Дербито на България

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
demy26
Мнения: 334
Регистриран на: 07 апр 2008 12:48

Дербито на България

Мнениеот demy26 » 08 апр 2008 08:37

Имам чувството, че статията озаглавена "България има само едно дерби" е напиасана от някой, който никога не е бил в Пловдив, никога не е гледал Пловдивското дерби и е слушал за футбол единствено в някоя квартална кръчма в Младост 3. Явно господинът написал статията изобщо не може да си представи, че любовта към любимия отбор може да бъде част от живота на човек. След мач на Левски и ЦСКА победителите се напиват от щастие, победените псуват по пътя към къщи и това е. Феновете на Пловдивските отбори - победилите, ходят с гордо вдигнати глави и в еуфория, загубилите живеят с болката и надеждата до следващия мач - всеки ден. Не отричам Пловдивския шовинизъм, но статията е изпълнена с злоба и завист. Ако някой желае да гледа как два отбора си правят пикник на терена и мажат филийки да отиде на "единственото" дерби в България. Те напоследък май само това правят. Ако иска да гледа истински мач, истинско дерби да заповяда в Пловдив.
Живея за да обичам ЛОКОМОТИВ Пловдив и обичам ЛОКОМОТИВ Пловдив за да живея.

georgi bancov
Мнения: 350
Регистриран на: 01 апр 2008 13:33
Местоположение: ТроЯн4е съм си аз
Контакти:

Re: Дербито на България

Мнениеот georgi bancov » 08 апр 2008 09:46

Пак ви казвам Пловдивското дерби е най-великото в България

Потребителски аватар
scb
Мнения: 665
Регистриран на: 30 мар 2008 12:09
Контакти:

Re: Дербито на България

Мнениеот scb » 08 апр 2008 10:40

В пловдивския мач има много повече футбол, чиста страст и емоции отколкото в софийския. ЦСКА-Левски е години наред съперничество продиктувано от борбата за власт в държавата и е натоварено с много повече извън спортни неща, често пъти граничещи с идиотията и комплексарските стремежи за успех на каквато и да е цена. Допълнително "националните" медии правят мечешка услуга на софийския мач като го помпат с излишни и често пъти абсурдни интриги.

stanilpfc
Мнения: 9
Регистриран на: 31 мар 2008 15:47

Re: Дербито на България

Мнениеот stanilpfc » 08 апр 2008 11:11

Г-н Александров,намажете си филия със сладко от ягоди(аз 4ерпя) и седнете да я изядете в центъра на българска армия.Така ще имате повод да кажете за софийското дерби,"ма4 наслада за сетивата"! Самият факт,4е обръщате внимание на "шовинистите" в ПЛОВДИВ,говори ясно, как сме разтроили вашата,а и на много други,къщи4ка за "пиленца" и"ку4енца"!
Крум Савов заяви в предаването си"мега дербито в Пловдив,изместващо софийското дерби"(лесно можете да проверите)!Истината е 4е ПЛОВДИВ застана там където му е мястото-на4ело!
Предполагам сте използвали ,не една ролка тоалетна хартия,преди да запо4нете да обяснявате на пловдивските запалянковци за религия,за сблъсък на два свята...,дилетантско,само си спомнете как вашите отбор4ета са надпявани от НАС насред софия,да не говорим за в ПЛОВДИВ...ролките са били недостатъ4ни..намирисва ,г-н АЛЕКСАНДРОВ!
Вие,Александров,СКОРО щЕ МОЖЕТЕ да проверите теорията си-Иван ИВАНОВ,САКАЛИЕВ се връщат при любимия ви тим.Питайте тях ,кой ма4 им харесва пове4е,разбира се ще рискувате съвсем да се "омаскарите"!Но нали се тупате, 4е сте мъже в гонг.
Сакалиев също е от вашето тим4е,но заяви 4е разлика в дербитата не вижда!Какво ли ще ви отговори Иван Иванов?
1-0 1-0 1-0,това е софииското дерби,единият излъга другия или просто му плати,ЗА да го задмине с 7 то4ки пасив,така се коментира вашият ма4!
Оставете истинските неща,оставете футболът на ПЛОВДИВ да краси БЪЛГАРИЯ!Стига пристрасни ,сини и 4ервени журналисти,стига МАСКАРИ! :!: :!: :!:

БатБожо
Мнения: 13
Регистриран на: 25 мар 2008 21:43
Контакти:

Re: Дербито на България

Мнениеот БатБожо » 08 апр 2008 21:54

Господин Александров,следващото писание се отнася за вас,моля да го прочетете внимателно и ако имате някво достойнство(в което аз дълбоко се съмнявам) ще ви помоля да отговорите,за да не затвърждавате мнението на повечето хора че не сте нищо повече от един комплексар и плазмодии.

В дните след дербито започна полемика на тема кое дерби е по-голямо, по-посещавано, по-интересно. Самият факт, че именно някои софийски журналисти не се сдържаха да оплюят пловдивското, е красноречив отговор на полемиката. Явно битката за Пловдив им бръкна много дълбоко и извади на показ големи комплекси. Явно в съботния следобед част от софийската журналистическа гилдия е седяла залепена за телевизионните екрани в търсене на празни пейки на стадион "Христо Ботев", за да може да ги използва като аргумент в безумните си писания за ниска посещаемост в последствие. Някои паднаха доста ниско и цитираха цифри от рода на посещаемост в рамките на 13 000!!! В крайна сметка първенството се администрира от ПФЛ, а там всеки понеделник вадят официалната статистика от двубоите - официални документи, които не могат да скрият истината. А тя е следната: на пловдивското дерби в събота са присъствали 22 000!!! зрители, докато на софийското през есента 17 000!!! В събота се игра и друго софийско дерби между отборите на ЦСКА и Славия. Там посещаемостта също бе покъртителна - 5 000!!!, тоест пловдивското е събрало колкото двете софийски взети заедно. Така, че за посещаемост толкова, ако не ви е срам драги софийски журналисти, продължавайте да я коментирате, но ще затъвате все повече в собствената си самозаблуда.
Относно това, кой двубой е по-интересен и динамичен, също може да се обърнем към сухата статистика, въпреки, че тя не би трябвало да е критерии в подобни случаи. В съботното дерби резултата бе 2:1, след обрат, дузпа, отменен гол. Преди това пловдивското дерби завърши 4:0 за Локомотив, но отново имаше динамика, Ботев успя да удари две греди. Преди това 2:0 за Локомотив. Преди това 3:2 за Ботев, след два обрата, дузпи и много драма. В съботното дерби хора припадаха по трибуните от вълнение още преди двубоят да е започнал. От друга страна си спомнете кога последно Левски и ЦСКА са си вкарвали повече от един гол и най-важното кога последно с лекота и удоволствие сте коментирали двубоя вие, журналистите, без да се налага да се напрягате да създадете несъществуваща динамика и напрежение на двубоя. По този начин изчерпахме и темата за динамиката и футболните достойнства на двубоя, защото май в София забравихте, че говорим за футбол. Игра, която се играе на принципа кой колко гола ще отбележи, а не кой колко "филийки с пастет" ще изяде на пикника в център на терена, както се изказа един от "добре" подготвените по темата журналисти. И нали си знаете, ако не Ви е срам, продължавайте с напъните.

georgi bancov
Мнения: 350
Регистриран на: 01 апр 2008 13:33
Местоположение: ТроЯн4е съм си аз
Контакти:

Re: Дербито на България

Мнениеот georgi bancov » 09 апр 2008 20:15

scb написа:В пловдивския мач има много повече футбол, чиста страст и емоции отколкото в софийския. ЦСКА-Левски е години наред съперничество продиктувано от борбата за власт в държавата и е натоварено с много повече извън спортни неща, често пъти граничещи с идиотията и комплексарските стремежи за успех на каквато и да е цена. Допълнително "националните" медии правят мечешка услуга на софийския мач като го помпат с излишни и често пъти абсурдни интриги.


Прав си ;)

Потребителски аватар
CSKAfan
Мнения: 267
Регистриран на: 24 мар 2008 20:08
Контакти:

Re: Дербито на България

Мнениеот CSKAfan » 10 апр 2008 22:10

Дербито на България е едно и то е "ЦСКА - Левски"! Погледнете само класирането и шампионските титли на 4те отбора и ще се убедите.
YNWA!

georgi bancov
Мнения: 350
Регистриран на: 01 апр 2008 13:33
Местоположение: ТроЯн4е съм си аз
Контакти:

Re: Дербито на България

Мнениеот georgi bancov » 11 апр 2008 21:51

Очарованието на пловдивското дерби никога няма да се за загуби.
Като ФА Къп :D

samobotev
Мнения: 2247
Регистриран на: 20 май 2008 00:44
Контакти:

Re: Дербито на България

Мнениеот samobotev » 21 май 2008 12:33

дербита междо ЦСКА и Левски имаше преди 10 години сега вече всичко в двубоите между тези два тима е наредено и дерби дефакто няма освен в някой болни и заслепени мозаци.Доказателството за това е,че с всеки изминал мач междо тези два отбора публката намалява,доката на мачовете междо Ботев и Локото публиката не намаля дори напротив малко по малко се връща и единствената причина локото да не съберат 20000 на домакинския им мач срещо нас е,че стадиона им се разпада.

Потребителски аватар
-Ицо-
Мнения: 307
Регистриран на: 16 май 2008 23:15
Местоположение: Далеко
Контакти:

Re: Дербито на България

Мнениеот -Ицо- » 25 май 2008 14:40

Хора, бъдете реалисти.За да има дерби в една държава и за да бъде короновано "Дербито на .............", то във въпросната държава първо трябва да има футбол.Тук е прието всеки мач м/у отбори от един и същи град да се нарича дерби.Ми не става така.Трудно ми е да разбера пловдичани.Публиката не прави дерби момчета, играчите го правят.А специално вашето дерби го гледах и ако трябва да съм честен - леееекичко се изхвърляте.Не че ЦСКА и Левски предложиха нещо кой знае какво, и техния мач беше час и половина от живота ми, които никога няма да си върна.Но ако дерби е мач, в който два отбора се състезават кой ще осере, с извинение, работата първи, а феновете крещят, бъхтят се, трошат и проклинат цяла вселена, то България има не едно а цял куп дербита от световна величина...
"Some folks are wise and some are otherwise"


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта