Хосеп Гуардиола - Официална тема

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

sunscres92
Мнения: 5814
Регистриран на: 16 авг 2014 10:19
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот sunscres92 » 23 апр 2017 22:12

Абсолютна глупост - разбирам да ни бият Сити и Челси - но нас ни пребиха всички средняци и слабаци.

И първи мач да е начело - не може вечно да те бият абсолютни анонимници - насред Анфилд.

By the way - Гуардиола има най-силният състав във ВЛ, и това което направи е просто глупаво.

Имаха добри моменти и се виждат наченки, които в бъдеще могат да спомогнат на Сити - но първо трябва да си оправи защитата и да му трябва още 1 човек в средата.

Без Силва - Сити са тотално обезличени - Агуеро пропусна ужасно много този сезон.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23111
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот Thsmith » 24 апр 2017 04:00

Единственото хубаво което е направил е Сане :lol: Много ми допада това момче и ми се струва, че ще остави голяма следа.
Всичко друго е тотална щета.


Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet

Потребителски аватар
Vanderlei_Luxemburgo
Мнения: 231
Регистриран на: 16 апр 2017 04:21

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот Vanderlei_Luxemburgo » 26 апр 2017 15:50

На Клопо това не му е първи сезон, а втори като първия ги пое началото на октомври 2015г., т.е. и първия му сезон е почти пълен! В "жестоката" конкуренция на Лестър, Тотнъм и т.н. Клопо остана извън Европа дори на позорното 8мо място зад отбори като Саутхямптън и Уест Хям. Със същия отбор Брендън Роджърс дори се бореше за титлата 2013/2014, нещо което при Клопо няма да видим, той дори не се е доближавал до нея откакто е в Англия. :lol: Имаше цяло лято да си окомплектова отбора, а сега вероятно ще отстъпи мястото и на Ман. Сити и на Ман.Ю и ще остане извън зона ШЛ. Мисля че е време да го махат, просто не оправда очакванията.
За Гуардиола (понеже темата е все пак за него), наистина това е най-слабия му сезон откакто е треньор и първи нулев, обаче това не му пречи да пляска абоната си с5ециалния. Ще видим и през уикенда дали ще продължи традицията. Самият Моуриньо има 2 нулеви сезона с Реал и Челси+още два недовършени с Челси, когато беше освободен и пак нямаше да спечели нищо, т.е. стават 4 нулеви, откакто е треньор.
Като цяло и двамата с Пеп не оправдаха очакванията през сезона, хвърлиха маса пари лятото за надценени играчи и това им изяде главата и на двамата! Пеп дори когато беше в Барса не е пръскал толкова пари, даже имаше някои откровено скромни лета без големи харчове. В ония времена никога нямаше да даде 50млн. паунда за дърво като Джон Стоунс, сега не знам защо го направи, може би има фактори над него, които го притискат да има някакъв баланс в отбора между чужденци и англичани, за да не излезе че местните англета не стават за нищо (каквато е и самата истина). :mrgreen:

CSKA69
Мнения: 4439
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот CSKA69 » 27 апр 2017 00:29

Все още тая надежди, че германецът ще обърне нещата. Знам, че нямаш особено високо мнение за него, Капитане, обаче Клоп е доказал (поне от работата си в Дортмунд), че може да изгрaждa мнoгo стабилни отбори, спoсoбни да се борят за големите трофеи. И в Дортмунд първите му два сезона бяха посредствени, но след това превключиха на друга скорост ;)

По отношение на нулевите сезони е трудно толкова повърхностно и обобщено да се говори за тях, защото спецификите са твърде различни ;) Да, лесно е да се подходи от гледната точка на спечелени трофеи: няма трофеи=слаб сезон, но причините за тях да са коренно различни. Например Жозе Моуриньо беше уволнен от Абрамович през септември 2007-а едва започнал сезона, заради различията им по отношение на трансферите и визията за бъдещето на Челси. Въобще не бих могъл да нарека сезон 2007-2008 нулев за Моуриньо. Та неговият Челси завърши втори в Англия и беше на едно подхлъзване на Тери от спечелване на Шампионската лига... с Аврам Грант начело :lol: Коренна е разликата с миналогодишното фиаско на Моуриньо в Челси, когато ако беше останал начело, дори можеше да изпадне :shock:
В Реал Жозе има само един нулев сезон и това е третият. В първия си сезон Жозе спечели Купата на Краля в един епичен и сладък финал срещу Пеп и Барса, а през втория спечели титлата ;) При завръщането си в Челси Жозе не спечели трофей през първия си сезон, но завърши трети в Англия и подготви тима си за атака на титлата през втория.
Мисля, че можем да сравним сезон 2013-2014 на Моуриньо точно със сезона на Пеп Гуардиола в Сити сега ;) По думите на португалеца - ПРЕХОДЕН СЕЗОН :idea:

ps - Всички може да останем доста изненадани от тренсферите на Сити през лятото, защото вече на няколко места чета, че Гуардиола иска да има повече англичани в състава си, воден от желанието да има такова ядро в тима, което е логично, предвид че в Барса ядрото бяха играчите на Ла Масия, а в Байерн - на немската школа.. Говори се за Джак Уилшър, Деле Али и тн
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13203
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот sapio0o » 27 апр 2017 00:55

CSKA69 написа:ps - Всички може да останем доста изненадани от тренсферите на Сити през лятото, защото вече на няколко места чета, че Гуардиола иска да има повече англичани в състава си, воден от желанието да има такова ядро в тима, което е логично, предвид че в Барса ядрото бяха играчите на Ла Масия, а в Байерн - на немската школа.. Говори се за Джак Уилшър, Деле Али и тн


Не вярвам да е толкова глупав. Подобен ход ще доведе до изпадане. Едно е да разчиташ на испанци и немци, съвсем друго на англичани.

На мен ми е интересно какво ще прави Пеп след престоя си в Сити. ПСЖ/Серия А :roll:

CSKA69
Мнения: 4439
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот CSKA69 » 27 апр 2017 01:13

sapio0o написа:На мен ми е интересно какво ще прави Пеп след престоя си в Сити. ПСЖ/Серия А :roll:

Чисто фенски бих искал да го видя начело на Милан (отколешна мечта на вече бившия президент Берлускони).
По всичко изглежда обаче, че в Манчестър Сити ще се задържи повече от обичайното за него (3 години), защото може да му отнеме повече време да изгради отбора, който той иска и да печели с него. Аз мисля, че ще остане в Англия поне 5 години. За след това наскоро попаднах на любопитен материал на Ел Мундо Депортиво, твърдящ, че Гуардиола, заедно с целият си щаб (вкл и Чики Бегиристайн) ще отидат в малкия каталунски клуб Жирона, когато приключат със Сити. Защо там - собственик на този клуб (който е на път да спечели промоция за Примера Дивисион) е не кой да е, а брат му - Пере Гуардиола. ;)
Изображение

Изображение

sunscres92
Мнения: 5814
Регистриран на: 16 авг 2014 10:19
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот sunscres92 » 27 апр 2017 10:07

Анчелоти и за купата е фейнлнал - така че явно работата в Байерн не е толкова лесна.

Трудно ще му е да гради отбор от Англичани. Или поне да не беше гонил Джо и да довежда този чилиец(който съм сигурен, че е най-слабият вратар в лигата) - Али е млад и вече е доста добър, но за под 80М няма да напусне + че той едва ли би го искал.

Уилшър много ме радва, 2 пъти съм го гледал на живо и винаги е изглеждал като най-техничният играч на терена и може би ще си пасне с Гюндоган, но отново трудно бих го повярвал

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23111
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот Thsmith » 28 апр 2017 01:03

sunscres92 написа:Анчелоти и за купата е фейнлнал - така че явно работата в Байерн не е толкова лесна.

Еми не е лесна, особено след като трябва да замиташ 3 годишно сране :lol: :lol:
И на Хайнкес не му беше много лесно да замита след Ван Гаал, а поне онзи беше оставил такива като Мюлер, а не закопал всичко живо :lol:

--
Уилшър много ще си "пасне" с Гюндоган. 8-) Абу Диаби също, може да направят някаква фантастична 3 ка в средата... на лазарета.


Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 10960
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот Furious_Monk » 28 апр 2017 14:22

Ако знаеш само колко технично ще си подават помощните средства. С петички, с вдигания, вътрешен, външен фалц, боц.




То и Де Хея бе слаб в първия си сезон, но след това адаптира играта си спрямо първенството и в момента е най-добрият вратар в Англия.

Браво е по-способен от Харт, но за вратарите Висшата лига е твърде различно първенство.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

sunscres92
Мнения: 5814
Регистриран на: 16 авг 2014 10:19
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот sunscres92 » 28 апр 2017 15:56

Харт беше готов да умре за този отбор - един от малкото играчи в днешни дни на които им пука за отбора им

Спечели 4 пъти "златната ръкавица" в конкуренцията на Вандер саар и Чех.

Пък нека Браво да е по-способен


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта