Хосеп Гуардиола - Официална тема

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот Furious_Monk » 26 юли 2022 18:05

KOPScousers написа:
Pichichi написа:Пеп би получил признанието ми ако стане треньор на един отбор от Бундеслигата различен от Байерн
и го направи шампион. Същото важи и за такъв отбор от Ла Лига различен от Реал/Барса или от ВЛ но да не е
Сити/ Юнайтед/Челси или Пулл. И естествено още едно условие да не похарчи млрд. Е!
Да иде в Италия да стане треньор на Лацио примерно и да спечели титлата.
При положение че беше треньор на Барселона в най-доброто им поколение футболисти, треньор на
Байерн в Германия и на Сити с неограничен бюджет не мога да кажа че е най-добрият треньор ако ще
и да спечели 13 титли за 12г.

Тъй като това няма да стане никога то аз не мога да кажа че Пеп е най-добрият треньор.

Аз съм на абсолютно същото мнение за Гуардиола като треньор. Феномен, ама друг път... Феномен е Йохан Кройф, лека му пръст на човека. Всичко, което Пеп направи като треньор, е да приложи вижданията и убежденията на Кройф като треньор, а за капак имаше на разположение най-силното поколение в историята на Барселона. Поколение, което сякаш беше направено специално за този стил на игра и успяваше да го практикува до съвършенство, а Меси беше просто един огромен бонус.

Успехите му в Байерн не мога да ги взема на сериозно, защото те си стават шампиони на Германия и чат-пат вдигат купата, без значение кой им е треньор. Просто в Германия имат по-малко конкуренция, отколкото има Лудогорец в България. В Англия пък пое шейховете, дето са най-богатите собственици във ВЛ и похарчи милиардче, завалията, без което нямаше да е постигнал и половината на това, което спечели със Сити до момента. Нека стане треньор на Арсенал, Тотнъм или Лестър и като спечели титлата с тях, тогава ще го призная за наистина голяма работа. Дотогава е един късметлия със скучен стил на игра и най-добрия състав, където и да отиде. :oops:


Това не е точната истина, защото Гуардиола се научи от Кройф, но разви свой собствен стил. Подобри някои неща, разви други в различна посока и надскочи ментора си като постижения.

Гуардиола е това което е... предизвикателство да уважаваш гения, който мразиш.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17593
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот pomiqrat » 26 юли 2022 19:27

Furious_Monk написа:
KOPScousers написа:
Pichichi написа:Пеп би получил признанието ми ако стане треньор на един отбор от Бундеслигата различен от Байерн
и го направи шампион. Същото важи и за такъв отбор от Ла Лига различен от Реал/Барса или от ВЛ но да не е
Сити/ Юнайтед/Челси или Пулл. И естествено още едно условие да не похарчи млрд. Е!
Да иде в Италия да стане треньор на Лацио примерно и да спечели титлата.
При положение че беше треньор на Барселона в най-доброто им поколение футболисти, треньор на
Байерн в Германия и на Сити с неограничен бюджет не мога да кажа че е най-добрият треньор ако ще
и да спечели 13 титли за 12г.

Тъй като това няма да стане никога то аз не мога да кажа че Пеп е най-добрият треньор.

Аз съм на абсолютно същото мнение за Гуардиола като треньор. Феномен, ама друг път... Феномен е Йохан Кройф, лека му пръст на човека. Всичко, което Пеп направи като треньор, е да приложи вижданията и убежденията на Кройф като треньор, а за капак имаше на разположение най-силното поколение в историята на Барселона. Поколение, което сякаш беше направено специално за този стил на игра и успяваше да го практикува до съвършенство, а Меси беше просто един огромен бонус.

Успехите му в Байерн не мога да ги взема на сериозно, защото те си стават шампиони на Германия и чат-пат вдигат купата, без значение кой им е треньор. Просто в Германия имат по-малко конкуренция, отколкото има Лудогорец в България. В Англия пък пое шейховете, дето са най-богатите собственици във ВЛ и похарчи милиардче, завалията, без което нямаше да е постигнал и половината на това, което спечели със Сити до момента. Нека стане треньор на Арсенал, Тотнъм или Лестър и като спечели титлата с тях, тогава ще го призная за наистина голяма работа. Дотогава е един късметлия със скучен стил на игра и най-добрия състав, където и да отиде. :oops:


Това не е точната истина, защото Гуардиола се научи от Кройф, но разви свой собствен стил. Подобри някои неща, разви други в различна посока и надскочи ментора си като постижения.

Гуардиола е това което е... предизвикателство да уважаваш гения, който мразиш.


А Юнайтед може да стане шампион и с чистачката...
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот Furious_Monk » 26 юли 2022 19:34

Слабостта на омразата е в липсата на точна преценка... не е никак лесно да водиш голям отбор, с огромни амбиции, но си е малко богопомазано да си бил легенда в такъв клуб.

Затова казвам, че Зидан и Гуардиола се принцовете на съвременната игра, но това не значи, че те не рискуват много и не се борят с огромна страст да запазят своите позиции.

Не всички благородници са нещастници, които разчитат на рода си.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

CSKA69
Мнения: 4481
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот CSKA69 » 26 юли 2022 19:41

Интересно е, че с предишните си два отбора - Барселона и Байерн, Гуардиола успя да стане три пъти поред шампион на съответните страни - Испания и Германия. Започва седмият му сезон в Англия, но с Манчестър Сити най-доброто му постижение е два пъти поред (на два пъти). Дали този сезон най-после ще ги направи три поред и на Острова?!
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13809
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот Pichichi » 28 юли 2022 14:09

Ми не!
До Коледа ще са го уволнили!
:-)

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот Furious_Monk » 19 сеп 2022 09:50

CSKA69 написа:Интересно е, че с предишните си два отбора - Барселона и Байерн, Гуардиола успя да стане три пъти поред шампион на съответните страни - Испания и Германия. Започва седмият му сезон в Англия, но с Манчестър Сити най-доброто му постижение е два пъти поред (на два пъти). Дали този сезон най-после ще ги направи три поред и на Острова?!



В Англия е по-трудно, физическото присъствие в играта на отборите по принцип са антидот за Гуардиоловите виждания за играта, но сега просто разполага с огромен ресурс, може и да пребори своя криптонит.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

CSKA69
Мнения: 4481
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот CSKA69 » 23 ное 2022 20:07

Манчестър Сити официално обяви, че мениджърът Хосеп Гуардиола е подписал нов договор до лятото на 2025 г. Предишният договор на Гуардиола изтичаше в края на този сезон и Хосеп беше много неясен за бъдещето си преди. Но веднага щом настъпи пауза, свързана със Световното първенство в Катар, Гуардиола премахна тази несигурност и се съгласи да удължи престоя си на Етихад с две години. Гуардиола е мениджър на Сити от 2016 г. През това време "гражданите" спечелиха 11 големи трофея, включително четири от последните пет титли във Висшата лига. Сити спечели 271 от 374 мача под ръководството на Гуардиола (72,4%), вкарвайки средно по 2.46 гола на мач (общо 921 гола). "Много съм щастлив да остана в Манчестър Сити още две години. Моята благодарност никога няма да е достатъчна за всички в клуба за тяхното доверие. Толкова съм щастлив и се чувствам толкова комфортно тук. Имам всичко необходимо, за да върша работата си колкото може по-добре. Знам със сигурност, че следващата глава на този клуб ще бъде невероятна през следващото десетилетие. Така бе през предходните 10 години и ще бъде през следващите 10 години, защото този клуб е толкова стабилен. От първия ден, когато съм тук, чувствам нещо специално. Не мога да бъда на по-добро място. Все още чувствам, че можем да постигнем повече заедно и затова искам да остана и да продължа да се боря за трофеи“, заяви Гуардиола. Както отбелязва The Guardian, новият договор на Гуардиола включва увеличение на заплатата му, въпреки че 51-годишният испанец вече бе най-добре платеният мениджър във Висшата лига със заплата от 20 милиона паунда годишно.


9 години начело на Манчестър Сити ще направи Гуардиола през лятото на 2025-а година. Смятам, че това е последното удължение на договора му, което той подписва. Следващата му дестинация вероятно ще бъде национален тим, който да води на следващото Световно първенство през 2026-а година.
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6496
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот Alexx » 23 ное 2022 20:20

Сега да видим как ще се справи с Юнайтед и Ливърпул като имат нови собственици.


Capitano_Puyol
Мнения: 2238
Регистриран на: 10 дек 2022 00:44

Re: Хосеп Гуардиола - Официална тема

Мнениеот Capitano_Puyol » 27 юни 2023 23:12

Първият треньор с два требъла с два различни отбора. Просто легенда ! 8-)
Барса и Лудогорец, але, алеее...


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта