Висша лига (сезон 2023/2024)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44138
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот rhaegar » 21 май 2024 22:44

JustChelsea написа:Компани за треньор. Виж как хубаво звучи.


Виж, аз не харевам Почетино още от Тотнъм, но в момента като че ли беше най-приемливата опция. Говори се за хора като Хьонес, Мичел, Мареска, моите уважения, може да станат прекрасни треньори в бъдеще, но това е твърде голям риск, а отборът не може да си позволи поредна грешка. След мача с Арсенал се видя едно-тези играчи са зад Поч и се пребориха за него. За мен това да имаш съблекалнята е по-важно, или поне на едно ниво с тактическите умения на треньора в съвременния футбол.
Според мен Почетино или е искал дълъг договор и стабилност, защото неговият изтичаше след следващия сезон, или е искал дума по трансферите, която тоя малоумен борд няма да даде никога. В тоя ред на мисли, не виждам кой сериозен мениджър би се съгласил да работи с тях.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
miro_rz
Мнения: 15235
Регистриран на: 04 авг 2011 17:31
Местоположение: peterborough city
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот miro_rz » 21 май 2024 22:46

rhaegar написа:И Поч хваща пътя "по взаимно съгласие". Като гледам какви алтернативи се въртят за заместници, май по-добре да го бяха оставили.

Специалният още си ляга с пижамата на Челси. Чака си!
Изображение

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44138
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот rhaegar » 21 май 2024 22:47

miro_rz написа:
rhaegar написа:И Поч хваща пътя "по взаимно съгласие". Като гледам какви алтернативи се въртят за заместници, май по-добре да го бяха оставили.

Специалният още си ляга с пижамата на Челси. Чака си!


Абсурд да се навие да работи с тия каубои от борда.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13849
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Red_Neck » 21 май 2024 22:48

Това за Поч не го очаквах!
Доста големи клубове счупиха тъпомера с треньорския пост!
Байерн от 2 месеца уж наемат треньор след треньор и все греда.
Барса иди ми, дойде ми, ... и пак ми иди ....
Манчо под радара се мъчат нещо, Тен Хаг изглежда като да е хвърлил кърпата и логично завършиха 8и.
Челсито таман напипаха ритъма и ... хоп. Смяна.
Юве и те на пазара ....
.... а Специалният акостира край Босфора за ужас на всички, които го брояха за жив. :))))
Добре че поне нашите решиха въпроса овреме, а дали решението ще е успешно, времето ще покаже. Поне не станаха за смях като шефовете на Байерн да обявят тренер, па той да реши да си води Австрия :)))
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

JustChelsea
Мнения: 1377
Регистриран на: 04 мар 2018 21:58
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот JustChelsea » 21 май 2024 22:52

rhaegar написа:
JustChelsea написа:Компани за треньор. Виж как хубаво звучи.


Виж, аз не харевам Почетино още от Тотнъм, но в момента като че ли беше най-приемливата опция. Говори се за хора като Хьонес, Мичел, Мареска, моите уважения, може да станат прекрасни треньори в бъдеще, но това е твърде голям риск, а отборът не може да си позволи поредна грешка. След мача с Арсенал се видя едно-тези играчи са зад Поч и се пребориха за него. За мен това да имаш съблекалнята е по-важно, или поне на едно ниво с тактическите умения на треньора в съвременния футбол.
Според мен Почетино или е искал дълъг договор и стабилност, защото неговият изтичаше след следващия сезон, или е искал дума по трансферите, която тоя малоумен борд няма да даде никога. В тоя ред на мисли, не виждам кой сериозен мениджър би се съгласил да работи с тях.

Казах го с ирония. Преди време ти казах, че Тод си играе на Американски спорт в Европа. Да купуваш играчи на килограм и да казваш на треньора : "оправяй се", няма как да проработи в Европа. И това е тяхната стратегия. И тогава ми каза, че не разбирам от футбол, нали?
А Тод е с функцията на Ратклийф в Юнайтед, той коли и беси в спортно-техническата част. Само че Тод е прост Американец с мотото "В Европа не трябва да има изпадащи отбори, както е при нас в Америка".
JustChelsea написа:А един пенсионер от къде да изкара бе, циничен миризливец?
Егати смотаният малоумник.

Ами да гледа теб и да прави обратното.
Имал е 45 години за да материализира уменията си във финансов актив.[/quote]

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44138
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот rhaegar » 21 май 2024 23:08

JustChelsea написа:Казах го с ирония. Преди време ти казах, че Тод си играе на Американски спорт в Европа. Да купуваш играчи на килограм и да казваш на треньора : "оправяй се", няма как да проработи в Европа. И това е тяхната стратегия. И тогава ми каза, че не разбирам от футбол, нали?
А Тод е с функцията на Ратклийф в Юнайтед, той коли и беси в спортно-техническата част. Само че Тод е прост Американец с мотото "В Европа не трябва да има изпадащи отбори, както е при нас в Америка".


Доколкото помня ти казах, че не разбираш как работи американския модел.

Съгласен съм, че трябва да си промени начина на мислене. Или трябва да се спре с тия млади играчи на килограм, или поне трябва да се обсъжда с борд и мениджър, за да се вземат правилните решения. Не мисля че ще стане, но да видим.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

JustChelsea
Мнения: 1377
Регистриран на: 04 мар 2018 21:58
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот JustChelsea » 21 май 2024 23:18

rhaegar написа:
JustChelsea написа:Казах го с ирония. Преди време ти казах, че Тод си играе на Американски спорт в Европа. Да купуваш играчи на килограм и да казваш на треньора : "оправяй се", няма как да проработи в Европа. И това е тяхната стратегия. И тогава ми каза, че не разбирам от футбол, нали?
А Тод е с функцията на Ратклийф в Юнайтед, той коли и беси в спортно-техническата част. Само че Тод е прост Американец с мотото "В Европа не трябва да има изпадащи отбори, както е при нас в Америка".


Доколкото помня ти казах, че не разбираш как работи американския модел.

Съгласен съм, че трябва да си промени начина на мислене. Или трябва да се спре с тия млади играчи на килограм, или поне трябва да се обсъжда с борд и мениджър, за да се вземат правилните решения. Не мисля че ще стане, но да видим.

И как работи американския модел, ако не е така? Имаш един клоун за треньор, а тези отгоре ти водят първия с нашумяло име през последните месеци, ама дали ще пасне или не, треньорът не трябва да мисли. Да го пуска там да играе. Играчът е "звездата" с многогодишния договор и заплата за милиони на месец. При нас се случи същото. Някакви келеши, взимали по 5-10к на седмица изведнъж получават по 200к на седмица.
https://www.capology.com/club/chelsea/salaries/ Цъкни на всеки играч да видиш заплатата преди да дойде при нас.
А това да се обсъждат стратегии с мениджъри(треньори) няма да стане.
JustChelsea написа:А един пенсионер от къде да изкара бе, циничен миризливец?
Егати смотаният малоумник.

Ами да гледа теб и да прави обратното.
Имал е 45 години за да материализира уменията си във финансов актив.[/quote]

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44138
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот rhaegar » 21 май 2024 23:24

JustChelsea написа:А това да се обсъждат стратегии с мениджъри(треньори) няма да стане.


Ама то точно така работи. 90% от собствениците на американски отбори са много малко въвлечени в това кои играчи се привличат или драфтват. Назначили са си хора за тази работа, general manager и старши треньор, които решават нещата. Същото е направил и Тод в Челси, на лице са Егбали и Уитстенли, но те не комуникират по този начин с Почетино, съгласен съм че няма да комуникират така и със следващия треньор.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

JustChelsea
Мнения: 1377
Регистриран на: 04 мар 2018 21:58
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот JustChelsea » 21 май 2024 23:31

rhaegar написа:
JustChelsea написа:А това да се обсъждат стратегии с мениджъри(треньори) няма да стане.


Ама то точно така работи. 90% от собствениците на американски отбори са много малко въвлечени в това кои играчи се привличат или драфтват. Назначили са си хора за тази работа, general manager и старши треньор, които решават нещата. Същото е направил и Тод в Челси, на лице са Егбали и Уитстенли, но те не комуникират по този начин с Почетино, съгласен съм че няма да комуникират така и със следващия треньор.

Не комуникират, защото точно за това са поставени- да изпълняват каквото Тод каже. И някой друг личен менидждър да си пробута стоката.
Нефутболни хора управляват, които не разбират самият спорт. Европейският спорт.
Защо си мислиш, че започнаха да натискат част от Турнирите и Първенствата да се играят в САЩ?
JustChelsea написа:А един пенсионер от къде да изкара бе, циничен миризливец?
Егати смотаният малоумник.

Ами да гледа теб и да прави обратното.
Имал е 45 години за да материализира уменията си във финансов актив.[/quote]

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44138
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот rhaegar » 21 май 2024 23:36

JustChelsea написа:[
Нефутболни хора управляват, които не разбират самият спорт. Европейският спорт.
Защо си мислиш, че започнаха да натискат част от Турнирите и Първенствата да се играят в САЩ?


Уинстенли дори не е американец и си е бая футболен.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта