За или Против разделянето на УЕФА?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

nevinen_autist
Мнения: 165
Регистриран на: 25 окт 2013 09:59
Контакти:

За или Против разделянето на УЕФА?

Мнениеот nevinen_autist » 08 май 2017 13:14

Има една революционна идея.
Тя се състои в следното:
УЕФА да се раздели на Западна УЕФА и Източна УЕФА, които да бъдат различни институции / организации. В Западната УЕФА да участват само държавите от Западна Европа - като например, Англия, Франция, Германия, Италия, Испания, Нидерландия, Швейцария, други. В Източната УЕФА да участват например Чешката република, Полша, държавите от Бълканския полуостров, и други държави от Източна Европа, както и асоциациите на УЕФА, които са още по - на изток, включително и държавите, които географски са в Азия, но се състезават в надпреварите на Европа, организирани от УЕФА.
Предлагам всяка от тези нови организации да организира ШЛ и ЛЕ по подобие на сега действащата УЕФА, като ШЛ и ЛЕ на Западната УЕФА да се отнасят само за Западна Европа, а ШЛ и ЛЕ на Източната УЕФА да се отнасят само за Източна Европа.
Предлагам също така победителите от западноевропейската и източноевропейската ШЛ да могат да се срещат в официални мачове чак на световната клубна надпревара.

Считам, че тази идея е добре да се осъществи, ако се случи, защото между страните от Западна и Източна Европа има голяма икономическа пропаст, която препятства състезателността при съравнованието между отбори от Западна и Източна Европа. От една страна, западноевропейците няма да се чувстват толкова "натясно", колкото сега. От друга страна, източноевропейците ще получат равни възможности с другите за европейски футбол. :)

Какво е вашето мнение за тази идея? Считате ли, че идеята е добра, и защо? Моля да се придържате към добрия тон.
Последна промяна от nevinen_autist на 08 май 2017 13:28, променено общо 5 пъти.

Потребителски аватар
hajitsu
Мнения: 16274
Регистриран на: 20 яну 2010 19:31

Re: За или Против разделянето на УЕФА?

Мнениеот hajitsu » 08 май 2017 13:51

Аз съм против разделянето на УЕФА на Източна и Западна.

Според мен всяка държава трябва да има по общо 4 квоти за ШЛ и ЛЕ - първенецът на страната играе директно в груповата фаза, докато вторият участва в жребий или предварителна групова фаза с останалите втори отбори. На същия принцип да се избират и участниците в ЛЕ с третите и четвърти тимове от страните. Това е единственият начин да се премахне тоталната доминация на отделни държави (Испания, Англия) за сметка на други. Така ще има и по-голяма интрига в конкретните първенства за класиране в европейските турнири.
[center]

Код: Избери всички

01001000 01100001 01101100 01100001
01001101 01100001 01100100 01110010 01101001 01100100
[/center]

Потребителски аватар
maldin1
Мнения: 2485
Регистриран на: 16 юли 2009 09:54
Контакти:

Re: За или Против разделянето на УЕФА?

Мнениеот maldin1 » 08 май 2017 14:38

И в Източна Европа кой ще плаща рекламите и ТВ правата? БНТ и РТР ли? :lol: :lol: Не ставай смешен.
Всичко, което е далеч от морето, е провинция!!!

d.milanov
Мнения: 1431
Регистриран на: 13 юни 2013 17:46
Контакти:

Re: За или Против разделянето на УЕФА?

Мнениеот d.milanov » 08 май 2017 15:01

Пълна простотия е тая идея. Няма как да стане. А относно парите от реклами и тв-права, някой знае ли колко получава УЕФА от Газпром? Така че, мен ме бройте - против.

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14220
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: За или Против разделянето на УЕФА?

Мнениеот damyanov1963 » 08 май 2017 15:14

Кой предлага тази идея, УЕФА, или автора на темата, и ако е автора, какъв се явява той в УЕФА и нашите гласове къде ще се зачитат?
В УЕФА ли?
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

black sea
Мнения: 658
Регистриран на: 03 авг 2013 22:36
Контакти:

Re: За или Против разделянето на УЕФА?

Мнениеот black sea » 08 май 2017 15:28

Кой ти е виновен, че има и то огромна пропаст в икономически аспект между Запада и Изтока. Ако се развиваш нормално, с истинска демокрация, без или почти без корупция, с донякъде честен и справедлив бизнес елит - нямаш проблеми, ще има и за футбол и за всичко. Така, че за тази пропаст сме си виновни самите ние, а не извънземните, световната конспирация и атмосферните условия. Ето давам ти пример - България в момента наистина можеше да е "Швейцария на Балканите", защото разполага с невероятна природа и се намира на стратегическо място. Но за изминалите близо тридесет години не се прави нищо, ама нищо добро в и за тази държава. "Тъпче се на едно място", че и по-зле става с всеки изминал ден. Да не говорим, че между нас и държави като Словения, Хърватска, Чехия, Полша, Унгария също има голяма пропаст в икономическо отношение. Така, че създавай добър продукт и ще бъдеш конкурентен на Запада. До голяма степен от нас си зависи.

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: За или Против разделянето на УЕФА?

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 08 май 2017 16:15

damyanov1963 написа:Кой предлага тази идея, УЕФА, или автора на темата, и ако е автора, какъв се явява той в УЕФА и нашите гласове къде ще се зачитат?
В УЕФА ли?

Авторът на темата е аутист (но не съвсем невинен ;) ) и смята, че ние всички трябва да бъдем като него - да се усамотяваме, да се самоизолираме, да нарушим контактите си с цивилизования свят ... 8-) Може би трябва да си направим някакво клубно първенство на държавите от бившия СИВ, което ще се предава по възстановената Интервизия!?... :roll: 8-)
П.П. Всъщност, понеже шампионът ще е известен предварително (от Москва или от Санкт Петербург), ще бъде вторенство... 8-)
Последна промяна от Captain Stottlemeyer на 08 май 2017 16:29, променено общо 1 път.
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
Pragmatichen
Мнения: 953
Регистриран на: 12 май 2014 06:43

Re: За или Против разделянето на УЕФА?

Мнениеот Pragmatichen » 08 май 2017 16:27

Напълно вярвам, че това е възможно.
Защото аргументите са много.
А и ако Запада пожелае да се разграничи от Изтока, никой не може да го спре.
В тях са класата, парите, възможностите и т.н.
Не са рекли, не са го направили.
Каква е ползата на Барселона да гостува на БАТЕ Борисов?
Какъв е смисълът Челси да гостува на Османлъспор(примерно)?
Стара максима е - всяка жаба да си знае гьола.
Ще ми излиза Лудогорец и ще яде бой на Емирейтс с 6:0, какво полезно има в такъв мач за играчите на Арсенал?
Спортинг Лисабон отнася Левски с 5:0 и защо е нужно да има такъв мач?
Барселона - Левски 5:0, за да потренират малко блаугранас ли срещу нашите ли?
Крайно време е да признаем, че ОНЕЗИ играчи са ПРОФЕСИОНАЛИСТИ, от друго измерение, от друга галактика, в друг свят и ние нямаме място в НЕГО.
Когато се докажем, да, но за момента сме ...ненужни спаринг партньори.
Спомням си какви жалки бяха Малмьо в Мадрид срещу Реал - 8:0 :(
И хем те са шведи, а какво остава за нашата си черга тук... :(
Държава, в която пациентите бият лекарите, не е държава.

lans22
Мнения: 65
Регистриран на: 11 авг 2015 20:03
Контакти:

Re: За или Против разделянето на УЕФА?

Мнениеот lans22 » 08 май 2017 17:00

Напълно вярвам, че това е възможно.
Защото аргументите са много.
А и ако Запада пожелае да се разграничи от Изтока, никой не може да го спре.
В тях са класата, парите, възможностите и т.н.
Не са рекли, не са го направили.
Каква е ползата на Барселона да гостува на БАТЕ Борисов?
Какъв е смисълът Челси да гостува на Османлъспор(примерно)?
Стара максима е - всяка жаба да си знае гьола.
Ще ми излиза Лудогорец и ще яде бой на Емирейтс с 6:0, какво полезно има в такъв мач за играчите на Арсенал?
Спортинг Лисабон отнася Левски с 5:0 и защо е нужно да има такъв мач?
Барселона - Левски 5:0, за да потренират малко блаугранас ли срещу нашите ли?
Крайно време е да признаем, че ОНЕЗИ играчи са ПРОФЕСИОНАЛИСТИ, от друго измерение, от друга галактика, в друг свят и ние нямаме място в НЕГО.
Когато се докажем, да, но за момента сме ...ненужни спаринг партньори.
Спомням си какви жалки бяха Малмьо в Мадрид срещу Реал - 8:0 :(
И хем те са шведи, а какво остава за нашата си черга тук... :(


Напълно сте прав.
За съжаление, автора на темата иска източноевропейска уефа, последвана от масова пропаганда и игнор на истинските отбори и мачове. За да подлъжат пак фенска маса. За да не ги РАЗКРИВАТ. И за да не се пънат да играят. Каква ще бъде ползата от постоянни мачове: Левски-Бате Борисов, според Вас? Сваляне на летвата още и безкрайна пропаганда е единствено възможното обяснение за мен. И съм против. По-добре падане на 0 и затваряне на усти, отколкото цял сезон лъжи. В това се състои и ползата от мач Арсенал-Лудогорец. Отрезвяват шефчетата, че и феновете.

vaninamoli
Мнения: 2
Регистриран на: 20 окт 2014 12:44
Контакти:

Re: За или Против разделянето на УЕФА?

Мнениеот vaninamoli » 08 май 2017 18:13

Аз съм за разделянето.Богатите стават още по богати и това съсипва футбола.


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 34 госта