Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11085
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Furious_Monk » 01 май 2024 10:22

Не мога и не искам да приема този поглед върху футболната философия през последните години.
Съвременният футбол е просто смесица от всичко. Реал е страшен защото хваща момента, доминира чрез резултати, а не чрез игра.

Когато Реал Мадрид излезе на терена, повечето отбори започват с мисълта, че в някакъв момент ще загубят контрол над мача и последствията от това ще са ужасни. Често това води до загуба на контрол още в самото начало.

Този Реал Мадрид на Анчелоти е ментален звяр, не те бие защото е по-добър от теб, а те бие защото знае, че ще го направи. Ти знаеш, той знае, всички знаят, че Реал Мадрид ще бие.

Арогантно, грубо, жестоко, дори бих нарекъл футболна варващина, но след като победителите не ги съдят, значи за загубилите адвокатите са излишни разходи.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13512
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот sapio0o » 01 май 2024 10:25

CSKA69 написа:Разбира се, редно е да отбележим, че в съвременния футбол не всичко е толкова черно и бяло, защото Реал например, също използва елементи от позиционната игра, когато се налага, също играе с изнесена защитна линия, също изнася топката от защита в нападение с къси пасове и също така може да контролира притежанието на топката срещу всеки съперник, ако поиска. Просто никой от съвременните прийоми не е догма в Мадрид, и това прави тази версия на Реал толкова опасна за противниците..


Точно така. Реал М знае какво прави и с топка, и без топка. Има играчите и стила да залага на различни тактики спрямо противника и най-вече резултата и момента от мача. Аз лично сякаш предпочитам да мине бързо времето на клуба с Анчелоти, не защото не му дължим много или няма да продължим да печелим с него, но предпочитам малко повече бой над противниците, особено когато пристигне футболист като Мбапе. В момента Анчелоти има оправданието, че цял сезон не може да разчита на нападател, централни защитници, които иначе бяха титуляри и титулярен вратар. Умението му да се адаптира е за уважение. Но се надявам да видим по-доминиращ Реал догодина с потенциалните новопривлечени. И особено с новия треньор около 25-26.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9292
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот bubka » 01 май 2024 10:27

Татко Карло затова е велик, защото наложи и премина през няколко схеми в различни отбори, в 90% от случите, които му донесоха успех, а не робува на един и същи стил на игра, където и да иде. Най-мразя треньори, дето никога не си променят схемата и статуквото на игра, независимо с какви играчи разполага отборът. Особено видно е това при тези играещи с 3-5-2, които налагат същата малоумна схема, дори и да се озоват в отбор с много остри и силни крила и атакуващи футболисти. Такива са треньори, колкото аз съм космонавт. Разбира се и Плешивия попада в тази категория - видно от престоя му в Байерн, където се опита да наложи гейската тики-така философия на отбор тотален доминатор на директния футбол. Е, видяхме как се провали с гръм и трясък.
[offtopic][wrapimg=]http://cdn.makeagif.com/media/3-15-2014/9rWODJ.gif[/wrapimg][/offtopic]

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13512
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот sapio0o » 01 май 2024 10:32

Пеп се подобри от периода си в Байерн. Аз това, което видях от Сити тези 3г беше доста по-директен футбол от неговите Барса и Байерн. Просто Реал се справи с тях в 2 от 3 случая, но всички други губеха от тях.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9292
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот bubka » 01 май 2024 10:36

Да, сякаш има някакъв опит за подобрение, но реалното му ниво може да видим само, когато поеме друг отбор извън Сити. Обаче може да реши и да се пенсионира там, тъй като в момента няма клуб, който да може да му предложи сходен трансферен бюджет. Принципно може да иде в ПСЖ, ама то пък там "треньорството" му хепнен няма как да стане ясно на какво ниво е Изображение.
[offtopic][wrapimg=]http://cdn.makeagif.com/media/3-15-2014/9rWODJ.gif[/wrapimg][/offtopic]

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11085
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Furious_Monk » 01 май 2024 10:41

При мен, една от причините да не харесвам Анчелоти е че той действа като класически емоционален манипулатор. Със сигурност, един лидер трябва да има качеството да въздейства на сърцата на хората, но той се стреми да ги насочи към собствените си нужди, които в доста ситуации граничат с общия успех.

Човек ще каже, ок, след като печели, какъв е проблемът... проблемът е в начина по който печели и винаги ще бъде. Победата сама по себе си няма такава стойност, ако не е спечена по категоричния начин. А във футболът той не е чрез психика, а чрез игра.

Помните ли момента в който Реал Мадрид след дубъл, не бе сред първите два отбора в света... така и трябваше да бъде, защото Реал нямаше място там към този момент.

Успехът не те определя като по-добър, а просто като по-успешен.

Просто искам Реал Мадрид да бъде, не по-успешен, а по-добър. Това е другата причина поради която не харесвам Анчелоти.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

CSKA69
Мнения: 4544
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот CSKA69 » 01 май 2024 10:45

bubka написа:Да, сякаш има някакъв опит за подобрение, но реалното му ниво може да видим само, когато поеме друг отбор извън Сити. Обаче може да реши и да се пенсионира там, тъй като в момента няма клуб, който да може да му предложи сходен трансферен бюджет. Принципно може да иде в ПСЖ, ама то пък там "треньорството" му хепнен няма как да стане ясно на какво ниво е Изображение.

Аз искам да видя Гуардиола в Италия (само не в Юве, АНАТЕМА :lol: ), но е много вероятно след Сити да си почине малко от треньорството, примерно година-две и после да поеме национален отбор ;)
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13512
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот sapio0o » 01 май 2024 10:45

bubka написа:Да, сякаш има някакъв опит за подобрение, но реалното му ниво може да видим само, когато поеме друг отбор извън Сити. Обаче може да реши и да се пенсионира там, тъй като в момента няма клуб, който да може да му предложи сходен трансферен бюджет. Принципно може да иде в ПСЖ, ама то пък там "треньорството" му хепнен няма как да стане ясно на какво ниво е Изображение.


Пеп е казвал много пъти, че харесва предизвикателства. За него има три варианта до края на кариерата му - остава в Сити до кокал, връща се в Барса или поема националния отбор. Според мен няма да води отбори в Италия и Франция, нито да се върне отново в Германия. Просто са твърде скучни първенства. С Барса не знам в какви отношения са, а и там финансовото положение е тотал щета и не мисля, че Пеп би се задоволил.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

CSKA69
Мнения: 4544
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот CSKA69 » 01 май 2024 10:49

sapio0o написа:
bubka написа:Да, сякаш има някакъв опит за подобрение, но реалното му ниво може да видим само, когато поеме друг отбор извън Сити. Обаче може да реши и да се пенсионира там, тъй като в момента няма клуб, който да може да му предложи сходен трансферен бюджет. Принципно може да иде в ПСЖ, ама то пък там "треньорството" му хепнен няма как да стане ясно на какво ниво е Изображение.


Пеп е казвал много пъти, че харесва предизвикателства. За него има три варианта до края на кариерата му - остава в Сити до кокал, връща се в Барса или поема националния отбор. Според мен няма да води отбори в Италия и Франция, нито да се върне отново в Германия. Просто са твърде скучни първенства. С Барса не знам в какви отношения са, а и там финансовото положение е тотал щета и не мисля, че Пеп би се задоволил.

В скорошно интервю с футболистка на Барса, която на шега или истина казва, че иска да го види отново начело на Барселона , Гуардиола каза, че би се върнал в клуба само като президент..
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13512
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот sapio0o » 01 май 2024 10:55

Ясно, значи там положението е черно, щом един от важните хора в клуба си прекарва прайма в малък отбор като Сити, вместо да направи Барселона още по-велик клуб отколкото в момента е.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта