Copa del Rey (Купата на Краля)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: Когато испанските съдии станаха по-зле от българските...

Мнениеот Warped » 08 фев 2017 09:32

kalo_340 написа:Уважаеми посетители на форума, уважаеми футболни фенове,

Не мога да не споделя своята погнуса от пошлата имитация, наричаща се съдийство във футбола в днешно време. От мач на мач нещата просто стават от зле по-зле и все повече у мен се насажда чувството, че със съдийството има глобален проблем, сиреч нещата не са черни само в мачовете у нас. Не знам, може би щото БГ-пародията на футбол още не е почнала, но все пак..

Най- ама най- ама най-зле са нещата в Испания, като тук ще спомена, че следя по-изкъсо това първенство заради изявите на любимия ми клуб Барселона. За Англия, Франция, Германия, Италия и сие нямам много инфо, но и за там прочитам така от време на време я за някоя тесла, я за някое побутване друго и т.н. Както и да е, сега за уникалните испанци. Ей богу, не мога да си обясня какво се случва с тези хора, които наемат за съдии там!!! Отсъждат се несъществущи засади и дузпи, подминават се лековато очевадни засади и дузпи, за нарушения и картони да не говорим. Примери колкото искате - бутанията на Реал Мадрид, за които се оказа, че в 13 мача са били "подпомогнати от съдийски грешки", че дори и Гонг правиха статия за това по източници от Испания; незачетения брутално очеизваждащ гол на Барса с/у Бетис преди седмици; тази вечер отменения чист гол на Атлетико срещу Барса и и т.н. и т.н. и т.н.

ДОКОГА??? Докога, питам аз, ще продължава това бездарно, немодерно и опорочаващо играта "залагане" на човешкия усет и фактор в съдийстото? Сега, и в миналото е имало грешки, разбира се, но хора, за бога, живеем в свят с брутално модерни технологии!!! Парите, те ги има къде ли не - и в актьорството има много пари, и в медицината, и в бизнеса, и в политиката, като естествено това са вече съвсем различни теми, но там прилагането на технологиите имам чувството, че е на светлинни години по-напред от футбола (единствено изключение може би за политиката, където признавам си не съм много информиран, но 100% в много развити държави се разчита на качествени технологии за осигуряване на честност на избори например).

ЗАЩО, защо точно на ръководните фактори на футбола, една толкова проста игра, която може да забавлява до безкрай, липсва решителна воля за скоропостижни и радикални промени (не някакви имитацийки проектозакони, които практически ще влязат в сила, когато ми се родят правнуци, а FYI аз съм на 23 години...), които да елиминират веднъж завинаги човешкия фактор от съдийството? Някои ще си кажат - как бе, пич, тва е невъзможно! Как компютърът ще прецени кога има фаул и как да се наказва?
Ами, уважаеми дами и господа, ТАКА!!! Защото ако се налеят мнооооооого пари, програмистите, които ще пишат кодовете за програмите, ще пишат по цели нощи код, ако трябва, ще тестват до пръсване за чистене на грешки и ще се създаде качествената система-заместител на съдиите! В съвременния свят простооо няма невъзможни неща, хора, разберете го това!! Амаааа, трябва да се налеят за целта парички, а тва няма как да стане, когато се плащат стомилионни заплати на футболисти, още стохилядни заплати за администрация и чиновници и десетохилядни заплати за друг персонал, налиии....

Да, фен съм на Барса, защото ме кефи техният стил на игра. Личен избор, лично мнение. Но не мога да си затварям очите за неправдите в живота, просто така съм възпитан. Затова, когато Барса печели със съдийски аванти, което също се случва, ме дразни също толкова много, колкото когато Барса загуби заради откровено тъпа или мързелива игра. Колкото и когато Барса е брутално ощетена, визирам незачетения гол с/у Бетис. Честната победа е единствената възможна победа в живота, всичко друго е измишльотина, за която вселената си взима дължимото, рано или късно, по един или по друг начин.

А сегааа, иде БГ-пародията. Там какви ли ще ги гледаме, само един Господ знае. То при нас така или иначе всичко си е кочина, ако някои ден нещата във футбола се оправят на световно ниво, то за нас сиг. ще ни трябват още 100 години, за да отбележим прогрес. Но, ако трябва да съм откровен, отвращавам се все повече и повече от така наречения "съвременен" футбол, и то не заради комерсиализацията, не заради непреставащата спекула кой къде отива, не дори заради факта, че някои мачове са скучни, а други кило-мега-гига-интересни. Има дни, има и дни, има едни отбори, има и други отбори, дет се има една дума. Но когато изживяването се опорочава от тези, които трябва да са неутрални, най-компетентни и безпристрастни, е, няма как да говорим за удоволствие, нали? Мхмм, неутралните и уж безпристрастните са некомпетентни, интересно на какъв аналог навежда тази мисъл, с оглед тежката БГ-действителност....

Ииии така. Сори за дългия текст, на който не му се чете, от червения хикс Close и тва е. Който не е съгласен, червения хикс, Close и така. А който иска да сподели и своето мнение, па нека да драсне някой друг ред. Ако не друго, то ще може да излее малко от своите мъки/проблеми/виждания/хейт/други емоции и ще му олекне. Аз знам, че ми е добре, че споделих мнението си, пък било то и в един прост форум. Защото когато испанските съдии станат по-зле от българските, мълчанието и траенето са по-големите грехове от изразяването на мнение. Бъркам ли?

В Италия съдийте за по зле но явно не си гледал Болоня- Наполи и Интер. И не мога да разбера за какво ревете феновете на Барса след като червения картон на Суарез бе 100%, гола му беше правилно отменен. И не на последно място редовен ГОЛ на Атлетико бе отменен. Точно съдийския отбор Барселона да се оплаква хахахахахаххахахахахахха. Съдийте в Испания са като всички други. Наказват ги при грешки но това не се оповестява публично
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

Потребителски аватар
JimBeam
Мнения: 2952
Регистриран на: 02 сеп 2008 14:04
Контакти:

Re: Когато испанските съдии станаха по-зле от българските...

Мнениеот JimBeam » 08 фев 2017 09:54

kalo_340 написа:Уважаеми посетители на форума, уважаеми футболни фенове,

Не мога да не споделя своята погнуса от пошлата имитация, наричаща се съдийство във футбола в днешно време. От мач на мач нещата просто стават от зле по-зле и все повече у мен се насажда чувството, че със съдийството има глобален проблем, сиреч нещата не са черни само в мачовете у нас. Не знам, може би щото БГ-пародията на футбол още не е почнала, но все пак..

Най- ама най- ама най-зле са нещата в Испания, като тук ще спомена, че следя по-изкъсо това първенство заради изявите на любимия ми клуб Барселона. За Англия, Франция, Германия, Италия и сие нямам много инфо, но и за там прочитам така от време на време я за някоя тесла, я за някое побутване друго и т.н. Както и да е, сега за уникалните испанци. Ей богу, не мога да си обясня какво се случва с тези хора, които наемат за съдии там!!! Отсъждат се несъществущи засади и дузпи, подминават се лековато очевадни засади и дузпи, за нарушения и картони да не говорим. Примери колкото искате - бутанията на Реал Мадрид, за които се оказа, че в 13 мача са били "подпомогнати от съдийски грешки", че дори и Гонг правиха статия за това по източници от Испания; незачетения брутално очеизваждащ гол на Барса с/у Бетис преди седмици; тази вечер отменения чист гол на Атлетико срещу Барса и и т.н. и т.н. и т.н.

ДОКОГА??? Докога, питам аз, ще продължава това бездарно, немодерно и опорочаващо играта "залагане" на човешкия усет и фактор в съдийстото? Сега, и в миналото е имало грешки, разбира се, но хора, за бога, живеем в свят с брутално модерни технологии!!! Парите, те ги има къде ли не - и в актьорството има много пари, и в медицината, и в бизнеса, и в политиката, като естествено това са вече съвсем различни теми, но там прилагането на технологиите имам чувството, че е на светлинни години по-напред от футбола (единствено изключение може би за политиката, където признавам си не съм много информиран, но 100% в много развити държави се разчита на качествени технологии за осигуряване на честност на избори например).

ЗАЩО, защо точно на ръководните фактори на футбола, една толкова проста игра, която може да забавлява до безкрай, липсва решителна воля за скоропостижни и радикални промени (не някакви имитацийки проектозакони, които практически ще влязат в сила, когато ми се родят правнуци, а FYI аз съм на 23 години...), които да елиминират веднъж завинаги човешкия фактор от съдийството? Някои ще си кажат - как бе, пич, тва е невъзможно! Как компютърът ще прецени кога има фаул и как да се наказва?
Ами, уважаеми дами и господа, ТАКА!!! Защото ако се налеят мнооооооого пари, програмистите, които ще пишат кодовете за програмите, ще пишат по цели нощи код, ако трябва, ще тестват до пръсване за чистене на грешки и ще се създаде качествената система-заместител на съдиите! В съвременния свят простооо няма невъзможни неща, хора, разберете го това!! Амаааа, трябва да се налеят за целта парички, а тва няма как да стане, когато се плащат стомилионни заплати на футболисти, още стохилядни заплати за администрация и чиновници и десетохилядни заплати за друг персонал, налиии....

Да, фен съм на Барса, защото ме кефи техният стил на игра. Личен избор, лично мнение. Но не мога да си затварям очите за неправдите в живота, просто така съм възпитан. Затова, когато Барса печели със съдийски аванти, което също се случва, ме дразни също толкова много, колкото когато Барса загуби заради откровено тъпа или мързелива игра. Колкото и когато Барса е брутално ощетена, визирам незачетения гол с/у Бетис. Честната победа е единствената възможна победа в живота, всичко друго е измишльотина, за която вселената си взима дължимото, рано или късно, по един или по друг начин.

А сегааа, иде БГ-пародията. Там какви ли ще ги гледаме, само един Господ знае. То при нас така или иначе всичко си е кочина, ако някои ден нещата във футбола се оправят на световно ниво, то за нас сиг. ще ни трябват още 100 години, за да отбележим прогрес. Но, ако трябва да съм откровен, отвращавам се все повече и повече от така наречения "съвременен" футбол, и то не заради комерсиализацията, не заради непреставащата спекула кой къде отива, не дори заради факта, че някои мачове са скучни, а други кило-мега-гига-интересни. Има дни, има и дни, има едни отбори, има и други отбори, дет се има една дума. Но когато изживяването се опорочава от тези, които трябва да са неутрални, най-компетентни и безпристрастни, е, няма как да говорим за удоволствие, нали? Мхмм, неутралните и уж безпристрастните са некомпетентни, интересно на какъв аналог навежда тази мисъл, с оглед тежката БГ-действителност....

Ииии така. Сори за дългия текст, на който не му се чете, от червения хикс Close и тва е. Който не е съгласен, червения хикс, Close и така. А който иска да сподели и своето мнение, па нека да драсне някой друг ред. Ако не друго, то ще може да излее малко от своите мъки/проблеми/виждания/хейт/други емоции и ще му олекне. Аз знам, че ми е добре, че споделих мнението си, пък било то и в един прост форум. Защото когато испанските съдии станат по-зле от българските, мълчанието и траенето са по-големите грехове от изразяването на мнение. Бъркам ли?


Ехааа ама наистина ли са ги доказали тези неща? Сега какво на моралист ли се правиш защото видя какво скалъпиха снощи на любимият ти отбор и викаш чакай да се възмутя и да нападна и мача снощи и останалите, за да ме видят колко съм добър? :lol: Викаш предните сезони не си ги гледал когато очевадно спираха Атлетико и Реал и вие си дърпахте с точки от първо място?Тогава не беше възмутено детето нали?

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13771
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Copa del Rey (Купата на Краля)

Мнениеот Pichichi » 08 фев 2017 10:15

Los Che написа:Ето че вече имаме един участник във Финала.
Това е Варса , която отстрани на 1/2 финала Atlético Madrid, след куп съдийски грешки и огромен късмет.
Общ резултата
[center]Barcelona 3:2 Atlético Madrid[/center]


Изображение

Съперника им ще бъде излъчен от двойката
[center]Deportivo Alavés 0:0 Celta de Vigo[/center]
резултата от първата среща.

---
Очаква се Финала да е на Estadio Vicente Calderón като естествен завършек на живота на това съоръжение.


Живи и здрави, финала ще е на Калдерон но без Атлетико да играе в този финал!
Най-тъпото е че загубихме полуфиналната серия със само едно слабо полувреме първото от мача в Мадрид.
Като цяло за пореден път пропуск от дузпа ни спира.

Потребителски аватар
JackPackage
Мнения: 33787
Регистриран на: 07 апр 2010 21:11
Skype: Тц...
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Copa del Rey (Купата на Краля)

Мнениеот JackPackage » 08 фев 2017 10:40

Суарес: Съдията не искаше да играя във финала и реши да ме изгони

„Изсмях се, защото просто реферът искаше да ме изгони. Това дори не бе никакво нарушение, а първият жълт картон бе първият ми фаул в мача“, коментира след срещата Суарес.


Той сигурно го брои за фал, само като го захапе за врата.... :?
delqnski47 написа:Аз лично не искам да ви наказват без публика с нашия реванш,щот ще е тъпо за нас феновете на ЦСКА да сме сами на стадиона.
onegavon написа:На Гришата и свирки ще му правим....

[center][wrapimg=]http://i.imgur.com/G65A5Mg.png[/wrapimg][/center]
[center][wrapimg=]http://atleticofans.com/wp-content/themes/af/images/adlogo.png[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
SSIW
Мнения: 238
Регистриран на: 07 дек 2010 11:56

Re: Copa del Rey (Купата на Краля)

Мнениеот SSIW » 08 фев 2017 12:56

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=kUccIPAD9Y4[/youtube]

... кристално ясен фал преди гола на Гризман, който не беше свирен. Толкова за хронологията на бруталните съдийски грешки в елиминационния сблъсък, защото преминаването на следващия етап се решава в сблъсък в два мача и това, което се случи в първия мач, също критично влияе на крайния изход. Абсурдно е да се говори за ощетени и облагодетелствани от това, което се случи в двата мача, чернодрешковците OCPAXA ТОТАЛНО мачовете, това което се получи е едно огромно ЛAЙHO !!! Грешка върху грешка, коя от коя по-безумни и брутални, това просто НЕ БЕШЕ мач и няма никакъв вариант в този хаос, да се търси адекватна логика, по силата на която, някой от двата отбора бъде определен като облагодетелстван ! За мене най-справедливото административно решение е, да бъде анулиран таз-годишния турнир, престъпниците в черно да бъдат адекватно наказани и да се престъпи към решаване на огромния проблем с кадрите в съдийството и техническото обезпечаване на съдийската работа !

Потребителски аватар
Los Che
Мнения: 7368
Регистриран на: 29 юни 2009 20:42
Skype: yomusbg
Местоположение: Nou Mestalla
Контакти:

Re: Copa del Rey (Купата на Краля)

Мнениеот Los Che » 27 май 2017 18:49

Време е за Финал
както на [center]Турнира за Купата на Краля[/center]
така и на това съоръжение
[center]Изображение
Estadio Vicente Calderón
(Madrid)[/center]/ открито с гооооооол на ЛЕГЕНДАТА Luis Aragonés
в мач с два достойни съперника
а ще бъде закрито най-вероятно след поредната медийна шумотевица
и срамно съдийство /


[center]BARCELONA VS. DEPORTIVO ALAVÉS[/center]

рефер на срещата - Carlos Clos Gómez. Това ще е последна среща в кариерата му - той е вече на 44 год.
363 мача в Испания, 2029 ж.к. 174 ч.к.
Този сезон "правилно" свири срещата на Mendizorrotza между двата отбора след като в срещата есента "Алавес" биха на Камп Ноу с 2:1
Изображение
феновете на синьо-белите прииждат

Това ще е и последна среща на треньора на символичните домакини Luis Enrique
Изображение
Той все още не е оповестил по следващата си съдба като треньор и дали има предложения за нова треньорска кариера.
На последната пресконференция Лучко нагло заяви на журналистите, че " може наследника ми да получи инфаркт и отново да се върна есента в Варса". Най-вероятно със спечелените пари ще си купи стадо кози и ще заживее спокойно в родната Астурия.
Той има проблеми в дясната зона на защитата след като Sergi Roberto е наказан. Очаква се на неговото място да излезе Масчерано.
Срещата пропуска и съпруга на Sofia Balbi - Luis Suárez.

Треньора на символичните гости Mauricio Andrés Pellegrino има вече 52 срещи. Водил е за 14 срещи и Valencia.
Изображение
на снимката той отправя своя по-здрав за Варса.
Prefiero desaparecer que ver morir al Valencia: Rubén Baraja.
Como aficionado del Valencia estoy muy feliz.
El ´Guaje´ David Villa
Rino: “Mis jugadores son los mejores del mundo”.

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23640
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Copa del Rey (Купата на Краля)

Мнениеот paceto » 27 май 2017 23:04

Тъкмо щях да кажа, че мача свърши след гола на Барса, а то взе че Алавес изравни почти веднага.
Тео Ернандес дори го мушна, който уж ще идва към Реал сега след финала. :roll:

ПП: Жалко два гола за 2 минути получиха Алавес и то точно, когато не трябваше - минути преди да свърши полувремето.

Потребителски аватар
Los Che
Мнения: 7368
Регистриран на: 29 юни 2009 20:42
Skype: yomusbg
Местоположение: Nou Mestalla
Контакти:

Re: Copa del Rey (Купата на Краля)

Мнениеот Los Che » 28 май 2017 10:27

Най - скучната среща през 2017 год.

И някои изводи след Финала:
- Mauricio Pellegrino си е все същият не особено съвременен треньор. Единствено по-слаб от него е само Luis Enrique.
- с натрупването на годинките Iniesta става все по-мъдър, Messi добавя все по-големи "рекорди" към комплексарската си колекция а L. Suárez още си мисли че е на "Анфилд". André Gomes и Paco Alcácer още 2-3 сезона и ще се адаптират със стила на Варса - Андре вече се е научил при всяко отнемане на топката му да гледа умолително към рефера.
- Варса може да вземе мач без треньор , без защитници,без скандал, дори и без Little Help from My Friends - arbitros.
- Коментаторите по ВТV все още не са разбрали, че 90% от зрителите на ШЛ и Купата на Испания знаят повечето факти за срещата от същия източник Уикипедия.


Изображение
Prefiero desaparecer que ver morir al Valencia: Rubén Baraja.
Como aficionado del Valencia estoy muy feliz.
El ´Guaje´ David Villa
Rino: “Mis jugadores son los mejores del mundo”.

Потребителски аватар
Vanderlei_Luxemburgo
Мнения: 231
Регистриран на: 16 апр 2017 04:21

Re: Copa del Rey (Купата на Краля)

Мнениеот Vanderlei_Luxemburgo » 02 юни 2017 22:24

Важното е че Реал Мадрид няма да може да направи требъл, нещо което никога не е постигал и няма да постигне. Впрочем те и ШЛ+Примера в един сезон нямат от 1958г. та сега е шанса на Зидан да влезе в историята. Ювентус си е бая надут балон, така че няма да се изненадат ако го постигне.
Иначе относно мача, всичко приключи в 45 минута, но Алавес пропусна златния си шанс при 0-0, когато удариха греда и топката се търкулна по голлинията. Тогава мача щеше да стане по-интересен. :roll:

Потребителски аватар
Los Che
Мнения: 7368
Регистриран на: 29 юни 2009 20:42
Skype: yomusbg
Местоположение: Nou Mestalla
Контакти:

Re: Copa del Rey (Купата на Краля)

Мнениеот Los Che » 19 юни 2017 21:18

"Задниците" спечелиха и другата купа - дамския еквивалент на Купата на Краля[center]Copa de la Reina de Fútbol[/center]
като на Финала игран на вчера на La Ciudad del Fútbol, Las Rozas си върнаха за миналогодишната загуба също на финала от Atlético Madrid
FC Barcelona 4–1 Atlético Madrid
2:0 Hermoso - 41', 49'
2:1 Bermúdez - 58'
3:1 Putellas - 70'
4:1 Bonmatí - 83'

С гола си в 58 мин. Sonia Bermúdez се изравни на върха при голмайсторите с Mari Paz Vilas от VCF
Варса вече имат 5 купи. Повече от тях имат RCD Espanyol и Levante UD

Изображение
Prefiero desaparecer que ver morir al Valencia: Rubén Baraja.
Como aficionado del Valencia estoy muy feliz.
El ´Guaje´ David Villa
Rino: “Mis jugadores son los mejores del mundo”.


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта