Хосеп Гуардиола - Официална тема

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

CSKA69
Мнения: 4439
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот CSKA69 » 01 окт 2016 10:43

Смятам, че е редно да има отделна тема за (може би) най-забележителния футболен треньор на нашето съвремие. Отделна тема от чисто клубните, където редовно да се пише за постиженията и провалите му, без значение дали му симпатизирате или откровено го мразите ;)

Изображение

Кой е Пеп Гуардиола и какво е постигнал дотук - https://en.wikipedia.org/wiki/Pep_Guardiola



Последна промяна от CSKA69 на 01 окт 2016 11:09, променено общо 1 път.
Изображение

Изображение

CSKA69
Мнения: 4439
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот CSKA69 » 01 окт 2016 10:47

Започвам с пресконференцията му от снощи преди мача с Тотнъм. Никога не съм виждал по-откровена и поучителна за възгледите му пресконференция. Пеп е забележителна личност, не само като треньор ;)

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот doktora25 » 01 окт 2016 13:26

Многократно сме говорили с теб по тези въпроси. Едно само не мога да проумея - как привърженик на Реал, Ливърпул и Байерн (доколкото се разбира от подписа ти) може да има подобно мнение за този подчовек, чиято "философия" е пълна противоположност на традициите на тези 3 клуба?
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!



CSKA69
Мнения: 4439
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот CSKA69 » 01 окт 2016 14:39

doktora25 написа:Многократно сме говорили с теб по тези въпроси. Едно само не мога да проумея - как привърженик на Реал, Ливърпул и Байерн (доколкото се разбира от подписа ти) може да има подобно мнение за този подчовек, чиято "философия" е пълна противоположност на традициите на тези 3 клуба?


Привърженик съм и на Милан, но за съжаление от гонг не ми позволяват да сложа логото и на този клуб в подписа си, защото надхърля разрешения брой знаци :lol: Немски възпитаник съм и оттам пък любовта ми към Байерн, а Ливърпул си е по червена линия любим клуб (Не ми се повдига темата защо и как може да съм привърженик на четири от европейските грандове едновременно, не е за това тази тема ;)

Отговорът е лесен - тоталния футбол :!: Баща ми е страстен привърженик на Аякс и с часове в детството ми е обяснявал какво е това тотален футбол, кои са архитектите му.. И точно когато се осъзнавах футболно какво точно харесвам аз, изгря звездата на Ариго Саки - италианец, който отказа да бъде просто поредния италиански треньор и който черпеше от идеите на тоталния футбол с пълни шепи ;) Неговият Милан беше първият отбор в който се влюбих чисто игрово и будеше възхищението ми. Естествено и логично беше да се предположи, че ще стана привърженик на Барселона заради Кройф и Стоичков, но тук по-скоро тийнейджърския бунт да бъда различен от баща си, плюс впечатляващия футбол, който играеха Реал под ръководството на друг холандец - Лео Беенхакер (поне от репортажите, които съм гледал) предопределиха завинаги моята страст към клуба от Мадрид :)

В Аякс пък един асистент треньор на същия този Беенхакер и антагонист на Кройф - Луис Ван Гаал, направи вторият отбор, на който съм се възхищавал искрено - холандците в средата на 90-те ;) Там видях в действие много от нещата, които станаха основоположни за модерния футбол в момента - тогава наистина Ван Гаал беше изпреварил времето си.
Разбира се, третият отбор, будил възхищението ми е Реал на Дел Боске, когато най-накрая след толкова време видях най-любимият ми чужд клуб да играе наистина футбол от друго измерение..

Е, мисля че няма да е трудно да се досетиш, кой е четвъртият отбор, предизвикал възхищението ми, колкото и отначало да не исках да го приема - Барселона на Пеп Гуардиола! И в темата за Шампионската лига съм го написал и тук ще го повторя. Каталунецът нито измисля футбола наново, нито е някакъв самороден гений. Той обаче беше изключително интелигентен футболист, а като треньор се показа като ученолюбив футболен студент. Неговата способност да трансформира наученото от работата му като футболист с треньори като Йохан Кройф, Луис Ван Гаал(в Барселона), Карло Мацоне (в Бреша) и Фабио Капело (в Рома) го правят толкова успешен треньор до момента ;)
Последна промяна от CSKA69 на 01 окт 2016 14:46, променено общо 1 път.
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
IvailoRz
Мнения: 2100
Регистриран на: 16 мар 2014 15:53
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот IvailoRz » 01 окт 2016 14:46

Бях много скептичен ,преди да подпише с Ман Сити, (на които симпатизирам от бая време. Сега ме нападнете че съм глорихънтър и бла бла ..истината е че ги харесвам от преди да ги вземат арабите. Незнам точната причина..нещо ми хареса в този клуб. Било цветовете , феновете и факта че не харесвам Ман Юн ,които обираха цялата слава в Англия...все тая ) поради факта че води отбори като Барса и Байерн, НО ! Резулатите говорят сами...11 мача ,от които 10 победи и 1 равен. И не само резултатите ,А и играта която играят Сити...супер атрактивен и резултатен футбол. Е ..аз го харесвам вече !
Очевидно и феновете на Сити го харесват .
https://youtu.be/MK-tBLU6wik

nghcvth
Мнения: 3503
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот nghcvth » 01 окт 2016 15:01

От мен един положителен глас за Гуардиола. Харесвам философията му за играта, за мен тики- така-та е много приятна за наблюване, еле пък, ако разполагаш с нужните футболисти. Барселона, по негово време играха прекрасен за гледане футбол, без да съм фен на този отбор тогава винаги им стисках палци. В Байерн допусна някои гафове, най- вече относно запазване на мотивацията на отбора след рано спечелените титли, но пак постигна доста. В момента Сити играят хубав футбол и ако и тук Гуардиола натрупа няколко трофея вече никой няма да има право да оспорва качествата му.
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23111
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот Thsmith » 01 окт 2016 15:11

Най вредния футболен мениджър в истроията. Няма как да се отрече, че оказа огромно влияние на играта и то ползва в нейното съсипване и подмяна на истинската игра с някаква пародия.

Анаааатеееема! Изображение


Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet

Потребителски аватар
MCMXIII
Мнения: 12745
Регистриран на: 15 юли 2010 16:17
Местоположение: София
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот MCMXIII » 01 окт 2016 15:16

Ще чета тук. Обещавам!
Последна промяна от MCMXIII на 01 окт 2016 18:13, променено общо 1 път.


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: KOPScousers и 12 госта