Висша лига - Сезон 2016/2017

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32574
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Висша лига - Сезон 2016/2017

Мнениеот 1914.1902 » 21 май 2017 19:55

Приятно изненадан съм от Тотнъм и Челси .
Не очаквах Конте да направи сините от Лондон шампиони през първият си сезон .
Шпорите заслужават суперлативи . Изключително силен домакин (17-2-0) . Много млад и симпатичен състав . Дано се представят добре в Шампионска лига . Хари Кейн с 29 гола .

Добрата форма на Суонзи в последните 5 кръга (4 победи и 1 равенство) осигуриха оцеляването .
Очаквах малко повече от Лестър . ;)

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23321
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Висша лига - Сезон 2016/2017

Мнениеот Thsmith » 21 май 2017 20:49

sunscres92 написа:86 goals scored
26 goals conceded

Съгласен съм с написаното, единствено мисля, че Тотнъм ще надградят.

Имат млад състав, играчите им само ще се развиват - не знам за шансовете им в ШЛ, дано този сезон да им е бил за урок - трябват им 1-2 играчи и всичко ще тръгне дори още по-добре.

Аз по скоро смятам, че при тях е отборната игра е на доста по високо ниво от индивидуалната класа. Тези новини, които циркулират в последните дни за Уолкър, Роуз, Дайър и етк ми се струва, че биха разбили това. Като цяло смятам, че трудно могат да надскочат това представяне ако не започнат да харчат, а те...
Изобщо не виждам как могат да вземат играч на наистина високо ниво. Само някоя млада звезда, но не и суперзвезда.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Висша лига - Сезон 2016/2017

Мнениеот THE G.A.M.E » 22 май 2017 12:04

Като цяло се получи логичен сезон. В началото единствено Челси не очаквах да вземе Титлата, бях песимист за това, но бях сигурен, че ще има игрово и точково надрастване.
Другите се оказаха според очакванията ми, освен Юнайтед, които продължиха да деградират и под ръководството на Моу. Мисля, че това май е най-слабият 1-ви сезон на португалеца, от както започна да води тимове от големите Първенства.
Арсенал... Наистина в повечето време играеха добре, но явно вече липсата на класа или достатъчно мотивация, си казва думата.
Щото те това, да играят добре, но да липсват сериозните успехи, вече го правят няколко сезона подред, което говори, че нещо трябва да се промени.
Другите надолу в таблицата не ги гледах много-много и трудно мога да кажа нещо обобщаващо.
Все пак мисля, че тимовете между 8-мо и 16-то място, имат никак не-лош потенциал, но като че ли ниските им цели ( да съберат 40-на точки ) ... Пречи да са по сериозна конкуренция на ТОП отборите.

Като цяло ми направи впечатление големият брой голове извън наказателното поле.
Което направи футболът в Лигата този сезон, малко по динамичен и атрактивен.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

[center][wrapimg=]http://www.rozetabg.com/wp-content/themes/corporate/iyi/logo.jpg[/wrapimg][/center]
[wrapimg=]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/353.png[/wrapimg][rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/661.png[/rimg] [rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/687.png[/rimg]

CSKA69
Мнения: 4478
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Висша лига - Сезон 2016/2017

Мнениеот CSKA69 » 22 май 2017 12:12

Страхотен анализ на сезона на Челси и личността на Антонио Конте. Някой беше постнал преди време в темата на Гуардиола някакъв текст от този блог. Оттогава си го следя редовно:

https://bendtnerfan.wordpress.com/2017/ ... %B8%D1%82/
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
tevez
Мнения: 38916
Регистриран на: 26 авг 2008 12:08
Контакти:

Re: Висша лига - Сезон 2016/2017

Мнениеот tevez » 22 май 2017 19:25

Moйс напуснал Съндърланд.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23321
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Висша лига - Сезон 2016/2017

Мнениеот Thsmith » 22 май 2017 23:41

Жалко... щеше да ми е любопитно да видим дали ще успее да се справи с тях и да ги върне.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43885
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Висша лига - Сезон 2016/2017

Мнениеот rhaegar » 23 май 2017 00:37

Thsmith написа:Жалко... щеше да ми е любопитно да видим дали ще успее да се справи с тях и да ги върне.


Къде да ги върне? Паднаха си на опашката в Чемпиъншип тия кетърмолски дървари, дано никога не се качат повече.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14714
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Висша лига - Сезон 2016/2017

Мнениеот smoothc » 23 май 2017 14:04

Изпратихме един сравнително интересен сезон, който по мое мнение беше по-добър от предходните два, но не по-добър от 2013-2014.
Италианската серия продължава, след Анчелоти, Манчини и Раниери, Конте също записа името си със златни букви.

Честита титла на феновете на Челси!

Адмирации и за Тотнъм, които бяха най-достойният конкурент за титлата.
Като цяло двата отбора бяха равностойни като представяне и класа, но опитът на Челси си каза тежката дума.

Силен завършек от страна на Сити и напълно заслужено са в тройката.

Ливърпул изпревари Арсенал за 4-то място и така за първи път от 18 години артилеристите няма да участват в Шампионската лига.
Като цяло и двата отбора бяха горе долу равностойни, но Ливърпул записаха много по-добри резултати в дербитата, което косвено показва и по-добра устойчивост.

Апропо, Сити и Ливърпул си приличат в доста отношения, но най-общото между тях е, че непрекъснатите вратарски ротации, гарнирани със серия от грешки + сътресенията в защитен аспект, им подействаха като бариера за едно по-добро бъдеще/класиране.
Челси и Тотнъм например са отлично балансирани в този аспект - солидно количество вкарани, стабилност в защитата.
Арсенал са на приливи и отливи в това отношение, но като цяло гледахме типичния сезон за тях, разликата е че този път не влязоха в четворката.

И тук идва Манчестър Юнайтед - с високата си стабилност в дефанзивен план, което е видно и от допуснатите голове в последните 3 сезона, но с изключителната импотентност в офанзивен план, с показатели характерни за средняците.



Разочароващ сезон за мен лично като фен на Манчестър Юнайтед.
В спортно-техническо отношение има положителна промяна, която в сравнение с апатичността при Ван Гаал си е огромен прогрес, но в крайна сметка точково/статистически работата е буквално същата, което е ключовото в случая.
Рекордният брой равенства, особено на Олд Трафорд ни затлачиха развитието.
В генезиса по подобие на 2014-2015 и 2015-2016 стои липсата на ефективност в нападението, която произтича най-вече от мениджърската нагласа и указания, от зададения режим на игра!
Да, доста и пропускаха нашите, но съотношението си остава така:
60% мениджърска нагласа, 20% безумни пропуски, 10% липса на късмет, 10% съдийски тесли.
Безумните пропуски обаче също са косвено свързани с мениджърската нагласа, не трябва да се пропуска и този момент.
За следващия сезон ще разчитам единствено на историята и добрата практика при Моуриньо - вторите му сезони са винаги супер успешни.
2003-2004 - Титла и Шампионска лига Порто
2005-2006 - Шампион Челси
2009-2010 - Требъл Интер
2011-2012 - Шампион Реал Мадрид
2014-2015 - Шампион Челси
2017-2018 - ?

Потребителски аватар
JackPackage
Мнения: 33787
Регистриран на: 07 апр 2010 21:11
Skype: Тц...
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Висша лига - Сезон 2016/2017

Мнениеот JackPackage » 23 май 2017 14:41

Ако утре Аякс U21 ви касира за ЛЕ, втория сезон на Моу може и да е някъде другаде :lol: :mrgreen:

Как пък прецени че точно 13/14 е бил по-силен сезон от този :roll: :?
delqnski47 написа:Аз лично не искам да ви наказват без публика с нашия реванш,щот ще е тъпо за нас феновете на ЦСКА да сме сами на стадиона.
onegavon написа:На Гришата и свирки ще му правим....

[center][wrapimg=]http://i.imgur.com/G65A5Mg.png[/wrapimg][/center]
[center][wrapimg=]http://atleticofans.com/wp-content/themes/af/images/adlogo.png[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9071
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Висша лига - Сезон 2016/2017

Мнениеот Soulen » 23 май 2017 15:52

JackPackage написа:Ако утре Аякс U21 ви касира за ЛЕ, втория сезон на Моу може и да е някъде другаде :lol: :mrgreen:

Как пък прецени че точно 13/14 е бил по-силен сезон от този :roll: :?

По интересен беше най-вече заради we must not let it SLIP :mrgreen:
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта