страшно се зарадвах колко бързо успяхме да върнем за 1:1 и си казах, че през второто полувреме трябва да се действа по-решително, да подложим Сити под напрежение и пр., но вместо това, горе долу се дублира периодът допреди 0-1 - Сити владееха инициативата, а ние бяхме в изчаквателен режим, трудно изнасяхме, на няколко пъти имаше поредни разигравания между вратар-защита, което бе индикатор за неустойчивост в средата на терена, въпреки горе долу стабилността на Матич и енергията на "запалката" Ерера, дори и с изсипаните топки не мина номера, или твърде дълга/висока, или нарушение в атака, отделно че Марсиал и Рашфорд нерядко сами се заплитаха в рейдовете си, което практически означаваше и изолация за Лукаку, който от своя страна не беше особено концентриран, лесно губеше топки, дори една мудност имаше в действията...
А играчите на Сити ми направи впечатление, че в последните 20-25 минути бяха доста свежи, здраво пресираха в нашата половина, особено Сане и Стърлинг бяха като фурии, използваха и леки провокации, което естествено е нормално при такъв заряд, а вече финалните 5 минути горе на тъча/корнера...сложиха капака на всичко.

Да видим какъв жребий ще изтеглим утре, че както е тръгнало и тази година явно, основният акцент ще падне върху игрите ни в Европа.

Относно дискусията за трансферите/милионите и евентуалните дивиденти, моето мнение е, че какъвто и да е трансферът, без необходимите/целесъобразните указания и внедряване в колектива...всичко може да отиде на кино и обратно, един по-скромен трансфер, да се превърне в основен двигател на отбора.

Манчестър Юнайтед е един от най-активните и крупни купувачи през последните 2-3 сезона, в действителност бяха взети доста класни футболисти и такива със солиден потенциал, визирайки най-вече халфовете, крилата и нападателите, но кардинално нито головете се увеличиха, нито дивидентите, което сериозно отваря въпроса за мениджърските указания и управлението на игровите минути.
Ван Гаал и Моуриньо като цяло не успяха да отъждествят маргинализацията на трансферите, с тяхната очаквана ефективност, просто защото не им задават целесъобразните указания, това е!

Конкретно във Висшата лига, а и Европа, по мое мнение, най-добрата симбиоза се е получила/получава между карето Мане-Коутиньо-Фирмино-Салах(финален щрих) и директния подход на Клоп.
Хем има ефективност, хем наслада за окото.
Разбира се, Клоп и Скаузърите имат десетки т.нар. кусури и пропуски, но конкретно за карето МКФС - евала, 100% евала.
ПСЖ и Сити също са в тази графа с техните атомни карета, но при Скаузърите симбиозата е убийствена, още повече, че съвкупно и трансферната цена/стойност е в пъти по-малка, а пък от своя страна ефектът огромен, so...
Благородно им завиждам, напомнят ми на взаимовръзките и финеса в играта на Манчестър Юнайтед от 2008-2009 с Рууни, Тевес, Бербатов и Роналдо.

В тази връзка, ние да не би да нямаме страхотен микс от офанзивен потенциал, напротив!
Рашфорд-Марсиал-Мата-Мики-Лингард + Лукаку, но...указанията на Моуриньо не са точните, за да се разгърне пълният им блясък.
А и фактът, че головата им форма непрекъснато "галопира", говори красноречиво за тези неща, а на хартия какво може да излезе от цялата работа при един правилен поход...
Ван Гаал същата работа - Ди Мария, Фалкао, Депай и....той пък тотално им *** майката.
Да, естествено, че кардинално вината е обща, но вече съотношението е буквално 9:1 в полза на грешните указания на мениджъра.
Мениджърът за това е мениджър, защото изпълнява функцията контрол!

Тоталната истина е, че Манчестър Юнайтед(след сър Алекс) страда главно заради следните неща:
1. Бягство от натуралната философия на клуба - атака и пак атака!
2. Нецелесъобразни указания на офанзивните играчи!
3. Това води до слаба ефективност и недостатъчно количество голове.
4. Защитата и вратарите, както и статистически всеки може да види - е в ТОП 10 на Европа за този период - тук няма никакви проблеми, всичко е тип-топ.
Последна промяна от smoothc на 11 дек 2017 00:12, променено общо 3 пъти.

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот Furious_Monk » 10 дек 2017 23:45

Отаменди е един от най-добрите защитници в лигата към момента и в този мач го доказа, нямаше ги нито Лукаку, нито Марсиал, нито Рашфорд( въпреки гола). Че даже и мушна победния гол. Радвам се за него, много силен, биткаджийски характер, и въпреки че има известни проблеми с физиката в тази лига, се справя повече от добре.

Юнайтед изглеждаха жалко и тъжно, при това говорим за отбор дал близо 200 млн. само за Лукаку, Погба и Мхитарян.
Ашли Йънг краен бранител, Валенсия основен играч, а даваш по 100 млн. за вътрешен халф. :?

От тримата, които напуснаха заради липса на доверие в качествата им, Моуриньо си прибра най-слабия, на цената на другите двама( Салах дори бе по-евтин).
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
bilyaletdinov
Мнения: 8894
Регистриран на: 20 окт 2011 18:08
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот bilyaletdinov » 11 дек 2017 00:25

Боли Ви феновете на Моу и Челси, че Гуардиола ще си вземе титлата, ама това са фактите.
Не са само трансферите. Юнайтед даде 210 за Матич, Лукаку, Погба? Е? Сигурно мачкат в Инстаграм, няма лошо.
Люк Шоу струва 40 млн. паунда и..
Моу е тотално спрял. Неговият футбол вече не е печеливш, генерално. Никой не триумфира с дефанзивен подход. Трябва да доминираш да си по-агресивен, да търсиш головете.
Вземете последните отбори спечелили ШЛ. Кой от тях е последният дефанзивно ориентиран тим спечелиш лигата? Челси 2012. Годината е 2018(почти). Не можеш да очакваш, че 15 години по-късно един номер ще е вървежен.
От другата страна имаш мениджър, който не спира да работи и да се усъвършенства. Напълно подкрепям Акуратния Боби, който каза че Пеп е много по-различен при различните тимове, които ръководи.
Малко или много узрява.
Това са фактите. Винаги може да въртите плочите колко слаб треньор е, как му купуват само скъпи играчи, как работи само в готови отбори.
Но, не може да отречете, че Гуардиола не спира да се развива.
[center][wrapimg=]https://pbs.twimg.com/media/DnfK93GXoAE2sUI.jpg[/wrapimg][/center]

И този път ще победиш шампионе!


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта