Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Capitane5Puyol
Мнения: 472
Регистриран на: 19 мар 2024 18:43

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Capitane5Puyol » 01 май 2024 06:15

Мисълта ми е че в мачовете срещу Байерн играехте по-добре в Мюнхен и често биехте, когато първия мач е там, а сега не успяхте. Плюс че отпадна правилото за голове навън. Затова казах, че ще ви е по-трудно в Мадрид сега, когато нямате аванс след първия мач, нещо което се случваше в последните сблъсъци на елиминации срещу Байерн.
Барса и Лудогорец але, алеее...

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11085
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Furious_Monk » 01 май 2024 08:49

Когато отстраниш Ман Сити имаш само едно останало задължение и то е да спечелиш ШЛ.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Capitane5Puyol
Мнения: 472
Регистриран на: 19 мар 2024 18:43

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Capitane5Puyol » 01 май 2024 09:08

Познай кой отбор ви е отстранявал най-много пъти в КЕШ/ШЛ.
Барса и Лудогорец але, алеее...

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11085
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Furious_Monk » 01 май 2024 09:11

Имайки предвид злобата и омразата ви към нас, вероятно е Барселона.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Capitane5Puyol
Мнения: 472
Регистриран на: 19 мар 2024 18:43

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Capitane5Puyol » 01 май 2024 09:17

Говоря за Европа. Байерн - 5 пъти, Ювентус - 4 пъти. Но на финали биете Юве, докато с Байерн не сте играли никога финал в евротурнир. Срещу Барселона баланса ви е 2 на 2 елиминации. Барса ви отстранява 1961 и 2011, а вие продължавате 1960 и 2002.
Барса и Лудогорец але, алеее...

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11085
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Furious_Monk » 01 май 2024 09:21

Еми Байерн, Барселона едно и също и те ни мразят, почти толкова силно колкото вие ни мразите. Разликата е, че там омразата е споделена.Когато и да закрият баварците като футболен клуб, алкохолът няма да стигне, за да се напия от радост.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9292
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот bubka » 01 май 2024 09:33

Furious_Monk написа:Еми Байерн, Барселона едно и също и те ни мразят, почти толкова силно колкото вие ни мразите. Разликата е, че там омразата е споделена.Когато и да закрият баварците като футболен клуб, алкохолът няма да стигне, за да се напия от радост.


Що бе, за мен Байерн е най-големият клуб извън нас що се касае до евротурнирите. При тях няма как да има омраза, а нормална конкуренция и амбиция, когато си един от най-добрите и се бориш с друг от най-добрите. Те не са комплексирани като Барселона. Барселона ни мразят, защото са вечно след нас, видимо по-слаби и ги бием под път и над път и след 200 години няма да имат нашите успехи. Оттам избиват комплексите, а след тях и омразата. Тяхното е омразата на по-слабия. Нали ги гледаш, че вървят и плюят не само след Реал, ами след всеки по-успешен клуб, който има повече фенове във форума и които пишат тук. Да приравняваш на едно място Байерн и Барселона е просто нелепо.
[offtopic][wrapimg=]http://cdn.makeagif.com/media/3-15-2014/9rWODJ.gif[/wrapimg][/offtopic]

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11085
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Furious_Monk » 01 май 2024 09:39

bubka написа:
Furious_Monk написа:Еми Байерн, Барселона едно и също и те ни мразят, почти толкова силно колкото вие ни мразите. Разликата е, че там омразата е споделена.Когато и да закрият баварците като футболен клуб, алкохолът няма да стигне, за да се напия от радост.


Що бе, за мен Байерн е най-големият клуб извън нас що се касае до евротурнирите. При тях няма как да има омраза, а нормална конкуренция и амбиция, когато си един от най-добрите и се бориш с друг от най-добрите. Те не са комплексирани като Барселона. Барселона ни мразят, защото са вечно след нас, видимо по-слаби и ги бием под път и над път и след 200 години няма да имат нашите успехи. Оттам избиват комплексите, а след тях и омразата. Тяхното е омразата на по-слабия. Да приравняваш на едно място Байерн и Барселона е просто нелепо.


Защото при тях го има комплекса на Робин Худ, диктатори в собствената си страна, но освободители на света.

Каталунците поне имат повод за гордост и причина да ни мразят, при баварците е чисто лицемерие и завист. Точно защото са силни, тяхната омраза има стойност и значение за този свят. Срещу тази омраза си заслужава да се биеш.

Това е една от битките, които обичам да водя, познавам омразата от първо лице и знам, че тя просто си намира извинение, макар понякога доста убедително, за да съществува, да оцелява, да принизява, и да издига себе си, убеждавайки те, че го прави за теб.
Последна промяна от Furious_Monk на 01 май 2024 09:43, променено общо 2 пъти.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

На линия
drvasko98
Мнения: 7075
Регистриран на: 24 мар 2008 23:34
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот drvasko98 » 01 май 2024 09:41

Аз много рядко съм за Реал, тъй като много рядко съм за най-силните, за Анчелоти още по-малко, защото не мога да му простя мачовете с Юнайтед през 1999 г. Обаче трябва да кажа, че се кефя как той и Реал се подиграват на "модерния" футбол, в който фетиш е контролът на топката, а гениално да преместиш играч с 30 см, в който играчите са ограничени тотално да направят нещо интересно, в който безцелното търчане се цени повече от някой пас като вчерашните на Кроос при гола и на Модрич при почти гола или се подценява постоянно играч като Винисиус, щото сигурно никога няма да може даже да разбере какво трябва да играе в позиционния футбол на Пеп и неговите последователи (аз уважавам Пеп много, защото направи цяла школа, но не мисля, че това е единствения начин да се играе футбол). Реал ми напомнят България на Пенев, няма много тактика, но имаш футболисти и ги оставяш да дадат пас, да се измъкне бързия нападател и да вкара в крайна сметка. А Вини ми мяза на Ицата :) не по външност де, а по експлозивност и острота. Представям си как се киска Карло тихичко преди и след мач. Реал е много по-интересен за гледане отбор от Сити. Трябва да е ясно, че техническото боравене с топката винаги ше е предимство пред всичко останало. Можеш ли да дадеш пас на 40 метра, да се освободиш от съперник и да отправиш добър удар винаги ще е по-важно от това да пробягаш 14 км, да направиш 20 единоборства и да държиш 75% от времето топката, разкарвайки я с 10 паса от единия фланг на другия през вратаря и централния защитник. Коментирайки Сити-Реал, ми Сити за цял мач крилата им ограждаха наказателното поле играха един на един или на двама и така и не вдигнаха повече ит 3-4 високи топки на норвежеца, а при едната удари греда, при друга нанесе удар над гредата. Безсмислен футбол 120 мин с 3-4 голови положения. Един пас като свят, остър и точен не дадоха нито Бернардо, нито Грилиш нито Доку, едно безсмислено чепкане на топката.

CSKA69
Мнения: 4544
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот CSKA69 » 01 май 2024 10:10

drvasko98 написа:Аз много рядко съм за Ре лиал, тъй като много рядко съм за най-силните, за Анчелоти още по-малко, защото не мога да му простя мачовете с Юнайтед през 1999 г. Обаче трябва да кажа, че се кефя как той и Реал се подиграват на "модерния" футбол, в който фетиш е контролът на топката, а гениално да преместиш играч с 30 см, в който играчите са ограничени тотално да направят нещо интересно, в който безцелното търчане се цени повече от някой пас като вчерашните на Кроос при гола и на Модрич при почти гола или се подценява постоянно играч като Винисиус, щото сигурно никога няма да може даже да разбере какво трябва да играе в позиционния футбол на Пеп и неговите последователи (аз уважавам Пеп много, защото направи цяла школа, но не мисля, че това е единствения начин да се играе футбол). Реал ми напомнят България на Пенев, няма много тактика, но имаш футболисти и ги оставяш да дадат пас, да се измъкне бързия нападател и да вкара в крайна сметка. А Вини ми мяза на Ицата :) не по външност де, а по експлозивност и острота. Представям си как се киска Карло тихичко преди и след мач. Реал е много по-интересен за гледане отбор от Сити. Трябва да е ясно, че техническото боравене с топката винаги ше е предимство пред всичко останало. Можеш ли да дадеш пас на 40 метра, да се освободиш от съперник и да отправиш добър удар винаги ще е по-важно от това да пробягаш 14 км, да направиш 20 единоборства и да държиш 75% от времето топката, разкарвайки я с 10 паса от единия фланг на другия през вратаря и централния защитник. Коментирайки Сити-Реал, ми Сити за цял мач крилата им ограждаха наказателното поле играха един на един или на двама и така и не вдигнаха повече ит 3-4 високи топки на норвежеца, а при едната удари греда, при друга нанесе удар над гредата. Безсмислен футбол 120 мин с 3-4 голови положения. Един пас като свят, остър и точен не дадоха нито Бернардо, нито Грилиш нито Доку, едно безсмислено чепкане на топката.

Реал на Карло Анчелоти, а и преди това на Зидан е съвременната версия на футбола от 90-те, където индивидуализма все още властваше над тактиката. Аз лично харесвам и предпочитам това да е противовеса на позиционния футбол на Гуардиола, отколкото паркирането на автобуса с ултрадефанзивно катеначо в стил Моуриньо. Най-малкото защото Пеп се бори цяла кариера срещу паркираните автобуси и малко или много е овладял начините как да се справя с тях, защото ако се замислите дефанзивната игра изисква същата тактическа дисциплина, ограниченост и контрол, каквато и позиционната атака. Те са на практика огледални версии . Индивидуалната класа обаче е трудна за контролиране, защото носи елемента на непредсказуемост и хаос. Това, плюс Клоповия гегенпресинг и хаотичен блицкриг в атака са двата криптонита на философията на Пеп и последователите му. Разбира се, редно е да отбележим, че в съвременния футбол не всичко е толкова черно и бяло, защото Реал например, също използва елементи от позиционната игра, когато се налага, също играе с изнесена защитна линия, също изнася топката от защита в нападение с къси пасове и също така може да контролира притежанието на топката срещу всеки съперник, ако поиска. Просто никой от съвременните прийоми не е догма в Мадрид, и това прави тази версия на Реал толкова опасна за противниците..
Изображение

Изображение


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта